SPIN

Nekrolog Miasta Siedlce

Aneta Borkowska wtorek, 30 września 2014, 12:26 Siedlce

zdjecia nekrologi miasta

Do naszej redakcji czytelnik przysłał dzisiaj zdjęcie nekrologu Siedlec. Jak można przeczytać na zawiadomieniu nasze miasto odeszło na wieczne spoczywanie z powodu nieudolnej polityki obecnych władz. Nekrologi te można znaleźć w różnych miejscach w Siedlcach. O komentarz poprosiliśmy Wojciecha Kudelskiego, prezydenta miasta.

Wojciech Kudelski

Z tym pytaniem idźcie do osób które odwiedzają aquapark, chodzą na mecze, idźcie do szkół i całej strefy budżetowej i zapytajcie czy ktoś nie dostał poborów, idźcie do banków zapytać czy nie zapłaciliśmy jakiejś raty. Zapytajcie mieszkańców czy to miasto żyje czy umarło.
Ja już nie pierwszą kampanię przeżywam, tyle rzeczy widziałem, że mnie już nic nie zaskoczy, a mogę tylko ubolewać nad takimi sytuacjami. Myślę, że w listopadzie skomentują to wyborcy.

89 komentarzy

 1. M.Cz dodano 7 lat temu

  No tak Panie Prezydencie,najważniejsza jest budżetówka i to ,że dostaje do koryta. Basen był chyba projektowany przez kogoś kto w aquaparku nigdy nie był, jest pełny przestarzałych rozwiązań i jest drogi (był taki równierz w budowie), na sport Pan stawia jak za PRLu a po za tym to najłatwiejsze kupowanie głosów. Fakty są takie ucieka stąd kto może i przez kumoterstwo waszej popisowkiej ekipy będzie tak nadal

  • Biedne dzieci dodano 7 lat temu

   Dla Kudelskiego najaważniejsza budżetówka i spółki miasta (aquaparki i stadiony). Ważne aby tam życie się toczyło. Dość już tego coraz bardziej pogrążającego się prezydenta. Każdy byle nie on. Akcja całkiem śmieszna, najważniejsze to zachować dystans

   • on dodano 7 lat temu

    Piszesz "najważniejsze budżetówka i spółki miejskie". A dziwisz się? przecież tam są głosy w wyborach i rzadko się zdarza aby ktokolwiek krytykował swojego szefa. Dlatego wynik wyborów w naszym mieście jest z góry przesądzony. No i jeszcze dochodzą popularni "zające", którzy zbierają wiele głosów w wyborach a później rezygnują z mandatu w zamian za jakąś synekurę

  • cała prawda o pis dodano 7 lat temu

   no i król został obnażony

  • Anonim dodano 7 lat temu

   A ten Pan ktory to spomentowal to nieudolny bezrobotny nie radzacy sobie z zyciem i ktoremu jedyna pocieche z zycia daje bezmyslne komentownie Pana Prezydenta

   • do Anonima dodano 7 lat temu

    Widać dla Ciebie każdy kto krytykuje Pana Prezydenta to nieudolny bezrobotny nie radzący sobie z zyciem. A może to po prostu człowiek nie mający znajomości rodzinnych ani partyjnych u odpowiednich ludzi w władzy?
    Jeśli Ty myślisz że każdy bezrobotny to nieuk i leń, w takim razie ja mogę myśleć, że każdy zatrudniony w Siedlcach to cwaniak i znajomek władzy. Tak?

  • on dodano 7 lat temu

   Panie prezydencie opowieści pana o ciepłej wodzie i bezawaryjnym ogrzewaniu juz nie wystarczą. Pańskie wszystkie niby sukcesy są pożyczone pieniądze, a tak budować potrafi każdy . Niech pan dotrzyma słowa – jeśli jest pan -i odejdzie i niech pan przestanie mówić, że koledzy pana proszą żeby pan koniecznie został. Wielu pańskich kolegów ma też już dość pana rządów. Skończ waść, obciachu oszczędź

   • on dodano 7 lat temu

    miało być za pożyczone pieniądze

  • M.Czarny dodano 7 lat temu

   Oczywiście że budżetówka jest najważniejsza …
   Ulica Zielna została wybudowana tylko dla urzędoli (w tym dla mnie i Orlicza) …
   i co się dziwisz durniu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   • :) dodano 6 lat temu

    Znajdę Cię. Zobaczysz

  • alex dodano 6 lat temu

   no już nie przesadzajmy, że aquapark taki drogi 😛

 2. Juliusz Wielki dodano 7 lat temu

  Dobre, ubawiłem się …. Gratuluje poczucia humoru i pomysłu 😉 10/10

  • ??? dodano 7 lat temu

   robota bezrobotnych i bez wykształcenia korwinowców? słabe to i marne

   • Lilo dodano 7 lat temu

    A którzy z nich to bezrobotni niby? Po pierwsze oni nie żyją z podatków ludzi więc zaglądanie im do portfeli jest nie na miejscu oraz pisanie o nic ich nieprawdy jest nielegalne bo nie są osobami publicznymi.

