SPIN

Budowa SOSW im. Marii Grzegorzewskiej droższa niż zakładano

Beata Głozak niedziela, 27 lipca 2014, 14:00 Siedlce

Internat i szkoła w jednym budynku oraz dobrze wyposażone sale dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych – tak będzie wyglądała nowa siedziba Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marii Grzegorzewskiej. Największa inwestycja oświatowa realizowana w ostatnim czasie przez miasto będzie droższa o ponad milion.

– Obiekt budowany jest na bazie starego internatu szkoły rolniczej i w trakcie wykonywania prac okazało się, że budynek internatu w tej części zamieszkałej przez uczniów uległ spękaniu – mówi Wojciech Kudelski, prezydent Siedlec. – Nie wiem czy to przez obniżenie poziomu wody gruntowej czy niestabilny grunt, ale mając na budowie wykonawcę mimo iż obiekt ten nie był przewidziany do przebudowy w ramach tej inwestycji to nie mogliśmy patrzeć i czekać aż on się zawali – dodaje.

Dlatego, jak tłumaczy zdecydowano, aby kosztem dodatkowych pieniędzy budynek wzmocnić.

– Takich dodatkowych pracy było więcej, ale przy takich dużych inwestycjach nie da się od początku do końca przewidzieć wszystkiego w projekcie – podkreśla Kudelski.

Obecnie wartość inwestycji łącznie z dodatkowymi aneksami wynosi dokładnie 10 890 948,98 zł. Aneksy, w które zaliczają się dodatkowe tynki, nowa  kanalizacja deszczowa i częściowo sanitarna, dodatkowe rolety przeciwpożarowe wyniosły 1 229 709 zł. W styczniu tego roku miasto zapłaciło 4 047 419 zł. Planowy termin zakończenia 31 grudnia 2014.

Zdjęcie główne pochodzi z lipca 2013

14 komentarzy

 1. TIK-TAK dodano 9 lat temu

  DZIWNE ŻE WSZYSTKO TANIEJE KAŻDY SCHODZI Z MARŻY BYLE SIĘ UTRZYMAĆ NA RYNKU A TU CENA IDZIE W GÓRĘ , CZYŻBY MA WYKONYWAĆ FIRMA I KOOPERANCI CI SAMI ZNANI W SIEDLCACH CI CO TAK SIĘ GŁOŚNO MODLĄ PRAWI I SPRAWIEDLIWI TO JEST DZIWNE ALE W TYM MIASTECZKU PRAWDZIWE . AMEN

  • POKAŻ INWESTYCJĘ dodano 9 lat temu

   która od początku do końca jest zgodna z pierwotnym kosztorysem ? tylko w bajkach…

   • toe dodano 9 lat temu

    święta prawda!!

  • do wyżej dodano 9 lat temu

   Człowieku, przestań hejtować wszystko. Wypowiadasz się wszędzie i o wszystkich, a wiedzę masz nikłą. I przestań zmieniać nicki. Wcześniej zorro, teraz tic-tac. Po tych tic-takach to i zorro miałbym niestrawności. Wyluzuj, a jeśli Siedlce ci takie złe to szukaj innego miejsca na ziemi.

   • Anonim dodano 9 lat temu

    Powysiedlaj niewygodnych;
    Już tacy byli co wysiedlali.
    Byli też Panowie.
    Była też Rasa Panów.

    • :D dodano 9 lat temu

     to nie jest kwestia wygodny czy nie…
     Tylko kwestia, że jak wszystko jest źle to może trzeba pomyśleć i zmienić miejsce na lepsze do życia.
     Ale jak ktoś dostrzega tylko mroczną stronę to albo jest Sith'em albo wymaga leczenia.
     Konstruktywna krytyka zawsze jest mile widziana, ale trollowanie?

 2. efaster dodano 9 lat temu

  wszytko i na temat w 3 którkich zdaniach

  kto robi ten remont/przebudowę ??
  A Zeltech, ta sama firma co robiła (a właściwie zlecała bo robił podwykonawca) budowę ogrodzenia parku miejskiego od str. Konarskiego ile czasu i jak w żółwim tempie to robiono, to "ruski" miesiąc to tak jak nic nie powiedzieć, budowała też "szopę na traktory" czyli zadaszenie lodowiska, czy opiekuje się oświetleniem na mieście, bo to firma z barnży elektroenergetycznej

  kto jest prezesem tej firmy ?
  A no Pan Przesmycki, pomijam, że pracuje tam 3/4 rodziny Przesmyckich (córka, syn, synowa, itp.) bardzo dobry kolega Kudiego, ba przypuszczam, że nie jedna budelczyna pękła przy wspólnych imprezach

  no i myślicie dlaczego jest sponsorem np. KPS-u czy Pogoni, podobnie jak lokalni deweloperzy typu Strus czy M3 Skorupka, albo Topaz

  bo to tranzakcja wiązana Wy sponsorujecie, a ja przychylym okiem spojżę na Wasze propozycje przy kontraktach/przetargach miejskich

