SPIN

Setki siedlczan na odsłonięciu pomnika Lecha Kaczyńskiego

Beata Głozak niedziela, 28 września 2014, 14:16 Siedlce

Siedlczanie czekają na uroczyste odsłonięcie pomnika zmarłego tragicznie prezydenta Polski Lecha Kaczyńskiego. Na uroczystości będzie m.im. brat zmarłego prezydenta, prezes PiS – Jarosław Kaczyński.

Rzeźba stojąca u zbiegu ulic Cmentarnej i Wojskowej przedstawia Lecha Kaczyńskiego prawą dłonią wskazującego na trzy książki z napisem Bóg, Honor, Ojczyzna. W lewej dłoni prezydenta znajduje się książka z logotypem Prawa i Sprawiedliwości.

Na terenie wokół pomnika zebrało się kilkaset osób, głównie starszych, ale są też nastolatkowie. W siedleckiej katedrze trwa w tej chwili msza św. pod przewodnictwem biskupa siedleckiego. Po niej kolumna przemaszeruje na skwer u zbiegu ulic Cmentarnej i Wojskowej. Relację z uroczystości odsłonięcia pomnika Lecha Kaczyńskiego będą transmitować stacje ogólnopolskie.

Godz. 14.30 Na plac wchodzą przedstawiciele stowarzyszeń i szkół trzymając sztandary. Osób przybyłych z kościoła jest tak dużo, że są trudności z ustawieniem wszystkich obecnych na terenie byłego cmentarza. Wśród tłumu powiewają biało-czerwone flagi. Hymn Polski odśpiewuje Mariusz Orzełowski. Wśród przybyłych są m.in. Jarosław Kaczyński, Anna Fotyga, Jacek Sasin, Mariusz Błaszczak, Krystyna Pawłowicz, Mariola Ochman (przedstawicielka „Solidarności”). Uroczystość prowadzi Wojciech Reszczyński.

Jako pierwszy głos zabrał inicjator budowy pomnika Lecha Kaczyńskiego Zbigniew Sobolewski. W swoim krótkim wystąpieniu podziękował wszystkim zgromadzonym dodając, że swoją obecnością dają wyraz uznania i szacunku dla prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

– Nade wszystko pragnę podziękować Panu Bogu za to, że pozwolił nam żyć w czasach kiedy prezydentem Rzeczypospolitej był Lech Kaczyński. Wielu może przekonać się o słuszności wszystkiego co robił pan prezydent. Chcemy upamiętnić tu, w Siedlcach męża stanu, prawdziwego polskiego patriotę. Aby nasze dzieci i następne pokolenia powtarzały, że warto być Polakiem – stwierdził.

Z. Sobolewski (posłuchaj)

Zbigniew Sobolewski pod pomnikiem.mp3

Prezydent Siedlec Wojciech Kudelski w kilkuminutowym wystąpieniu podkreślił, że zmarły tragicznie prezydent znał doskonale historię naszego miasta i regionu. Wspomniał też wizytę Lecha Kaczyńskiego w Siedlcach z roku 2009.

– Z inicjatywy oddolnej naszego społeczeństwa powstał pomnik pana prezydenta Lecha Kaczyńskiego. On w naszym mieście będzie świadectwem, że ta ziemia była, jest i będzie polska, że pomnik ten ma być nie tylko symbolem, ale ma też mówić do naszych dzieci jak trzeba kształtować swoją osobowość, kształcić się i postępować, żeby służyć swojej ojczyźnie – dodał.

W. Kudelski (posłuchaj)

Wojciech Kudelski pod pomnikiem.mp3

Jeden z mężczyzn (możliwe, że pod wpływem alkoholu) przechodząc wśród tłumu zaczął krzyczeć „Co zrobił Kaczyński?”. Ochrona odprowadziła go.

Poproszony o kilka słów Jacek Sasin podkreślił, że prezydent Lech Kaczyński był pierwszym prezydentem po 1989 roku, który „nie pochodził z postkomunistycznych układów” i przez całe życie był oddany ideałom „Solidarności”.

– Lech Kaczyński chciał, aby Polska była państwem równości wobec prawa dla wszystkich, żeby była nowoczesna. Chciał, aby Polska uświadomiła sobie jak ważna jest w Europie i na świecie. Były liczne środowiska, które takiej Polski nie chciały i to one zgotowały Lechowi Kaczyńskiemu przemysł pogardy. Prezydent Lech Kaczyński zginął na posterunku. Zginął udając się do Katynia, aby oddać hołd pomordowanym przez Sowietów polskim oficerom – powiedział.

