SPIN

Więzienie w Siedlcach ma 170 lat

Aneta Borkowska piątek, 6 czerwca 2014, 12:37 Siedlce

Dzisiaj Zakład Karny w Siedlcach obchodzi swoje 170-lecie. O godzinie 11. przed więzieniem nastąpiło uroczyste odsłonięcie tablicy upamiętniającej nadanie sztandaru z okazji tej rocznicy.  Odsłonięcia dokonał Wojciech Węgrzyn, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości.

Chwilę później funkcjonariusze przeszli w uroczystej paradzie do siedleckiej Katedry ulicami: Piłsudskiego, Wojskowej, Niedziałka, Świrskiego gdzie odbywa się msza. Późniejsze uroczystości odbywać się będą w Centrum Kultury i Sztuki.

Więcej informacji dodamy później

29 komentarzy

 1. xed dodano 7 lat temu

  Nie dość że straszy w centrum miasta to jeszcze ulice blokują.Ile miasto zyskało by gdyby ten teren został odblokowany. Więzienie na przedmieścia najlepiej w środku Sekuły!

  • esteta dodano 7 lat temu

   Szkoda szpecić Sekułę

 2. nie narzekajcie dodano 7 lat temu

  ZK to jeden z większych stabilnych pracodawców w Siedlcach. Tam nie grozi grupowe zwolnienie.

 3. asd dodano 7 lat temu

  Popieram ws. więzienia program Korwina – najlepiej więzienia sprywatyzować albo zlikwidować.

  • do wyżej dodano 7 lat temu

   Jestem załamany tym jak ludzie wierzą w takie i podobne brednie. W Polsce wystarczy opowiadać farmazony tego typu, aby zdobywać nieco więcej głosów. Ludzie, włączcie myślenie. Nie każę wam głosować od razu na PO czy PiS, ale nie głosujcie na oszołomów, bo sami się nimi z automatu powoli stajecie.

   • Realista dodano 7 lat temu

    A kto jest większym oszołomem: J. Kaczyński, W. Pawlak, czy może pan Ziobro lub Palikot? Innych w polskiej polityce nie widzę.

    • do wyżej dodano 7 lat temu

     Korwin-Mikke bez dwóch zdań. Liczę, że gimbaza zrozumie idiotyzm swojej decyzji.

     • Realista dodano 7 lat temu

      A ja jestem zdumiony brakiem odrobiny inteligencji u takich osobników jak "wyżej". Nie widzieć oszołomstwa u takich pseudopolityków jak Kaczyński czy Ziobro…. A Janusz Korwin – Mikke to bardziej marzyciel, ale poglądy ma interesujące i ciekawe. Jeszcze jakby znalazł odpowiednie zaplecze i pomysły do wprowadzenia ich w życie, to naprawiłby wiele spraw popsutych i doprowadzonych do granic absurdu przez rządzące w ostatnich latach 4 największe partie.

 4. bankier dodano 7 lat temu

  Po co tyle kobiet tam pracuje? Przecież tam chyba nie ma oddziału dla kobiet? Jeśli w jakichś służbach pomocniczych typu księgowość czy kadry to czemu na stanowiskach mundurowych? Przecież to wyrzucanie pieniędzy publicznych. Z przywilejów mundurowych powinni korzystać tylko ci na pierwszej linii. Jakie inne zadania wypełnia kobieta zatrudniona w księgowości w ZK w stosunku do tej zatrudnionej w Drosedzie? Poza tym, że ta pierwsza pójdzie na emeryturę w wieku 40 lat – i dostanie ok 1500 zł przez kolejne 40 lat, a ta druga pójdzie w wieku 67 lat i dostanie 1200 pln przez kolejne 13 lat… Tu jest ta kasa co ją płacimy w złodziejskich podatkach…

  • kobieta bez munduru. dodano 7 lat temu

   W zk pracują nie tylko dyrektorzy i strażnicy. Kobiety mogą pracować zarówno w biurze jak i jako wychowawca. A pan ma chyba jakieś kompleksy, czy kobieta nie może już wykonywać innej pracy niż sprzątaczka albo sprzedawca. Czas najwyższy zrozumieć ze kobiety są tak samo wykształcone jak niektórzy panowie.

