SPIN

Nowe miejsca parkingowe w mieście

Aneta Borkowska wtorek, 26 sierpnia 2014, 10:27 Aktualnie

Znaleźć miejsce parkingowe w centrum miasta zwłaszcza w godzinach południowych czasem graniczy z cudem. Jest więc dobra wiadomość dla kierowców, gdyż powstał tymczasowy parking w centrum.

Od długiego czasu w Siedlcach trwają prace rozbiórkowe w kwartale ulic: Sienkiewicza, Floriańska, Pułaskiego i Kilińskiego. Dzięki wyburzeniu kamienic powstał tam duży plac, na którym można swobodnie parkować swoje auta.

– Można wjechać tam w trzech miejscach, przy budynku Piękna 7, przy Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie oraz zaraz przy skrzyżowaniu Pułaskiego z Kilińskiego – mówi Paweł Mazurkiewicz, rzecznik ratusza. – Został tam rozebrany mały budynek, co prawda jeszcze trwają tam prace jest przy elektryce, ale wszystko jest tak zabezpieczone, że można spokojnie wjechać – dodaje.

Miejsce jest dobre, bo w ścisłym centrum, jednak to tylko tymczasowe rozwiązanie, gdyż przeznaczenie tego miejsca zmieni się gdy w życie wejdzie plan zagospodarowania przestrzennego.

9 komentarzy

 1. a dodano 7 lat temu

  "Został tam rozebrany mały budynek, co prawda jeszcze trwają tam prace jest przy elektryce, ale wszystko jest tak zabezpieczone". Co to za składnia?! Tragedia!

 2. POpapraniec dodano 7 lat temu

  Ludzie, parkowanie w małym centrum powinno być bezproblemowe. Teraz nie powinno być zawalonych miejsc parkingowych! Dlaczego? Macie parking, bezpłatny, podziemny w galerii na 800 miejsc, dlaczego tam nie zostawiacie aut? Cztery litery w tak małym mieście czasem trzeba ruszyć, a nie podjeżdżać pod każdy sklep w ciągu ulic Pułaskiego-Piłsudskiego–Świrskiego-Armii Krajowej samochodem. Włączcie myślenie!

  • Markos dodano 7 lat temu

   Jeśli na parkingu pod galerią zacznie brakować wolnych miejsc to Strus wprowadzi opłaty za parkowanie. To są jego słowa. Radzę przemyśleć to co podpowiadasz innym.

  • y. dodano 7 lat temu

   A sprawdzałeś stan tego parkingu w ciągu dnia? Też kiedyś chciałem być taki mądry i zaparkować w Galerii. I nie byłoby nawet gdzie roweru zostawić.

 3. big798 dodano 7 lat temu

  POpapraniec: Co ty człowieku piszesz? Parking Galerii jest dla klientów Galerii. Ciekawi mnie co powiesz jak przyjedziesz tam kiedyś a tam wszystko zajęte, a w Galerii pustki. Zastanów się co doradzasz innym. Miasto powinno zainwestować w parking wielopoziomowy. Tylko ktoś doprowadził miasto na skraj bankructwa i kasy na to brak…

 4. Anonim dodano 7 lat temu

  Miasto powinno oznakować wjazdy na parking i parking na wolnym od rozebranych budynków placu odpowiednim oznakowaniem jeśli parking tam organizuje..
  Pan rzecznik może sobie ogłaszać, że wyprał skarpetki, a nie obwieszczać o nowym parkingu.
  Jak by co (jakieś szkody), to rzecznik nie będzie odpowiadał.

 5. Tomasz dodano 7 lat temu

  Centra nowoczesnych miast europejskich stawiają na komunikację zbiorową i ekonomiczno-ekologiczną (rower, skuter). Dlatego wprowadza się tam rozwiązania zaporowe dla aut, by było ich możliwie jak najmniej, inwestuje w tanie zbiorkomy, wypożyczalnie rowerów miejskich itp. Problemem jest niestety wciąż jeszcze pokutujący w Polsce (szczególnie na prowincjach) stereotyp, że autobusem i rowerem jeździ najniższa klasa, której nie stać na auto, co skutkuje przesadną ilością aut parkujących w centrum. I ten średniowieczny stereotyp należy zmieniać zaczynając od siebie a kończąc na Ratuszu, nie zaś budując parkingi w centrum.

 6. kierowca dodano 7 lat temu

  Ciekawe jaki kierowca odważy się wjechać na te wertepy ( szumnie nazywane parkingiem) ,żeby przebić koło lub uszkodzić podwozie.

 7. Paweł dodano 7 lat temu

  Popieram Tomasza w tym co napisał. Dodam tylko, że tworząc dodatkowe miejsca parkingowe w centrum zwiększa się natężenie ruchu. Poza tym kierowcy wiedząc, że jakieś wolne miejsca są w centrum krążą po okolicy celu podróży zwiększając niepotrzebnie natężenie na ulicach. Likwidując miejsca parkingowe natężenie ruchu zmaleje.
  Niestety w Polsce podobnie jak w Rosji samochód świadczy o klasie społecznej.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?