SPIN

Spektakl „Historie, których nigdy nie opowiedzieliśmy”

Aneta Borkowska wtorek, 10 czerwca 2014, 15:24 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

 

W niedzielę (15 czerwca) o godz. 19. na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce wystawiony zostanie spektakl w wykonaniu Lubelskiego Teatru Tańca, zatytułowany „Historie, których nigdy nie opowiedzieliśmy”.

Istnieją historie, których nigdy nie opowiedzieliśmy, i takie, których lepiej byłoby też nigdy nie opowiedzieć. Historie, które sprawiają, że w oczach odbiorców stajemy się wielcy, bądź dramatycznie kurczymy się. Są chwile, kiedy czujemy potrzebę, aby coś powiedzieć, wyznać, ale opowieść pozostaje uwięziona w gardle oraz pomiędzy słowem zdolnym otworzyć wielkie drzwi a ciszą – oddziela je jedynie niewielka przestrzeń: jak mały kamień na krawędzi urwiska, który z powiewem wiatru lub pod ciężarem motyla, mógłby spaść w przepaść. Cztery charaktery, cztery osoby „opowiadają” swoje historie: słowami, obrazami, ciałem i ruchem, w ciszy, nie zastanawiając się nad konsekwencjami. Cztery różne osobowości, zbyt blisko siebie, zarówno w przestrzeni fizycznej, jak i czasowej, przesiąknięte sobą nawzajem, walczą o uwagę i intymność. Rozdrażnieni, jak na niedzielnym obiedzie rodzinnym, chcą znaleźć historię, której jeszcze nigdy nie opowiedzieli.

lubelski-teatr-tanca

choreografia i reżyseria: Simone Sandroni,
asystentka choreografa: Elvira Zuñiga,
światło: Grzegorz Polak,
dźwięk, wideo: Dariusz Kociński,
taniec: Beata Mysiak, Anna Żak, Ryszard Kalinowski, Wojciech Kaproń,
produkcja: Teatr Centralny, Centrum Kultury w Lublinie,

Projekt „Historie dla każdego” został zrealizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Scena dla tańca 2014”. Rezerwacje i bilety dostępne w Punkcie Informacji Kulturalnej CKiS, tel. 25 794 31 89.

źródło: CKiS (reklama)

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?