  Reasumując
  Toż to wiadome od początku, zaniżyli wycenę by zejść z ceny, by później aneksy wprowadzić, tak było z budową obwodnicy wew. też były aneksy bo a to o odwodnieniu zapomniano, a to coś tam, tak też było ze stadionem czy remontem MOK, CKiS, biblioteki też zawsze coś wypadało, ok. rozumiem czegoś można nie przewidzieć, coś wyjdzie w tzw. "praniu" typu niewiem słabe fundamenty, zła izolacja, etc. ale w SIWZ można tak ustawić by wygrał oferent za najniższa cenę (najczęsciej lokalny) "sprawdzony" bo firmie z zewnątrz nie będzie opylało się startować w przetargu poniżej ceny, no chyba, że da cenę dampingową i później będzie kombinował jak koń pod górę patrz. Zambet czy PUK Kielce apropos administrowania zasobami komunalnymi, była też kiedyś firma chyba z Limanowej czy jakieś okolice gór co robiła nam ulice po kosztach, ale dałą radę bo ulice mają się w dobry stanie, z tego co pamiętam robiła np. ul. Hłasko i Prądzyńskiego

  Oczywiście nikogo nie oskarżam, że przetarg był ustawiony czy coś, ale firma, która zajmuje się "kabelkami" bierze się za "budowlankę", czy drogowe jak niedano remontowany wiadukt łukowski to chyba daje do myślenia, owszem można się tłumaczyć kryzysem/brakiem zamówień w swojej branży czy rowojem firmy i prześciem na inne profile działalności. Nie mniej prawda jest taka, że siedlecki rynek jest mały, każdy każdego zna i ciężko jest się wgryść nowej firmie np. Strabag wielokrotnie startował w przetargach na drogi, zazwyczaj wygrywały Drogi Podlaskie bo dawały najniższą cenę, jakość wykonania widzą wszycy po 5 latach drogi już pękają, albo są koleiny bo użyto gorszej mieszanki bitumiczej nie otoprnej na koleinowanie patrz Kazimierzowska przy SP 7 czy skrzyżowanie Rynkowej z Sokołowską szczególnie pas od centrum w stronę Strzały.

  dobra koncze bo się ropisałem, ale takich przykładów można mnożyć i mnożyć

  ale pamiętajmy o jednym chytry zawsze 2 razy płaci

 3. TIK-TAK dodano 9 lat temu

  Zorro – przestań kmiotów przekupnych tytułować panem to moja prośba anonimie.amen

 4. Roki dodano 9 lat temu

  Jestem pewien że tik- tak trafił w czuły punkt goście szybko zareagowali .

 5. Beny dodano 9 lat temu

  Nie wierze czyżby Kudelski rozpoczął powolne pakowanie . Zadłużył miasto po uszy beznadziejne rozdawnictwo publicznych pieniędzy ktoś wcześniej pisał, dwa ośrodki kultury po co , inwestowanie w zawodowy sport wielu dyscyplin po co ,bardzo wysokie pensie rozbudowanych zarządów spółek miasta wielka kasa na rady nadzorcze po co i dla czego żeby tylko upchać partyjnych lizusów a od przetargów to są inne instytucie niech oni się biorą do roboty, można wyliczać głupoty jeszcze długo ale z kwituje nie ważne jak zaczynasz ważne jak kończysz , marnie i beznadziejnie .

  • stop d...m dodano 9 lat temu

   a po co mnożysz komenatrze? 3 na 10 jest twoich, wyluzuj

 6. gość dodano 9 lat temu

  Jak to, po CO??? Głosy tych wybranych i ich rodzin i znajomych,itp,itd….wszyscy LUDZIE NA POKŁAD- to jest POLITYKA właśnie! A jeszcze trzeba głosu ludu bożego i będzie OK. Będzie pan zadowolony z PiSu:) C.D.N.

 7. Jakub dodano 9 lat temu

  Jestem bardzo zadowolonym mieszkańcem Siedlec. Narzekacze głowa do góry, weźcie się do roboty bo nie pomagacie durnymi wpisami tylko szkodzicie.

 8. obserwator II. dodano 9 lat temu

  Po przeczytaniu wszystkich tych komentarzy nasuwa się tylko jeden wniosek.Żadna inna sekta na terenie miasta naszego Siedlce nie ma tylu psów przy jednej budzie i jednym gnacie i do tego jeszcze bez gryzienia się pomiędzy sobą.Inne sfory w tym grodzie to tylko wojna o dostęp do koryta.W partii rządzącej miastem dyscyplina na wzór Korei Północnej przeniesiona ze szczebla centralnego a doktryna brzmi"Jeden wódz,jeden naród"choć w tym narodzie coś pęka i nie chce już tego wiecznie żywego posągu ani jego idei,które niczym idee tow.Lenina miały być wiecznie żywe.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?