SPIN

Długi weekend w miarę spokojny

Beata Głozak poniedziałek, 23 czerwca 2014, 14:25 Kronika Policyjna

11 nietrzeźwych kierowców, 144 interwencje w tym 16 kolizji, 3 wypadki, jedna ofiara śmiertelna i 10 osób rannych – siedlecka policja podsumowała długi czerwcowy weekend.

Do najpoważniejszego z wypadków drogowych doszło 20 czerwca około godz. 11.20 w miejscowości Żelków na drodze wojewódzkiej 803. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierująca oplem vectra 48-letnia kobieta, jadąca w stronę Siedlec, z nieustalonych przyczyn, po wyjściu z lekkiego łuku drogi, utraciła panowanie nad pojazdem, po czym zjechała na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzyła się z nadjeżdżającym z przeciwnej strony renault megane scenic. Oplem podróżowały dwie kobiety i 2-letnie dziecko. Pasażerka auta zginęła na miejscu, dziecko i kierującą przewieziono do szpitala. Tam też znalazło się jadące renault małżeństwo z 5-letnią córką. W chwili zdarzenia kierujący byli trzeźwi.

Wśród nietrzeźwych kierujących niechlubnym rekordzistą był 60-letni mieszkaniec pow. siedleckiego zatrzymany przez policjantów 18 czerwca w Kopciach, który mając w organizmie ponad 2,2 promila alkoholu kierował pojazdem mechanicznym.

Innym zatrzymanym był 34-letni mieszkaniec powiatu siedleckiego, który nie tylko jechał autem mając w organizmie ponad 1,4 promila alkoholu, ale dodatkowo naruszył obowiązujący do października 2015 roku zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

autor: nadkom. Jerzy Długosz; KMP w Siedlcach/opr.bg

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?