SPIN

Harcerze czytali dzieła Sienkiewicza

Aneta Borkowska poniedziałek, 8 września 2014, 11:23 Społeczeństwo

6 września odbyło się Narodowe  Czytanie dzieł Henryka Sienkiewicza. Była to impreza kulturalna pod patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Czytali mali i duzi, osoby publiczne, popularne, ale także i ci, którzy mieli ochotę po prostu przyłączyć się do tej narodowej akcji. Czytano  podczas wielkich uroczystości, na placach, w muzeach, szkołach, szpitalach. Czytano  także w zwykłych, polskich domach.

Do tej jakże wspaniałej akcji przyłączyli się także harcerze hufca ZHP „Podlasie” w Siedlcach,  związani z osobą Henryka Sienkiewicza  poprzez fakt, że hufiec nosi imię tego wspaniałego pisarza. W malowniczych ogrodach dworku Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej   harcerze reprezentujący hufiec „Podlasie” brawurowo odczytali  fragment „Potopu”.  Przypomnianych zostało wiele fragmentów „Trylogii”. Zaproszeni goście występując wzbudzili w publiczności wiele radości i wzruszeń, przypominając wszystkim o wielkości i kunszcie pisarskim Henryka Sienkiewicza, oraz o jego wielkim patriotyzmie.

źródło: phm. M. Jakubowska

harcerze3 harcerze1

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?