SPIN

„Zarzucam marszałkowi, że zmarnował społeczne pieniądze”

Beata Głozak poniedziałek, 21 lipca 2014, 14:31 Aktualnie, Siedlce

Suchej nitki na władzach województwa mazowieckiego nie zostawił podczas dzisiejszej konferencji prasowej prezydent Siedlec. Wojciech Kudelski zarzucił Adamowi Struzikowi marnowanie publicznych pieniędzy w związku z przeniesieniem biblioteki pedagogicznej do budynku po Kolegium Językowym.

Ostre słowa pod adresem zarządu województwa padły po tym jak dziennikarze zapytali Wojciecha Kudelskiego co będzie znajdowało się w opuszczonym budynku przy ul. Oskara Lange gdzie do tej pory urzędowała biblioteka.

Dzieje się coś strasznego

kolegium– Troszkę jestem zaskoczony, przepraszam państwa dziennikarzy, ale brakiem waszej reakcji na to co się dzieje na tym mieniu. To się dzieje coś strasznego. Straszne marnotrawstwo. Niszczy się budynek po Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych. Niszczy się, bo z sal lekcyjnych tworzy się bibliotekę. Kupuje się nowe regały, wstawia się tam, a tu jest budynek, który był wyremontowany tylko dla tych potrzeb w pewnym sensie. Zakupione urządzenia, zakupione regały, które nie nadają się do przeniesienia do nowego budynku. W tej chwili są społeczne pieniądze marnowane – powiedział prezydent Siedlec.

Dodał też, że taka sama sytuacja dotyczy Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Kudelski przyznał, że jest w stanie zagospodarować opuszczony po bibliotece budynek, ale na to też musi wyłożyć pieniądze. Niewykluczone, że przy ul. Oskara Lange swoje miejsce znajdzie Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna.

Polityka wzięła górę

– Jest to strata dla samorządu mazowieckiego i siedleckiego – podkreślił prezydent. – Nie rozumiem tego pomimo deklaracji marszałka, że słowo u niego ważniejsze niż pieniądze. Myślę, że jest to gra polityczna Platformy i PSL-u. Względy polityczne zadecydowały o tym. Przypominam, Platforma ma trzech wicemarszałków, PSL ma marszałka i wicemarszałka i oni przegłosowali to w ten sposób. Myślę, że wyborcy będą o tym pamiętali przy najbliższych wyborach – dodał.

Przypomnijmy, że w planach Wojciecha Kudelskiego było, aby do budynku Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych przenieść IV LO im. Hetmana St. Żółkiewskiego i korzystać z nowego obiektu razem z siedleckim uniwersytetem.

Zarzucam marszałkowi…

–  Jeśli się przenosi z dobrego lokalu instytucję biblioteki i Mazowieckiego Centrum no to jak to się rozumie? Oni nie ponosili żadnych kosztów, miasto nie brało od nich żadnego czynszu za to. Zarzucam marszałkowi, że zmarnował społeczne pieniądze – powiedział wprost prezydent Siedlec. – Być może jest to temat dla prokuratury, ale chciałbym nim państwa zainteresować. To się dzieje na naszych oczach. Najlepszym prokuratorem będą wyborcy i podziękują marszałkowi za takie działanie – zakończył.

Z wyliczeń obecnego podczas konferencji posła Krzysztofa Tchórzewskiego wynika, że koszty jakie w związku z decyzją władz województwa poniosą oba samorządy mogą sięgnąć miliona złotych.

62 komentarze

 1. Twój Ruch Siedlce dodano 7 lat temu

  Siedlecki Klub Twojego Ruchu skierował dziś pismo z pytaniami do p.Kudelskiego, a dotyczącymi budowy pomnika Lecha Kaczyńskiego.

 2. Paweł dodano 7 lat temu

  Jak można głosować na takiego Struzika?

 3. efaster dodano 7 lat temu

  a jak się to ma do 50 mln. zł utopionych w turbiny z odzysku, ba ostanio był chyba pożar w PEC właśnie w tych używanych turbinach ze Starachowic.