J. Sasin (posłuchaj)

Jacek Sasin pod pomnikiem.mp3

– Prezydent Lech Kaczyński był dowodem, że można zrobić karierę osobistą, spełnić się osobiście i służyć Polsce. Tacy postarajmy się jako Polacy być. Po to stawiamy pomniki, żeby taka postawa była wzorem. Wy, młodzi starajcie się być najlepsi. Osiągnąć te szczyty, to co potrafił Lech Kaczyński. I te pomniki muszą powstawać czy się to komuś podoba czy nie, bo one są potrzebne. One są potrzebne żebyśmy jako Polska przetrwali. Żebyśmy jako Polska stanęli na podium Europy – powiedział Krzysztof Tchórzewski.

 

79 komentarzy

 1. majka dodano 7 lat temu

  Ja tylko pytam po co te szkoły? ??????

  • Leszek Myśliński dodano 7 lat temu

   Może, by podwyższyć frekwencje i pokazać, że młodzi ludzie są za….

  • noise dodano 7 lat temu

   czyżby spełniły się błagania niektórych "komuno wróć"????? pamiętam jak za komuny wystawili wszystkich uczniów Królówki i okolicznych szkół, żeby machać jakiejś partyjnej delegacji, na szczęście mamy wymarzonego kandydata na prezydenta Siedlec

  • cps dodano 7 lat temu

   nie pamiętasz pochodu 1 Maja 😉

  • Siedlczanin dodano 7 lat temu

   "LISTA OBECNOŚCI Ś.P. LECHA KACZYŃSKIEGO W KATYNIU
   10 kwietnia 2006 r. – nieobecny
   17 września 2006 r.- nieobecny
   10 kwietnia 2007 r. – nieobecny
   17 września 2007 r. – obecny (wybory do sejmu)
   10 kwietnia 2008 r. – nieobecny
   17 września 2008 r. – nieobecny
   10 kwietnia 2009 r. – nieobecny
   10 września 2009 r. – nieobecny
   2010 – ………………………….. ……(wybory prezydenckie i samorządowe)

 2. Michał dodano 7 lat temu

  Człowiek zadał słuszne pytanie i od razu niby pijany…
  Nie chodzi o śp. Kaczyńskiego, ale o zaangażowanie władzy i publicznych środków w projekt, który dzieli mieszkańców miasta. Wstyd

 3. Siedlczanin dodano 7 lat temu

  spędzili młodych ze szkół obligatoryjnie na polecenie prezydenta żeby nie było że modych niema tylko sami urzednicy powsadzani przez pis po siedleckich jednostkach…

  • xxx dodano 7 lat temu

   Mam 20 lat, przyszedłem z kolegą z własnej woli. Rozumiem, że internauci wszystko wiedzą najlepiej? Bujda.

   • szczery dodano 7 lat temu

    a w dekalogu pisze żeby parafialne lizaki nie stawiały pomników i się do nich nie modliły

    • kondzio dodano 7 lat temu

     "Pisze" to w scenopisie, a w dekalogu to raczej "jest napisane"…

 4. Art dodano 7 lat temu

  Chyba nie jestem Siedlczaninem – bo nie czekałem, nie czekam i nie będę czeka na to żałosne przedstawienie

 5. sdl dodano 7 lat temu

  (zmoderowane) prawda, facet który krzyczał nie był pijany, był normalnym gościem który po prostu chciał dowiedzieć się czym wsłużył się kaczyński dla Siedlce, Polski.

  • no cóż dodano 7 lat temu

   demokracja wg PIS – spieprzaj dziadu.

 6. ztejsamejstrony dodano 7 lat temu

  Pomnik odsłonięty, Prezes J. Kaczyński przemawiał wyraźnie wzruszony. Brawo siedlczanie.

 7. facet był napruty jak stodoła dodano 7 lat temu

  i po co wypisywac pierdoły? byłem i widziałem, nawalony jak szpadel, ale "mendia" szukają sensacji, trzeba przecież skłócać Polaków.
  ps
  Mnie też nikt nie zmuszał i byłem.