 3. ws dodano 7 lat temu

  Jedna z mądrzejszych wypowiedzi pana prezydenta. Nie lubię populistycznych gadek i takich ciosów poniżej pasa jak ten nekrolog.
  Do M.Cz.:
  W ubiegłym roku miasto powiększyło się o 600 mieszkańców, to kto stąd ucieka? Takiego wyniku nie ma żadne miasto o podobnej wielkości do Siedlec.

  • M.Cz dodano 7 lat temu

   Do ws(i): zobacz ostatnie kilka lat…

  • Siedlczanin dodano 7 lat temu

   600 mieszkańców bo żeby dziecko zapewnić miejsce w przedszkolu to trzeba być zameldowanym w Siedlcach dlatego gdy zbliża się czas naboru to ludzie się przemeldowują do Siedlec i stąd taki wzrost o całe 600 osób wow 😀 😀 😀 Populizm PiSu 😀

   • K.L. dodano 7 lat temu

    Można wszystko ośmieszyć, ale danych, faktów nie. Spójrz w dane, pogadamy później.

  • prawda dodano 7 lat temu

   Ja to słyszałem już 600razy.
   Inni mówią, że ilość mieszkańców maleje mimo, że wg meldunków jest ok 76 tysięcy.
   Wyjechali z kraju, mieszkają w innych miastach.
   Z innych miast też wyjeżdżają, trafili do Siedlec.
   Ile miejsc pracy zapewnił obecny samorząd.
   Stadlerem się chwalą. Jednak Stadlera do Siedlec nie ściągnął obecny Prezydent miasta, a tego dzięki kt€remu ten zakład jest w mieście nawet nie zaproszono na otwarcie.

 4. Leszek Myśliński dodano 7 lat temu

  Z powyższej wypowiedzi p.Kudelskiego wnioskuję, że nie potrafi ze zrozumieniem przeczytać nawet nekrologu. I dalej jak ta zdarta płyta: aquapark, galeria, aquapark, galeria…itp

 5. efaster dodano 7 lat temu

  dokładnie budżetówka najważniejasza bo kto zagłosuje przeciw swojemu szefowi ?? A nóż widelec przyjdzie nowy i wtedy out, przyjdą nowi na ich miejsce. Zwykły szary pracownik UM czy szkół ale naczelnicy, dyrektorzy, prezesi spółek kto sam na własne życzenie pozbędzie się 10 tys. poborów miesięcznie ?? Może i zadają sobie sprawę, że miasto jest rządzone nie udolnie, może i by chcieli kogoś młodego z pomysłami, ale wolą siedziec cicho i mieć za co żyć i to jak żyć.

  A skoro jest tak dobrze, to dlaczego jest tak źle ?? Gołym okiem widać, że miasto pieniędzy nie ma, praktycznie zero inwestycji (wystaczy wejść na BIP UM) a jak już to rozłożone na 2 lata (płatne w przyszłym roku). Ba nawet głupie pasy i linie na jezdni pozacierane i miasto nie kwapi się je odmalować, o dziurawych ulicach już nie wspominam.

  A zapomniałbym o pomyśle zastawienia w banku błoni, to jak jest dobrze czy źle ?? A Kudelski cóż uczony był w ZSL-u, za czasów komuny, więc doskonale zna maksymę Lenina "raz zdobytej włądzy nigdy nie oddamy" . Niby taki pobożny, niby taki prawicowy, ale czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci.

  A tak po za tym panie Wojtku wnuki nie płaczą ?? Może czas już odpoczać, ZUS już za panem płacze.

  • do efaster dodano 7 lat temu

   Mowa o budżetówce, bo to on jako prezydent budżetówce wypłaca pieniądze. Jako pracodawca mówi o swoich pracownikach. Nie ma wpływu na wysokość pensji i ich wypłatę u prywaciarzy. Ok, ktoś powie, że może jakieś ulgi zrobić itd. – ano są ulgi dla inwestorów, zorientowani wiedzą jakie, nie będę tutaj ich promował.

 6. Młoda mama dodano 7 lat temu

  Nie wiadomo czy się śmiać czy płakać. Skomentuje to tak: dla leniwych pracy nie ma, la ślepi nie zobaczą tylu pozytywnych zmian, marudy na wszystko będą narzekać i uczepia się wszystkiego czego tylko można. Dla mnie Siedlce wspaniale się rozwijają, długi są za zeszły rok, bo było sporo inwestycji, które się zwracają a mi jako młodej mamie mieszka się coraz lepiej w tym miescie tylko ludzie okropni!!!!

  • Zgoda dodano 7 lat temu

   Zgadzam się z Młodą mamą i w pełni popieram działania naszego miasta. Jeśli komuś jest źle niech po prostu wyjedzie stąd na zawsze albo weźmie się do roboty a nie pisze takie komentarze w których możemy doczytać się tylko kłamstw. Jestem przekonany że te beznadziejne komentarze pisze garstka osób na czele z wodzem efasterem który tylko tyle potrafi – krytykować innych

   • efaster dodano 7 lat temu

    dziękuje w imieniu swoim i innych podobnie myślączych, a dług miasta rośnie

    jak już zdłużymy wszytko co się tylko da, to czym spłacimy długi ?? tylko przypomnę basen został wybudowny za pieniądzie z obligacji i trzeba go spłacać z odsetkami, podobnie stadion z jedną trybuną bez oświetlenia był wybudowany za 50 mln. kredyt w banku i agencja płaci za niego raty również z odsetkami. A co będzie jak zbraknie na raty ?? ARM będzie bezdomna ?? Bo jej siedziba mieści się w trybunie stadionu/