  O marnotrastwie pieniądzy na różne pomysły i plany od ratusza, przez stawy na Błoniach, ciepłe baseny przy zalewie po zeście Zambetu z budowy basenu i wybór nawego wykonawcy (Skanska). I tak można wyliczać i wyliczać. A ciekawe kto zwróci pieniądze kierowcom za zniszczone amortyzatory, zawieszenie czy pęknięte opony na dziurawych jak ser szwajcarski ulicach np. Janowska, Floriańska, Poniatowskiego, Dąbrowskiego, Mireckiego, Mieszka I, itp.

  Ale nie to ważniejsze, a pomnik L.K. dlaczego jest budowany bez tablicy informacyjnej (żółtej) była, ale znikła. Co na to nadzór budowlany.

  • on dodano 7 lat temu

   No właśnie , ciekawe po co do PEC niewiele przed północą w sobotę jeździły wozy strażackie. A może prezes palił się ze wstydu?.

   • MW dodano 7 lat temu

    i jeszcze Cmentarna, Błonie, Piłsudskiego, Łukasińskiego, Starowiejska ( przy szkole nr 7, koleiny jak Wielki Kanion), Czerwonego Krzyża ( łatana przy studzienkach kostką), kto widział więcej zdewastowanych ulic niech dopisze.

    • Twój Ruch Siedlce dodano 7 lat temu

     Bema- od Poniatowskiego do Granicznej

     • niewątpliwie dodano 7 lat temu

      A tak puentując. Na ostatniej bodajże sesji Prezydent chwalił się, uwaga:
      Primo-miasto nie zaniedbuje inwestycji drogowych!
      Secundo-Siedlce są wolne od korków!
      Czy to już mieszanka czarnego brytyjskiego humoru z bareizmem? Niech każdy sobie odpowie…

 4. a prezydent swoje... dodano 7 lat temu

  No tak, znowu tylko inni słabi a on najlepszy! Marszałek marnuje pieniądze… a ja się pytam, na jakiej podstawie Prezydent użyczał lokalu dla biblioteki i MSCDiDN przez tyle lat ZA DARMO??? Czy to jest dobre gospodarowanie naszymi pieniędzmi???

 5. do efastera dodano 7 lat temu

  Pomnik, o ile wiem, jest budowany ze składek prywatnych osób i miasto do tego nie dokłada. Co do inwestycji to trzeba mieć absolutnie złą wolę, żeby nie zauważać stadionu, basenu, nowych ulic, rozwoju sportu i kultury w Siedlcach. Czepiasz się inwestycji, na które PO-PSL nie dały z budżetu województwa pieniędzy, bo musieli zaoszczędzić na przedwyborcze festyny organizowane po wsiach.

  • przedwyborcze festyny dodano 7 lat temu

   "Czepiasz się inwestycji, na które PO-PSL nie dały z budżetu województwa pieniędzy, bo musieli zaoszczędzić na przedwyborcze festyny organizowane po wsiach." A w Siedlcach na przedwyborczy festyny nie wydaja naszych pieniędzy/? a impreza pod muzeum swiatło woda i taniec to nie wydano prawie pół miliona?

   • :) dodano 7 lat temu

    a widziałeś ile ludzi przyszło?
    dobrze się bawili… ale wam zawsze źle…
    wyjedźcie z tego grajdoła jak wam tak źle…

    • gepard dodano 7 lat temu

     Chcielibyscie zebysmy wyjechali, ale to my was wywieziemy na taczkach PiS razem z PO i inna lewica. Kudelski zarzucajacy marnotrastwo jest jak prostytutka pouczajaca o czystosci.

 6. andrzej g dodano 7 lat temu

  Ciekawe.
  W mieście, w którym ostatni duży przetarg na inwestycję (hala przy ZSP nr 3 prawie w całości finansowana przez państwo a nie samorząd miasta) ogłoszono rok temu, info o przeniesieniu instytucji samorządu województwa (ze względów oszczędnościowych) do budynku po wygaszającym nabór kolegium (na mocy ustawy sejmowej a nie decyzji marszałka) przedstawia się jakby ktoś rozpędzonemu gospodarczo ośrodkowi (tj. Siedlcom) usilnie wkładał kij w szprychy.
  Chyba jednak nie NKJO jest w tej chwili dramatem Siedlec tylko stan konta, który nie pozwala np. ogłosić przetargu na miejską część tunelu pod torami, który w zakresie prac wykonywanych przez PLK za chwilę będzie gotowy.

