SPIN

Władze miasta obiecują tunel nawet za rok

Beata Głozak piątek, 20 czerwca 2014, 07:17 Siedlce

Budowa tunelu pod torami na przedłużeniu ul. Kilińskiego i trzeciego etapu obwodnicy może ruszyć jeszcze w tym roku – twierdzą władze Siedlec. W niedługim czasie miasto powinno dostać pozwolenia na obie budowy.

Inwestycja przy stacji kolejowej już trwa – na razie tylko w części za którą odpowiada PKP PLK, ale to, w ciągu najbliższych miesięcy może się zmienić.

– Do budowy tunelu jesteśmy dobrze przygotowani od strony technicznej – powiedział podczas wtorkowej konferencji Jarosław Głowacki, wiceprezydent Siedlec. – Spodziewam się, że w ciągu miesiąca powinniśmy mieć prawomocną decyzję pozwalającą na budowę i będziemy mogli ogłaszać przetarg. Podkreślił też, że ważne jest, aby prace i te po stronie PKP PLK i te po stronie miasta były ze sobą powiązane.

– Po naszej stronie jest wybudowanie odwodnienia, robót drogowych i wykończeniowych. Myślę, że za rok o tej porze będziemy przymierzali się do nożyczek – poinformował Wojciech Kudelski, prezydent Siedlec.

Według siedleckich władz zaawansowane są też prace przy budowie tzw. trzeciego etapu obwodnicy.

– Mamy dokumentację, sprawdzamy ją i w niedługim czasie powinniśmy mieć  zezwolenie na budowę – twierdzi Głowacki.

Pieniądze na obie inwestycje miasto chce pozyskać ze środków unijnych przeznaczonych na lata 2014-2020 w Regionalnym Instrumencie Terytorialnym, czyli tzw. RIT-cie.

– Marszałek Mazowsza spodziewa się, że w październiku Regionalny Program Operacyjny Województwa Mazowieckiego (jednym z jego instrumentów będzie RIT – od red.) będzie zatwierdzony. Liczymy, że z tych instrumentów inwestycje drogowe w naszym mieście będą opiewać na 50 milionów złotych z czego 10 milionów ma pochodzić z naszego budżetu – dodaje.

Zdjęcie główne: Łukasz Pastor

14 komentarzy

 1. trudno... dodano 10 lat temu

  Trudno się dziwić —-idą wybory. A tunelu za rok NIE BĘDZIE.

 2. informować dodano 10 lat temu

  i o to chodzi – brawo

 3. obserwator dodano 10 lat temu

  Po stronie robót, które ma wykonać kolej problemów nie będzie, bo pieniądze są, wykonawca pracuje, efekty widać gołym okiem.Natomiast po stronie miasta są zapowiedzi i wróżenie z fusów. Co będzie jak środki unijne nie zostaną pozyskane, ale siedlecki lud i to kupi, przynajmniej jego 40%.

 4. wesoły lulek dodano 10 lat temu

  A za rok usłyszymy: "nie dało się… wina peło!"

  • :) dodano 10 lat temu

   żebyś tylko Lulku nie krzyczał za rok:
   udało się….. zasługa peło

  • jan dodano 10 lat temu

   Za rok albo i wcześniej usłyszymy w wielu przypadkach "Nie udało się" albo "to wina Tuska".

 5. dziecinada dodano 10 lat temu

  …brak słów

  Pieniądze na obie (tunel + reszta obwodnicy) inwestycje miasto chce pozyskać ze środków unijnych przeznaczonych na lata 2014-2020 w Regionalnym Instrumencie Terytorialnym, czyli tzw. RIT-cie.

  Coraz mniejsze są szanse na rewitalizację zabytkowego parku „Aleksandria”. Miasto, które od lat starało się o pozyskanie 12 mln złotych z dotacji unijnych na tę inwestycję powoli traci nadzieję.

 6. dass dodano 10 lat temu

  Co jest na zdjęciu? Gdzie to jest?

 7. i dodano 10 lat temu

  A CO Z ŻÓŁKIEWSKIM?????????????????????/

 8. A dodano 10 lat temu

  Popieram,co z Żółkiewskim?

 9. heniuś dodano 10 lat temu

  Jest coś w zastępstwie kładki żeby przejść ze składowej na dworzec ?

 10. kibic dodano 10 lat temu

  PO sukcesie bioodgazowania w ZUO i turbin parowo-gazowych w PEC muszę zapytać Panie dziennikarki, czy sprawdziły, że budowa tunelu będzie w poprzek torów a nie wzdłuż.

 11. big798 dodano 10 lat temu

  @dass: zalażek tunelu obok kładki (której już zresztą prawie nie ma).
  @heniuś: bezsensownie zrobiony "objazd dla pieszych"… przechodzisz starym przejściem podziemnym na 2 peron. potem pędzisz do końca peronu i torami przechodzisz obok rozebranej żółtej hali. następnie po błocie, dołach i kałużach dochodzisz do ul. składowej w okolicy przedszkola.

 12. siedlczanka dodano 10 lat temu

  haha a kto Wam wydaje pozwolenie na budowę?????

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?