    A żyby nie było nie krytykuje wszytkiego w czambół bo tak mi się podoba, widzę analizuję oceniam. Mam do teg chyba prawo ?? Najlepiej siedzieć cicho i na wszytko milcząco się zgadzać. Ja tak nie potrafię. Nie lubię Kudleskiego, Kaczyńskiego, Sochackiej, Głowackiego, Marchela, może trochę lubie Paryłę i nie zamierzam się z tym kryć. Mam poglądy liberalne i nie zamierzam ich zmieniać tylko dlatego, że żyję w pro pisowskim mieście.

    • Efaser zorientowany ? żartujecie dodano 7 lat temu

     Efasera niedługo ludzie na taczkach powiozą , za te podpuszczanie. Młoda Matka ma rację .mnie się też wspaniale tu mieszka a efasera z jego bandą (…) wywalić z miasta , A cóż on sam dokonał ,cóż zrobił dla Siedlec ? zrobił.?.dyskusje na poziomie kiosku ruchu i przystanku z PRL,którego bronił jak Lew z pod Galerii. I tego nie zapomnę nigdy, jaskie argumenty przytaczał ,los jednej kioskarki był najważniejszy, ważniejszy niz setek innych , niż wygląd cywilizowany przystanku w 21 wieku. Sieje tylko .kłamstwa i obłudę . w jego wypowiedziach tylko pozytywnie o piłce nożnej ,czyli sporcie gdzie najwięcej kasy a najsłabsze wyniki…. Widocznie znajomości dla niego najważniejsze … A tak po prawdzie .popatrzcie jak on wygląda sam z tym swoim aparacikiem (…) ? zresztą tak wygląda również cały ten elektorat Wyrzykowskiego…itp. oni powinni wrócić do stodół i chlewni i tam się realizować jak im się Siedlce nie podobają. Tylko ,że tam trzeba fizycznie popracować a tu już takie (…) nie za bardzo..nie za tęgo , się spocić w pracy nie zamierzają..

     • Wyrzykowski dodano 7 lat temu

      Proszę Pani, mogłaby się Pani ograniczyć do obrażania mojej osoby, zamiast obrażania ludzi, którzy na mnie zagłosowali. Proszę uszanować ich wybór, bo to tacy sami mieszkańcy jak Pani. Takiego właśnie wyboru nie dokonali bez powodu. Gwarantuję, że nie raz i nie dwa spociłem się przy pracy fizycznej i nie jest to dla mnie ujmą, nawet jeśli musiałbym pracować kiedyś w chlewni czy stodole. To bardziej ujma dla tych, którzy młodym zaserwowali wybór: albo ciężka praca za grosze, albo emigracja. Proszę trzymać kciuki za to, że drugą opcję wybierze jak najmniej ludzi i będzie komu zapracować na Pani emeryturę, nawet wtedy jeśli wykaże się Pani takim samym "szacunkiem" i "wdzięcznością" jak powyżej.

   • M.Cz dodano 7 lat temu

    To Wy wyjedźcie, miasto jest wspólne, długi będziemy spłacać wszyscy, a jak wam tak wszystko się podoba to wpłacajcie do kasy miasta pół wypłaty o ile ją macie i ją z tej kasy nie bierzecie (w takim wypadku nie bierzcie jej wcale)

   • Co ten Efaster dodano 7 lat temu

    Co ten Efaster tak Wam urzędnicy stoi kołkiem.
    Jeśli jest dobrze, a on pisze, że żle, oczernia nieskazitelne, to są sposoby by nie pisał więcej.
    Prokurator, sąd. zesłanie.

  • @ młoda dodano 7 lat temu

   takie rozmowy prowadź z koleżankami.

  • Siedlczanin dodano 7 lat temu

   Miliony Polaków którzy wyjechali za granicę i prace mają to znaczy że wyjechali pracowac z lenistwa 😀

  • Łukasz dodano 7 lat temu

   Chciałbym uprzejmie zwrócić uwagę, że miasto Siedlce króluje w rankingu najbardziej zadłużonych miast na prawach powiatu nie po raz pierwszy, więc argument, że długi są za zeszły rok, jest co najmniej nielogiczny.

   Dla leniwych pracy nie ma? A który leń chce pracować?

 7. emerytka . dodano 7 lat temu

  Zgadzam sie z młodo mamo .Ludzie w Siedlcach są okropni.

  • Anonim dodano 7 lat temu

   gdzie indziej są tacy sami tylko trzeba zdjąć "końskie okulary".

 8. klisza dodano 7 lat temu

  Nie no komentarz prezydenta bezbłędny ….postaw się a zastaw a że na kredyt no cóż, taki mamy klimat 😀
  Dobry przykład dla rodzin – nie martwcie się, że toniecie w długach, kupujcie drogie samochody na kredyt, mieszkania … będziecie zadowoleni.