  • obserwator dodano 7 lat temu

   Myślisz, że to w tej chwili interesuje Prezydenta i jego dwór? Myślisz, ze 40% kapturowych Siedlczanom spędza to sen z oczu, przecież to wina Tuska, że nie dają rozwinąć skrzydeł Prezydentostwu?

 7. jack dodano 7 lat temu

  Prezydent doskonale wie, co mówi! Sprawą NKJO powinny zainteresować się wreszcie media. Proszę dokładnie sprawdzić. Już w 2006 wiadomo było, że nie PSL nie chce kolegiów. Pomimo tej wiedzy w 2010 inwestują ogromną kasę w NKJO. Poszukajcie trochę, a znajdziecie…

 8. Anonim dodano 7 lat temu

  " Nie rozumiem tego pomimo deklaracji marszałka, że słowo u niego ważniejsze niż pieniądze. Myślę, że jest to gra polityczna Platformy i PSL-u. Względy polityczne zadecydowały o tym. Przypominam, Platforma ma trzech wicemarszałków, PSL ma marszałka i wicemarszałka i oni przegłosowali to w ten sposób. Myślę, że wyborcy będą o tym pamiętali przy najbliższych wyborach – dodał."

  A jak ma być inaczej. Jeśli PIS w Siedlcach robi co chce (pomnik na cmentarzu na grobach naszych przodków) bez wysłuchania racji mieszkańców czy to nie jest sprawa polityczna. Jeśli większość mieszkańców nie chce tam pomnika, a tylko radni PIS i komitet budowy czy to nie jest sprawa polityczna?

  Dlaczego więc sejmik nie może zrobić co chce ze swoim mieniem, dlaczego mają robić tak jak chce siedlecki PIS.

  Na koniec pytanie, czy Prezydent chce mieć takich urzędników, którzy napiszą pismo i czekają na wynik (dot. NKJO).

  1 września minie 2 lata gdy na otwarciu roku szkolnego w "Żółkiewskim" obiecywał uczniom wtedy pierwszych klas maturę w wyremontowanym budynku szkoły.

  • Jakich przodków ? dodano 7 lat temu

   przecież to jest były cmentarz Żydowski a ponoć w Siedlcach nie mieszkają już żydzi ? Czyli PO uważa ,że stawiąc pomnik na terenie byłego ,dawno ale byłego byłego cmentarza żydowskiego urażamy "naszych" Przodków ? Nie .Niech PO pisze za siebie ,widocznie to przodkowie siedleckich PO-wców

   • ucz się! dodano 7 lat temu

    Więcej czytaj. Ucz się.
    Na naukę nigdy …..

 9. Anonim dodano 7 lat temu

  "Zarzucam marszałkowi, że zmarnował społeczne pieniądze – powiedział wprost prezydent Siedlec. –Być może jest to temat dla prokuratury, ale chciałbym nim państwa zainteresować. To się dzieje na naszych oczach. Najlepszym prokuratorem będą wyborcy i podziękują marszałkowi za takie działanie – zakończył."

  Więc o innych można pisać źle?
  Innych można szczuć dziennikarzami?
  Można nastawiać wyborców na marszałka?
  A o "nas" czy jesteście "stąd" czy "stamtąd" piszcie tylko dobrze.

  • "wprost" dodano 7 lat temu

   "-powiedział wprost prezydent Siedlec."

 10. najciemniej???? dodano 7 lat temu

  Najciemniej pod latarnią!!!!Kudelski zarzuca Struzikowi marnotrawstwo etc…A tuz obok NISZCZEJE od lat budynek Żółkiewskiego. Tuż obok mamy "park" z takim stanem alejek że – najlepiej by się przekonali panowie ze zdjęcia zabierając wnuki na rowerek albo rolki – katastrofa. Tuz obok mamy przejęty przez Miasto stojący nieremontowany budynek po Policji. Mamy też CZYNNĄ – NIECZYNNĄ turbinę w PEC za kilkadziesiąt milionów, która dwa czy więcej lat nie pracowała. Może więc czas mówić o swoich "brudach" a nie o czyichś???

 11. Mieszkaniec dodano 7 lat temu

  Czy ktoś jest w stanie zlikwidować w centrum miasta (róg Błonia i Czerwonego Krzyża) , kurnik, śmietnik śmierdzący oraz magazyn zlewek!!!!. Siedlce to było kiedyś miasto teraz to wiocha gdzie stado kur łazi po ulicy Lelewela i Czerwonego Krzyża, mieszkańcy tej pierwszej ulicy palą śmieci, a o 03:00 , 04:00 pieje Kogut. Myślę że dla "sołtysa" Siedlec p. Kudelskiego jest to normalne klimaty. Dla mnie nie !!!!.