  • no i co zobaczyłeś dodano 7 lat temu

   pomnik czy karykaturę?
   Jak już pisowcy twitują na temat obciachu z postacią na pomniku, to coś na rzeczy jest.

 8. Rudolf dodano 7 lat temu

  Na odsłonięcie? NIE! Chyba raczej na zburzenie!

 9. io dodano 7 lat temu

  Najpierw do redakcji
  Co za idiota pisuje u was teksty. Co to jest: siedlecka "Katedra" Czy nazwa "Katedra" ma być odczytywana na podobieństwo "Elektryka", "Rolnika" czy "Królówki"? Katedra to po prostu katedra, a nie "Katedra". Słownik języka polskiego podaje, że katedra to m.in. kościół biskupa diecezjalnego.
  A co do reszty wpisów, to polecam komentarz D. Kuziuka z Tygodnika Siedleckiego (jeśli wpuścicie wpis o konkurencji).

  • Beata Głozak dodano 7 lat temu

   tym idiotą lub raczej idiotką 😀 jestem ja. Dziękuję za zwrócenie uwagi. Oczywiście ma Pan/Pani rację. Już poprawione

   • ja dodano 7 lat temu

    Brawo, brawo, dzisiaj dobry humor.

 10. ale jaja dodano 7 lat temu

  "– Na realizację projektu, któremu nie sprzyjały władze miasta, przyszło czekać kilka lat. – Dokładnie 23 kwietnia 2011 r. podjęliśmy decyzję, że taki pomnik powstanie – mówił w rozmowie z „Codzienną” Zbigniew Sobolewski, przewodniczący komitetu."
  Możliwe, aby Sobolewski powiedział to na trzeźwo?

 11. normalny siedlczanin dodano 7 lat temu

  Trzeba będzie do roboty jeździć inną trasą, mijać Sokołowską… Swoją drogą kilka tygodni temu zbierali kasę na pomnik w Sw. Józefie i już stoi?…

 12. Mówi siedleki Prezydent dodano 7 lat temu

  " Pomnik Lecha Kaczyńskiego będzie świadectwem że ta ziemia będzie polska."
  Do cholery, a do tej pory czyja była?
  Po co nam dowody.

  • ws dodano 7 lat temu

   Na Krymie też tak może mówili niedawno. Na wschodniej Ukrainie też może padały takie słowa. W Estonii i Mołdawii już trzęsą portkami przed ewentualną próbą powtórzenia krymskiego sukcesu. Rozumiem, że powaga sytuacji nie dociera do niektórych.

   • Anonim dodano 7 lat temu

    Ty z Krymu (może z Krzymosz) spadaj do siebie.

   • WSI do WS dodano 7 lat temu

    Całkowity brak porównania Podlasia ( całej Polski ) z Krymem i Donbasem. Tam jest i była potężna nawet nie mniejszość a większość rosyjska . U nas jest praktycznie kraj jednonarodowościowy . Owszem jest niewielka mniejszość ale niemiecka i ukraińska. Więc jeśli by było jakieś zagrożenie zielonymi ludzikami to z tej strony – do przemyślenia ludziom którzy bezmyślnie wspomagają antypolskie partyjne bataliony Donbas, Azarow . Jeśli chodzi o pomnik to prezydentowi który zginął tragicznie reprezentując Polskę należy go postawić.

  • Zaborcy tez leżą na tym cmentarzu dodano 7 lat temu

   Trzeba pamiętać, że na tym cmentarzu pochowani byli także zaborcy, Austriacy wcześniej i Rosjanie później.
   Cmentarz był dla chrześcijan wszystkich wyznań.
   Nie ma polityki historycznej to wypisujecie różne głupstwa.

   • ???? dodano 7 lat temu

    "Cmentarz był dla chrześcijan wszystkich wyznań"
    Pięknie sPISałeś się na …….

 13. Roki dodano 7 lat temu

  Kudelski wprowadza i tym razem zresztą jak zwykle mieszkańców w błąd nawet bym stwierdził że z nich drwi i ich oszukuje nazywając budowę pomnika inicjatywą społeczną oddolną. Pytam pana Kudelskiego czy nie wiedział że pan SOBOLEWSKI (zmoderowano) był razem z (zmoderowano) w partii PC i się znali to jaka to inicjatywa społeczna do cho …y.amen. Kudelski myślę że czas na emeryturę.

