SPIN

List do profesora Chazana odczytany PODAJEMY TREŚĆ

Aneta Borkowska piątek, 29 sierpnia 2014, 15:13 Aktualnie

Trwają odpowiedzi na interpelacje i zapytania radnych. Na prośbę radnego Mariusza Dobijańskiego o wgląd w list jaki prezydent wraz z dwójką wiceprezydentów oraz dwójką radnych wysłali do profesora Bogdana Chazana, Wojciech Kudelski właśnie go odczytał. W piśmie prezydent nazywa aborcję „współczesnym holokaustem nienarodzonych dzieci” i po przeczytaniu wyraził swoją dumę z powodu wystosowania tego listu.

Radny Dobijański: „warto byłoby przy wystosowaniu takiego listu szanować również to, że w samorządzie mogą zasiadać inne osoby o innych światopoglądach. Nie pytając mnie o zgodę, wysłał pan list, który jest listem o charakterze światopoglądowym, a więc takim, który niekoniecznie musi być zgodny z moim spojrzeniem na sprawę.

Wojciech Kudelski: Myślę, że nie nadużyłem stwierdzenia. Nie pisałem, że w imieniu rady, a w imieniu władz samorządowych.

Poniżej treść listu

pismo_prof._Chazan-1 KLIKNIJ

17 komentarzy

 1. orof Chazan dodano 7 lat temu

  osobiscie dokonał "holokaustu" dzieci nienarodzonych wykonyjąc setki, a może tysiące skrobanek wtedy, kiedy od skrobania zależał jego byt materialny i kariera naukowa.
  Czy z tego pan Kudelski tez jest dumny???

  • noise dodano 7 lat temu

   1. Holokaust to zorganizowany mord prawie 6 milionów europejskich Żydów w latach II wojny światowej, a słowo holokaust (z gr.) oznacza ofiarę całopalną, spalaną w całości.
   Instytut Pamięci Męczenników i Bohaterów Holocaustu – Yad Vashem to główne miejsce upamiętniające holokaust w Izraelu. Co zatem poeta miał na myśli pisząc: "współczesny holokaust nienarodzonych dzieci" skoro holokaust znaczy jedno – zagłada Żydów?

   2. Treść listu odbieram jako propagandową, a zawartość merytoryczną oraz słownictwo tego urzędowego przecież pisma jako kompromitującą autora.

   3. Przypominam prezydentowi Kudelskiemu jak to nie był zadowolony z powodu świetnego zresztą pastiszu "Upadek Koppera" wg filmu "Upadek Hitlera". Ileż co niektórzy mieli z tego powodu nieprzyjemności a nawet straszenia sądami….
   Sztuka w wykonaniu teatru Resor obroniła się sama, ale pan panie prezydencie nie jest artystą… i dlatego nie wiadomo: cieszyć się czy płakać?

   • beatka dodano 7 lat temu

    Holokaust, słowo pochodzące z greki oznaczające całopalenie. Żydzi zawłaszczyli sobie ten termin na określenie swoich cierpień podczas drugiej wojny światowej. Jednak jest to słowo uniwersalne. Język grecki jest dziedzictwem kulturowym Europy. Żydzi mają swoje słowo: Shoah. Mogą sobie również używać: Holokaust, jednak ten termin nie jest ich własnością. Jak najbardziej, uprawnione jest używanie terminu Holokaust w różnym kontekście, przez wszystkie narody Europy, m.in. dla określenia potwornych, masowych zbrodni na bezbronnych, nienarodzonych dzieciach.

    • A WIĘC dodano 7 lat temu

     słowo to jak najbardziej pasuje do tego, czego dokonał prof. Chazan w czasach, kiedy jeszcze "nie otworzyły mu sie oczy"
     Dokonywał zbrodni zabójstwa na setkach – a może tysiącach (sam mówi, że nie pamięta) nienarodzonych dzieci.
     Jakim sposobem katolicy, ludzie dla których życie od poczęcia do naturalnego końca jest najwyższą wartością – mogą teraz głosić chwałę tego mordercy nienarodzonych?
     W głowie się to nie mieści.
     Powiecie, że się nawrócił, zrozumiał swoje błędy. Prawda, nawet najgorszy zbrodniarz może się nawrócić, ale…
     Gdzie skrucha tego rzeźnika, gdzie pokuta, zadośćuczynienie???
     Chce być święty i wielki? To niech przestanie walczyć o dobry stołek, o popularność i to "poparcie" w celach politycznych – niech pójdzie jako wolontariusz do hospicjum dla dzieci i tam pokaże swoje nawrócenie. Nie przed kamerami w otoczeniu wielbicielek, ale w ciszy, tam gdzie jest ból. śmierć i niewyobrażalne dramaty ludzkie. Może wtedy ludzie myślący uwierza w jego nawrócenie.

    • noise do beatka dodano 7 lat temu

     Tak. Palenie głównie kobiet na stosie za wszechwładnych w średniowieczu czarnych było holokaustem. Żywcem w ogniu spłonęło tak dużo ludzi, że trzeba by się zastanowić czy to nie było ludobójstwo, bo biorąc pod uwagę niewielką wówczas liczbę ludności Europy, ludzie ci stanowili bardzo duży procent, a to on oddaje skalę wielkości. Do tego momentu masz rację, a od teraz jej nie masz.
     Aborcja nie ma nic wspólnego z paleniem i holokaustem, ponieważ jest to zabicie żywego organizmu poprzez usunięcie go z innego żywego organizmu (żywiciela) przez co pozbawienie go warunków rozwoju do etapu, który umożliwi mu samodzielne biologiczne funkcjonowanie.
     Wydarzenia II wojny światowej (innych czasów też ale skupmy się na wojnie) nadały niektórym słowom i zwrotom jednoznaczne znaczenie i wydźwięk, spójne z konkretnymi emocjami. Holokaust należy do takich słów, krematorium też, innych poszukaj. Spróbuj znaleźć miejsce na świecie, gdzie holokaust nie kojarzy się z mordem Żydów.
     O przepraszam, w Siedlcach – miejscu na wschodzie Polski, wg wytycznych holokaust ma się kojarzyć z aborcją….