 12. jack dodano 7 lat temu

  Moim zdaniem mieszkańcy Siedlec nie wiedzą, co tracą. Największa inwestycja w województwie mazowieckim ze środków unijnych (NKJO), specjalistyczne pracownie językowe wyposażone w tablice interaktywne, wspaniałe pracownie komputerowe.Dosłownie szkoła marzeń. Niewiele jest takich szkół w Polsce. Czy ktoś pytał młodzież, co o tym myśli? Pan Struzik odebrał szansę edukacyjną młodym ludziom z Siedlec i okolic. To stracone i wyrzucone pieniądze podatnika…

  • lech dodano 7 lat temu

   do Mieszkańca w temacie kur na ulicach Błonie-Lelewela-Czerwoego Krzyza. Był artykuł M. Zaczyńskiej na temat uchwały Rady Miasta z 29.03.2013 o chodowli zwierząt gospodarskich.Jest to prawny absurd i będę wnioskował o zmianę tej uchwały. Zapraszam do współpracy .Moje dane są w redakcji Tygodnika Siedleckiego,tel.ma redaktor Zaczyńska.

   • ptaki i nieloty w mieście dodano 7 lat temu

    Jeżeli zabronimy hodowli /chociaż 3,4 kury i jeden kogut trudno nazwać hodowlą/ ptactwa domowego na własny użytek, a nie w ramach działalności gospodarczej, to musimy też zabronić hodowli gołębi przez pasjonatów.
    A dla tej osoby, co pianie koguta w mieście jest symbolem wiejskości, przypominam, że Siedlce nazywało się kiedyś "Stara Wieś". Może czas na obranie symbolu miejskości? I niech to będzie dbanie o czystość wokół własnych domów i w miejscach publicznych? Niech to będzie kultura jazdy samochodami i rowerami. Niech to będzie brak chamstwa wśród mieszkańców. Mnie nie przeszkadza piejący kogut, bicie dzwonów kościelnych czy bawiące się dzieci.
    Jest też inna sprawa z tym związana: chodzi o wolność obywatelską. Jeżeli mam podwórko na tyle duże, żeby mieć kilka kur czy królików, to mam prawo je mieć, a one maja prawo /naturalne i stanowione/ piać. Jeżeli chcę mieć psa w mieście, to mam prawo go mieć i wyprowadzać w miejsca publiczne.

 13. Piotrek dodano 7 lat temu

  do efastera

  gorąca prośba o rozwiniecie
  jako osoby nieźle zorientowanej w siedleckich
  dobrych "interesach"

  niedługo rusza inwestycja drogowa w pobliżu drogi technicznej (karier) tylko nie w dole, a w górze, pomiędzy Warszawską a Partyzantów
  bedzie położona nowa nawierzchnia asfaltowa na ulicy Łukasińskiego, wykonane zostanie też nowe oświetlenie uliczne i instalacja kanalizacyjna-deszczowa
  na tym w tym roku KONIEC
  Bardzo fajnie tylko
  szkoda, że bez instalacji kanalizacyjnej sanitarnej !!!

  A co z mieszkańcami i ich szambami?
  Będą wysiedlenia czy asfalt będzie później zrywany?
  Takie kuriozum, po siedlecku,

  Czy to będzie taniej?

  • Efaser zorientowany ? żartujecie dodano 7 lat temu

   ten starzec -efaser po prostu nie a nic do roboty ( no może popularyzowanie Pogońi- ostaniej w rankingu wartości rynkowej ) ,żadnego hobby,żadnego konkretnego zawodu ,nie umie nic dobrze zrobić więc poszukuje powierzchownej wiedzy, poszlak populistycznych podobnie jak przy sprawie kiosku i przystanku przy galerii S..narobił rabanu o etat jednej pani,podczas kiedy w galerii prace znalazło setki osób…populista i nieudacznik bo tacy również dokładają innym bo sami nic nie umieją zrobić pożytecznego dla społeczeństwa ,gadanie ,gadanie i udawanie MĘDRCA jest najistotniejsze, jest najłatwiejsze dla takich jak efaser

