SPIN

Collegium Mazovia: jeszcze bliżej z biznesem

Beata Głozak niedziela, 10 sierpnia 2014, 23:40 Siedlce

Opiniuje program kształcenia i podejmuje inicjatywy w zakresie funkcjonowania strategicznych kierunków uczelni, wskazuje jak dostosować ofertę do potrzeb rynku pracy – takie zadania ma Rada Konsultacyjna powołana w Collegium Mazovia.

Rada to 18-osobowy zespół o charakterze doradczym złożony z prezesów prywatnych firm i instytucji publicznych, na czele którego stoi Zofia Żuk, szefowa Siedleckiej Loży Business Centre Club. Zadaniem zespołu jest ścisła współpraca z uczelnią, która ma przełożyć się na podniesienie atrakcyjności CM.

Potrzeby rynku pracy

– To takie forum wymiany myśli i doświadczeń – mówi Mirosław Symanowicz, prorektor Collegium Mazovia Innowacyjnej Szkoły Wyższej. – Rada opiniuje programy nauczania na poszczególnych kierunkach pod kątem potrzeb rynku pracy – dodaje.

Wiceprzewodniczącym Rady jest Zenon Chodowiec, przewodniczący Wschodniej Izby Gospodarczej. Wśród członków są także m.in.: Bożena Piechowicz, rektor Collegium Mazovia, Ewa Orzełowska (członek zarządu województwa), Jarosław Głowacki (wiceprezydent Siedlec), Ewa Marchel (dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Siedlcach), Marcin Kulicki (prezes siedleckiego szpitala wojewódzkiego), Mirosław Leśkowicz (dyrektor SP ZOZ Siedlce), Stanisław Przesmycki (ZELTECH).

„Mają rozeznanie”

– Ten skład jest dla nas bardzo ważny, bo są to ludzie-praktycy, którzy mają kompetencje i prowadzą działalność zgodną z kierunkami studiów realizowanymi na naszej uczelni – tłumaczy prorektor CM. – Doceniamy wkład jaki wnoszą w działalność uczelni, bo są to osoby, które odniosły sukces, mają doświadczenie i są świetnie rozeznane w potrzebach rynku pracy. Członkowie rady widzą jakich kompetencji oczekują pracodawcy od absolwentów. Razem z pracodawcami tworzymy optymalny model kształcenia praktycznego – dodaje.

Dotychczas rada spotykała się dwukrotnie omawiając ofertę kształcenia uczelni i dostosowania jej do potrzeb rynku pracy.

13 komentarzy

 1. Ciekawy dodano 7 lat temu

  Witam
  Chciałem się zapytać jaki tytuł można otrzymać po skończeniu tej uczelni, mgr, inż.?.

  • Lolo dodano 7 lat temu

   Się w porę obudzili z dopasowaniem do runku jak już go prawie nie ma 😀

  • Zorro dodano 7 lat temu

   Po CM możesz lic i inż. i chyba mgr, ale nie na wszystkich kierunkach. Nie wiem, na których.

 2. StS dodano 7 lat temu

  To skandal, że czynni politycy jak Pan na zdjęciu upracują na uczelni przecież to polityk ! szuka właśnie nowej partii aby znowu zaistnieć ?!

 3. PiS dodano 7 lat temu

  Do PAń z SPIN w urzędzie Miasta Siedlce wielką tajemnicą jest, że Pan Andrzej Grunland podał KUDELSKIEGO tj. ZUO do sądu w związku z

  http://www.bip.siedlce.pl/bip/89_umsiedlce/fckeditor/file/Oswiadczenia%20maj%C4%85tkowe%202014//79.%20Grundland%20Andrzej.pdf

 4. Obiektyw dodano 7 lat temu

  Były bardzo kiepski prezydent Symanowicz dogadał się z nielubianym obecnym prezydentem Kudelskim który zatrudnił Symanowicza w dwóch radach nadzorczych spółek miasta to kpina z ludzi , ta koalicja SIEDLECKIEGO TOWARZYSTWA z PiS to krzyżówka …………. żenada.

 5. Boluś dodano 7 lat temu

  Ciekawy jestem ile jeszcze jadu są w stanie wylać nieudacznicy platformersi. Sami niczego nie potrafią i każdy jest dla nich śmiertelnym zagrożeniem, nawet były sprzed 8 laty prezydent Symanowicz. Lepiej pokażcie co potraficie. Do tej pory pokaszaliście, że potraficie odwalać śnieg w mieście.

 6. Zdziś z PiS dodano 7 lat temu

  BOLUŚ " pokaszaliście" i taka to Wasza jakość pokaszacie pokaszacie a kiedy Was ……….? docenią za "pracę" oj …. będzie bolało…….

 7. Siedlczanin dodano 7 lat temu

  Apel do Pana Prezydenta Kudelskiego ! Szanowny Panie , proszę w imieniu wielu siedlczan o wydanie decyzji punktom sprzedaży alkoholu o -czytelną informacje , które to alkohole są markami właściciele rosyjskich- siepaczy Putina.Po tej informacji, jak mniemam- szanujący się Polak- nie kupi już np.Żubrówki , Absolwenta , Bolsa itp.Można taką infirmacje rozszerzyć na inne ruskie produkty .Panie Kudelski dajmy pierwsi przykład Polakom- co możemy zrobić Putinowi za…jabłka,mięso i inne produkty.Proszę internautów o pomoc w realizacji tego projektu.

 8. Jola dodano 7 lat temu

  Taki sam tytuł jak po Uniwersytecie, jak masz potem plecy w dostaniu pracy

  • staś biel dodano 7 lat temu

   Tak Jolu ten pan na zdjęciu czynny polityk jest byłym prezydentem miasta z STS czyli PiS BiS jest prorektorem skończysz tą uczelnie wstąpisz do odpowiedniej partii i już ……

 9. SOS dodano 7 lat temu

  Symanowicz czy Kudelski to stracony czas dla Siedlec, to wieś i to wieś to kler i to kler .

 10. Roki dodano 7 lat temu

  SOS zapomniałeś jeszcze o jednym to prywata i to prywata .

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?