SPIN

Siedlecki Ośrodek Onkologii przy szpitalu mazowieckim coraz bliżej

Beata Głozak czwartek, 12 czerwca 2014, 20:45 Siedlce

List intencyjny napisany, a przetarg w fazie rozstrzygania – Siedlecki Ośrodek Onkologii Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego coraz bliżej. Do końca września placówka chce uzyskać pozwolenie na budowę.  

Termin składania ofert na opracowanie projektu budowlanego Ośrodka Onkologii minął 10 czerwca i jak zaznacza Marcin Kulicki, prezes Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego wszystko wskazuje na przetarg zostanie pozytywnie rozstrzygnięty. Na przygotowanie projektu wyznaczono 2 miesiące.

Wkrótce pozwolenie?

– Przedstawiona koncepcja przez oferenta zgadza się z naszymi wytycznymi – mówi Kulicki. – Zakłada ponad 80 łóżek i cztery oddziały. Na Ośrodek wytypowaliśmy miejsce pomiędzy lądowiskiem a częścią główną szpitala tak, aby było bezpośrednie połączenie z istniejącym obiektem i aby można było wykorzystywać pracownię endoskopii, rezonansu magnetycznego czy też bloku operacyjnego. W sumie będą 4 kondygnacje: dwie poświęcone bezpośrednio onkologii i dwie łóżkowe – tłumaczy prezes.

Marcin Kulicki

Marcin Kulicki

Do nowego obiektu na tyłach głównego budynku z obecnego miejsca zostanie przeniesiony istniejący już oddział onkologiczny tak, aby uzyskać kompleksowość wszystkich możliwych świadczeń onkologicznych w jednym miejscu. Do końca września szpital chce uzyskać pozwolenie na budowę Ośrodka. W całej inwestycji siedlecka placówka będzie ściśle współpracować z inną mająca większe doświadczenie.

Czy Unia da?

– W ostatnim czasie podpisaliśmy list intencyjny z Centrum Onkologii w Warszawie i Instytutem imienia Marii Skłodowskiej – Curie. List obejmuje wstępne porozumienie dotyczące budowy, wyposażenia i zorganizowania kadry medycznej w przeciągu trzech miesięcy mamy uszczegółowić zakres współpracy – wylicza Kulicki. – Bardzo zależało nam na tym, aby współpracować z najlepszą placówką w Polsce co pozwoli na zabezpieczenie kadrowe naszego ośrodka, a także zabezpieczenie merytoryczne – podkreśla.

Co z pieniędzmi? Kwesta finansowania jak przyznaje prezes jest cały czas otwarta. Koszt inwestycji ocenia się na ok. 80 mln zł. Szpital liczy, że część środków uda się pozyskać z funduszy unijnych. Projekt został wpisany w Kontrakt Terytorialny Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.

– Negocjacje trwają i ich wyniki będą kwestią zasadniczą dla istnienia Ośrodka. Część funduszy trzeba będzie pozyskać komercyjnie, ale jesteśmy na to gotowi. W pierwszej kolejności poczekamy na rozstrzygnięcia unijne i na bazie tego będziemy podejmować następne działania – kończy Marcin Kulicki.

Ostateczne i konkretne decyzje mają zapaść na jesieni.

9 komentarzy

 1. . dodano 7 lat temu

  jesli sie uda to zrobic to brawa dla Kulickiego. bardzo dobra wiadomosc dla wszystkich mieszkancow regionu

 2. Anonim dodano 7 lat temu

  Przecież to ściema. Szpital ma kilkadziesiąt milionów długu. Kto im da kolejny kredyt na wkład własny?

  • a to nowość dodano 7 lat temu

   to znaczy że inwestycje moga wykonawyć tylko instytucje które nie mają zadłużenia? Sorry, ale ot trochę jakbyś miał kredyt na mieszkanie i nie mógł kupić łóżka na raty, albo dobrego samochodu – człowieku teraz wszystko jest na kredyty dobrze jak się mysli i bierze długoterminowe a nie jak nasz samorząd :D. A Ty myślałeś że jak obowdnicę za 50 mln w mieście budowali to mieliśmy na koncie na plusie? hahahaha
   Brawo Kulicki

 3. obserwator dodano 7 lat temu

  Przecież to wina Tuska. A tak poważnie, PO robi czarną robotę od lat, a PiS stroszy się w piórka i to też od lat.

 4. kalo dodano 7 lat temu

  bardzo dobra wiadomość, na pewno miasto by na tym zyskało, szpital też. A chorzy w końcu nie musieliby stąd wyjeżdżać do innych miast.

 5. pracownik dodano 7 lat temu

  Prezes to najpierw niech odda 15% pensji pracownikom , a potem to moze budowac nawet sobie dom…

 6. Maria dodano 7 lat temu

  Sama man problemy onkologiczne i bardzo się cieszę, że taka kompleksowa placówka w naszym mieście powstanie. Do tej pory ganiam po mieście po różnych przychodniach, lekarzach, a usytuowanie w jednym miejscy spraw onkologicznych pomoże pacjentom i ich rodzinom. Wiem co piszę z doświadczenia własnego. Dzięki za pomysł.

 7. Roman dodano 7 lat temu

  Siedlecki Ośrodek Onkologii przy szpitalu coraz bliżej a Rehabilitacja coraz dalej

 8. abc dodano 7 lat temu

  Osrodek jak najbardziej potrzebny. Byle nie wyszło jak w Dąbrowie Górniczej. Niestety tu proces zaczął ten sam "inżynier".

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?