 14. jan dodano 7 lat temu

  I znowu, czyli po raz kolejny, jako mieszkaniec Siedlec, bywający często tu i ówdzie będę musiał się wstydzić

  • momo dodano 7 lat temu

   Nie będziesz musiał, bo już ci co bardziej zorientowani (a jest ich duuuuużo) na interii, onecie, wp …itp. złożyli mieszkańcom Siedlec wyrazy współczucia pod artykułami na temat.

 15. Krzysiek dodano 7 lat temu

  Jakich setki Siedlczan? Dlaczego Siedlczan? Od miesięcy działacze PiS z całego regionu się mobilizowali, żeby zrobić desant na Siedlce. Poza tym Macierewicz jest Siedlczaninem, Pawłowicz? czy Sasin? Jakby było setki ludzi, to jeszcze jako tako. Na zdjęciach M. Przeżdziaka zrobionych z drugiej strony ulicy widać, że szału nie było. Impreza typowo partyjna.
  I teraz nasuwa się pytanie, jaki charakter miała ta impreza? Bo wg mnie czysto polityczny. A skoro czysto polityczny to co robili tam mundurowi i dlaczego były tam poczty sztandarowe instytucji, zwłaszcza mundurowych?

  • momo dodano 7 lat temu

   do sprawdzenia, ale chyba niezalezna.pl podała, że było około 3 tysięcy!!!!!

 16. obywatel dodano 7 lat temu

  Dlaczego nie zamieścicie zdjęcia gdzie widać że flaga jest odwrócona – czerwono biała. Jak sobie wyobrażę że ta ELITA pisu tam była i nie widziała tego to się pytam CO TO ZA POLACY CO TEGO NIE WIEDZĄ . Matko jedyna to oni mają nami rządzić ZGROZA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 17. Polka dodano 7 lat temu

  idź wyprostowany wśród tych co na kolanach
  wśród odwróconych plecami i obalonych w proch

  ocalałeś nie po to aby żyć
  masz mało czasu trzeba dać świadectwo

  bądź odważny gdy rozum zawodzi bądź odważny
  w ostatecznym rachunku jedynie to się liczy

  a Gniew twój bezsilny niech będzie jak morze
  ilekroć usłyszysz głos poniżonych i bitych

  niech nie opuszcza ciebie twoja siostra Pogarda
  dla szpiclów katów tchórzy – oni wygrają
  pójdą na twój pogrzeb i z ulgą rzucą grudę
  a kornik napisze twój uładzony życiorys ……

  • Trafiłaś z tym życiorysem w sedno dodano 7 lat temu

   cała rodzina Kaczyńskich ma życiorysy napisane wg politycznego schematu. Nawet sanitariuszką PW można było zostać, można było dostać odznaczenie powstańcze, pomimo, iż w PW siedziało się w Starachowicach.
   A jedyny opozycjonista przeciw PRL, pomimo, że nie został internowany – to i tak był najbardziej prześladowany – miał bardziej ciężko niz ci internowani.
   Życiorys na zamówienie można napisać każdemu i z kazdej miernoty zrobić bohatera,

 18. Polka dodano 7 lat temu

  Zakochałam się w Siedlcach, piękne miasto. Młodzież ze sztandarami jak przedwojenna. Piękna uroczystość, przepojona patriotyzmem. Wkoło mili kulturalni, ciepli, serdeczni ludzie. Moja rodzina pochodzi z Grodzieńszczyzny. Gdy jadę na wschód od Warszawy zaraz mi się cieplej na duszy robi. I piszcie sobie co chcecie, niezadowoleni z pomnika Siedlczanie.Jeszcze kiedyś wasze wnuki będą z niego dumne. Kiedy niezakłamana historia odda Lechowi sprawiedliwość i rzetelnie oceni jego dokonania.

  • a dodano 7 lat temu

   jakie dokonania?

   • Nienawiśc i pogarda dodano 7 lat temu

    Dziękuję za ten wpis Polko. Nie przejmuj się tymi wpisami. To tylko dwóch lub trzech porzuconych przez polikociarnię, pogrobowców ubecji i komuny wypisuje te złe słowa. Piszą bo muszą, porzuceni i oszukani przez demokratyczny kraj będą tak samo pisać o wszystkich. Obecnego prezydenta wyzywają, Tuska wyzywają i będą wyzywać wszystkich za swoje niespełnienie. Mają czas, są na emeryturach więc mogą pisać i niech piszą.

