SPIN

Agitacja polityczna w „Scenie 24”? AKTUALIZACJA

Aneta Borkowska czwartek, 30 października 2014, 12:04 Aktualnie, Siedlce

Trwa sesja miejska, a dokładnie punkt odpowiedzi na „zapytania i interpelacje radnych”. Jacek Garbaczewki oraz Mariusz Dobijański poruszyli kwestię ich zdaniem agitacji politycznej jaka zaistniała w wydaniu gazetki Centrum Kultury i Sztuki „Scena 24” w artykule „Każdy ma swojego bzika, czyli nieznane pasje – zwykłych ludzi”.

Jak powiedzieli w piśmie można znaleźć wypowiedzi osób, które startują w wyborach z listy PiS. Ich zdaniem jest to nieetyczne, gdyż dziedzina taka jak kultura powinna być wolna od wyborów.

– Każdy z nas prowadzi kampanię która kosztuje, mniej lub więcej to zależy od tego jaką dysponuje kieszenią. A tu jest ugrupowanie, które korzysta ze środków publicznych, bo to jest medium wydawane przez CKiS czyli instytucję podległą miastu i na rzecz miasta wykonuje zadania – mówi Dobijański. – Ostatni numer wydania poświęcony jest praktycznie w całości kandydatom. To nie jest dobre miejsce, aby uprawiać politykę, to mogło być miejsce dla osób, które działają na rzecz kultury, ale są to osoby które prowadzą kampanię to jest nieetyczne. I dyrektor, który wykorzystuje dla polityki gazetę staje się funkcjonariuszem politycznym, a nie kultury – dodaje.

Nie za nasze pieniądze

Dyrektor Mariusz Orzełowski jak mówi radny potrafi ładnie mówić i tym razem mając wsparcie od prezydenta i swojego środowiska wymknie się od zarzutów.

– Ja rozumiem politykę i polityków, ale nie powinna wchodzić wszędzie. Ci którzy sprawują władzę w naszym mieście robią wszystko by mieć media za sobą, bo jak to się mówi kto na media ten ma władze – tłumaczy Dobijański. – Nie za nasze pieniądze powinno się promować kandydatów, niech dyrektor robi co chce, ale nie za nasze pieniądze. Bo jeśli ośrodek kultury wydaje gazetę o tym co robi to super, ale daje to niestety łatwe pole do nadużyć, bo to też trochę zagraża tym mediom, które się z reklam utrzymują – dodaje radny Garbaczewski.

Jak radni podkreślają jest to też nierówny dostęp do potencjalnego wyborcy gdyż, kandydaci reklamujący się w mediach muszą za to zapłacić i muszą liczyć się z tym, że ktoś te media musi kupić, aby tą reklamę zobaczyć.

– Ta gazetka jest darmowa, kolorowa, ładnie wydana, dostępna w wielu miejscach publicznych i zachęca do zajrzenia do środka. I to nie jest w porządku wobec wszystkich kandydujących – dodaje Dobijański.

AKTUALIZACJA

Dyrektor Mariusz Orzełowski powiedział, że wydanie pisma „Scena24″ nic nie kosztuje, dzięki sponsorom, a dodatkowo ona zarabia na siebie bo przynosi zysk z reklam. Radny Garbaczewski zaznaczył, że taki sponsoring nie jest darmowy, bo CKiS coś musi w zamian dać, a takie „dawanie” jest od wszystkich mieszkańców.

– Martwi mnie jeszcze jedno, że przy tym artykule jest napisane cześć pierwsza, a to oznacza, że będzie też i druga i zastanawiam się czy nie powinno być tam podpisane że materiał jest sponsorowany przez komitet wyborczy Prawa i Sprawiedliwości, bo dla mnie to jest agitacja polityczna i jeżeli potwierdzą to nasi prawnicy to my to zgłosimy jako złamanie prawa wyborczego – dodał Garbaczewski.

