SPIN

Nietrzeźwi na drogach

Aneta Borkowska piątek, 19 września 2014, 09:25 Kronika Policyjna

W ostatnich dniach policja zatrzymała kilku pijanych kierowców samochodów, a także rowerzystów i motocyklistów.

W środę (17 września) około godziny 12.50 dyżurny siedleckiej komendy został powiadomiony o wypadku drogowym, do którego doszło na przejściu dla pieszych na ul. Garwolińskiej w Siedlcach. Jak wynika z wstępnych ustaleń pracujących na miejscu zdarzenia policjantów, kierujący vw polo 27 – letni mężczyzna na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił przejeżdżającego przez nie na rowerze 60 – latka.
Podczas przeprowadzonego badania ustalono, że kierujący jednośladem znajdował się pod wpływem alkoholu,mając go w organizmie ponad 2,3 promila. Mężczyzna ten z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Obecnie wszystkie okoliczności tego wypadku szczegółowo wyjaśniane są przez funkcjonariuszy KMP W Siedlcach.

Tego samego dnia (17 września) około godz. 15.55 w Radomyśli, policjanci z Komisariatu Policji w Skórcu zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem. W jej trakcie okazało się, że poruszający się jednośladem 28 – letni mężczyzna ma w organizmie ponad 2,1 promila alkoholu.
Zatrzymany w najbliższym czasie za jazdę po alkoholu odpowie przed sądem, a grozić mu za to może kara do 2 lat pozbawienia wolności.

autor: podinsp. Jerzy Długosz, KMP w Siedlcach.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?