SPIN

Wspólne oglądanie „spadających gwiazd”

Aneta Borkowska poniedziałek, 4 sierpnia 2014, 15:46 Społeczeństwo

stma calySiedleckie Towarzystwo Miłośników Astronomii zaprasza wszystkich, którzy chcieliby obejrzeć „spadające gwiazdy” 12 sierpnia o godz. 21. na wspólne oglądanie do Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Grali Dąbrowiźnie.

Zbiórka: o godz. 20. na parkingu przy kościele św. Ducha w Siedlcach. Organizatorzy proszą by osoby, które dysponują wolnym miejscem w samochodzie dali znać organizatorom, dzięki czemu we wspólnych oglądaniu będzie mogła wziąć większa liczba obserwatorów.

W przypadku dużego zachmurzenia i obfitych opadów deszczu spotkanie nie odbędzie się lub zostanie zorganizowane w następny wieczór (13 lub 14 sierpnia).

Potrzebne rzeczy:
1. Ciepłe ubranie: polar, kurtka, długie spodnie,
2. Koce.
3. Materac lub łóżko polowe.
4. Preparaty antykomarowe.
5. Prowiant we własnym zakresie.

Organizatorzy dysponują teleskopami i sprzętem do obserwacji Księżyca i obiektów tzw. Głębokiego Nieba. Mimo tego można zabrać swój własny sprzęt (lornetki, teleskopy).

Maksimum aktywności roju Perseidów wypada w nocy z 12 na 13 sierpnia. Zazwyczaj można zaobserwować nawet do 100 meteorów na godzinę. Jednak w tym roku blask Księżyca spowoduje, że będą widoczne tylko te jaśniejsze obiekty. Pożyteczne informacje o Perseidach można znaleźć tutaj: www.stma.pl

źródło: STMA / Maciej Myszkiewicz (STMA).

Komentarze (1)

  1. ssssxs dodano 7 lat temu

    To jest temat! Ciekawi mnie czemu tutaj nie ma takich burzliwych komentarzy?

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?