Promocja osób działających w kulturze

Orzełowski zaznaczył, że dał dowolność redaktor prowadzącej (od redakcji Monice Mikołajczuk) co do osób które będą w tej gazecie prezentowane. – Głównym celem tej gazetki jest promocja wydarzeń kulturalnych lub promocja osób, które współpracują z naszym Ośrodkiem. To jest kraj wolnej prasy i nie chciałby tej zasady podważać – dodał dyrektor.

Garbaczewski odparł, że skoro jest to pismo do promowania osób współpracujących w kulturą to co tam robi Paweł Mazurkiewicz (od red. rzecznik urzędu) z gitarą czy prezydent miasta?

– Prezydent jest gospodarzem miasta i bardzo często występuje w innych gazetach. Jest też w artykule działacz Platformy Obywatelskiej oraz STS – mówi Orzełowski. – Trafiłby pewnie Paweł Narojek, ale dowiedziałam się że nie śpiewa już w chórze, więc nie trafił – dodał.

– Owszem jest działacz PO, ale nie kandyduje w wyborach i jest to różnica – mówi Garbaczewski.

Na koniec dyskusji głos zabrał prezydent, który stwierdził, że być może pojawienie się kandydatów w tym numerze trochę niefortunnie zbiegło się w czasie i nazwał to incydentem.

 

 

 

 

 

124 komentarze

 1. masz racje dodano 7 lat temu

  RDC informuje:
  100 zł w zamian za miejsce w komisji wyborczej – taką ofertę miał składać jeden z członków Komitetu Wyborczego Kongresu Nowej Prawicy w Siedlcach. Jak ustalił Łukasz Pastor, działanie prawnie nie jest zabronione, ale stawia pytania o kwestie etyczne.
  Członek komitetu wyborczego oferował 90-procentową skuteczność w “załatwieniu” miejsca osobie, która zadeklaruje wpłatę 100 zł na rzecz komitetu KNP. Do wpłaty gotówką lub przelewem miało dojść zaraz po tym, jak dana osoba została faktycznie powołana do komisji. Sprawie zaprzecza jednak Paweł Wyrzykowski – członek komitetu.
  – Jestem jedyną osobą która odpowiada za kampanię wyborczą w Siedlcach i nic o tym nie wiem. Być może ktoś po prostu nadinterpretuje, gdzieś zasłyszał. Są jednak osoby, które całą kwotę diety przeznaczają dla nas, bo chcą nam pomóc – mówi.
  Są jednak dowody w postaci korespondencji elektronicznej jednego z dziennikarzy portalu losice.info. Choć formalnie nie ma zakazów, to działanie jest co najmniej nieetyczne – uważa dr Dawid Sześciłło – prawnik z Fundacji Batorego.
  – To mają być osoby, które przynajmniej starają się zachować obiektywnie, które powinny być niezależnymi sędziami wyborów. To w jakiś sposób zagraża ich niezależności – mówi.
  Członek komisji wyborczej otrzyma dietę w wysokości ponad 300 zł.
  Komitet KNP miał do rozdysponowania około 120 miejsc w obwodowych komisjach wyborczych.

  • Ariell dodano 7 lat temu

   Hmmm,
   Nowa Prawica liberalizm na maxa,więc wynika z tego że i tak też można, przecież wszystko zgodnie z prawem….. Tylko czy chciałbys Czytelniku aby taka "ekipa" zajmowała się Twoimi sprawami?

   • jan dodano 7 lat temu

    Trochę podejrzane te informacje, bo tyle razy to już widziałem, a nie słychać jakoś ludzi którzy rzekomo coś wpłacali. Przypomina się "news" o nieślubnym dziecku Wyrzykowskiego. Rzeczywistość szybko weryfikuje takie plotki. Kampania różne ma oblicza, czasem i te brudne.

    Wstyd dla PiSu, to już kolejna po Kudelskim reklama wyborcza za publiczne pieniądze. I to w sytuacji rekordowego zadłużenia. Żadna kaczka dziennikarska nie odwróci uwagi i nie przywróci honoru tym ludziom, których zdeprawowały władza i dostęp do finansów miasta.

