SPIN

Trzydniowe święto tańca w Siedlcach. Wybiorą mistrzów

Beata Głozak piątek, 20 czerwca 2014, 17:14 Kultura

W Siedlcach trwają Krajowe Mistrzostwa International Dance Organization Modern, Ballet/Pointe, Tap Dance 2014. Z całego kraju do naszego miasta przyjechało niemal 1,5 tysiąca tancerzy, najmłodsi nie mają nawet 7 lat. Święto tańca potrwa do niedzieli.  

– W tym roku rozgrywamy mistrzostwa w technice balet i modern. Te techniki są bardzo specjalne, bo są to tak zwane techniki elitarne, czyli te które wymagają bardzo dużo pracy, siły i techniki, a jednocześnie pochodzą z największych scen – mówi Iwona Orzełowska, choreografka TT Caro Dance. – Absolutną nowością na polskim rynku jest natomiast technika tap dance, czyli stepowanie.

Trzydniowe Mistrzostwa mają wyłonić Krajowych Mistrzów w strukturach IDO w poszczególnych konkurencjach i kategoriach wiekowych. O medale w naszym mieście walczy około 1,5 tysięcy tancerzy z całego kraju. Swoich reprezentantów mają takie miasta jak: Sochaczew, Opole, Warszawa, Łódź, Konin, Rzeszów,Tychy, Toruń, Płock, Wrocław, Szczecin.

3 komentarze

 1. ja dodano 8 lat temu

  dokładnie !

 2. :) dodano 8 lat temu

  (…)Krajowe Mistrzostwa International Dance Organization Modern, Ballet/Pointe, Tap Dance 2014(…)

  Szanowny Panie Dyrektorze Mariuszu O.
  Chciałem przypomnieć, że mieszkamy w POLSCE. Czy mówi coś Panu termin ustawa o języku polskim? Ten tytuł po polsku brzmiałby równie światowo jak po "łamanym" angielsku.

  • do wyżej dodano 8 lat temu

   International Dance Organization – nazwa własna organizacji
   Modern, Ballet/Pointe, Tap Dance – nazwy własne dyscyplin tanecznych

   Nazewnictwo poszczególnych mistrzostw nie jest zależne od organizatorów.

   http://www.pft.org.pl/pft.php?kalendarz

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?