SPIN

Premiera spektaklu „Kopciuszek”

Aneta Borkowska niedziela, 28 września 2014, 22:24 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

kopciuszek caly

Centrum Kultury i Sztuki zaprasza na premierę widowiska słowno – tanecznego na podstawie baśni braci Grimm i Charles’a Perraulta „Kopciuszek” w wykonaniu Szkoły Tańca do Caro Dance już 5 października o godz. 16. oraz 18.30. Spektakl w ramach cyklu „Rodzinna Niedziela w Teatrze”.

Spektakl to klasyczna, mądra opowieść skierowana głównie do najmłodszych widzów będąca propozycją teatralną dla całej rodziny. Autorem scenariusza, reżyserem i choreografem spektaklu jest Iwona Maria Orzełowska.

Kopciuszek to historia pracowitej, dobrej i pięknej dziewczynki, która mieszka ze złą macochą i samolubnymi przyrodnimi siostrami. Te zazdrosne o jej urodę, każą wykonywać Kopciuszkowi najcięższe prace. Pewnego dnia dzięki pomocy swojej matki chrzestnej – dobrej wróżki, Kopciuszek uczestniczy w balu na królewskim dworze. Urzeczony jej niezwykłą urodą Książę, nie widzi poza nią świata. Szczęście nie trwa jednak długo. O północy Kopciuszek musi wrócić do domu, bo czar Wróżki pryśnie. Wymykając się z pałacu, gubi na schodach swój pantofelek. Książę nie mogąc zapomnieć o pięknej dziewczynie, która skradła jego serce rozpoczyna poszukiwania…

reżyseria i choreografia: Iwona Maria Orzełowska,
obsada: Teatr Tańca Caro Dance,
producent: Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce,

Rezerwacje i bilety dostępne w Punkcie Informacji Kulturalnej CKiS, tel. 25 794 31 89.

źródło: CKiS

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?