   • efaster dodano 7 lat temu

    Dziękuję za miłe słowa, tak po chrześcijańsku nadstawiam drugi policzek
    PS.
    Co do inwestycji wstarczy zajżeć na BIP UM (o ile strona UM będzie akurat działać bo często jest zawirusowana i program antywirusowy ją blokuje, hmm czyżby jakiś zmasowany atak hakerów na stronę ??) przetargów jak na lekarstwo, wniosek miasto nie ma pieniędzy praktycznie na nic
    Panie Piotrze niestety nie mam żadnej wiedzy dotyczącej ul. Łukasińskiego ani tym bardziej tzw. karieru ten miałbyć robiony ze środków EU ale miasto nie dostało jeszcze potwierdzenia właśnie od marszałka Struzika bo to właśnie urzędy marszałkowskie są odpowiedzialne za dystrybuję środków unijnych na terenie danego województwa, a Kudelski atakując marszałka sam sobie podcina gałeź na której siedzi, jakoś w Płocku prezydent Nowakowski potrafi się dogadać i są duże inwestcje np. budowa obwodnicy czy wiadukt pod torami w al. Piłsudskiego, tylko Kosztowniak w Radomiu, Kotowski w Ostrołęce albo burmistrz Wołomina i nasz el presidente narzekają, przypadek ? Niesądze bo są z nadania pis, a każe centrala (Nowogrodzka) i tak robią, ba zaryzykuję stwierdzenie że nie mogą głośniej bąka puścić be wiedzy prezesa.
    A co do kanalizacji sanitarnej, no cóż już nie jeden świeżo położony asfalt był cięty i rozkopywany bo PWiK przypomniał sobie o swojej inwestycji

    Dziękuję za uwagę i pozdrawiam gorąco

   • ???????????? dodano 7 lat temu

    "…bo sami nic nie umieją zrobić pożytecznego dla społeczeństwa ,gadanie ,gadanie"

    Nic nie robią?
    Płacą podatki.
    I wystarczy.
    Robią więcej bo pilnują na co te podatki się wydaje.

    Więc co jak wygracie, wystrzelacie niewygodnych dla Was?

 14. Mistrzu dodano 7 lat temu

  A tam gadanie
  pod mostem Łukowskim jest tak samo
  i też nie działa jak popada mocniej
  a gdzie jeszcze instalacje sanitarne

 15. Majka dodano 7 lat temu

  Uważam, że Kudelski jest nieporadnym prezydentem, niesamodzielnym, którym steruje pan T. usilnie lansujący swego syna na super polityka. Żenada prowincjonalna. W dodatku Kudelski wciąż podkreśla swoją wiarę, jakby musiał coś komuś udowodnić. Mówiło się swego czasu, że chciał dać kurii budynek Żókiewskiego za złotówkę, co wywołało powszechne oburzenie, więc się wycofał.
  Na początku urzędowania był powszechnie lubiany, teraz nikt go nie lubi. W UM pracownicy unikają z nim kontaktu.

 16. siedlce dodano 7 lat temu

  W Pecu był pożar ???

 17. jojo dodano 7 lat temu

  no i pięknie maił się dostać A. Struzikowi, a dostało się W. Kudelskiemu… chyba na własne życzenie… kto sieje wiatr….

 18. xxl dodano 7 lat temu

  dość Panie Prezydencie 4-letnich kombinacji budżetowych, z lipnymi dochodami i planami inwestycyjnymi. Żyło się ponad stan, a kiedy zabrakło pieniędzy to w lament i atakowanie wszystkich w około. A to wszystko w imię chrześcijańskiej miłości bliźniego. Źdźbło w cudzym oku widzimy, a belki we własnym oczywiście nie!!!

 19. wojciech dodano 7 lat temu

  A główna ulica Jagielońska, którą spaceruje się na Błonia siedleckie ?

  Czy to prawda że członkowie PSL którzy mają posady, wpłacają 3% od dochodów ma partię.

 20. Kamil dodano 7 lat temu

  Kim jest Efaster? To pytanie coraz częściej zadają sobie siedlczanie.

  • kim jest efaster? dodano 7 lat temu

   Człowiekiem zadającym pytania.

  • Anonim dodano 7 lat temu

   siedlczanie czy Ty ?