  Obiekty sportowe wspomniane przez prezydenta służą tylko rekreacji – czyli czysta komercja gdzie kasę się zbiera za bilety, a gdzie kluby sportowe rozwijające dzieci w różnych dyscyplinach? chyba od tego jest OSiR

  W budżetówce łaski nikt nie robi – pobory być muszą – fundusz płac jest odrębną pozycją w budżecie i z niego na nic innego iść nie może.

  Bank – hmmm wielu znam co jednym kredytem drugi spłacają a zadłużenie rośnie, ale raty spłacane właśnie jak w mieście Siedlce.

 9. APEL DO LOKALNYCH URZĘDNIKÓW! dodano 7 lat temu

  Przestańcie pisać komentarze jak to w Siedlcach jest wspaniale! Na spotkaniu prezydenta z młodzieżą w Prusie, 80% z gości podniosło rękę po pytaniu czy mają zamiar opuścić to miasto po szkole średniej! Ludzie głosują nogami, czyli przemieszczają się z miejsc złych, do lepszych! Ja osobiście znam bardzo wielu młodych ludzi, którzy szukają szczęścia w innych miastach, a nawet krajach! Miasto nie rozwija się poprzez budowę pomników władzy takich jak aquapark, tylko przez bogacących się mieszkańców!

  Ps. Każdy pracujący siedlczanin zapłacił za aquapark ok. 800zł. Gwarantuję Pani, że większość z nas zajrzy tam maksymalnie kilka razy. Trochę droga rozrywka prawda???

  • APEL DO LOKALNYCH POLITYKIERÓW dodano 7 lat temu

   A ja mam apel do lokalnych, bezrobotnych politykierów, którzy od jakiegoś czasu konsekwentnie obrzydzają mi i nie tylko mieszkanie w tym mieście.Cytujesz powyżej jakieś spotkanie w Prusie, na którym wg mojej wiedzy prym w tym pokrzykiwaniu wiódł taki paniusio z przyciemnianymi okularami, którego celem jest właśnie takie obrzydzanie, bo jak ma przekonać do głosowania na jego egzotyczne ugrupowanie? Może te okulary mu trochę przyciemniają rzeczywistość? Pisanie, że pochwały i jakieś pozytywne komentarze mogą pisać tylko urzędnicy jest śmieszne, a żenujące zarazem i obrażają normalnych mieszkańców.

   • APEL DO LOKALNYCH URZĘDNIKÓW! dodano 7 lat temu

    Egzotyczna partia? To, że Pan(i) nie zna/nie rozumie programu Nowej Prawicy, to nie znaczy, że coś jest egzotyczne. Proszę przeczytać kilka książek o ekonomii, np. noblistów takich jak Friedrich August von Hayek czy Milton Friedman. Może wtedy zrozumie Pan(i) dlaczego jest tak źle, skoro jest tak dobrze.
    Skoro mówienie o faktach i konkretnych liczbach jest dla Pani obrzydzaniem miasta, to gratuluję wstrętu do rzeczywistości. Obudzicie się wszyscy jak już będzie za późno, a młodzież, która ma pracować na emerytury, będzie nas pozdrawiała środkowym palcem z innych krajów.

    "Lecz jesli prawda i z tego nas zbodzie,
    Nową przypowieść Polak sobie kupi,
    Że i przed szkodą, i po szkodzie głupi." – Jan Kochanowski

   • dojeżdzająca. dodano 7 lat temu

    Proponuje zająć wygodną ławeczkę na peronie II na siedleckim PKP, między godziną 4 30 a 10 raną i przeanalizować ilość ludzi dojeżdżających do Stolicy do pracy. Około 12-13 h poza domem, aby zarobić między innymi na podatki. Na parki wodne i zakupy nie starcza czasu ani siły. W Siedlcach o pracę ciężko i nie ma co ukrywać, bądźmy realistami. Więc pisanie o bezrobotnych i o braniu się za robotę przez, nie których jest nie na miejscu. Życzę co niektórym pokory i obiektywizmu:) Miłego dnia.

   • Wyrzykowski dodano 7 lat temu

    "paniusio z przyciemnianymi okularami, którego celem jest właśnie takie obrzydzanie, bo jak ma przekonać do głosowania na jego egzotyczne ugrupowanie?"

    Nie namawiałem do głosowania na żadną partię, tylko miałem jedno proste pytanie – kto spłaci długi. Prezydent mógł odpowiedzieć, ale tego nie zrobił, zamiast tego zmieniał temat podając nieprawdziwe informacje zarówno o mojej osobie, jak też o korzyściach płynących rzekomo z członkostwa w UE, a tak naprawdę będących zasługami strefy Schengen, niezależnej od UE. Tutaj link do nagrania w celu weryfikacji:
    https://www.youtube.com/watch?v=CW0Jg8Wc3Xc

 10. Kocham Emerytkę, Młodą mamę i Zgodę dodano 7 lat temu

  Macie rację, niektórzy by tylko narzekali:)Jest teatr?,, A kto tam będzie chodził" El Greco ,,Naprawdę?..Pierwsze słyszę". Piękny stadion pobudowali w mieście, niedaleko będzie nowoczesny sąd – ,,No co pan/pani opowiada". Powstała nowa galeria – ,,Kto tam będzie robił zakupy?" Siedleccy sportowcy mają coraz lepsze osiągnięcia – ,,nie oglądam siatkówki i damskiego kosza". ,,Dziennik Gazeta Prawna" i ,,Rzeczpospolita" chwalą miasto za atrakcyjność, przyjazne podejście do obywatela,politykę mieszkaniową wobec młodych ,,No ja takich gazet nie czytam". Normalnie ludzie, obudźcie się:)Mieliście tak kiedyś wcześniej?:)No nie:)Więc głowa do góry a nie nudzicie 🙂

  • Jaki teatr? dodano 7 lat temu

   W Siedlcach nie ma i nie było teatru.

