SPIN

Bieg Jacka – idealny na rodzinne spędzenie czasu

Aneta Borkowska środa, 13 sierpnia 2014, 14:00 Sport

Już za niespełna 3 tygodnie V Bieg Siedleckiego Jacka dla upamiętnienia wizyty Jana Pawła II w Siedlcach pod hasłem: Młody – wolny od nałogów. Jest to zarazem ostatnia chwila aby zapisać się na bieg oraz rozpocząć przygotowania do niego.

Przypomnijmy, że w tym roku 31 sierpnia (ostatnia niedziela wakacji) w ramach Biegu Jacka odbywa się wiele imprez sportowych. Począwszy od biegów dla dzieci, na 5km i 21,087 km (półmaraton) po I Marsz Nordic Walking. Biegi dla dzieci zostały podzielone na trzy kategorie wiekowe. Zaczynają najmłodsi czyli tak zwani krasnale (rocznik 2008 i młodsi). Oni do pokonania mają dystans około 200 metrów. Następnie na linii startu ustawią się dzieci, urodzone w latach 2004-2007. Dla nich przygotowana została trasa o długości 400 metrów. Jako ostatnie pobiegną dzieci z rocznika 2001-2003. Jak co roku przebiegną 800 metrowy odcinek.

Każde dziecko, które dobiegnie na metę otrzyma pamiątkowy medal, a zawodnikom którzy zajmą miejsca I-III w danych kategoriach z podziałem na chłopców i dziewcząt zostaną wręczone puchary. Do tego każdy zawodnik otrzyma pakiet startowy. Start dzieci jest bezpłatny, a zapisać swojego podopiecznego będzie można dopiero w biurze zawodów od 28 sierpnia. Łączny limit dzieci we wszystkich kategoriach to 150 osób.

Nowością na V Biegu Siedleckiego Jacka jest MARSZ NORDIC WALKING. Zawodnicy będą maszerować tą samą trasą, którą pokonują biegacze na 5 km. Przewidziane są puchary za miejsca I-III w kategorii OPEN kobiet i mężczyzn. Każdy zawodnik otrzyma pakiet startowy a na mecie pamiątkowy medal.  Obecnie koszt udziału w marszu wynosi 20 zł. Zapisać można się na stronie biegu Jacka www.biegjacka.pl w zakładce „zapisy”. Tam znajduje się oddzielny formularz dla Nordic Walking.

Główną częścią imprezy są biegi na dystansie 5 km i 21,097 km czyli półmaratonu. W tym momencie zapisanych jest już pond 400 osób z 600 możliwych. Każdy uczestnik, który zapisze się na bieg otrzyma pakiet startowy składający się z:
– numeru startowego wraz z czterema agrafkami,
– posiłek regeneracyjny po biegu,
– wodę niegazowaną 0,5l po biegu,
– koszulkę techniczną,
– jednorazowe bezpłatne wejście do Park Wodny Siedlce.

Na mecie będzie czekał na państwa unikatowy medal z V Biegu Siedleckiego Jacka. Obecnie obowiązuje już wyższe wpisowe tzn. 5km – 50 zł; 21,097km – 80 zł.

Warto również wspomnieć o kategoriach w jakich będą rywalizowali zawodnicy. Oprócz kat. OPEN dodatkowo przewidziane są następujące kategorie:  Wiekowa – co 10 lat, pucharami nagradzani są zawodnicy zajmujący miejsca 1-3 z podziałem na kobiety i mężczyzn, Pozostali niepełnosprawni – nagradzana jest pierwsza trójka z każdego dystansu z podziałem na płeć, Active Wheelchair – tak samo jak w przypadku pozostali niepełnosprawni, pierwsza trójka z podziałem na płeć.

Kolejnym punktem przemawiającym za startem w V Biegu Siedleckiego Jacka jest nie dublowanie się nagród.  Jeśli zawodnik zajmie miejsce na podium w kat. OPEN, nie będzie nagradzany w kategorii wiekowej. Szczegółowy regulamin nagród znajduje się na stronie biegu www.biegjacka.pl

Na sam koniec przewidziane jest losowanie rzeczy ufundowanych przez sponsorów. Główną nagroda o wartości około 1000 zł będzie rozlosowana spośród wszystkich uczestników, którzy dobiegną do mety.

Niezdecydowanym nie radzimy czekać z zapisami, z każdym dniem jest co raz mniej wolnych miejsc i może być sytuacja, że limit zostanie osiągnięty i nie będzie można zarejestrować się do biegu. Warto wspomnieć, że jest to idealny sposób na spędzenie wspólnej rodzinne niedzieli, w aktywny i zdrowy sposób.

JUŻ TERAZ ZAPRASZAMY DO ZAPISÓW NA STRONIE www.biegjacka.pl

źródło: ARMS

2 komentarze

  1. pa dodano 7 lat temu

    Strasznie drogi ten bieg. 🙁

    • Don Kon dodano 7 lat temu

      Każdy uczestnik dostanie wysokiej jakości koszulkę techniczną z biegu, posiłek regeneracyjny i pamiątkowy medal. Cena biegu nie różni się od cen innych biegów.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?