 21. Valc dodano 7 lat temu

  Samorządy tylko marnują naszą kasę. Wybudowali szkołę, chyba najnowocześniejszą na Mazowszu i przerobili na bibliotekę. Możemy czepiać się Wojciecha, ale pamiętajmy o Adamie, bo jak się okazuje, gdy gospodarz jest od nas daleko, to i pretensje jakby mniejsze. Gołym okiem widać, że koalicja PO i PSL ukarała Siedlce za rządy PIS.

  • Anonim dodano 7 lat temu

   Coś to chyba nie tak. Pilnuje się swoich spraw, swoich długów, a nie mydli oczy ludziom jacy to inni niedobrzy, niegospodarni.

 22. TIK-TAK dodano 7 lat temu

  Zgadzam się z Kudelskim że ZSL Struzik to nie gospodarz tylko aparatczyk partyjny który marnuje publiczne pieniądze ale zgadzam się z moimi poprzednikami że Kudelski niczym się nie różni od Struzika , ta sama szkoła ZSL np.zarobki kosmiczne prezesów i wce spółek miasta, rad nadzorczych ,bezmyślne utrzymywanie dwóch ośrodków kultury inwestowanie w zawodowy sport różnych dyscyplin zachowuje się jak szejk tylko ten szejk robi to wszystko za kredyty które będą spłacać dwa pokolenia ,choiny jest dla kleru tak samo jak Struzik wypisz wymaluj.

 23. czy ktoś jest w stanie odpowiedzieć dodano 7 lat temu

  w jakim charakterze ba tej konferencji wystapili towarzysze partyjni Kudelskiego?
  Czy to była konferencja PISu – czy prezydenta miasta?
  Interesuje mnie zwłaszcza poseł Tchórzewski – co ona tam robił?

  • Beata Głozak dodano 7 lat temu

   Ja jestem w stanie 😀
   Konferencję prasową zwołał poseł Krzysztof Tchórzewski. Prezydent Siedlec był w charakterze… prezydenta Siedlec.
   My skupiłyśmy się na tematach miasta.

 24. konferencja prasowa dodano 7 lat temu

  No i ten pan usypiający obok.
  po co ta Konferencja? żeby zadrzeć z dawnym kolega partyjnym? a może to Poseł wykorzystuje Prezydenta może już przygotowuje grunt pod karierę przyszłego Posła Juniora albo marszałka Juniora.Coś w tym jest

 25. Darek dodano 7 lat temu

  Proszę pisać na temat.

 26. lech dodano 7 lat temu

  Do ptaki i nieloty . Mnie też nie przeszkadza pianie koguta w dzień,ale w godzinach 3-5 rano i 5 m od okna mojej sypialni to tak.Ponadto wnioskuje że Pan nie był w krajach starej UE,gdzie nie myje sie samochodów na ulicy ani własnym podwórku,co u nas jest normą. Jak palenie starymi butami i butelkami plastikowymi w piecach CO też jest normą ,bo większośc mówi wolność Tomku w swoim domku i ma gdzieś sąsiadów przez miedzę.Więc przepisy od tych niby mieszczan-pochodzenia wiejskiego trzeba wyegzekwować najlepiej po kieszeni.pozdrawiam.

  • @ lech dodano 7 lat temu

   By tak było trzeba poczekać jeszcze kilkadziesiąt (nawyki) lat oraz by ludzie zarabiali tyle co w starej UE.