   • Realista dodano 7 lat temu

    Nie do końca to prawda…. kiedyś był teatr na ul. Teatralnej w Siedlcach

  • miasto przyjazne dodano 7 lat temu

   przyjazne podejście do obywatela.
   Koń by się uśmiał . Przyjazność tego podejścia widać w tych komentarzach,a przypominam, że nawet krytykujący obywatel jest nadal obywatelem,

  • kulturomaniak dodano 7 lat temu

   starczyło pieniędzy tylko na budynki (oczywiście przepłacone … co łatwo skontrolować) a na kulturę nie starczyło … Kiedy był jakiś dobry koncert w Siedlcach …
   Może jakiś dziennikarz wymieni jakie wydarzenia odbyły się ostatnio w Podlasiu, Białej Sali czy centrum …

   marnych teatrów uzasadniających utrzymywanie folwarku Mariuszka Orzełowskiego nie ma co liczyć…

 11. Andy dodano 7 lat temu

  Przedni numer, pozdrawiam zgrywusów !!!

 12. jura dodano 7 lat temu

  ja wiem kto to napisał…
  KNP przecież oni tylko tym zyją bo nic innego nie umieja…

  • Wyrzykowski dodano 7 lat temu

   Brzydkie pomówienie, ale czego spodziewać się po "jurze", który wielokrotnie bezpodstawnie pomawiał i obrażał KNP, mnie oraz inne środowiska wolnościowe w Siedlcach.

 13. co sie denerwuje???? dodano 7 lat temu

  A czy Kudelskiego nie denerwuje to że ma "patologiczną" korporacje pod nazwa TBS, gdzie dwóch Prezesów Filipek i Krzymowski zarobili w 2013 r. razem coś chyba 250 tys. zł????a maja paru pracowników.

 14. gość dodano 7 lat temu

  Produkcja, NIE BUDŻETOWE posady tworzą dobrobyt i miejsca pracy! Z czego można być TU zadowolonym? Miasto starców i uczniów! Galerie i teatry nie dla emerytów! Jak świat światem tylko na "rządowej" posadzie da się przeżyć (szeroko rozumianej)!

 15. gaaal dodano 7 lat temu

  … za długi zaciągnięte przez Miasto Siedlce zapłacą jego mieszkańcy, nikt inny.

 16. Barnaba dodano 7 lat temu

  Kiedy Prezydent ma racje, trzeba tą racje poprzeć, kiedy jest w błędzie trzeba błąd naprawić.Aleluja i do przodu.

 17. tp dodano 7 lat temu

  Co ta czerwona bolszewicka Palikociarnia wyprawia? Za narastający ciągle dług publiczny Polski odpowiada rudy wnuczek Wehrmachtu, co uciekł za granicę. Niech o tym mówią, bo bankructwo Polski co raz bliższe.

 18. Elo dodano 7 lat temu

  Ghost Town – Wyjdz w tygodniu na miasto po 22 ni ma żywej duszy na ulicach…

 19. czytelnik dodano 7 lat temu

  Proszę sięgnąć do oświadczeń majątkowych NASZYCH PREZYDENTÓW są wśród nich emeryci

  • Srodawek dodano 7 lat temu

   Można poprosić o link'a.

 20. Koza przez małe " k " dodano 7 lat temu

  Robótka Peło moze zabawna- ale ta formacja z sepleniącymi ryżymi liderami zmierza na -wysypisko polityczne.Niech nie łudzą sie " wyznawcy rydza " ,ze coś ugrają w Siedlcach.Wkurzeni Siedlczanie-których dzieci za chlebem-poniewierają sie po świecie- nie mogą głosować na ich siedleckich sługusów.Siedlczanie zbierzmy sie w którąś Niedzielę i Przepędzmy" pomiot rudego platfusa " z Siedlec- raz na zawsze.Narodzie siedlecki- kiedy zaczynamy ?

  • Krzysiek dodano 7 lat temu

   ha ha ha ale zabawne boki zrywać! Już widzę tych kuśtykających pasożytów co w PeeReLu byli komunistami a w teraz przyjmują komunię (patrz neofita św. Wojciech) w ogniu niedzielnej walki. Tych prawdziwych Polaków, którzy jak byli młodzi opierali się o łopaty, a teraz żyją jak lordy z emerytury w wysokości ok 1000 dolarów, bo młodzi na nią teraz zapierd^&6lają. Widzę jak walczą z systemem, który dla nich jest wygodny, żeby młodym było lepiej. Naprawdę rewolucja pampersów dla dorosłych. Ha ha ha. Rudemu to dziś nawet Kaczor rękę podał tak go nie lubi ha ha ha

 21. Dlaczego młodzi nie widzą w Siedlcach perspektyw? dodano 7 lat temu

  Jakiś młody napisał: "Obudzicie się wszyscy jak już będzie za późno, a młodzież, która ma pracować na emerytury, będzie nas pozdrawiała środkowym palcem z innych krajów."
  I to jest zdanie które powinno dać do myślenia wszystkim zachwalającym w czambuł wszystkie działania miasta. Ale nie spodziewam się żadnej wątpliwości u nich. Spodziewam się za to wyzwisk od nieudaczników do nierobów włącznie.