   • ende dodano 7 lat temu

    Up. Ponawiam pytanie "Jakie dokonania". (…) ma pomnik – nikt nie wie za co! Kaczorowskiemu pomink, a nie gościowi za to że zginął w katastrofie samolotu.

  • Jola dodano 7 lat temu

   …przepraszam, ale mam pytanie: czy Pani nie jest pod wpływem…no, tak jak tamten mężczyzna?

 19. A...B...C... dodano 7 lat temu

  Do Polki. Cytuje pani Herberta, a elementarnych zasad ortografii nie zna? Należy pisać siedlczanie, a nie "Siedlczanie". Oto Polska własnie…

 20. A...B...C... dodano 7 lat temu

  A odwrócone flagi to po prostu żenada. Brak słów. Panie prezydencie Kudelski trzeba było się pokazać z lepszej strony i sprawdzić, czy wszystko jest tak, jak być powinno.

  • xxx dodano 7 lat temu

   Flagi są ok, sprawdż, a potem głupoty pisz i z taką zajadłozścią czepiaj się szczegółów.

   • Niestety dodano 7 lat temu

    na wszystkich zdjęciach widać, że szarfa na pomniku jest czerwono-biała.
    Zdjęcie do tego artykułu jest od strony pomnika.

    • Set dodano 7 lat temu

     prawidłowo jest założona

  • A czy to dla nich ważne dodano 7 lat temu

   Jak ktoś nie zna hymnu – to i na flagę uwagi nie zwróci. Oni mają swój – pisowski patriotyzm, piszą swoją – pisowską historię. Zobacz jak się modla do tej karykatury na pomniku, gdyby tam był Chrystus na krzyżu, nie wznosili by tak oczu w górę

 21. PiS-STS dodano 7 lat temu

  Partie od pomników. Patrząc na ich geriatrycznych zwolenników, zaczynam wszystko rozumieć… po prostu problemy z pamięcią. Bilobil polecam. A co do Siedlec sugeruję większe świetlice, mniejsze pomniki… nie odwrotnie św. Wojciechu!

 22. `` dodano 7 lat temu

  Szkoda tylko, że niepodobny.

 23. mieszkaniec dodano 7 lat temu

  Dla wiekszości tu piszących POLSKOŚĆ to nienormalność jak powiedział ich płemier, ale napewno jest ich w Siedlcach garstka i tyle ich co sobie pokrzyczą, a sami nic niezrobili i niezrobą.

  • a według ciebie dodano 7 lat temu

   "Polskość" to PIS i Kaczyński, jedenaste przykazanie –
   jeden Bóg.
   Innej alternatywy nie ma?

  • jan dodano 7 lat temu

   Wg mnie, jednak ciemnogród!, ta niby większość, a ta "garstka" to myślący i rozumni ludzie, którzy widzą Polskę swoimi oczami a nie "nakazanymi". Łączę wyrazy współczucia

 24. ciemnoludek dodano 7 lat temu

  Tłumy zebrały się, by ujrzeć logo PiS-u na pomniku oraz powitać Polskęzbawa, poranioną Fotygę i Antka Policmajstra. Szkoły były reprezentowane przymusowo, ale inni przyszli chyba z własnej woli.
  Wygląda na to, że jesteśmy skazani na dalsze rządy PiS-u w naszym mieście. Niestety.

 25. Ignacy dodano 7 lat temu

  Jedna zaledwie uwaga.
  Proszę zwrócić uwagę na to co trzyma w lewej ręce na pomniku Lech Kaczyński. Otóż jest to książka lub broszura z logo PIS!!!
  Czyżby Lech Kaczyński był tylko prezydentem jedynie słusznej partii w Siedlcach?
  Pozdrawiam.
  Ignacy.

 26. karlos dodano 7 lat temu

  Jak Sobolewski chciał postawić pomnik to czemu nie zrobił tego u siebie na podwórku??? A tak poza tym, ciekawi mnie co zyskali sponsorzy?!?! W grupie sponsorów widziałem kilka nazwisk osób które jak nic z czegoś nie mają to nawet grosika nie dadzą!!!!!

 27. ale dodano 7 lat temu

  Ale Kaczyński budzi zazdrość. Do pięt mu nasza opozycja nie dorasta.

