SPIN

Nowe pojazdy na linii Warszawa – Siedlce – Czeremcha

Beata Głozak sobota, 14 czerwca 2014, 13:27 Aktualnie

Jeszcze w tym roku na mazowieckie tory wyjadą dwa kolejne szynobusy w barwach Kolei Mazowieckich. Pojazdy zostaną skierowane do obsługi m.in. linii Tłuszcz – Warszawa Wschodnia – Siedlce – Czeremcha.

Pojazdy będą osiągały prędkość 120 km/h i powinny być gotowe do 30 listopada. Każdy z nich będzie miał co najmniej 68 miejsc siedzących, w tym 8 uchylnych oraz minimum 52 miejsca stojące. Szynobusy wyposażone będą w klimatyzację, monitoring, elektroniczny system zewnętrznej i wewnętrznej informacji wizualnej, system zliczania pasażerów, GPS oraz czujniki dymu z sygnalizacją pożarową.

W kabinie maszynisty zainstalowany zostanie system umożliwiający porozumiewanie się z pasażerami.

Koszt inwestycji wyniesie ponad 12,8 mln zł, z czego 5,5 mln zł to pieniądze pochodzące z budżetu województwa mazowieckiego (w ramach Funduszu Kolejowego), a 7,3 mln zł z budżetu państwa przekaże wojewoda mazowiecki. Dostawcą jest bydgoska PESA. Umowę w tej sprawie podpisano wczoraj.

źródło: Marta Milewska, urząd marszałkowski

 

2 komentarze

 1. obserwator II. dodano 7 lat temu

  Może tak by pogadał z politykami różnych maści i rozumów i na tory na naszym terenie puścili by słynne Pendolino,bo jak wiadomo nigdzie jeszcze się nie nadają a na naszych starych sprawdzonych trasach jakoś by mogły się poruszać i opóżnienia dało by się przecierpieć.

 2. Siedlczanin - racjonalista dodano 7 lat temu

  Do obserwatora:

  Twój sarkazm (jeśli go użyłeś) jest na miejscu, aczkolwiek nie ma odzwierciedlenia w rzeczywistości.
  Pendolino to pojazdy szynowe o napędzie elektrycznym. Swoją metę witałyby w Mordach, niespełna 30 km za Siedlcami.

  Stan torowiska linii kolejowej pomiędzy Czeremchą, a naszym miastem dobitnie przedstawia film, do którego link zamieszczam poniżej…

  http://www.youtube.com/watch?v=wHC6Lqz-Hi8

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?