  • K.L. dodano 7 lat temu

   Z całym szacunkiem, ale język inwektyw wprowadzili korwinowcy, tutaj chociażby na Spinie, nie ma się więc co dziwić, że ktoś odpowiada na zasadzie "Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie".

   • doprawdy... dodano 7 lat temu

    Języka inwektyw nie wprowadzili korwinowcy, wprowadziła go ich obecność, która bardzo boli co niektórych. Przypomnienie sobie o młodym pokoleniu powoduje kaca moralnego u tych, którzy jeszcze jakąś moralność mają.

    • K.L. dodano 7 lat temu

     Mam cytować poszczególne wypowiedzi panów M. czy W. tutaj na Spinie?

     • doprawdy... dodano 7 lat temu

      No, wypadałoby…

   • Młody wnerwiony dodano 7 lat temu

    Taki język pokazali pierwsi urżednicy z PiS. I straszeniem na ulicy przez PiSiora jednego z KNP to kto wprowadza takie standardy. (zmoderowano) młodych chcecie straszyć młodych jak sami już tylko pierdzieć w stołki tylko umiecie . Uważajcie na młodych wkurzonych bo jak przegniecie to was na rękach wyniosą jak na tej waszej ukrainie.

 22. pracownik pec dodano 7 lat temu

  czy kundelski wie ile zarabia na miesiąc w tajemnicy prezes tajnej spółki miasta pec ?

 23. obywatelMIASTA dodano 7 lat temu

  Mieszkam w Siedlcach, jednak pracuję w stolicy, Nie z własnego wyboru a z konieczności (emerytów z zajmowanych stanowisk raczej trudno się pozbyć)… Dojeżdżam już kilka lat, więc z moich obserwacji wniosek jest taki, że większość siedlczan, szczególnie młodych, dojeżdża do pracy w innych miejscowościach niż rodzinna. Przykre.
  Ktoś tu wcześniej napisał, że po 22 życie w Siedlcach zamiera – bzdura. Zapraszam do lokalu przy ul. 11 listopada i… większość nocy "z życiorysu" za sprawą starszej i młodszej (ciekawe co na to rodzice?) młodzieży, która skutecznie "uprzyjemnia", mieszkańcom okolicznych bloków i domów, noce wyciem kolęd (innego repertuaru brak) przy akompaniamencie tłuczonych szklanek…
  Miasto się rozbudowuje i przebudowuje – fanie. Może jednak niech to nie będą kolejne pomniki, kościoły a coś, na czym skorzystają wszyscy mieszkańcy (nie mam tu na myśli kolejnej "galerii"). Niech miasto, niech rządzący, pomyśli o młodych, o matkach z dziećmi, o najmłodszych mieszkańcach, jednak niech weźmie przy tym pod uwagę fakt, że odpłatności za takie przyjemności przerastają przeciętnego obywatela…

 24. Tommy B dodano 7 lat temu

  Jestem emigrantem z wieloletnim stażem. Jak przyjeżdżam do Siedlec, to jestem zachwycony zmianami na lepsze.

  W porównaniu z innymi miastami tej wielkości w Polsce Siedlce kwitną, choć jest jeszcze, oczywiście, wiele do zrobienia. Siedlczanie powinni zrozumieć że pecunia non olet i nauczyć się trzaskać szmal np na ciuchach z drugiej ręki. Skoro jesteśmy w Polsce postrzegani jako zagłębie przeszperów, to ruszajmy na podbój świata z tym co mamy, czemu nie?

  Poza tym, tak jak Poznaniakom narzekającym na transport publiczny polecam w celu otrzeźwienia wycieczkę krajoznawczą do Warszawy i przejechanie się tamtejszymi środkami komunikacji, tak smutnym i niezadowolonym Siedlczanom polecam wyjazd do Ciechanowa albo Sieradza. Wrócicie odmienieni, zaręczam.

  • Pablos dodano 7 lat temu

   jakimi zmianami ? do jakich miast tej wielkości porównujesz ? bo z tego co wiem to jest to najbardziej zacofane i najwolniej się roziwjaące miasto w swojej wielkości.

