SPIN

OCZAMI KOBIET: „Kertu – miłość jest ślepa” – wygraj bilety

Aneta Borkowska niedziela, 19 października 2014, 12:53 Kultura

Reżyser postarał się o przedstawienie wiarygodnego tła wydarzeń z pierwszego planu i o ciekawe wątki poboczne, tak by „Miłość jest ślepa” nie była po prostu kolejną opowieścią o „rodzącym się uczuciu”. Udało mu się przenieść do filmu obraz małej społeczności, w której każdy dramat rozgrywa się na oczach gapiów przyjmujących automatycznie role sędziów i katów. (Dorota Kostrzewa/filmweb)

W najbliższą środę (22 października) o godz. 19. w NoveKino na ekranie zobaczymy kolejny film z cyklu „Oczami Kobiet”. Tym razem będzie to melodramat „Kertu – miłość jest ślepa”.

Tytułowa Kertu mieszka wraz z rodzicami w niewielkiej estońskiej wsi. Na pierwszy rzut oka widać, że nie pasuje do swojego otoczenia. Nie ma przyjaciół i z nikim nie rozmawia. Jej wycofanie i nieśmiałość spotykają się z drwiną mieszkańców i agresją ojca, który przypisuje jej chorobę psychiczną. Kertu pogłębia swoje nieprzystosowanie w lokalnej społeczności i wydaje się żyć we własnym świecie. Mimo 30 lat ma aparycję i delikatność dziecka, a rodzice traktują ją tak, jakby nigdy nie dorosła. Dziewczyna jest listonoszką i pewnego dnia doręcza kartkę pocztową chłopakowi, który wpadł jej w oko. Jest to wiersz – wyznanie miłosne, które dla niego napisała. Jej wybrankiem jest lokalny zawadiaka, Villu, za którym ciągnie się opinia kobieciarza i pijaka. Czy dziewczyna widzi w mężczyźnie coś, czego nikt inny nie dostrzega? W noc świętojańską Kertu znika bez śladu. Rozgorączkowani rodzice znajdują ją w domu mężczyzny. Pozory sytuacji nie pozostawiają złudzeń i dochodzi do oskarżeń i samosądu. Owa tajemnicza noc okaże się brzemienna w skutkach dla obojga. Od tej pory ojciec nie spuszcza córki z oka, a mężczyzna wyjeżdża w nieznanym celu i kierunku. Nikt nie wierzy w szczerość intencji Villu, ani poczytalność Kertu. Czy tym dwoje uda się stanąć w obronie własnych marzeń?

reżyseria: Ilmar Raag,
scenariusz: Ilmar Raag,
aktorzy: Ursula Ratasepp, Mait Malmsten, Peeter Tammearu,
gatunek: melodramat,
kraj produkcji: Estonia,
rok produkcji: 2013,
czas trwania: 97 minut,

Każdy kto chce zdobyć bilet musi wysłać wiadomość korzystając z zakładki „KONTAKT” i podać tytuł filmu. Jedno zgłoszenie na jeden film. !!!Nie zapomnij podać numeru swojego telefonu oraz imienia i nazwiska!!!

źródło: NoveKino (reklama)

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?