SPIN

UWAGA PODRÓŻNI: Od września poważne utrudnienia na kolei

Beata Głozak wtorek, 19 sierpnia 2014, 12:57 Siedlce

1 września PKP PLK zacznie kolejny etap prac modernizacyjnych prowadzonych na odcinku Siedlce – Terespol, czyli linii kolejowej E20/CE20. Przewozy Regionalne i Koleje Mazowieckie ostrzegają, że od września szykują się poważne utrudnienia dla ich pasażerów. Zmieni się rozkład jazdy pociągów tych przewoźników. Na odcinku Siedlce – Siedlce Wschodnie konieczna będzie komunikacja zastępcza.

Najważniejsze zmiany w kursowaniu pociągów interREGIO:

1. pociąg „Białowieża” relacji Hajnówka – Warszawa Wschodnia, kursujący w niedziele, odjeżdżający z Hajnówki o godz. 17:42, będzie odjeżdżał wcześniej. Ponieważ godzina odjazdu pociągu będzie się zmieniała trzykrotnie, prosimy o sprawdzenie rozkładu na konkretną datę;

2. pociąg „Białowieża” relacji Warszawa Wschodnia – Czeremcha, kursujący w niedziele, odjeżdżający z Warszawy o godz. 21:04, będzie odjeżdżał 32 minuty wcześniej, tj. o godz. 20:32, przyjazd o godz. 23:37;

3. pociąg „Białowieża” relacji Hajnówka – Warszawa  Wschodnia, kursujący w piątki, odjeżdżający z Hajnówki o godz. 13:28, w dniach 5 i 12 września będzie odjeżdżał o godz. 13:01, tj. 27 minut wcześniej, przyjazd do Warszawy na godz. 16. Od dnia 19 września wróci do godz. 13:28, przyjazd do Warszawy Wschodniej o godz. 16:58;

4. pociąg „Białowieża” relacji Warszawa Wschodnia – Hajnówka, kursujący w piątki, będzie odjeżdżał z Warszawy o godz. 17:18, czyli 7 minut później.

Najwięcej zmian czeka pasażerów podróżujących na trasie Hajnówka/Czeremcha –  Siedlce. Powodem będzie remont torów na stacji Siedlce, wymagający całkowitego zawieszenia ruchu pociągów na odcinku Siedlce – Siedlce Wschodnie od dnia 15 września. Zamiast pociągów zostanie wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa. Niemal wszystkie pociągi kursujące na trasie Hajnówka – Czeremcha –  Siedlce będą kursowały w innych godzinach niż obecnie. Wiele pociągów będzie odjeżdżało ze stacji początkowej wcześniej.

Przejazd w autobusach zastępczej komunikacji autobusowej na podstawie biletów kolejowych. Pasażerowie, po przybyciu autobusów na przystanek Siedlce Baza, będą się przesiadać do podstawionych pociągów, aby kontynuować podróż. Za utrudnienia w podróży przepraszamy.

Informacje o rozkładzie jazdy można uzyskać w kasach biletowych, pod numerem telefonu infolinii Przewozów Regionalnych 703 20 20 20 (czynnej całą dobę) oraz w wyszukiwarce internetowej na stronie www.przewozyregionalne.pl.

Zmiany w kursowaniu pociągów Kolei Mazowieckich

Od 1 września do 11 października pociągi Kolei Mazowieckich również będą jeździły wg zmienionego rozkładu jazdy zatem konieczne jest wcześniejsze zapoznanie się z nim. Siedlczanie szczególnie dotkliwie odczują utrudnienia na linii nr 2 Warszawa – Łuków.

1. na odcinku Kotuń – Siedlce ruch pociągów będzie prowadzony jednotorowo;

2. ruch pociągów na odcinku Mińsk Mazowiecki – Sulejówek Miłosna będzie prowadzony jednotorowo we wrześniowe weekendy;

3. na odcinku Siedlce – Mrozy odwołane będą następujące pociągi:

 • pociąg nr 19847 relacji Warszawa Zachodnia – Siedlce codziennie;
 • pociąg nr 91850 relacji Siedlce – Warszawa Zachodnia codziennie;
 • pociąg nr 19887 relacji Warszawa Zachodnia – Siedlce w dni robocze;
 • pociąg nr 91884 relacji Siedlce – Warszawa Zachodnia w dni robocze;
 • pociąg nr 19869 relacji Warszawa Wschodnia – Siedlce w weekend;
 • pociąg nr 91872 relacji Siedlce – Warszawa Zachodnia w weekend.

4. od 1 września 2014 r., na odcinku Mrozy – Siedlce, pociąg TLK „Podlasie” nr 11100 będzie zatrzymywać się na każdym przystanku osobowym.

Od 15 września do 11 października na odcinku Warszawa Zachodnia p.8 – Warszawa Gdańska, ruch pociągów prowadzony będzie wahadłowo po jednym czynnym torze.

W tym samym czasie, czyli od 15 września do 11 października na linii nr 31 Siedlce – Czeremcha odwołane będą pociągi na odcinku Siedlce Wschodnie – Siedlce. W zamian będzie uruchomiona komunikacja zastępcza.

Szczegółowy rozkład jazdy pociągów został zamieszczony na stronie internetowej www.mazowieckie.com.pl w zakładce „Tabele rozkładów jazdy”.

 

8 komentarzy

 1. Zenek dodano 8 lat temu

  Pytanie: gdzie jest przystanek Siedlce Baza?
  Czy autor notatki nie ma na myśli Siedlce Wschodnie?

  • Beata Głozak dodano 8 lat temu

   Miały. Przepraszam za błąd. Chodzi oczywiście o przystanek Siedlce Wschodnie. Dziękuję i jeszcze raz przepraszam

  • obserwator dodano 8 lat temu

   Autor dobrze napisał. Przystanek Siedlce Baza jest na linii do Czeremchy, a Siedlce Wschodnie na linii do Łukowa. Co się tyczy jazdy poc. od Siedlec do Kotunia po jednym torze, to taki ruch odbywa się już bodaj od czerwca i potrwa do 10 października

 2. boze widzisz i grzmisz dodano 8 lat temu

  za gielda samochodowa

 3. . dodano 8 lat temu

  To jest właśnie całe PKP najpierw zlikwidowali wiadukt kolejowy przy Stadlerze na trasie do Czeremchy potem zmienili nazwę przystanku i są dwa o tej samej nazwie, ogólnie bałagan.

 4. ... dodano 8 lat temu

  Mogliby się z tym wstrzymać i odbudować tor nr. 1 od Siedlec w stronę Ujrzanowa wtedy nie byłyby potrzebne zamknięcia linii… Ot myśl Polskich Linii Kolejowych.

 5. penia dodano 8 lat temu

  Utrudnienia są codziennie, rzadko się zdarza żeby jakiś pociąg był na czas. A bilety drogie!

 6. pasarzer dodano 8 lat temu

  To co z nami robia to skandal, miasto Siedlce, choc wielu jego mieszkańców pracuje w Warszawie w ogóle sie tym nie porzejmuje, tylko Mrozy moga sobie wszystkko załatwic, bo żeby pociąg przyspieszony jeździł tylko do Mrozów to skandal, skandal ciekaw jak długo Pan Prezyden będzie nas olewał
  Pociękujemy mi w wyborach

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?