  • o radnych dodano 7 lat temu

   "Pan nie był w krajach starej UE,gdzie nie myje sie samochodów na ulicy ani własnym podwórku". Pan był w krajach starej UE. A Pan myśli, ze gdyby wszystkich Polaków by ło stać na mycie samochodów w myjni to by tego nie robili? Co tydzień po około 15 zł, plus co najmniej 2 razy gruntowne po 50zł to rocznie około 800 zł, a dla niektórych to połowa miesięcznej pensji.
   "Jak palenie starymi butami i butelkami plastikowymi w piecach CO" potępiam jak większość z nas. Tylko, że tego nie robią miejscy wieśniacy, bo ich nie stać na własne domy z podwórkiem w mieście, to robią siedlczanie. Wyrzucanie plastików to przypadłość nie tylko Polaków. Wiesz ile jest tego w oceanach i ile ryb, żółwi, ptaków czy delfinów z tego powodu ginie?
   Koguty nie pieją o 3 nad ranem, pieją jak już wstał dzień. Wolałbyś Lechu, żeby o 5 budziła Cię śmieciara albo karetka? Też może być 5 metrów od okna jak ktoś mieszka przy ulicy.
   Odgłosy i zapachy życia miasta czy wsi w Polce jak i w krajach starej UE są takie same. Myślisz, że hodowla świń w Holandii albo we Francji to jest daleko poza miasteczkiem i wsią i pachnie Cannel 5?
   Byłem, widziałem, poczułem.
   To, że sąsiad ma sąsiada gdzieś to też nie dotyczy tylko Polaków. W bogatych krajach jest tylko na wyższym poziomie segregacja śmieci i odzyskiwanie surowców, to nawet jest przemysłem. Dlaczego u nas się to nie opłaca? nie wiem.
   Z drugiej strony ta rozbuchana konsumpcja plastiku i innych szkodliwych rzeczy przyszła z Zachodu, a my mamy raptem trochę więcej pieniędzy to czasami bezmyślnie kupujemy i śmiecimy. Potrzebna jest edukacja, ale na to pieniędzy nie ma.

 27. Anonim dodano 7 lat temu

  Po co ta Konferencja? a może to Poseł (od kartofli) wykorzystuje Prezydenta może już przygotowuje grunt pod karierę przyszłego Posła Juniora albo marszałka Juniora.Coś w tym jest. Amen.

 28. jak widać.. dodano 7 lat temu

  Jak widać poseł holuje synka już parę ładnych lat. Ale nic z tego nie będzie. To nie ten kaliber.
  Młody Tchórzewski tylko "szarpał "Struzika za stan finansów Mazowsza, a ciekawe dlaczego nic nie mówi o stanie naszych siedleckich?????

 29. penia dodano 7 lat temu

  Efaster może w końcu napiszesz coś sensownego a nie ciągle jedziesz na PiS i udajesz że jesteś taki cool. Jak jesteś chłop z jajami to może się spotkamy i podyskutujemy a taki cwaniak jesteś na necie. Poza tym większość wypowiedzi do wielki bełkot ciągle narzekających Polaków jak do jest im niedobrze i są nieszczęśliwi. Jak ktoś chce pokazać klasę to niech idzie do polityki i się użera z ludzmi. Każde grabie garną do siebie, to normalne. A jaka jest alternatywa Panowie dla Siedlec, kto PO czy może SLD . Oni nawet nie mają żadnego porządnego kandydata z wiedzą i doświadczeniem. A Kudelski jaki jest taki jest ale przynajmniej ma doświadczenie i szacunek ludzi i na pewno wygra wybory. Krytykować jest łatwo ale coś zrobić sensownego i porządnego to nie tak łatwo. Więc zamiast wypisywać plotkarskie bzdury to do roboty Panowie i Panie-a raj w Siedlcach nastanie!

 30. blanka do peni dodano 7 lat temu

  Faktycznie, ani PO ani SLD nie ma sensownego kandydata na prezydenta.
  Młodzi się jednak nie sprawdzają.
  "Jak ktoś chce pokazać klasę to niech idzie do polityki i się użera z ludzmi". To zdanie jest fałszywe, bo akurat w siedleckiej polityce klasy nie widzę. Jakie użeranie się z ludźmi? Władza zrobi konferencje, powie co chce, dziennikarze zapytają albo nie zapytają o niewygodne sprawy i tyle. Gdybyś Ty naprawdę miała klasę, to nie nazwałabyś dialogu z mieszkańcami użeraniem się. Więc dla mnie nie jesteś wiarygodna w ocenie klasy polityków.
  Wpisy Efastera też nie wszystkie mi się podobają, ale można tu o nich dyskutować. Można dawać kontrargumenty. Czasami pisze to, co "na mieście" ludzie gadają i dobrze, trzeba reagować stanowczo gdy kogoś poniża lub obraża, a nie dyskredytować autora za jakieś być może czasami pokrętne analizy. To byłaby klasa. Jeżeli wymagamy klasy od kogoś to sami musimy ją pokazać.

