SPIN

Pomóż Asi wygrać z białaczką. W niedzielę rejestracja dawców

Aneta Borkowska czwartek, 3 lipca 2014, 12:32 Aktualnie, Siedlce

asia dkms caly

Lubi różowy kolor, ładne ubrania, zabawy z bratem, taniec i bajkę o Roszpunce. Ma dopiero 2,5 roczku i od lutego dzielnie walczy w ostrą białaczką szpikową. Teraz czeka na dawcę, który pomoże jej wrócić do zdrowia. Być może dawca jest wśród nas. 

Asia urodziła się 25 września 2011 roku. Razem z rodzicami i starszym bratem mieszka w Siedlcach. Jeszcze do niedawna była zdrową, bardzo radosną i pełną życia dziewczynką. 13 lutego 2014 roku po utrzymującej się długo infekcji trafiła do siedleckiego szpitala. Przeszła szereg badań, po których bliscy usłyszeli diagnozę: ostra białaczka szpikowa. Dziewczynka przeszła dwa cykle chemioterapii, które pomimo licznych powikłań grzybiczych i bakteryjnych przyniosły remisję choroby. Niestety, przed trzecią chemioterapią 15 maja po kolejnym nakłuciu szpiku okazało się, że choroba wróciła. Wznowienie choroby w tak krótkim czasie sprawia, że jedynym ratunkiem i szansą na zdrowie i życie Asi jest przeszczep szpiku od dawcy niespokrewnionego.

– Asia obecnie przechodzi bardzo ciężką chemioterapię, która wiąże się z bardzo poważnymi powikłaniami – mówi Aneta Kiliś, ciocia dziewczynki. – Teraz Asia walczy o uzyskanie kolejnej remisji, bo to jest warunek, aby można było jej przeszczepić szpik. Lekarze robią wszystko, aby ta remisja była, ale na ten moment jeszcze jej niestety nie ma – dodaje.

Każdy z nas może spróbować pomóc małej Asi, a także innym chorym czekającym na przeszczep. Wystarczy zarejestrować się jako potencjalny dawca podczas specjalnie zorganizowanej akcji 6 lipca w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Prusa, przy ulicy Floriańskiej 10. Od godziny 10 do 16 każdy kto przyjdzie z dokumentem z numerem PESEL, będzie mógł zarejestrować się w Fundacji DKMS.

Ci którzy z przyczyn zdrowotnych dawcą nie będą mogli zostać, a chcą pomóc Asi mogą wesprzeć leczenie poprzez dobrowolne wpłaty na jej subkonto:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”
Ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa
Bank BPH S.A O/Warszawa
61 1060 0076 0000 3310 0018 2660
Tytułem: 24002 – Mazurek Joanna
darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Pieniądze potrzebne są na zakup leków wspomagających, sprowadzanych z zagranicy, środków higienicznych oraz dojazdy i pobyt w klinice.

2 komentarze

  1. iwona dodano 7 lat temu

    asiu napewno bedziemy

  2. asia dodano 7 lat temu

    R.I.P 🙁

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?