SPIN

Premiera spektaklu „Skąpiec. Work in progress”

Aneta Borkowska czwartek, 23 października 2014, 09:13 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

skapiec caly

W czwartek (30 października) o godzinie 19. na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce będzie miała miejsce ogólnopolska premiera spektaklu „Skąpiec. Work in progress” wg sztuki Moliera, w reżyserii Adama Biernackiego. Będzie to zarazem kolejny spektakl konkursowy w ramach trwającego od września do grudnia bieżącego roku III Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Prywatnych „Sztuka plus Komercja”.

„Skąpiec. Work in progress” to niezwykła wariacja wokół klasycznej sztuki Moliera. Trudna lektura zyskuje tu nowe oblicze. Zostaje przybliżona współczesnemu odbiorcy, pogłębiona i uniwersalnie zinterpretowana. Kto powiedział, że teatr musi być nudny? Spektakl „Skąpiec. Work in progres” to historia o powstawaniu przedstawienia na bazie sztuki Moliera. Dylematy aktorów, kłopoty reżyserów i scenografów, zawiłości interpretacyjne i produkcyjne, gorsze i lepsze dni… czyli to, co zwykle ukrywa się przed widzem, przeplata się tu z perypetiami molierowskich bohaterów. Nasz spektakl to w istocie „dwa w jednym”: podglądamy teatralną „kuchnię” oraz pieczołowicie interpretujemy „Skąpca”.

Obsada: Waldemar Obłoza, Agata Sasinowska, Dorota Zielińska, Bartek Magdziarz, Sebastian Cybulski, Maciej Czapski,
Gościnnie wystąpią: Robert Protasewicz, Krzysztof Barabasz,
Scenariusz i reżyseria: Adam Biernacki,
Asystent reżysera: Maciej Czapski,
Kostiumy: Katarzyna Lipińska,
Aranżacje: Konrad Wantrych,
Kierownik produkcji: Anna Harke,
Produkcja: Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce,

Ogólnopolska premiera: 30 października o godz. 19.,
Spektakle popremierowe: 4, 13, 15, 16 listopada godz. 19.,
Rezerwacje i bilety dostępne w Punkcie Informacji Kulturalnej CKiS (ul. Bpa I. Świrskiego 31) oraz w Punkcie Informacji Kulturalnej CKiS nr 2 w Galerii Siedlce (I piętro, vis-a-vis sklepu Reserved). Rezerwacja telefoniczna pod nr telefonu 25 794 31 89.

źródło: CKiS (reklama)

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?