SPIN

Podsumowanie konkursu ,,El Greco-Przystanek Siedlce”

Aneta Borkowska poniedziałek, 16 czerwca 2014, 16:55 Społeczeństwo

el greco cale

W sobotę (14 czerwca) odbyło się podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego ,,El Greco-Przystanek Siedlce”. Główną nagrodę otrzymał Mariusz Byliński z Bydgoszczy za esej ,,Pochwała syntezy”. Laureat w nagrodę pojedzie do Hiszpanii na wycieczkę śladami El Greco.  

Pierwszą nagrodę za wiersz ,,Franciszek” zdobyła Adrianna Konopka z Białegostoku, drugą Marek Chorabik z Gdyni, za nowelę ,,Trzymaj mnie mocno i uszczypnij…”, trzecią Danuta Hajdas z Gdańska za wiersz ,,Ekstaza św. Franciszka wg El Greco”. Wyróżnienia jury przyznało: Bogumiłowi Staszkowi z Tarnowa, Marcie Berowskiej z Warszawy i Krystianowie Pryndzie z Mysłowic.

Konkurs literacki ,,El Greco-Przystanek Siedlce” zorganizowały: Miejska Biblioteka Publiczna, Muzeum Diecezjalne i warszawski Oddział Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Napłynęły 333 prace. Wydarzenie uświetnił recitalem muzyki hiszpańskiej – Roman Ziemlański.

źródło: elgreco.siedlce.pl / zdjęcia Tomasz Końko

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?