  • bankier dodano 7 lat temu

   Ale w zasadzie to o co chodzi? Dopóki będzie taki system, ze to komitet zgłaszają członków to nie ma mowy o żadnej bezstronności. Dany członek pracuje nie na rzecz jakiejś tam komisji tylko na rzecz swojego komitetu który go zgłosił.

   • Z miasta dodano 7 lat temu

    Szczerze to tak właśnie powinno być, że Ci którzy startują mogą mieć swoich przedstawicieli w komisjach w celu pilnowania porządku. Natomiast reprezentanci z urzędów powinni to robić za 1-2 dni płatnego urlopu.

 2. wolno?????? dodano 7 lat temu

  Czy Orzełowskiemu wszystko wolno???? Abstrahując od Sceny24, to ten pan promował prywatny sklep Topaz w magazynie CKIS emitowanym w lokalnej tv i necie.. Ten pan nawet nie zna nazwy firmy która kieruje. W jednej z lokalnych gazet pod fotą jako kandydata na radnego napisano (sam lub komitet) że jest dyrektorem Sceny Teatralnej Miasta Siedlce. Kłamstwo. Nie ma takiej instytucji.

  • wolno!!!! dodano 7 lat temu

   Jak ludzie myślą, że im coś wolno robić to to robią. Myślał, że wolno mu sprzedać Halę Targową Topazowi to ją sprzedał. Ciekawe gdzie zainwestował te 3,5 mln jakie za nią wziął.
   Czy nadal dziwisz się, że promował ten sklep?

   • Pieniądze z hali ? dodano 7 lat temu

    przecież zabrał Urząd Miasta te pieniądze z hali i wybudował salę gimnastyczną przy budowlance dla siatkarzy,nie wiedziałeś o tym a język strzępisz i siejesz pomówienia

    • gratulacje!!! dodano 7 lat temu

     zamienił stryjek siekierkę na kijek

  • Ciekawski dodano 7 lat temu

   oho ,nie wytrzymują napięcia przedwyborczego panowie z PO ? jak sie nie umie ,jak nie można nic mądrego ,konkretnego zaoferować swoim wyborcom aby swój elektorat zebrać to najazd na konkurencję ? Ależ to przyziemne !.Godne tylko tego Garbaczewskiego-przypiętego do MOK-u .Zapomniał już Garbaczewski jak dzięki reklamom z kina,przy których sie lansował sam zdobył swój mandat ? I tylko dlatego Pan Garbaczewski został radnym bo go z pracy z kina za złe stosunki z pracownikami wywalili.

 3. Ariell dodano 7 lat temu

  A propos' Pana Orzełowskiego. Czytelnicy powinni wiedzieć, że dwokrotnie Pan Orzełowski oszukał (moim zdaniem) swoich wyborców bowiem zrzekł się spektaklularnie mandatu w zamian za stanowisko i większą kasę niż dieta radnego. Tak więc następny "model" po Nowej Prawicy;

  • Karol dodano 7 lat temu

   Tak zrzekł się mandatu i w tych wyborach też czuję, że na 100 % się zrzeknie. Z PiSu kandyduje również p. Kozioł, który również olał mandat radnego, bo wolał pozostać prezesem MPK. Pewnie ci co bardziej się tym interesują znajdą więcej takich "oszustów".

 4. skandal dodano 7 lat temu

  Nawet Kudelskiemu głupio, że Mariuszek tak przywalił… powiedział, że to incydent, który się nie powtorzy… Skandal i tyle.

 5. waldek dodano 7 lat temu

  Zapytajcie się Pana Orzełowskiego co robił w Hotelu Gołębiewskim z właścicielami drukarni wydajacymi tę gazetke w 2013 roku. I czy tez tam był bezplatnie?

