SPIN

OIOM najnowocześniejszy na Mazowszu

Aneta Borkowska poniedziałek, 18 sierpnia 2014, 19:31 Siedlce

Zdecydowanie większy i z lepszą aparaturą medyczną – Oddział Intensywnej Opieki Medycznej w szpitalu wojewódzkim w Siedlcach przechodzi modernizację. Inwestycja za kilka milionów ma zakończyć się w październiku.

– Po zwolnieniu miejsca przez stację dializ mieliśmy możliwość powiększenia OIOM-u z 6 do 15 łóżek – mówi Marcin Kulicki, prezes szpitala. – Dotychczas niestety było tak, że pacjenci którzy powinni być kwalifikowani na OIOM byli lokowani na oddziałach. Oczywiście pod nadzorem i sprzętem, aparaturą medyczną, ale ta opieka już nie była tak kompleksowa – dodaje.

Prezes podkreśla, że mając w placówce Szpitalny Oddział Ratunkowy ilość trudnych przypadków z roku na rok się zwiększała i ilość łóżek na OIOM-ie była zdecydowanie za mała. Zwiększenie oddziału poprawi zarówno komfort pracy lekarzy, ale przede wszystkim bezpieczeństwo pacjentów, gdyż wszystko będzie „pod ręką”.

– Równolegle prowadzimy przetargi na sprzęt i wyposażenie OIOM-u, który będzie dzięki remontowi najnowocześniejszym w województwie – tłumaczy Kulicki. – Dlatego tak ważne było, aby wszyscy pacjenci byli w jednym miejscu – dodaje.

Remont oddziału powinien zakończyć się w październiku. Wartość prac jest szacowana na 7 mln zł.

5 komentarzy

 1. rudy dodano 10 lat temu

  Tylko jeszcze trzeba dostosowac do tych wysokich standardow podejscie do pacjentow niektorych mało przyjemnych lekarzy

 2. siedlczanka dodano 10 lat temu

  Popieram wypowiedź ,,rudego"
  Przy traktowaniu pacjenta przedmiotowo nic nie zmieni się w służbie zdrowia. Na palcach obu rąk można wymienić lekarzy w Siedlcach, którzy są przede wszystkim ludźmi! A sprzęt to tylko dodatek. To ludzie odpowiadają za leczenie. Szkoda słów.

 3. pierdu pierdu dodano 10 lat temu

  coś podejrzanie dużo tematu szpitala wojewódzkiego na spinie

 4. alex dodano 10 lat temu

  Z pochwałami może trzeba poczekać na opinie pacjentów. Ciekawe, czy będą tak entuzjastyczne jak pań ze SPIN-u

 5. WD dodano 10 lat temu

  Alex. Masz rację jak będzie gdzie leczyć ludzi, to jak by nie patrzeć się na pewno im pogorszy 🙂

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?