SPIN

100 milionów z nieruchomości jeszcze w tym roku?

Beata Głozak czwartek, 10 lipca 2014, 23:13 Siedlce

Zdaniem skarbnika miasta Kazimierza Paryły nawet 100 mln złotych ze sprzedaży nieruchomości może do końca tego roku zasilić siedlecki budżet. Jawa czy sen?

Zapowiadają się pracowite tygodnie dla urzędników z Referatu Gospodarki Nieruchomościami siedleckiego urzędu. W lipcu może dojść do skutku kilka dużych przetargów na sprzedaż miejskich działek.

– To będzie działka przy ulicy Jana Pawła II,  przy Domu Pomocy Społecznej, trzy inne działki budowlane, na które są już chętni pytający o wadia – wylicza skarbnik miasta Kazimierz Paryła. – Podobnie jest z ponad 2-hektarową działką przy Starzyńskiego. Mamy tam poważnego partnera, który nabywając ją zorganizuje Centrum Logistyczne praktycznie na całą Polskę i nie chcielibyśmy żeby ta inwestycja opuściła miasto – dodaje.

Ze sprzedaży 9 nieruchomości miasto uzyskało do tej pory łącznie 4 408 500 zł. Zdaniem Paryły to może być zaledwie… czubek góry lodowej.

– Oceniam, że oprócz tego programu, który chcemy zrealizować na 70 milionów  (sprzedaż nieruchomości za ok 70 mln zł z jednoczesnym przystąpieniem do ich wykupu – przyp. red.), dopełnimy kasę po stronie sprzedaży jeszcze na około 25 – 30 milionów złotych – twierdzi.

To dałoby ok. 100 milionów zastrzyku gotówki do końca tego roku. Przypomnijmy, że miasto jest w trakcie wdrażania programu naprawczego swoich finansów w związku z przekroczeniem na koniec roku 2013 dopuszczalnego prawem zadłużenia.

Na zdjęciu domy zajezdne sprzedane w czerwcu tego roku

23 komentarze

 1. ??? dodano 7 lat temu

  Chodzi chyba o domy "zajeżdżone" w których UM nie robił nic od 50 lat.

 2. siedlczanka dodano 7 lat temu

  To może wreszcie będą pieniądze na remont Żółkiewskiego po tylu latach… Może w końcu władze naszego miasta przejrzą na oczy i obudzą się ze śpiączki i zajmą się ważnymi sprawami.

  • master dodano 7 lat temu

   Tak siedlczanko. Remont Żółkiewskiego to w tej chwili faktycznie najważniejsza sprawa :D, tym bardziej że tylu chętnych do szkół ponadgimnazjalnych. Id*+ot.! 😀

 3. daj dodano 7 lat temu

  Co wy z tym Żółkiewskim? Dawno bym to zburzył…

  • siedlczanka dodano 7 lat temu

   Chyba nie znasz historii tego budynku skoro piszesz takie rzeczy…

   • master dodano 7 lat temu

    Oczywiście historia wspaniała :), ale niech remont poczeka na inne ( lepsze 🙂 ) czasy, a szkoła tam jest już nie potrzebna!

 4. LUKI dodano 7 lat temu

  Ci ludzie niewiedzą co robią i co piszą,nieruchomości by były tyle warte gdyby Galeria powstała w gminie Siedlce a w tym przypadku one są o 60 procent tańsze , przekonał się już o tym skarbnik Paryła.

 5. Do Siedlczanki dodano 7 lat temu

  A co ty jeszcze matury nie masz , możesz zrobić ją w CKU. A budynek po Żółkiewskim to przecież jest przeznaczony na Muzeum Diecezjalne. Tak zadecydował jeszcze wcześniejszy Biskup i basta.

 6. rada dodano 7 lat temu

  może UM będzie za sprzedane nieruchomości grał w Lotto, większe szanse wyścia z długów.

 7. Realista dodano 7 lat temu

  Centrum logistyczne na wschodnim zadupiu, bez autostrad…. rzeczywiście "czubek", ale nie góry lodowej, tylko z Kazia….

 8. majka dodano 7 lat temu

  Do "daj" : sam sie zburz ignorancie…. bez tradycji i korzeni… Ufam, , że w końcu Miasto spełni głośno wypowiedziane obietnice i wyremontuje budynek IV LO.

 9. Politolog dodano 7 lat temu

  Skarbnik o rodowodzie PRL będzie różne bajki opowiadał bo wybory się zbliżają, on sam w to nie wierzy co mówi ale za to bierze pensie to jest hipokryzja. amen

 10. Katolik dodano 7 lat temu

  Mam pomysł i propozycje PRL skarbniku Paryło złóż ofertę wypasionemu klerowi biskupom na wykup terenów gdzie był papież w Siedlcach to jest prawie 40 hektarów. Za te grunty powinni zapłacić minimum 200 mil miasto podreperuje na jakiś krótki czas finanse ,a oni w części małej to małej zwrócą to co od miasta w różny sposób wyrwali.

 11. czy??? dodano 7 lat temu

  Czy leśne dziadki myślą co będzie jak sprywatyzują te nieruchomości????? Pewnie ch…d,,pa i kamieni kupa.

 12. boziujedyny dodano 7 lat temu

  … te 70 mln ze 100 to ten słynny lombard, czysty PR te rewelacje 🙂

 13. ach dodano 7 lat temu

  Oczywiście,że Żółkiewskiego muszą w końcu wyremontować i w końcu spełnić wszystkie obiecanki a nie walić kasę za wynajem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 14. och dodano 7 lat temu

  Żółkiewski,Żółkiewski,Żółkiewski!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 15. bankier dodano 7 lat temu

  Po co komu ten Żółkiewski? Szkół i nauczycieli jest za dużo a w tą ruinę by trzeba włożyć kupę kasy. Sprzedać gruz niech się następny martwi.

 16. kto to? dodano 7 lat temu

  ty ,bankier lepiej zastanów się dobrze zanim coś napiszesz,bo aż żal…

  • bankier dodano 7 lat temu

   W artykule powyżej masz info że jest za dużo o 250 miejsc w szkołach. Mi żal kasy na te puste miejsca. Jak zaczniesz płacić podatki i zobaczysz jak są marnowane przez uprzywilejowaną kastę budżetową to pogadamy.

 17. ??? dodano 7 lat temu

  To trzeba zlikwidować te szkoły w których jest pusto,a nie świetne liceum

  • bankier dodano 7 lat temu

   mówię o budynku, a nie o samej szkole – ta może sobie być – i pewnie najem wcale nie jest droższy od utrzymania własnego budynku.

  • Karol dodano 7 lat temu

   Świetne, to był kiedyś Prus, trochę niżej Królówka, a Żółkiewski – przeciętne, dla mało ambitnych

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?