 28. obserwator II. dodano 7 lat temu

  Tak krzyczeli na komunistów a sami stawiają pomników tyle co ToY ToY na masowej imprezie.Kto tu mówi o głupocie i ciemnocie politycznej.Dawni chrześcijanie wyrżnęli pogan aby osiągnąć to co dzisiaj jest a sami niczym Ci poganie stawiają pomniki bez opamiętania niczym barbarzyńcy polityczni.W centrum miasta postawili pomnik niczym Strusia Pędziwiatra i masówki odbywają się i to w imieniu mieszkańców miasta.Tak mówili też komuniści i oni też robili wszystko w imieniu mieszkańców miasta,narodu-myśląc o swoich partyjnych interesach.Jeśli chodzi o śpiewaka hymnu to cóż każdy sobie śpiewać może jeden trochę lepiej ,drugi całkiem do kitu.

 29. z Siedlec dodano 7 lat temu

  Drogie Panie Redaktorki, czyżby mój wcześniejszy wpis nie doszedł, czy był za ostry i nie przeszedł akceptacji ?? starałem się pisać w miarę wyważóne słowa, ale widomo czasem nie poniesie.

  No nic, napisze jeszcze raz. Dlaczego ludność stolicy (oddolnie) nie stworzy komitetu inicjatywnego budowy pomnika ?? Wszak Lech Kaczyński był prezydentem ich miasta ?? Chyba pani prezydent Hanna Gronkiewicz Waldz znalazła by jakiś skwer, wolny plac pod pomnik. Ja wiem, wiem pis chciałby aby ponik staną na Krakowskim Przedmiesciu przed Pałacem Prezydenckim, ale na to i tak nie zgodzi się stołeczny konserwator zabytków (już raz było to przerabiane). Ale jak widać chętnych brak. No i nie oszukujmy się L.K. był raczej "średnim" prezydentem stolicy, jedyne co mu się udało to stworzenie SKM-ki czy muzemu Powstania Warszawskiego (nie są to moje puste słowa rozmawiałem na ten tema t z wieloma mieszkańcami Warszawy na ten temat i tak sądzą). I podobnym był prezydentem Polski, wystarczy wspomnieć tylko kłutnie o fotel przy negocjacjach w Brukseli, gdzie były dwa miejsca dla Premiera i ministra Spraw Zagraniczych, ale L.K. chciał tam na siłę jechać. Czy obrażnie się na Anglę Merkel za "kartofla" w De Welt. No cóż był tak samo mściwy i zawistny jak jego brat, który dosłownie choruje na władzę i zrobi wszytko by ją zdobyć. Swoją drogą fajnie by wyglądał pojedynek na ringu Tusk-Kaczyński ciekawe kto by wygrał ?? No chyba, że byłby cisosy poniżej pasa, z racji niskiego wzrostu Jarosława. Aj boję się nawet pomyśleć, że jaby przegrywał, to rzucił by się na biednego Tuska i gotów by mu odgryść niczym Tayson Gołocie ucho tyle, że dużo nizej…. oj.oj STOP co ja myślę, tego nie czytajcie :))

  A tak na serio, to co robi Kaczyński wzbudza u mnie odrazę, robić kampanię wyborczą nad grobem, to wzbudza we mnie odrazę, ba trąci mi to normalnie nekrofilią. Bo jak to inaczej nazwać, stawianie pomnika na siłę, wbrew opini publiczej, skłucajac tym samym społeczeństwo. Tylko dlatego, że ma tu prezydenta ze swojej partii i większosć w RM. A co będzie jak partia każe jeść skło to też to radni zrobią bez mrugnięcia oka ?? Dziwię sie tylko radnym STS-u, że dali się wciągnąć w rozgrywki partyjne, a tyle razy zapewniali, że są bezpartyjni. Ciekawe jak p. Mazurkiewicz wytłumaczy amerykankom ten pomnik ?? Swoją drogą widać, że czują się tu jak, by były gdzieś na wschodzie Rosji, jakieś przestraszone, no ale co się dziwić Siedlce to nie NY, nawet nie chodzi mi tu o wielkosc miasta, wieżowce czy butiki na 5 aleji, tylko o mentalność ludzi tu mieszkających. I nie zmieni tego a 10 nowych galerii wielkosci stołecznej Arkadi czy łudzkiej Manufaktury.