 31. do blanki dodano 7 lat temu

  Chyba koleżanko mylisz pojęcia. A wyjaśniam Ci że chodzi o to że ludzie czyli nasi mieszkańcy sami nie wiedzą o co im naprawdę chodzi, szukają dziury w całym. Dam Ci radę startuj w wyborach a ja z chęcią przyjdę na spotkanie i posłucham co naprawdę masz do powiedzenia. Co innego siedzieć na necie a co innego odpowiadać przed rozzłoszczonym tłumem który uważa że wszystko im się należy a najlepiej za darmo niech miasto da! Poza tym nie możesz oceniać mojej klasy politycznej bo mnie nie znasz! Natomiast jak czytam takie dyrdymały tak zwanego efastera to mi się flaki przewracają! Ale powodzenia, widać ulegasz presji tłumu a swego zdania nie masz.

  • efaster dodano 7 lat temu

   no cóż religijny nie jestem, ale znam taki cytat z biblii "tylko prawda was wyzwoli" i tego się trzymam, czy napisałem nieprawdę ? PEC umoczył w używanych turbinach ze Starachowc ponad 50 mln. miasto nie ma na nic pieniądzy (zadłużóne po uszy) wydane zostały grube pieniadze na różne wizje i plany "el presidente" jak np. ratusz na pl. Sikorskiego, ciepłe baseny nad zalewem, pole carawaningowe, górkę narciarską na błoniach przy boiskach treningowych i setki innych bardziej lub mniej głupich jak np. zakup stawów. Czy ja coś niezgodnego z parawdą napisałem ?? Ulice jakie wymnieniłem (jak również inni) są w opłakanym stanie każdy kto jechał choć raz w życiu Janowską, Floriańską czy Sokołowską wie o czym mówię, ba już na Piłsudskiego pojawiają się koleiny i dziury

   PS.
   Nie chcesz nie musisz czytać moich wpisów skoro Ci się jak to piszesz "flaki przewracają" ja uważam tak a nie inaczej i raczej zdania nie zminię, o pis i Kudelskim mam zdanie wyrobione od dobrych kilku lat a że nie jest one najlepsze to chyba nie jest żadną tajemnicą. Mnie nie przekonasz że białe jest czarne a czarne jest białe jakby to chciał prezydent. Owszem widzę wszystkie inwestycje w mieście, ale widzę też wiele niedociągnięć i braków.

   • hej dodano 7 lat temu

    Wszystko jest oczywiste i nie musisz się "wywlekać".
    Kto tylko słyszy "kazania" i poza to się nie wychyla, nic więcej nie wie będzie tak naświetlał sprawy.
    Szczególnie jak pomyśli, że stołek się w…….. gdy władza się zmieni. Zagrożenie dla posad jest od środka bo Poseł z Prezesem sciągną 3 mln Polaków.
    Siedlce przyklaskują, reklamują się zgodnie z tym" "Polacy nie mają prawa opuszczać swojej ojczyzny".

    Już tak było, nie opuszczali. Nie mieli paszportów.
    Chyba granice pozamykają po zwycięstwie.

  • blanka do peni dodano 7 lat temu

   OK. Podejmuję wyzwanie. Powiedz mi tylko jak mogę startować w wyborach nie będąc w partii. Jestem gotowa na rywalizację o klasę polityczną. Poważnie. Masz szansę pokazać klasę.

   • Anonim dodano 7 lat temu

    "Jestem gotowa na rywalizację o klasę polityczną".

    na pewno zagłosują !

 32. do blanki efastera dodano 7 lat temu

  Nie traćcie czasu i zakładajcie partię wiecznie niezadowolonych z życia w Siedlcach bo wybory tuż,tuż , pokażcie klasę polityczną, może wam się uda,powodzenia!

 33. . dodano 7 lat temu

  .

 34. wrocławianin dodano 7 lat temu

  efaster to g***z ze słuchawkami na uszach i w porwanych portkach a nie ekspert:)Jeśli nie wierzycie to sprawdźcie:)

  • @ wrocł...... dodano 7 lat temu

   Nie wiem czy 24 lata to g……….
   I co że w porwanych? takie teraz sprzedają za kilka setek.
   Słuchawki po to by słuchać Radia Podlasie lub Maryja.

 35. zredukowany z Mostostalu dodano 7 lat temu

  Czas w Siedlcach na rządy LEWICOWE.Chyba już każdy zrozumiał- nie chcieliście w Siedlcach -komuny – będziecie żyć jak Rumuny.Amen.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?