   • Anonim dodano 7 lat temu

    Jak tak piszesz P. to buda stąd do Meksyku 🙂

  • do Tomka B. dodano 6 lat temu

   No właśnie Tomku, jesteś emigrantem… Do S. jeśli zaglądasz to obejrzysz tylko kolorową okładkę nowego numeru, do środka już nie zaglądasz, artykułów nie czytasz.. Wrócisz, zamieszkasz, popracujesz trochę, porozmawiamy wtedy…

 25. hahah dodano 7 lat temu

  haha słuchajcie tego. Dziś z rana doszło do sytuacji rodem "U Pana Boga za miedzą"
  Doszło do czyszczenia plakatów pewnej partii 🙂 Gdzie zawsze po drugiej stronie pasów witał mnie plakat Pana który rozkładał ręce w moim kierunku, dziś już zniknął 😛 czyżby ktoś się wycofał z kampanii? czy ktoś się bardziej obawia go jak innych 🙂
  Co do nekrologu prawda jest taka że miasto całe ponosi odpowiedzialność czyli też STS. Przecież u nas nie ma koalicji ( nie było do czasu aż centralne partie zakazały współpracy PiS z PO). By była koalicja to musi być opozycja a tego drugiego nie było. Teraz znów się liczą 3 partie PiS PO STS, i zobaczymy jak zapuka z zaścianka Bezpartyjne Siedlce.

 26. on dodano 7 lat temu

  Siedlczanie! pytajcie na przedwyborczych spotkaniach ile po nowym roku zdrożeją media (woda, ciepło), komunikacja i podatki. Jak powiedzą że nic to żądajcie publicznych oświadczeń od tych którzy to powiedzą i pytajcie czy zrezygnują z mandatu jeśli nie dotrzymają słowa. Proponuję – nie głosujcie na kandydatów zatrudnionych w budżetówce i spółkach miejskich, a szczególnie tych na stanowiskach.

  • on dodano 7 lat temu

   Do Pań ze SPIN, zdejmijcie mój poprzedni wpis przed ciszą wyborczą

 27. Mieszkaniec blokowiska dodano 7 lat temu

  7 letni okres peło juz sie kończy- naród juz " tego rudego nawozu " nie wybierze do Rady Miasta./ mam nadzieje ze siedlczanin- po szkodzie – mądry /
  ~Normalną Polskę racz nam wrócić Panie ! : – Polska jest ekscytująca.,tylko ludzie z wizją,nienależni politycznie mają przyszłość w Siedlcach.Zasadą Nr.1 winno być zciąganie wszelkiej maści inwestorów-aby sie w Siedlcach-pracowało ,zarabiało i godnie/ tanio / mieszkało.Skończmy z partyjną polityką, dzieki której Polacy są
  w świecie traktowani jak uchodźcy za chlebem, wygnani z Polski przez rządową sitwę nie potrafiącą
  zapewnić swemu społeczeństwu podstawowych potrzeb życiowych . Z jakiego jeszcze kraju w Europie
  tuła się po świecie 3 miliony obywateli ? Czy Niemcy, Anglicy,Włosi,Francuzi,Rosjanie podejmą pracę
  pomywaczy,sprzątaczy,opiekunów -posługiwaczy, śmieciarzy,dozorców mienia, ochroniarzy elit, pomocników
  do wszystkiego,zbieraczy czego tylko się da, to tylko mały procent stanowisk zarezerwowany dla Polaków.
  Zaraz za nami są Cyganie i Rumuni a przed nami Polska Elita siedząca jako ,,Szpicla NATO''

 28. mieszkaniec dodano 7 lat temu

  pogratulować kudelskiemu dobrego samopoczucia mam nadzieję, że nie zostanie prezydentem Siedlec po raz kolejny

 29. Siedlczanka dodano 7 lat temu

  Siedlce są piękne jak nigdy, mają dobrego gospodarza.

  • do Siedlczanki dodano 7 lat temu

   trzeba było dopisać, komentarz sponsorowany.

 30. Obserweator dodano 7 lat temu

  Szeryf PiSkląt Jarek Kaczyński nawołuje do walki z układami, nepotyzmem, kolesiostwem itd. Powinien na samym początku odwiedzić miejsca gdzie rządzą jego PiSklęta tak jak w Siedlcach i zacząć walkę z nimi od samych siebie poczynając. Dopiero po tym jak zwalczy (…) we własnych szeregach będzie mógł krzyczeć o innych. Jak się ma brud za własnymi pazurami, to nie wychyla się gęby przed szereg.
  To dopiero początek, przedsmak kampanii wyborczej. Ach będzie się działo, będzie.
  Vi et armis! Politykiery i karierowicze!

 31. walczy z kolessiostwem???? dodano 7 lat temu

  Walka Prezesa z kolesiostwem to werbalizm. Rzeczywistość lokalna jest taka – jeden przykładzik – powołuje się zatrudnionego w jednej spółce miejskie synka posła do rady nadzorczej drugiej spółki miejskiej???? To jak to nazwać??????

 32. ANTEK. dodano 7 lat temu

  Czyżby to chodziło o dwóch synków Tchurzeskiego jeden pracuje w PWiK a drugi w PECu a morze o synka radnego Kasprzaka który został zatrudniony przez niesprawiedliwego Kudellskiego a morze o córki pani radnej z STS to jest sitwa i kolesiostwo panie Kaczyński ja bym mógł jeszcze długo wymieniać sitwę PiS ale szkoda czasu w tym momencie.

 33. Jaro dodano 7 lat temu

  Może posprawdzać jak się zdobywa miejsce pracy w urzędzie w Siedlcach – kolesiostwo panie Kaczyński …
  wystarczy prosta kontrola jakie wykształcenie mają przyjęci przez Kudelskiego urzędnicy …
  przykład (…) ( synowa kolesia bojownika …) specjalistka od sygnalizacji … jakie ma wykształcenie ?