  • ! dodano 7 lat temu

   Przecież gazeta wydawana jest od 2014 roku, nie kłam i nie pomawiaj!

   • do ! dodano 7 lat temu

    a ty się trochę zastanów? gazety nie wydaje się z dnia na dzień, przygotowania zajmują kilka miesięcy

  • ?? waldek puknij się w głowę dodano 7 lat temu

   jakieś chore urojenia ? mieszają ci się daty, osoby i fakty a rzeczywistość dorabiasz do swoich teorii…Czyżby zgodnie z zasadą "że mam teorię a jak niezgodną z faktami to tym gorzej dla faktów " Dociera do ciebie waldek ,że gazety nie mógł rozdawać w 2013 roku bo jej wtedy jeszcze nie było ? czy gorzej dla gazety ,że kłamiesz i nie istotne,że jej nie było bo masz teorię ?

 6. PAP dodano 7 lat temu

  Zapytajcie się raczej jak ominięto prawo, że Garbaczewski był znaczącym kierownikiem w ARMS, tak naprawdę nieformalnym członkiem Zarządu, w sposób znaczący decydującym o finansach, zarabiał dość dużo i nie musiał zrzec się mandatu. To była granda!!! w biały dzień, w imię koalicji.

 7. PAP dodano 7 lat temu

  A co robił Karaś – publikował na łamach TS jakieś reklamy WUPu przez kilka lat ze swoją fotografią, a dzisiaj reklamuje dotacje w swoim spocie, posłuchajcie co mówią nt. Fakty po Faktach (29 min, 23 sek)http://faktypofaktach.tvn24.pl/rosati-gdyby-rozmowa-z-putinem-byla-nagrana-to-tusk-swoim-dementi-by-sie-wystawil,482318.html
  Szpakowski – reklamuje w TS usługi Meditransu ze swoja fotografią
  Stuzik – reklamuje Urząd Marszałkowski się w TS ze swoją fotografią
  Sawicki – Ministerstwo Rolnictwo ze swoja fotografią – temat znany
  itd.
  A Garbaczewski w tamtych wyborach, gdyby nie program w TV Siedlce – NOVE KINO, to do rady by nie wszedł.

  • ODP dodano 7 lat temu

   Platfusy i PSL (…) niech uderzą się najpierw we własna pierś a później niech oceniają innych.

 8. ciekawy dodano 7 lat temu

  Czy nie za dużo wszędzie tych Orzełowskich?

  • ok dodano 7 lat temu

   Orzeł Polsce nie zrobi krzywdy! Więcej takich inteligentnych i kreatywnych osób!

   • och do ok dodano 7 lat temu

    ok, pomyśl: gdyby więcej takich inteligentnych i kreatywnych osób mogło coś zrobić w Sdl, to nie musiałbyś nam głosić peanów o wielkości tej jednej jedynej inteligentnej kreatywnej osobie.

  • Brawo Orzełowscy dodano 7 lat temu

   dzięki takim ludziom z wizją i nie bojących się pracy te miasto idzie do przodu ,inaczej by furmanki jeszcze jeździły po Piłsudskiego

   • bankier dodano 7 lat temu

    Szkoda, że obaj są takimi wizjonerami ale za cudze (publiczne) pieniądze. Niech się wezmą za pracę, która daje dochód to sobie mogą wydawać na co chcą i jak chcą. Za cudze to każdy potrafi być "wizjonerem"…

    • ODP dodano 7 lat temu

     Podejrzewam że ty nawet za publiczne pieniądze nie potrafiłbyś nic zrobić…

     • bankier dodano 7 lat temu

      Oj tak, jedynie bracia O. są tak świetni w wydawaniu nieswoich pieniędzy – nikt im w tym nie dorówna. Faktycznie wizjonerstwo i wysiłek, że aż pot po plecach płynie…

    • moje najmojsze dodano 7 lat temu

     No właśnie nie każdy, bo gdzie indziej marazm, a też robią niby za "twoje". Więc jak już robią niby za "twoje" to wolę, żeby robili tak jak Orzełowski, a nie inni (nie piszę innych z nazwiska, żeby nie oczerniać). Drugą sprawa jest pozyskiwanie środków od sponsorów, a tych akurat najwięcej pozyskuje właśnie CKiS, więc u innych właczą się lampka zazdrości.

