SPIN

Wreszcie przywrócą „Żółkiewskiemu” dawny blask

Aneta Borkowska czwartek, 2 października 2014, 09:57 Siedlce

Władze miasta obiecują, że od 1 września 2016 roku uczniowie IV LO im. Hetmana St. Żółkiewskiego zasiądą w ławkach zabytkowego budynku przy ul. Konarskiego.  Modernizacja i rozbudowa szkoły ma rozpocząć się jak tylko miasto uzyska wszystkie pozwolenia. Ma to nastąpić za góra dwa miesiące.

– Właściwie wszystkie pozwolenia są ważne z wyjątkiem jednego, a mianowicie pozwolenia energetycznego, który jest krótkotrwały – mówi Kazimierz Paryła, skarbnik miasta. – Musimy złożyć papiery o przedłużenie, co tak myślę potrwa do dwóch miesięcy i potem możemy ogłaszać przetargi i ruszać z remontem – dodaje.

Remontem i rozbudową, gdyż placówka będzie przedłużona w stronę ulicy Teatralnej. Na salę gimnastyczną miejsca nie ma, ale szkoła ma być „jak nowa”.

– Będzie to kompletna modernizacja starej części, ze zburzeniem stropów, dachu, okien, pozostaną tylko ściany główne – tłumaczy Paryła. – Będzie to koszt około 10 milionów złotych i dzielimy to dwa lata finansowania i na dwa lata budowy – dodaje.

Przez wiele lat na remont „Żółkiewskiego” pieniędzy nie było i nie było by ich pewnie do tej pory gdyby z „pomocą” nie przyszła kolej.

– Kolej zakazała nam wejścia na budowę tunelu na przedłużeniu ulicy Klińskiego i pozwoli nam na to dopiero w listopadzie 2015 roku. Dlatego pieniądze które mieliśmy na jego budowę przeznaczamy między innymi na remont liceum. Cel mamy taki, by 1 września 2016 roku uczniowie już zasiedli w swojej szkole i taki jest termin oddania budynku – wyjaśnia skarbnik.

11 komentarzy

 1. mieszkaniec dodano 7 lat temu

  Brawo!!!
  Gratulujemy !. Nareszcie zabytkowy budynek będzie uratowany!!!

 2. Cała Pogoń na radnych dodano 7 lat temu

  Zdjęcie projektu pokazuje daleką przyszłość od strony Asłanowicza ?

 3. czy na pewno? dodano 7 lat temu

  Prezydent w 2011 roku wydał pozwolenie na budowę – ważne trzy lata, więc może już się skończyło i znowu nic z tego nie będzie: http://www.spin.siedlce.pl/2011/09/22/zolkiewski-do-remontu/

 4. Żółkiewszczak dodano 7 lat temu

  Zachęcam Panie do zapoznania się z projektem, a później wypisywanie tych bzdur (o ile to nie jest jak zwykle literówka) o tym ze na salę gimnastyczną nie ma miejsca. Jak nie macie możliwości zapoznać się z projektem to pofatygujcie się przynajmniej na Konarskiego, przekonacie się wtedy że miejsca jest dużo. Poza tym Szkołę remontuje miasto a nie kolej więc za co mamy dziękować kolei? Nie wiem. Pieniądze na remont tej szkoły były już dawno. Trochę zapoznawanie z faktami przydałoby się. Chyba że Panie bazują swoją wiedzę na Efasterze. Gratuluję :))))

 5. hahahha dodano 7 lat temu

  Bez przesady,że pieniądze były,oby ten remont to prawda…

 6. xxx dodano 7 lat temu

  oj żeby to nie była kiełbasa wyborcza bo już raz Pan K……. obiecywał że wyremontujemy i do dzisiaj nic się nie działo.

  • a dzisiaj dodano 7 lat temu

   co się dzieje, nic.

 7. 112 dodano 7 lat temu

  o właśnie zaraz znajda się tacy co i z tego ze odnawiany będzie będą nie zadowoleni…
  wiecie co…
  z wielka chęcią bym z wami wszystkimi się spotkał i zrobił to co już dawno należy się zrobić!

  • zrób dodano 7 lat temu

   ale będzie śmierdziało!!!

 8. absolwențka dodano 7 lat temu

  Nareszcie! Wreszcie poszli po rozum do głowy! Mam nadzieję, że to nie są tylko obietnice i naprawdę uratują tę zabytkową szkołę!

  • siedlczanin dodano 7 lat temu

   Oni? Raczej my wszyscy z naszych podatków. Na to zawsze zwraca uwagę w wywiadach pan prezydent Kudelski. Dobra decyzja!

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?