SPIN

Premiery w NoveKino Siedlce w sierpniu

Aneta Borkowska sobota, 26 lipca 2014, 11:59 Aktualnie, Kultura

Wszystkim miłośnikom kina podajemy daty premier filmowych jakie wejdą na ekran w NoveKino Siedlce w sierpniu. Czekają filmy akcji, dramaty, filmy akcji, komedie, a także bajki dla najmłodszych widzów.

1 sierpnia

straznicy galaktyki– „Strażnicy Galaktyki”

Zuchwały awanturnik Peter Quill kradnie tajemniczy artefakt stanowiący obiekt pożądania złego i potężnego Ronana, którego ambicje zagrażają całemu wszechświatowi. Chcąc uniknąć gniewu Ronana, Quill zmuszony jest zawrzeć niewygodny sojusz z czterema niemającymi nic do stracenia outsiderami: Rocketem – uzbrojonym szopem, Grootem – drzewokształtnym humanoidem, śmiertelnie niebezpieczną i tajemniczą Gamorą i żądnym zemsty Draxem Niszczycielem. Kiedy główny bohater odkrywa prawdziwą moc artefaktu i zagrożenie, jakie stanowi on dla kosmosu, musi zmobilizować swoich niesubordynowanych towarzyszy do ostatniej bitwy, od której zależą losy galaktyki.

reżyseria: James Gunn
scenariusz: James Gunn, Nicole Perlman,
aktorzy: Chris Pratt, Zoe Saldana, Dave Bautista,
gatunek: akcja/science-fiction,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 122 minuty,

tarzan– „Tarzan. Król dżungli”

Sympatyczna małpa Kala znajduje w dżungli opuszczone ludzkie niemowlę. Mimo początkowej nieufności stada, postanawia zaopiekować się dzieckiem. Chłopiec dorasta pod okiem górskich goryli jako jeden z nich, powoli ucząc się praw dżungli. Pod ich opieką wyrasta na silnego młodego mężczyznę znanego jako Tarzan. W wieku 14 lat po raz pierwszy spotyka innego człowieka: Jane Porter, piękną i odważną nastolatkę odwiedzającą Afrykę ze swoim ojcem. Ten dzień na zawsze zmieni życie chłopaka. Zapragnie zrozumieć kim jest, a przede wszystkim znów spotkać niezwykłą Jane. Nie spodziewa się, że wkrótce jego czworonożni przyjaciele znajdą się w niebezpieczeństwie przed, którym tylko on będzie mógł ich obronić.

reżyseria: Reinhard Klooss,
scenariusz: Yoni Brenner, Reinhard Klooss, Jessica Postigo,
gatunek: animowany/familijny/przygodowy,
kraj produkcji: Niemcy,
rok produkcji: 2013,
czas trwania: 94 minuty,

8 sierpnia

bardzo poszukiwany czlowiek– „Bardzo poszukiwany człowiek”

Od ataku na World Trade Center minęło 10 lat. Służby wywiadowcze w całej Europie nadal tropią groźnych islamistów. Do Hamburga uznawanego za jedną z głównych siedzib terrorystów, przedostaje się młody, skrajnie wycieńczony Czeczen, Issa. Jego przyjazd natychmiast wzbudza niepokój kontrwywiadu niemieckiego oraz brytyjskiego. Tajemniczy mężczyzna rości sobie bowiem prawo do gigantycznej fortuny zdeponowanej przed laty w prywatnym banku. W prowokacji przygotowanej przez służby, role do odegrania będą mieć nie tylko agenci. Do rozgrywki przystąpi także młoda idealistka, prawniczka Annabel i leciwy bankier, który jako jedyny ma dostęp do podejrzanego konta. Czy Issa jest ofiarą opresyjnego systemu, czy śmiertelnie groźnym terrorystą, którego kolejny ruch może okazać się tragiczny w skutkach? Rozpoczyna się walka wywiadów i wyścig, którego stawką jest międzynarodowe bezpieczeństwo.

reżyseria: Anton Corbijn,
scenariusz: Andrew Bovell,
aktorzy: Philip Seymour Hoffman, Rachel McAdams, Willem Dafoe,
gatunek: thriller,
kraj produkcji: Niemcy, USA, Wielka Brytania,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 121 minut,