  Co do pana Sobolewskiego, niech lepiej zadba o swoje sklepy, bo ani one nowoczesne (już ich Topaz na głowę bije) ani obsługa dobra, a i ceny takie sobie. No ale jak ma się znajomosci w RM wiec można na siłę blokować powstawanie obiektów wielkopowierzchniwych, choć jak widać i to nie pomaga. Ciekaw jestem jak długo pociagneły by jego Carlosy jakby miały za konkurencje np. wielki hipermaket Tesco, Carrefour albo Auchan. Jak długo by pociągnął. Swoją drogą dziwne trochę, że w gminie Siedlce zaraz przy granicy z miastem takowe nie powstało. Owszem GS trochę ten proces późniła ale co się odwlecze to nie uciecze. No ale co o nowoczesnym handlu może wiedzieć wieśniaczek co dorobił się za komuny na spekulacjach w handlu ziemniakmi tu gdzież innymi płodami rolnymi. Do tego kwartetu Krzysio "kulejaż" co ma dykcje niczym chłop na polu, ale co ja gadam jak on ze wsi. Podobnie jak nasz "1 meliorant RP" – "miłościwie nam panujacy" Kudelski z Robitego Kamienia. Nie no szczyt marzeń bliko 80-tys. miastem rządzi wsiowe "trójmiasto" Stok Lacki-Zbuczyn-Rozbity Kamień. A na dokłądkę przyjeżdza tu "kwiat" Żoliborskiej "inteligencji" wysoki jak brzoza ze Smoleńska Jarosław "Polskę zbaw" Kaczyński. Że tak zapytam kota wziął czy nie mógł bo wścieklizna i jest kwarantanna ?? O konto w banku już nie pytam, bo mama Mu umarła, więc konto musiał założyć bo w Sejmie ponoć nie chcą w kasie wypłacać tylko na konto przelewają pobory.

  Nie no zajebiście iść i se w łeb strzelić, jak dobrze, że w dziennikach się nie zająkneli o tym, bo wstyd na cały kraj, a co ja gadam na cały świat. Ba jak dziś pamietam jak "śmieciową" choinkę pokazywali w BBC. No ale dziś mogą pokazać i dopiero bedzie, krowa w gumiakach to przy tym pikuś.

  No ale tak to jest jak się władzę w mieście odaje wsi. Ja osobiscie nic nie mam do ludzi mieszkających na wsi, szanuję ich, ale ja sie nie pcham im do rządzenia w gminie (na wójta, radnego itp.) i tego samego bym oczekiwał od nich.

  No ale ja wiadomo wszystko co złe to wina Tuska …

  Boże widzisz i nie grzmisz, wiecie niewiedziałem, że to napisze ale już tensknię za Kiernikowskim, ajki był taki był, ale nie dał się wciagać w partyjne rozgrywki, a ten Gurda to taki pisowski apartczyk niczym Gosiewski, obaj z Kielc więc widać co się świeci … no ale scyzoryki mają to do siebie ….

 30. :) dodano 7 lat temu

  ja proponuje założyć stowarzyszenie lizania stóp wspaniałej Pani Radnej Jadzi Skup

 31. prywatna inicjatywa dodano 7 lat temu

  Karmili nas że budowa i odsłonięcie to sprawa społecznego komitetu. A okazuje się że urzędnik Urzędu Miasta Siedlce pracuje w niedzielę i zamieszcza w tym dniu wolnym od pracy zdjęcia na stronie internetowej Miasta z odsłonięcia pomnika. Nic dodać nic ująć.

  • momo dodano 7 lat temu

   Prezydent powinien być bezpartyjny!!!!!

 32. obserwator dodano 7 lat temu

  Nienawiść do podstawowych dla każdego Polaka wartości, przewijająca się w powyższych komentarzach jest świadectwem destrukcji moralnej naszego społeczeństwa. Jest to "osiągnięcie" obecnie rządzących elit, które dążą do skłócenia naszego społeczeństwa. Ciepła woda w kranie i beztroskie grillowanie to o wiele za mało. Tym zadowoli się jedynie człowiek mało wymagający od siebie i innych, nie troszczący się o wyższe wartości. Czy tacy już jesteśmy?

  • Krzysiek dodano 7 lat temu

   Zapytaj się Pawłowicz albo Macierewicza – oni wiedzą najwięcej na temat nienawiści.