 34. Kronikarz dodano 7 lat temu

  Przeczytałem onegdaj taki wpis na spinie, że przytoczę :
  – bo dalej łożymy na Pałace Kultury – wykorzystywane do nabijania kasy przez rodziny siedleckich oligarchów, bo przecież nas stać, by wydatki na kulturę i sport mnożyć bez końca, to te rodziny opłacają nam wygraną w wyborach i co nas interesuje, że radni, prezesi klubów sportowych ustalają sobie sami zawyżone budżety na swoje interesiki (ośrodki kultury, stowarzyszenia i kluby sportowe),
  – bo zatrudniamy wiernych i miernych pisoli do urzędu miasta, a pozwalamy by odchodziły z pracy osoby najlepiej przygotowane merytorycznie, w takim wydziale edukacji 2 osoby pracują a 7 zbija bąki, a wydział finansowy i wydział dróg są praktycznie merytoryczną fikcją,
  – bo odwracamy kota ogonem subwencją oświatową, zamiast odważnie reformować oświatę, zamknąć kolejówkę i rozwiązać zdecydowanie problem tułającego się żółkiewiskiego
  – bo stać nas ciągle na choinki z plastyku i banery z głupimi hasłami, chociaż żyjemy na kreskę, wszyscy z nas ryją i nikt tego brzydactwa nie chce
  – bo większość wydatków publicznych robimy bez przetargu (dzieląc zamówienia publiczne na drobne), bo co nas interesuje ile wydamy? ważne, by wygrał jeden z drugim Mańkiem, albo Jaśkiem, oni później nam opłacą wybory
  – bo i tak wszyscy wiemy, że to wina radnych – bo kimże i po co jest w tym mieście prezydent? tylko do bycia dobrym przy przecinaniu wstęg.
  Podsumowując, nie ma pieniędzy, są długi, niema za co budować i nie ma komu pozyskiwać kasy. Wydawaliśmy na zbytki i mamy zbytki, które zamiast generować dochody generują koszty..

  • siedlczanin dodano 7 lat temu

   Zabrakło argumentów to się przytacza wcześniejsze wpisy z tego forum. Żenada. A swoją drogą autorzy takich komentarzy powinni przeprosić ludzi, których bezpodstawnie obrazili. Niechby choć trochę jeden z drugim popracować mógł w instytucjach, których pracowników tak szkaluje. Zobaczyliśmy co z nich za "ptica". Bo z poziomu komentarzy wysnuć można jeden niepodważalny wniosek, że są to bardzo mali ludzie.

   • oj siedlczaninie dodano 7 lat temu

    Może i niewysoki ten kronikarz co napisał, argumenty dał na skalę swoich możliwości,ale coś w tym jest.niektóre argumenty są na czasie.

    • siedlczanin dodano 7 lat temu

     Co jest na czasie? Że ludzie ciężko pracują? To tak. Że nasze miasto bryluje w dziedzinie kultury, sportu i oświaty? To też fakt! Że większość szkół pracuje na ponad jedną zmianę? To też fakt! I o likwidacji ich pisze ktoś? To nawet zaborcy tego nie robili. Oj mali ludzie! I bynajmniej nie z racji wzrostu!

   • Jednak dodano 7 lat temu

    ty jesteś "WIELKI", miasto nie zginie.

 35. siedlczaaninie.... dodano 7 lat temu

  Hipokryzja godna Himalajów. Przecież wystarczyło kleić plakaty wyborcze – i praca w UM jest. Kandydować bez sukcesu – też. Być w SITWIE to ma się stołek w Zarządzie Spółki miejskiej bądź w Radzie Nadzorczej. To tylko bez nazwisk malutkie przykłady. A kompetencje gdzie, a transparentność gdzie, a dostęp do stołków gdzie????? Przykładzik – konia z rzędem temu kto mi wskaże kiedy ostatnio ogłoszony był konkurs, nabór, na członków zarządu Spółek????????

 36. RENET... dodano 6 lat temu

  tak najważniesze baseny budżetówka a gdzie zwykli ludzie tu dotacja tu dotacja a co maja ludzie zronić miedzy 35 a 45 wiekiem .nikt nie pomyśli tylko kazdy o siebie sie martwi

 37. tancerka dodano 6 lat temu

  Panie Prezydencie Siedlec !!!!!!!!!!!!!!!
  Żal (…) ściska jak się patrzy na pana zarządzanie, chwali sie pan aquaparkiem, galerią a może zwróci pan uwagę na drogi w Siedlcach – najgorsze w regionie. Dziura, łata, dziura itd, no ale zapewne pan przy takiej nie mieszka. Ulica Poniatowskiego gdzie jest szpital i dom spokojnej starosci – jak ona wygląda, Floriańska – stara ulica Siedlec – żenada jak się patrzy na nią i chodniki i takich można wyliczać na pęczki a prezydent dumny że sprzedał teren w centrum Siedlec pod galerię i ze tam mają miejsca pracy młodzi ludzie – ale na jakich warunkach ? co go to obchodzi ? aby swoją kiesę napakował. Żenada. Kto wybiera takiego prezydenta ? – pomijam aparycję i elokwencje, bo może tym babciom z których robi sobie elektorat się podoba. Oj żal (…) ściska

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?