UNTITLED TORNADO PROJECT– „Epicentrum – napisy”

W ciągu jednego dnia Silverton zostaje spustoszone przez niespotykaną do tej pory serię tornad. Całe miasteczko pozostaje na łasce i niełasce nieobliczalnych i śmiercionośnych cyklonów, a łowcy tornad przewidują, że najgorsze dopiero przed nimi. Większość mieszkańców szuka schronienia, lecz niektórzy ruszają w kierunku oka cyklonu. Chcą sprawdzić, jak daleko może posunąć się łowca burz, by zrobić zdjęcie swojego życia. Film „Into the Storm” widziany oczyma zawodowych łowców burz, żądnych wrażeń amatorów i odważnych mieszkańców miasta pozwala widzom znaleźć się w samym centrum wydarzeń i przekonać się o niszczycielskiej sile przyrody, utrwalonej w obiektywie ich aparatów.

reżyseria: Steven Quale,
scenariusz: John Swetnam,
aktorzy: Sarah Wayne Callies, Richard Armitage, Jeremy Sumpter,
gatunek: thriller/katastroficzny,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 89 minut,

THE HUNDRED-FOOT JOURNEY– „Podróż na sto stóp”

Dystyngowana Madame Malory od lat kieruje cenioną restauracją w niewielkiej miejscowości na południu Francji. Sława jej potraw wykracza daleko poza lokalną społeczność. A przyznane lokalowi prestiżowe trzy gwiazdki w słynnym Przewodniku Michelina napawają dumą wszystkich mieszkańców. Pewnego dnia w miasteczku osiada rodzina emigrantów z Bombaju. Gdy przybysze otwierają skromny lokal vis a vis renomowanej restauracji, Madame Malory nie kryje oburzenia wobec ich kulinarnego nieokrzesania. Unoszące się w powietrzu zmysłowe nuty curry, kardamonu i kminu sprawiają jednak, że nowa knajpka zaczyna cieszyć się coraz większym zainteresowaniem. Czy uwodzicielskie smaki Orientu przekonają do życzliwych Hindusów również kuchenną arystokratkę?

reżyseria: Lasse Hallström,
scenariusz: Steven Knight,
aktorzy: Helen Mirren, Om Puri, Manish Dayal,
gatunek: dramat,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2014,

wojownicze zolwie ninja– „Wojownicze żółwie ninja”

Przybysze z kosmosu atakują Ziemię. Z pomocą mieszkańcom przychodzi czwórka Żółwi Ninja.

reżyseria: Jonathan Liebesman,
scenariusz: Josh Appelbaum, André Nemec, Evan Daugherty,
aktorzy: Alan Ritchson, Noel Fisher, Jeremy Howard,
gatunek: akcja/komedia/science-fiction,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 87 minut,

14 sierpnia

THE PIRATE FAIRY– „Dzwoneczek i tajemnica piratów”

Dzwoneczek i jej utalentowane przyjaciółki wyruszają na pełną przygód wyprawę, by odzyskać magiczny pył, skradziony z Przystani Elfów przez tajemniczą Zarinę. W trakcie poszukiwań cały świat Dzwoneczka, Jelonki, Widii, Różyczki, Mgiełki i Iskierki staje na głowie, kiedy pod wpływem zaklęcia zostają zamienione ich talenty. A to jeszcze nie wszystko… Wróżki czeka bowiem spotkanie z piratami.

reżyseria: Peggy Holmes,
gatunek: animowany/fantasy,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 78 minut,

wakacje mikolaja– „Wakacje Mikołajka”

Koniec szkoły to najszczęśliwszy dzień w roku dla Mikołajka i paczki jego oddanych przyjaciół. Wystarczy spakować walizki i można ruszać w wymarzoną wakacyjną podróż. A ta zaprowadzi bohatera w sam środek malowniczej Bretanii. Od partyjki golfa w urokliwym pensjonacie, przez rejs do Wyspy Mgieł, na harcerskim obozie skończywszy – wszędzie, gdzie pojawi się Mikołajek, czeka go moc niezapomnianych przygód.

reżyseria: Laurent Tirard,
scenariusz: Laurent Tirard, Grégoire Vigneron,
aktorzy: Mathéo Boisselier, Valérie Lemercier, Kad Merad,
gatunek: familijny/komedia,
kraj produkcji: Francja,
rok produkcji: 2014,

