SPIN

Harcerze po raz 12 w nadliwczańskim rajdzie pieszym

Aneta Borkowska wtorek, 21 października 2014, 16:23 Społeczeństwo

Od 17 do 19 października już po raz 12 zuchy, harcerze, wędrownicy oraz instruktorzy hufca ZHP „Podlasie” im. Henryka Sienkiewicza w Siedlcach spotkali się na Nadliwczańskim Rajdzie Pieszym w Mokobodach.

Organizatorami rajdu, który stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych imprez w harcerskim kalendarzu, była Komenda Hufca „Podlasie” oraz 66 Podlaska Drużyna Harcerska w Mokobodach. Program rajdu oprócz czterech urokliwych tras pieszych, dostosowanych do możliwości poszczególnych grup wiekowych zawierał również szereg ciekawych propozycji, w tym grę planszową „Spływ Liwcem”, w której pionkami byli sami uczestnicy, a planszą cała sala gimnastyczna szkoły, która gościła harcerzy.

W tegorocznej edycji rajdu zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali:
– kategoria Zuchy – Koło turystyczne przy Szkole Podstawowej w Mokobodach,
– kategoria Harcerze – Koło turystyczne przy Szkole Podstawowej w Mokobodach,
– kategoria Harcerze Starsi – 19 Podlaska Drużyna Harcerzy Starszych „Chrabąszcze” z Publicznego Gimnazjum w Zbuczynie
– kategoria Wędrownicy – 60 Podlaska Drużyna Wędrownicza „Tehawanka” działająca przy Domu Harcerza w Siedlcach

Rajd Nadliwczański jest doskonałą okazją do pokazania dzieciom i młodzieży piękna najbliższej okolicy oraz do zaszczepienia pasji turystyki pieszej.  Więcej informacji na temat rajdu oraz działalności siedleckich harcerzy można znaleźć na nowej oficjalnej stronie Hufca – www.siedlce.zhp.pl

źródło: phm. Andrzej Ryś, zespół ds promocji i wizerunku Hufca ZHP „Podlasie” im. Henryka Sienkiewicza w Siedlcach

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?