   • Sprawiedliwy dodano 7 lat temu

    Wiedz, że dla kaski zrobią wszystko.

  • ODP dodano 7 lat temu

   Gdyby nie Orzełowscy, kultura w Siedlcach byłaby taka jak niektóre komentarze na tym notabene upolitycznionym portalu.

   • jan dodano 7 lat temu

    Nie ubliżaj stp Andrzejowi Meżeryckiemu, panowie "O" do pięt Mu nie dorastają. Oni zbierają zasiane przez Andrzeja plony.

   • do ODP dodano 7 lat temu

    Tak piszesz jakby siedlecka kulturab nie była upolityczniona

 9. W Łukowie dodano 7 lat temu

  w UM PISowcy drukowali dla swoich ulotki wyborcze.
  Takie to prawo i sprawiedliwość

 10. MIKA dodano 7 lat temu

  ILE JESZCZE MUSZĄ WAM PLUĆ W TWARZ ORZEŁOWSCY SIEDLCZANIE, CZY TO NIE WYSTARCZY ŻE KANDYDUJE DO RADY MIASTA A NASTĘPNIE REZYGNUJE I BIERZE STOŁEK ZA PONAD 10000TYS MIESIĘCZNIE PUKNIJCIE SIĘ GŁOWĘ.

  • Siedlczanin do MIKA ?? dodano 7 lat temu

   NIE UZURPUJ SOBIE PRAWA MÓWIENIA W IMIENIU SIEDLCZAN .TAKICH SIEDLCZAN JAK TY ZE SŁOMĄ W BUTACH CO PLUJĄ NA WSZYSTKICH Z KIM SIĘ NIE ZGADZAJĄ JEST TYLE CO TY. JAKOŚ TYSIĄCE LUDZI GŁOSOWAŁO NA TE NAZWISKA , NA LUDZI KTÓRZY SĄ PRAWDZIWYMI SIEDLCZANAMI OD POKOLEŃ, TU MIESZKAJĄ ,PŁACA PODATKI I UCZESTNICZĄ W TYM MIEŚCIE W ŻYCIU SPOŁECZNYM I KULTURALNYM A NIE PRZYJEŻDŻAJĄ JAK TY Z POD SIEDLEC TYLKO DO ROBOTY I TERAZ CHCĄ SIĘ "NA STOŁEK " WEPCHAĆ

   • wesoły lulek dodano 7 lat temu

    Ale tam tysiące! MILJONY! SŁUCHACZY! Jak w toruńskim radio 😀

   • jan dodano 7 lat temu

    Postaw krowę na liście PiS/PO to i tak "tysiące" zagłosują. I polecam douczyć się ortografii.

 11. wojtek dodano 7 lat temu

  Zabolało… i trzeba odbić piłkę – jakim Garbaczewski był nieformalnym członkiem zarządu? Chyba kogoś za bardzo poniosło, jak mu się żółć wylała. Fakty są takie, że pan Mariusz kolejny raz bawi się za publiczne pieniądze w Napoleona, któremu wydaje się, że jest tylko on i długo nikt. Tylko nie spodziewa się, że wrogów ma nawet wokół siebie.

 12. Roki dodano 7 lat temu

  Mika ten dyrygent orzyłowski dwa razy tak oszukał siedlczan, ale jeszcze co jest bardzo ważne sprawcie ich pochodzenie ich rodowód podwaliny i tacy mogą startować z list PiS.