15 sierpnia

druzyna– „Drużyna”

Drugi w historii polskiego kina film o siatkówce. Premiera poprzedzi rozgrywane w Polsce po raz pierwszy Mistrzostwa Świata w piłce siatkowej mężczyzn. Polski volleyland. Współcześni gladiatorzy, wylewający na treningach hektolitry potu, przez kilka miesięcy w roku oddaleni od najbliższych. Po drugiej stronie sponsorzy, działacze, komentatorzy, cheerleaderki, duet Kułaga-Magiera, hale pełne wiernych kibiców polskiej drużyny; gotowych przejechać setki kilometrów za swoimi idolami. Wspólna radość po wygranych, smutek po porażkach. Każdy sezon to nowe cele, nowe perspektywy, kolejne mistrzostwa do zdobycia. Co przyniesie ten sezon? Za czym tęskni Michał Winiarski? Jak Michał Kubiak w dzieciństwie reagował na porażki? Co na bezludnej wyspie zrobiłby Krzysztof Ignaczak? Jak wolny czas spędza Marcin Możdżonek? Co po zakończeniu kariery będzie robił Łukasz Żygadło? Jakich cech u innych ludzi szuka Bartosz Kurek? Jak z grupy indywidualności i niezwykłych charakterów stworzyć DRUŻYNĘ?

reżyseria: Michał Bielawski,
gatunek: dokument/sportowy,
kraj produkcji: Polska,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 85 minut,

lucy– „Lucy”

Lucy mieszkająca na Tajwanie studentka zostaje namówiona przez swojego chłopaka do dostarczenia ważnej teczki pewnemu biznesmenowi. Zanim jeszcze dziewczyna zorientuje się w co została wplątana, stanie się zakładniczką bezwzględnego pana Janga na którego rozkaz do organizmu Lucy zostanie chirurgicznie wszyta paczka z silną syntetyczną substancją przypominającą narkotyk. Przypadkowo substancja chemiczna rzeczywiście przenika do organizmu Lucy. Pod jej wpływem ciało dziewczyny zaczyna podlegać niewyobrażalnym transformacjom, a najbardziej doświadcza tego mózg, którego potencjał zostaje uwolniony i osiąga zdumiewające, pozostające dotychczas jedynie w sferze hipotez możliwości… Z ogromną intensywnością zaczyna odczuwać wszystko, co znajduje się wokół niej – powietrze, wibracje, ludzi, nawet grawitację. Rozwijają się u niej również cechy nadludzkie – telepatia, telekineza, niezwykle rozległa wiedza oraz zapierająca dech w piersiach kontrola nad materią.

reżyseria: Luc Besson,
scenariusz: Luc Besson,
aktorzy: Scarlett Johansson, Morgan Freeman, Min-sik Choi,
gatunek: akcja/science-fiction,
kraj produkcji: USA, Francja,
rok produkcji: 2014,

22 sierpnia

THE GIVER– „Dawca Pamięci”

Film oparty jest na bestsellerowej powieści Lois Lowry z 1993 roku o tym samym tytule. Opowiada historię chłopca o imieniu Jonas, który żyje w fikcyjnym świecie bez wad. Społeczeństwo jest szczęśliwe, a pojęcia wojny, bólu, wyboru, smutku i innych uczuć nie są mu znane. Każdy ma przypisaną rolę i żyje według ściśle określonych zadań. W wieku 12 lat Jonas otrzymuje swoją rolę – ma zostać „Odbiorcą wspomnień”. Rozpoczyna szkolenie pod okiem byłego „Odbiorcy”, starszego człowieka, który będzie przekazywał chłopcu swoją wiedzę (tytułowy „Giver”). Tym sposobem Jonas doznaje nowych uczuć i wkracza w prawdziwy świat, gdzie nie wszystko jest tak wspaniałe. Zdaje sobie sprawę, że społeczność, w której żyje to jedno wielkie oszustwo i w obliczu tej prawdy musi podjąć decyzje, które zmienią jego los na zawsze.

reżyseria: Phillip Noyce,
scenariusz: Michael Mitnick, Robert B. Weide,
aktorzy: Jeff Bridges, Brenton Thwaites, Alexander Skarsgård,
gatunek: dramat/science-fiction,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2014,

magia w blasku ksiezyca– „Magia w blasku księżyca”