  • noise dodano 7 lat temu

   Tak, właśnie taki to naród, że górują zachłanni na "mieć" i "wyglądać" manipulatorzy, a ludzie prawi, wyznający wyższe wartości chowają się po kątach. Inteligencja wyniszczona w wojnę i komunę potrzebuje czasu, żeby się odrodzić, ale nie ma na to warunków. Szpilki i garnitur systemu wartości nie są w stanie przemeblować. Jaki naród taka władza, a że naród przeważnie zachłanny i interesowny, to spirala się zacieśnia, niestety. Partie polityczne wykorzystują to w działaniach marketingowych. A podobno to katolicki kraj? Gdzie dekalog? Gdzie miłość do bliźniego? Religia praktykowana jest jakby wspak, czyli dochodzi ogromna obłuda.

 33. abc... dodano 7 lat temu

  Do xxx …
  A flagi są nie biało – czerwone, tylko czerwono – białe.
  Sprawdź, a potem się wypowiadaj. Pozdrawiam

 34. abc... dodano 7 lat temu

  Aha, gwoli ścisłości, zerknij na flagi po lewej stronie pomnika.

 35. abc... dodano 7 lat temu

  http://www.spin.siedlce.pl/2014/09/28/odsloniecie-pomnika-lecha-kaczynskiego/
  zdjęcie nr 7

 36. abc... dodano 7 lat temu

  "Odsłonięcie pomnika…" zdjęcie nr 7
  http://www.spin.siedlce.pl/2014/09/28/odsloniecie-pomnika-lecha-kaczynskiego/

  • Nie wiem czy wszystkie dodano 7 lat temu

   flagi na masztach są bielą do drzewca i to jest prawidłowe.
   Ale szarfa na pomniku……

 37. rudy dodano 7 lat temu

  prawda… pomnik juz stoi, kwestia politycznej poprawnosci. ale artystycznie jest słab, Lech Kaczynski totalnie niepodobny, za szczupły i twarz całkiem inna, proporcje postaci tez jakies inne, no i nad pomnikiem góruje – dołuje ten wielki postument, całkowicie dominuje całość…

 38. ryży do rudego dodano 7 lat temu

  Ale może jakoś to przeżyjesz chłopie.

 39. mieszkaniec dodano 7 lat temu

  ale dramat i wstyd dla miasta i te na siłę ściągnięte poczty jak za dobrych czasów na 1 maja przejrzałem zdjęcia na stronie um siedlce i westchnąłem z zachwytu, a tak zupełnie poważnie to kompromitacja dla mieszkańców bo miasto kompromituje się codziennie

 40. Ktoś dobrze napisał dodano 7 lat temu

  że Siedlce miały Jacka – teraz dostały Placka.
  I jest komplet, czyli "Dwóch takich….."

 41. franek dodano 7 lat temu

  Jak mam teraz jeździć żeby tego pomnika nie widzieć kiedyś w tym miejscu było tak pieknie bo była pijalnia piwa

 42. ello dodano 7 lat temu

  Proponuję żeby wszyscy, którym się pomnik i wiele innych rzeczy w Siedlcach nie podoba, poszli do urn w listopadzie i dali temu wyraz w głosowaniu. Po co pisać o tym , należy zrobić coś co pomoże zmienić miasto, bo to najlepszy sposób. Najlepiej gdyby groziła kara finansowa jak w Belgii obywatelom, którzy nie spełniają obowiązku wyborczego. Może to obudziłoby świadomość społeczną w naszym narodzie, bo jest tak leniwy w niedziele wyborcze że naprawdę wstyd.

  • Jak to dobrze dodano 7 lat temu

   wiedzieć co się dzieje w Belgii.
   Dlaczego mamy nie pisać, krytykować tylko czekać do wyborów.
   Dlaczego nie krytykować bubli które w nam się serwuje za nasze pieniądze. Wybrać też trzeba by nie mieć powodu do krytykowania.

 43. okm dodano 7 lat temu

  trochę podobny do zdjęć jakie się robi do I Komunii Swietej, troche taki chłopczyk w garniturku,

 44. Mzzone dodano 7 lat temu

  Papież miał pomniki przed śmiercią lecz zasłużył na to. Wawel za co może niech Polacy kanonizują go lub czczo, Piłsudski w grobie się przewraca.A teraz wielkie WUDUU. Co się stało się nie odstanie a są polacy którzy potrzebują noclegowni.

 45. Mzzone dodano 7 lat temu

  Polskie ZOO

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?