  • Orzełowski to najlepszy manager dla Siedlec dodano 7 lat temu

   dzięki inicjatywom Orzełowskiego miliony Polaków zna nazwę Siedlce ,świetnie ją kojarzy ,a w takiej telewizji TVN nie dalej jak wczoraj kilka milionów Polaków usłyszało ,z ust Waldemara Obłozy ,że Siedlce to wyjątkowe ,cudowne miasto ludzi kulturalnych ,nowoczesnych .Tylko czy umieją to docenić kandydaci opętani myślą "sięgnięcia po stołek"? Dzielą już skórę na niedźwiedziu ,który w lesie jeszcze biega, już ferują wyroki kłamliwie przeinaczając fakty

   • opętany myślą o stołku manager dodano 7 lat temu

    Mam pytanie: dlaczego kandydatów opętanych myślą "sięgnięcia po stołek" widzisz tylko na listach innych niż Twoja partia?
    U Was wszyscy krystaliczni, nie ma cwaniaków, karierowiczów, znudzonych emerytów, ? Jak nazwać człowieka, który po raz piąty, szósty chce być radnym? To dopiero opętanie trwające 20 lat, może jakieś egzorcyzmy zalecić?

    • z SLD najdłużej są w Radzie dodano 7 lat temu

     i może osobiście ich należny, zapytać,nie uogólniać,a może lepiej wyborców dlaczego na nich glosują ? nie przyjdzie ci do głowy ,że ludzie-wyborcy ci nie siedzą na tych forach ( atu jest z 10 osób raptem) i maja gdzieś wasze kłótnie i oczernianie i pójdą zagłosować a tych co znają osobiście z działania konsekwentnego i konstruktywnego a nie z bicia piany

   • TVN dodano 7 lat temu

    Ciekawe, że Orzełowski promuje Siedlce w tak znienawidzonym przez PiS TVN-ie… Czego nie robi się dla sławy…

    • ddeh dodano 7 lat temu

     Nie Orzełowski tylko Obłoza.
     PISowcom zabroniono tam występów.

  • Roki ? a taki malutki,zawistny krasnalek ? dodano 7 lat temu

   ci co głosowali tak mieli do tego prawo i skoro co roku się powtarza taka sytuacja to nadal ludzie dają mandat do takiego działania jak obecnie .jak chcesz pozyskać dla siebie elektorat to nie niszcz pracy innych tylko sam coś wypracuj. w Polsce po popularności Komorowskiego widać,że Polacy wolą statecznych przyjaznych działaczy-polityków a nie talibów politycznych,co plują nienawiścią do wszystkich i wszystkiego

 13. XXX dodano 7 lat temu

  Nie wiem, czy kandydaci wiedzą , lecz na Forum gazeta.pl jest komentarz za podaną informacją w Wiadomościach Polsat o skargach do Państwowej Komisji Wyborczej na burmistrza Darłowa, który wydał zarządzenie o opłatach za reklamy Wyborcze, umieszczanych w przestrzeni publicznej miasta , na trawnikach , płotach, chodnikach, bilbordach ,oknach i ścianach budynków w wysokości 22,00 zł. x 1 m2. Niestety PKW odrzuciła skargę skarżących kandydatów różnych Partii i uznała za zasadne pobieranie takiego podatku. A w Siedlcach robi się coraz bardziej kolorowo, wszystkie twarze z plakatów i bilbordów do nas uśmiechają się kusząco prześcigając się w obietnicach. Powinno się powołać niezależną Komisję, która sprawdzałaby uiszczanie tych kwot za swoją Kampanię Wyborczą wpłacanych np. na cele charytatywne na oddzielne konto bankowe. Zima idzie, będzie wiele potrzeb,żeby pomóc uboższym mieszkańcom Siedlec, czy dzieciom na ciepły posiłek w szkole. Co myślicie o takiej formie pomocy w zamian za zaśmiecanie miasta (po Wyborach) i obklejaniem i zaklejaniem ,gdzie się da i jak się da , jak również słupów ogłoszeniowych ,gdzie na inne ogłoszenia nie ma już miejsca, "ktoś" pobiera przecież opłaty za reklamy na słupach, które są własnością ckis i mok ) ?