 2. Ormo dodano 7 lat temu

  Pan Wojciech Kudelski nie wie, że Rada jest także elementem władzy samorządowej? Panie prezydencie. Radny Dobijański także należy do władzy samorządowej. Nie wypada popełniać takich błędów na tak wysokim stanowisku.

 3. ono dodano 7 lat temu

  Taki niby uczony, a nie wie, że rada miasta to też właśnie władza samorządowa. Choć niepamięć można przypisać wiekowi. Do szkoły, bo na naukę nigdy nie jest za późno. – Chyba, że "rżnie głupa".

 4. racjonalnie i naukowo dodano 7 lat temu

  Choroby i zaburzenia psychiczne się leczy, ludzi chorych psychicznie obejmuje opieką medyczną a w siedlcach chorzy chorym stawiają pomniki. Miasto gdzie władza jest w rękach kościoła. Budujecie pomniki i kościoły, robicie z miasta upadły biedny skansen w którym zostaną tylko chorzy psychicznie ludzie w rękach bardzo przedsiębiorczego kościoła.

 5. miniStrant dodano 7 lat temu

  Prezyden kompromituje miasto. Poparcie dla Profesora Skrobaka, który zdobył pieniądze i stanowisko dzięki skrobaniu.

 6. echo dodano 7 lat temu

  Teraz po odczytaniu listu i braku protestów ze strony radnych ,jest to pismo całej rady miasta.Tym większy wstyd.

 7. Ignacy dodano 7 lat temu

  Pan Prezydent zapewne nie wie, że ten obrońca nienarodzonych prof. Chazan jest członkiem Rady Naukowej prywatnego szpitala warszawskiego Medicover. Nie byłoby w tej informacji nic sensacyjnego, ani zdrożnego z wyjątkiem jednego. Otóż, w tym szpitalu przeprowadzane są, jak najbardziej legalne aborcje.
  No cóż.
  Pecunia non olet. To powiedzenie, w przypadku prof. Chazana, idealnie idzie w parze z totalną hipokryzją. Gdy dodamy jeszcze i ten fakt, że w/w profesor jest rozwodnikiem to obraz tego nowego, świętego katolickiego naukowca dziwnie traci na wartości.

 8. obserwator II. dodano 7 lat temu

  Nie dziwi mnie poparcie naszego Kudelskiego dla Chazana,ale należy pamiętać,że to właśnie chrześcijanie wprowadzali wiarę mieczem,stosami i ogniem i dzisiaj nie dziwi mnie fakt,że komuś się po przekręcało w głowie od tej zakłamanej wiary i zapominając że to właśnie pierwsi chrześcijanie torowali sobie drogę do dobrobytu niszcząc całe narody i zagarniając ich majątki.Może pan Chazan powie wam w przypływie szczerości ilu dokonał aborcji za czasów komuny.Czy na stare lata ruszyło go sumienie jak to ma miejsce z wieloma innymi nawiedzonymi katolikami.

 9. maciej kublikowski dodano 7 lat temu

  mam prośbę do tych wszystkich komentujących aby się podpisywali imieniem i nazwiskiem,
  będziemy mieli okazję poznać "pożytecznych idiotów"
  nigdy nie przypuszczałem, że jest aż tylu

  • a ty dodano 7 lat temu

   jakim jesteś i….ą: pożytecznym, czy też nie?
   Ja stawiam na to drugie

  • panie macieju dodano 7 lat temu

   "pożyteczni idioci" to…. 🙂 (proszę o definicję)
   bo może trzeba się spotkać, założyć klub i poprosić SPIN o patronat medialny 🙂

   • maciej kublikowski dodano 7 lat temu

    b.przepraszam, ale nie odpowiadam na anonimy

 10. siostra Bernandetta ot gwałtuf dodano 7 lat temu

  co za bezczelnosc stawianie jako moralnego autorytetu w sprawach obrony zycia poczetego niejakiego Chazana ksywa ,,rzeznik"!!!!i kto najgorliwiej z zarliwoscia świetej inkwizycji eksponuje ten problem?szamani religijni zakladajacy ordynariaty wojskowe swiecacy narzedzia zbrodni i wznoszacy modly za pomyslnosc naszych dzielnych wojakow idacych mordowac w Iraku ,Afganistanie i innych zakatkach globu?i czym sie taka szatanska obłuda rozni od poblogoslawienia rozbiorów Polski katolickiej przez arcyLucyferów Klemensa XIV???i Piusa VI a jak nazwac blogoslawienstwo hord hitlerowskich idacych mordowac niewinnych ludzi przez kolejnego arcyBelzebuba ,,Hitler doszedł do władzy 30 stycznia 1933r. i już 20 lipca tego samego roku podpisał konkordat z Watykanem, otrzymując przy tym błogosławieństwo do krucjaty na wschód.Czy jest ktos kto nie wie skad sie wzial na klamrach zoldackich pasow hitlerowskich oprawcow napis Gott mit uns???to patrz w góre

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?