SPIN

Siedlecki Ośrodek Onkologii przy szpitalu mazowieckim coraz bliżej

Beata Głozak czwartek, 12 czerwca 2014, 20:45 Siedlce

List intencyjny napisany, a przetarg w fazie rozstrzygania – Siedlecki Ośrodek Onkologii Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego coraz bliżej. Do końca września placówka chce uzyskać pozwolenie na budowę.  

Termin składania ofert na opracowanie projektu budowlanego Ośrodka Onkologii minął 10 czerwca i jak zaznacza Marcin Kulicki, prezes Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego wszystko wskazuje na przetarg zostanie pozytywnie rozstrzygnięty. Na przygotowanie projektu wyznaczono 2 miesiące.

Wkrótce pozwolenie?

– Przedstawiona koncepcja przez oferenta zgadza się z naszymi wytycznymi – mówi Kulicki. – Zakłada ponad 80 łóżek i cztery oddziały. Na Ośrodek wytypowaliśmy miejsce pomiędzy lądowiskiem a częścią główną szpitala tak, aby było bezpośrednie połączenie z istniejącym obiektem i aby można było wykorzystywać pracownię endoskopii, rezonansu magnetycznego czy też bloku operacyjnego. W sumie będą 4 kondygnacje: dwie poświęcone bezpośrednio onkologii i dwie łóżkowe – tłumaczy prezes.

Marcin Kulicki

Marcin Kulicki

Do nowego obiektu na tyłach głównego budynku z obecnego miejsca zostanie przeniesiony istniejący już oddział onkologiczny tak, aby uzyskać kompleksowość wszystkich możliwych świadczeń onkologicznych w jednym miejscu. Do końca września szpital chce uzyskać pozwolenie na budowę Ośrodka. W całej inwestycji siedlecka placówka będzie ściśle współpracować z inną mająca większe doświadczenie.

Czy Unia da?

– W ostatnim czasie podpisaliśmy list intencyjny z Centrum Onkologii w Warszawie i Instytutem imienia Marii Skłodowskiej – Curie. List obejmuje wstępne porozumienie dotyczące budowy, wyposażenia i zorganizowania kadry medycznej w przeciągu trzech miesięcy mamy uszczegółowić zakres współpracy – wylicza Kulicki. – Bardzo zależało nam na tym, aby współpracować z najlepszą placówką w Polsce co pozwoli na zabezpieczenie kadrowe naszego ośrodka, a także zabezpieczenie merytoryczne – podkreśla.

Co z pieniędzmi? Kwesta finansowania jak przyznaje prezes jest cały czas otwarta. Koszt inwestycji ocenia się na ok. 80 mln zł. Szpital liczy, że część środków uda się pozyskać z funduszy unijnych. Projekt został wpisany w Kontrakt Terytorialny Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.

– Negocjacje trwają i ich wyniki będą kwestią zasadniczą dla istnienia Ośrodka. Część funduszy trzeba będzie pozyskać komercyjnie, ale jesteśmy na to gotowi. W pierwszej kolejności poczekamy na rozstrzygnięcia unijne i na bazie tego będziemy podejmować następne działania – kończy Marcin Kulicki.

Ostateczne i konkretne decyzje mają zapaść na jesieni.

9 komentarzy

 1. . dodano 10 lat temu

  jesli sie uda to zrobic to brawa dla Kulickiego. bardzo dobra wiadomosc dla wszystkich mieszkancow regionu

 2. Anonim dodano 10 lat temu

  Przecież to ściema. Szpital ma kilkadziesiąt milionów długu. Kto im da kolejny kredyt na wkład własny?

  • a to nowość dodano 10 lat temu

   to znaczy że inwestycje moga wykonawyć tylko instytucje które nie mają zadłużenia? Sorry, ale ot trochę jakbyś miał kredyt na mieszkanie i nie mógł kupić łóżka na raty, albo dobrego samochodu – człowieku teraz wszystko jest na kredyty dobrze jak się mysli i bierze długoterminowe a nie jak nasz samorząd :D. A Ty myślałeś że jak obowdnicę za 50 mln w mieście budowali to mieliśmy na koncie na plusie? hahahaha
   Brawo Kulicki

 3. obserwator dodano 10 lat temu

  Przecież to wina Tuska. A tak poważnie, PO robi czarną robotę od lat, a PiS stroszy się w piórka i to też od lat.

 4. kalo dodano 10 lat temu

  bardzo dobra wiadomość, na pewno miasto by na tym zyskało, szpital też. A chorzy w końcu nie musieliby stąd wyjeżdżać do innych miast.

 5. pracownik dodano 10 lat temu

  Prezes to najpierw niech odda 15% pensji pracownikom , a potem to moze budowac nawet sobie dom…

 6. Maria dodano 10 lat temu

  Sama man problemy onkologiczne i bardzo się cieszę, że taka kompleksowa placówka w naszym mieście powstanie. Do tej pory ganiam po mieście po różnych przychodniach, lekarzach, a usytuowanie w jednym miejscy spraw onkologicznych pomoże pacjentom i ich rodzinom. Wiem co piszę z doświadczenia własnego. Dzięki za pomysł.

 7. Roman dodano 10 lat temu

  Siedlecki Ośrodek Onkologii przy szpitalu coraz bliżej a Rehabilitacja coraz dalej

 8. abc dodano 10 lat temu

  Osrodek jak najbardziej potrzebny. Byle nie wyszło jak w Dąbrowie Górniczej. Niestety tu proces zaczął ten sam "inżynier".

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?