SPIN

OIOM najnowocześniejszy na Mazowszu

Aneta Borkowska poniedziałek, 18 sierpnia 2014, 19:31 Siedlce

Zdecydowanie większy i z lepszą aparaturą medyczną – Oddział Intensywnej Opieki Medycznej w szpitalu wojewódzkim w Siedlcach przechodzi modernizację. Inwestycja za kilka milionów ma zakończyć się w październiku.

– Po zwolnieniu miejsca przez stację dializ mieliśmy możliwość powiększenia OIOM-u z 6 do 15 łóżek – mówi Marcin Kulicki, prezes szpitala. – Dotychczas niestety było tak, że pacjenci którzy powinni być kwalifikowani na OIOM byli lokowani na oddziałach. Oczywiście pod nadzorem i sprzętem, aparaturą medyczną, ale ta opieka już nie była tak kompleksowa – dodaje.

Prezes podkreśla, że mając w placówce Szpitalny Oddział Ratunkowy ilość trudnych przypadków z roku na rok się zwiększała i ilość łóżek na OIOM-ie była zdecydowanie za mała. Zwiększenie oddziału poprawi zarówno komfort pracy lekarzy, ale przede wszystkim bezpieczeństwo pacjentów, gdyż wszystko będzie „pod ręką”.

– Równolegle prowadzimy przetargi na sprzęt i wyposażenie OIOM-u, który będzie dzięki remontowi najnowocześniejszym w województwie – tłumaczy Kulicki. – Dlatego tak ważne było, aby wszyscy pacjenci byli w jednym miejscu – dodaje.

Remont oddziału powinien zakończyć się w październiku. Wartość prac jest szacowana na 7 mln zł.

5 komentarzy

 1. rudy dodano 7 lat temu

  Tylko jeszcze trzeba dostosowac do tych wysokich standardow podejscie do pacjentow niektorych mało przyjemnych lekarzy

 2. siedlczanka dodano 7 lat temu

  Popieram wypowiedź ,,rudego"
  Przy traktowaniu pacjenta przedmiotowo nic nie zmieni się w służbie zdrowia. Na palcach obu rąk można wymienić lekarzy w Siedlcach, którzy są przede wszystkim ludźmi! A sprzęt to tylko dodatek. To ludzie odpowiadają za leczenie. Szkoda słów.

 3. pierdu pierdu dodano 7 lat temu

  coś podejrzanie dużo tematu szpitala wojewódzkiego na spinie

 4. alex dodano 7 lat temu

  Z pochwałami może trzeba poczekać na opinie pacjentów. Ciekawe, czy będą tak entuzjastyczne jak pań ze SPIN-u

 5. WD dodano 7 lat temu

  Alex. Masz rację jak będzie gdzie leczyć ludzi, to jak by nie patrzeć się na pewno im pogorszy 🙂

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?