SPIN

Dni Siedlec 2014. „Cudze chwalicie, swego nie znacie” i „El Greco zaprasza”

Beata Głozak czwartek, 28 sierpnia 2014, 13:26 Aktualnie

W sali konferencyjnej siedleckiego urzędu miasta trwa konferencja ws. tegorocznych Dni Siedlec, które potrwają od 5 do 7 września . Także i tym razem imprezę połączono z Międzynarodowymi Dniami z Doradztwem Rolniczym.

– Musimy zrobić wszystko aby jak najlepiej promować Siedlce i pokazać to co jest w tym mieście najpiękniejsze. Myślę, że przede wszystkim będzie to święto młodzieży, bo tej w Siedlcach proszę żeby mieszkańcy czuli się gospodarzami tej imprezy, żebyśmy pokazali, że Siedlce to miasto ludzi kulturalnych, ambitnych – powiedział na wstępie prezydent miasta Wojciech Kudelski.

Pierwszym wydarzeniem towarzyszącym będzie zaplanowany na najbliższą niedzielę „Bieg Siedleckiego Jacka”. Same Dni Siedlec rozpoczną się koncertem inaugurującym 22. Międzynarodowy Festiwal Pieśni Tańca i Folkloru. Tuż potem w ramach cyklu „El Greco zaprasza” koncert w Centrum Kultury i Sztuki da Maja Sikorowska. W sobotę, 6 września na skwerze T. Kościuszki odbędzie się koncert „Polskie noce i dnie” podczas którego publiczność usłyszy przeboje polskiej muzyki filmowej. W ramach cyklu „Cudze chwalicie, swego nie znacie” w sobotę ze swoim zespołem zaprezentuje się Aleksandra Węglewicz, a w niedzielę zespoły „PeterBeth”, „PodobaMiSię” i „Upstream”.

– Najważniejsze, że udało nam się zaproponować tyle ciekawych imprez za niewielkie pieniądze – powiedziała w trakcie konferencji wiceprezydent Siedlec Anna Sochacka. Środki na Dni Siedlec pozyskano w ramach dofinansowania unijnego.

 

10 komentarzy

 1. bez komentarza dodano 7 lat temu

  wszedłem sobie na www.dnisiedlec.pl i program nie pozostawia złudzeń… Dni Siedlec dla młodzieży to na pewno nie będą, a program to w ogóle nie wart jest nawet komentarza.

  • Dwudziestoletni Emeryt dodano 7 lat temu

   Co to ma być? Chyba jakieś kpiny? taniec i folklor dla młodych? Chyba dla meneli spod budki z piwem. Jeśli Kudelski będzie trwonił kasę na kiczowate "imprezy" dla emerytów to niech się nie dziwi że jest bezrobocie i że młodzi wyjeżdżają za chlebem za granicę.

 2. efaster dodano 7 lat temu

  3 a może i więcej imprez w jednym, hmm ja już się zgubiłem Dni Siedlec, Dni z Doractwem Rolniczym, Festiwal Folkloru, Bieg Jacka co tam jeszcze, żeczywiscie biednie jest w budżecie, jeszcze 3 lata temu scena w śroku miasta, fontanny, gwiazdy z zagranicy (może trochę przebrzmiałe, czy 3 kategorii) ale zwasze typu Kate Ryan czy Bony M czy nawet wiecznie żywa jak Stalin Rodowiczka czy Perfect, a teraz …

  Podoba mi się (choć ich lubię) czy inne lokalne "gwiazdki" no śmiech na sali … i jeszcze Sochacka chwali się, że środki unijne zdobyli, pewnie na "gościne" gości z miast partnerskich, jak to miło mijsce w zeszłym roku, jak widać jak bieda w oczy zajżała, to i władze zaczęły myśleć, szkoda, że dopiero teraz … Jakby władze sobie pensje zmijeszyły i prezesom spółek powiedzmy o półowę i trochę odchudziła administrację odrazu były by wymierne oszczędności, a tak bida z nędzą i to rok wyborczy gdzie zawsze władze nawet w pipidówach się chwalą i robią wypasione imprezy. No ale jak się na kreskę budowało, a to stadion, a to basen, a to drogi, a to remonty oś. kultury to tak się ma … owszem budować, ale nie zadłużać się po uszy

  • Leszek Myśliński dodano 7 lat temu

   Pan S kupił stadion. Zasilł l kasę miasta. I z tej kasy miasto miało finansowac budowę nowego stadionu….Efaster, czegoś nie rozumiem….

 3. o jakich "ciekawych" imprezach mówimy? dodano 7 lat temu

  To co zaprezentowano to obciach.

 4. on dodano 7 lat temu

  A ten w koloratce to też władza miasta?

 5. G dodano 7 lat temu

  To chyba jakiś żart! To święto młodzieży…. chyba seniorów !Poza tym, przy takim zadłużeniu to mogliby sobie darować te dni Siedlec

  • Wtajemniczony dodano 7 lat temu

   Rok wyborczy robi swoje, "po nas choćby potop"

 6. siedlce dodano 7 lat temu

  Ad vocem z „El Greco zaprasza” to najlepiej się prezentuje urocza Pani Kustosz. Tylko dla Niej warto tam się wybrać.

 7. cr_7 dodano 7 lat temu

  "Musimy zrobić wszystko aby jak najlepiej promować Siedlce…" z takim programem cel na pewno zostanie osiągnięty.
  Zmieniam nazwę na Dni Wsi i Emeryta 🙂

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?