SPIN

Eliminacje Mistrzostw Europy i Świata w CKiS

Aneta Borkowska piątek, 13 czerwca 2014, 11:22 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

taniec mistrzostwa caly

Od 20 do 22 czerwca na Scenie Teatralnej Miasta Siedlce odbędą się Krajowe Mistrzostwa International Dance Organization Modern, Ballet/Pointe, Tap Dance 2014 – eliminacje Mistrzostw Europy i Świata.

Celem Mistrzostw jest popularyzacja i propagowanie rozwoju tańca nowoczesnego oraz wyłonienie Krajowych Mistrzów w strukturach IDO w poszczególnych konkurencjach i kategoriach wiekowych. W tych dniach Siedlce staną się taneczną stolicą Polski, a to za sprawą ponad 1300 tancerzy z całego kraju, którzy rywalizować będą o miano najlepszych. Na scenie zobaczymy reprezentantów klubów tanecznych z całej Polski m.in. z Warszawy, Konina, Rzeszowa, Łodzi, Wodzisławia Śląskiego czy Płocka. Organizatorami Mistrzostw są Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce, Stowarzyszenie Taneczne Caro Dance, Polska Federacja Tańca oraz Sekretariat Narodowy IDO w Polsce.

źródło: CKiS

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?