Najnowszy film Woody’ego Allena, jest romantyczną komedią, której akcja obejmuje dwie dekady – lata 20. i 30. XX wieku.

reżyseria: Woody Allen,
scenariusz: Woody Allen,
aktorzy: Emma Stone, Colin Firth, Marcia Gay Harden,
gatunek: dramat/komedia,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2014,

 

niezniszczalni 3– „Niezniszczalni 3”

Conrad Stonebanks (Mel Gibson) to jeden z największych na świecie handlarzy bronią. Zanim przeszedł na ciemną stronę mocy, był jednym z tych, którzy powołali do życia Niezniszczalnych – kierującą się własnym kodeksem honorowym grupę najlepszych na świecie żołnierzy do wynajęcia. Czy drużynie Rossa uda się przechytrzyć dawnego kompana znającego ich na wylot? W realizacji misji wesprze ich kolejna generacja najemników. Nikt nie jest przecież wiecznie młody.

reżyseria: Patrick Hughes,
scenariusz: Sylvester Stallone, Katrin Benedikt, Creighton Rothenberger,
aktorzy: Sylvester Stallone, Jason Statham, Jet Li, Antonio Banderas, Wesley Snipes, Dolph Lundgren, Mel Gibson, Harrison Ford,
gatunek: akcja,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2014,

 

29 sierpnia

barbie– „Barbie i tajemnice drzwi”

Barbie wciela się w postać Alexy, nieśmiałej księżniczki, która odkrywa w swoim królestwie tajemnicze przejście i wkracza do dziwnej krainy pełnej magicznych istot i niespodzianek. To właśnie tam, Alexa poznaje syrenkę Romy i dobrą wróżkę Nori, od których dowiaduje się, że zepsuty władca usiłuje ogołocić ich świat z magii. Ku swojemu zdziwieniu, Alexa odkrywa w sobie magiczną moc, a jej nowe przyjaciółki są pewne, że tylko dzięki jej pomocy w ich krainie może ponownie zapanować magia. Odkryjcie, co się wydarzy, kiedy Alexa znajdzie odwagę, aby stanąć w obronie tego, co właściwe i dowie się, że siła przyjaźni jest dużo cenniejsza niż magia.

gatunek: animowany/dla dzieci,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 81 minut,

boyhood– „Boyhood”

Film realizowany ponad dekadę w latach 2002-2013. Co roku ekipa filmowa zbierała się i kręciła kolejną część filmu. To opowieść o dorastaniu. Bohatera poznajemy w wieku 6 lat, a w końcowej scenie stoi już u progu dorosłości.

reżyseria: Richard Linklater,
scenariusz: Richard Linklater,
aktorzy: Ellar Coltrane, Patricia Arquette, Ethan Hawke,
gatunek: dramat,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 163 minuty,

rio i love you– „Rio, I Love You”

Najbardziej roztańczone miasto świata, znane ze swojej zmysłowości i piękna, w dziesięciu historiach miłosnych. „Rio, I Love You” to celebracja miłości, widziana oczami grupy najciekawszych reżyserów współczesnego kina światowego. To filmowy kalejdoskop związków – tych ulotnych i tych na całe życie, przechodzących kryzys, słodko-gorzkich, pełnych czułości i namiętności oraz takich, które mogą zdarzyć się tylko w Rio de Janeiro. Zé, tworząc rzeźbę z piasku na plaży Copacabana, usłyszy w miejskim gwarze kobietę, która stanie się jego muzą. Texas – jednoręki bokser stoczy pojedynek o zdrowie swojej ukochanej Marii, bezdomny pięciolatek Jaõ mieszkający na jednym z miejscowych dworców doczeka się w końcu telefonu od Jezusa. Namiętny pocałunek kelnera obudzi w nocy gorącą sambę, a w malowniczej scenerii wyspy Paqueta rozegra się poruszająca scena rozstania.

aktorzy: Ryan Kwanten, Rodrigo Santoro, Jason Isaacs,
gatunek: komedia/romans,
kraj produkcji: Brazylia,
rok produkcji: 2014,

źródło: NoveKino Siedlce (reklama)

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?