SPIN

Cztery premiery w NoveKino od piątku

Aneta Borkowska poniedziałek, 8 września 2014, 10:41 Kultura

NoveKino Siedlce zaprasza wszystkich miłośników kina na dwie nowości, które będzie można oglądać na ekranach już od piątku. Na kinomaniaków czekać będzie: „Gdybym tylko tu był”, „Zanim zasnę”, „Zostań, jeśli kochasz” oraz „Mary’s Land. Ziemia Maryi”.

„Gdybym tylko tu był”

Obraz w reżyserii Zacha Braffa („Powrót do Garden State”) opowiadający historię Aidana Blooma, który w wieku 35 lat ciągle szuka swojej tożsamości. Próbuje być dobrym ojcem i mężem. Dorywcza praca aktora niestety nie
pozwala na opłacenie rachunków na prywatne szkoły dla dzieci i postanawia uczyć je w domu. Aidan stara się przywrócić dobre relacje ze swoim ojcem.

reżyseria: Zach Braff,
scenariusz: Zach Braff, Adam J. Braff,
aktorzy: Zach Braff, Josh Gad, Ashley Greene,
gatunek: dramat/komedia,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 120 minut,

„Zanim zasnę”

Christine codziennie budzi się nie pamiętając kim jest i nie potrafiąc przypomnieć sobie żadnych faktów z przeszłości. Będąca efektem wypadku sprzed lat amnezja sprawia, że jest uzależniona od otaczającego ją troską męża. W celu uporządkowania rzeczywistości prowadzi pamiętnik, w którym opisuje otaczający ją świat. Gdy jej zapiski zaczynają coraz bardziej odbiegać od tego, co słyszy od współmałżonka, postanawia za wszelką cenę odkryć prawdę o swojej przeszłości.

reżyseria: Rowan Joffé,
scenariusz: Rowan Joffé,
aktorzy: Nicole Kidman, Colin Firth, Mark Strong,
gatunek: dramat/thriller,
kraj produkcji: Wielka Brytania,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 92 minuty,

„Zostań, jeśli kochasz”

„Zostań, jeśli kochasz” to film oparty na bestsellerowej powieści o miłości i odwadze, która wywołała sensację na całym świecie. W roli głównej występuje Chloë Grace Moretz („Carrie”), jedna z najbardziej fascynujących aktorek młodego pokolenia, porównywana do Jennifer Lawrence. Mia Hall (Chloë Grace Moretz) to nieśmiała, niezwykle utalentowana dziewczyna, która stoi przed najtrudniejszym życiowym wyborem. Jeśli zdecyduje się opuścić dom by podążać za muzycznymi marzeniami, straci miłość swojego życia. Wszystko zmienia się w wyniku pewnego wydarzenia, a Mia zawieszona przez jeden dzień między życiem a śmiercią musi zdecydować, po której stronie zostanie. Czy wielka miłość przezwycięży niepewność i strach? „Zostań, jeśli kochasz” to niezwykła historia o znajdowaniu swojego miejsca na Ziemi, umiejętności żegnania się z przeszłością i przyjmowania tego, co nadchodzi.

reżyseria: R.J. Cutler,
scenariusz: Shauna Cross,
aktorzy: Chloë Grace Moretz, Mireille Enos, Joshua Leonard,
gatunek: dramat,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 106 minut,

„Mary’s Land. Ziemia Maryi „

„Mary’s Land. Ziemia Maryi” to nie tylko kino religijne, film drogi, komedia czy film dokumentalny. To opowieść, która łączy te gatunki i wykracza daleko poza ograniczenia tradycyjnych schematów. Twórcy filmu wyruszyli w podróż po całym świecie, aby spotkać się z ludźmi, którzy twierdzą, że doświadczyli bezpośredniego kontaktu z Maryją. Ten film to podróż po świecie, w którym to, co często traktuje się jako religijny, abstrakcyjny schemat, przyjmuje formę żywej, odczuwalnej, wręcz namacalnej obecności.

reżyseria: Juan Manuel Cotelo,
scenariusz: Juan Manuel Cotelo, Alexis Martinez,
aktorzy: Carmen Losa, Juan Manuel Cotelo, Emilio Ruiz,
gatunek: dramat,
kraj produkcji: Hiszpania,
rok produkcji: 2013,
czas trwania: 116 minut,

źródło: NoveKino SIedlce (reklama)

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?