   • bankier dodano 7 lat temu

    Wychowawca ok, ale rzecznik prasowy? Jakie ryxyko ponosi pani rzecznik? Albo zatrudnieni w księgowości, żeby korzystać z przywilejów mundurowych?

    • krova dodano 7 lat temu

     Do bankiera: akurat w tym więzieniu rzecznik prasowy to dodatkowe zajęcie pani, która pełni funkcję wychowawcy.

    • okm dodano 7 lat temu

     ale rzecznik prasowy w codziennej pracy jest również wychowawcą 🙂

    • bankier dodano 7 lat temu

     Jeśli jest też wychowawcą to ok, należy się. Piszę o osobacjh które osadzonych nie widzą na oczy a są "mundurowi" tyko dlatego że to księgowośćw ZK a nie np w Drosedzie. Nikt taki tam nie pracuje?

     • ps dodano 7 lat temu

      Bankier, popieram Cie w 100%. Jakie ryzyko ponosi kadrowa czy ksiegowa? ŻADNE, wiec dlaczego nie moze pracowac do 67 roku zycia jak wszyscy? Nie żałuje dobrej pensji czy wczesnej emerytury klawiszom czy policjantom bo wiem ze kupe zdrowia i nerwow kosztuje ich sluzba. Ale kadrowej czy ksiegowej w stopniu majora? Sekretarce mundurowej? Zarabiaja najwiecej, a bandytow znaja z obrazkow w gazetach. W calej Polsce to bedzie z kilkadziesiat tysiecy etatow. Setki milionow wyplacanych corocznie emerytur. dlaczego tóskó???

 5. echo dodano 7 lat temu

  Siedlce – miasto więzienne ? Więzienie – nasza duma i chwała ?

 6. KudBeiser dodano 7 lat temu

  Maja swoje święto i prawo świętować!

 7. on dodano 7 lat temu

  Kto za to płacił? Co za głupota? Kilka lat temu poświęcono kamień na rowie śmierdzącym teraz więzienie otrzymało sztandar. Ludzieeeeeeeeeee!

  • Visa dodano 7 lat temu

   Ty! Najwiecej! Wszystko za Twoje!

 8. sztandary więzienne dodano 7 lat temu

  A skąd tyle sztandarów? prawie wszystkie jednakowe. Czy to fotomontaż? Mam nadzieję, że chociaż dali zarobić zakonnicom a nie tkali więźniowie.

 9. gość dodano 7 lat temu

  Dlaczego więźniowie nie maszerowali w paradzie? Przecież to też ich święto.

 10. Bolek dodano 7 lat temu

  Niektórzy zazdroszczą pracy w ZK. Zapraszam, żeby spróbować jaki to słodki chleb

 11. Jarosław Gówniak dodano 7 lat temu

  a gdzie emeryci co mieli zaproszenie na uroczystości ?

 12. dass dodano 7 lat temu

  Na dzikim zachodzie takie święto obchodzonoby z rozmachem i szubienicą. ;P

 13. ss dodano 7 lat temu

  "Siedlce przyjazne paradom". też dwuznacznie, dowcipnie i z humorem. Dobre hasło.

 14. marysia dodano 7 lat temu

  Budynek więzienia szpeci?. A może popatrzmy na nasze zaśmiecone ulice i skwery, na zabrudzone przez użytkowników toalety. To jest nasza wizytówka.

 15. Radek -fan województwa SIEDLECKIEGO dodano 7 lat temu

  Siedlce przyjazne – pedałowaniu Siedlce przyjazne paradom słuzb więziennych Siedlce przyjazne sadystom z prokuratur ,sadów , policji itp.Kto to w tuskolandzie wyprostuje ?

 16. marysia dodano 7 lat temu

  Do redaktorek SPIN – kiedy będzie to więcej?

 17. czas na prawdę dodano 7 lat temu

  gdzie tablica mordowanych Wyklętych, na których w siedleckim więzieniu jeszcze w latach 50-tych wykonywano wyroki śmierci, gdzie tablica dla jednego z największych Bohaterów – Stefana Kosobudzkiego, który dokonał jedynej w skali Polski akcji uwolnienia więźniów za okupacji niemieckiej, takiej akcji, praktycznie bez broni NIKT W OKUPOWANEJ POLSCE NIE DOKONAŁ!

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?