  • Niestety ? dodano 7 lat temu

   zgodnie z prawem ,po to wyznacza się zasady prawa ,żeby je stosować i w tych zasadach się poruszać. demagogia i tyle

 14. y. dodano 7 lat temu

  Wymiotować mi się chce od tej całej lokalnej polityki i twarzy tych bezwstydnych oszustów i kombinatorów na plakatach wyborczych.

  • ODP dodano 7 lat temu

   Głosujmy więc na ludzi którzy jeszcze w Radzie miejsca nie zagrzali.

   • Dlaczego ? Bo miejsca w Radzie nie zagrzali? dodano 7 lat temu

    i to ma być argument merytoryczny ZA ? chyba już doszczętnie kogoś pogięło z taka argumentacją. Głosować trzeba na ludzi mądrych i z wizją ,bez względu czy byli w radzie czy nie.To nie jest sad ,gdzie można wpaść i podzielić jabłka między siebie i uciec. W takim sadzie trzeba najpierw trochę wyciąć suchych gałęzi ,wykarczować chore drzewa, posadzić nowe odmiany i opryskać przed insektami, przed robactwem ,żeby nie dopuścić żadnego robala ,który tylko zeżre środek drzewa i ucieknie na drugie Głosujmy na tych co nie byli ? ależ prymitywne myślenie

    • Z miasta dodano 7 lat temu

     Bardzo dobre stwierdzenie – "Głosować trzeba na ludzi mądrych i z wizją ,bez względu czy byli w radzie czy nie." W mieście potrzebujemy ludzi rozsądnych i z pomysłami.

   • a dlaczego ? bo nie byli dodano 7 lat temu

    bo nie byli ? teoria rodem z przedszkola ,ja myślałem że na mądrych trzeba głosować

    • Żółkiewszczak dodano 7 lat temu

     A uważasz że Ci którzy nie byli w Radzie są głupi?

    • Odp dodano 7 lat temu

     Brawo nareszcie jakiś apolityczny komentarz, prosimy o więcej takich

 15. wolna ręka??? dodano 7 lat temu

  wolna ręka w wolnych (PUBLICZNYCH) mediach?????
  zatem… trzeba zadać kilka pytań pani Mikołajczuk

  • Zadawać pytania ? dodano 7 lat temu

   włączyło się u kolegi ZOMO ? chętnie by popytał kobiety jak talibowie ? albo armia czerwona ,która fortepianami paliła w kominkach .Ci co nie umieją stworzyć sposobów na rozwój miasta ,nienawidzą ludzi kreatywnych ,z wielką wizją i pasją. Da Vinci też chcieli spalić bo miał wizje o 400 lat do przodu i umysły wtedy żyjących nie ogarniały tego

   • gratulacje!!! dodano 7 lat temu

    no i nic się w temacie nie zmieniło bo nadal wizjonerzy nie mają nic do powiedzenia a decydują i rządzą ludzie silni ulokowani w grupach interesów i układach
    gdyby to była gazetka OFICJALNIE PRYWATNEGO ośrodka kultury to mogliby robić co chcą, a w tej sytuacji nie masz gościu racji

 16. Sklepikarz dodano 7 lat temu

  Zbliza sie ZIMA – ponad 500 rodzin żyjąca z drobnego hanlu pyta: Panie Kudelski , panie Głowacki – jak żyć.Poprzez wybudowanie GALERII skazałeś ponad 500 rodzin-rodowitych siedlczan na żebry.Pokazał PIS siedlecki kogo popiera a kogo ma w Du… .Co zyskaliście ? ,wdzieczność KREZUSÓW WARSZAWAKICH / którzy podatków nie zostawią w Siedlcach / a nienawiść zdeptanych- przedsiębiorczych SIEDLCZAN. Jeśli głód NAM dokuczy bardzo – Św. Bożego Narodzenia przyjdziemy z " kijamj " po prośbie do Was- Urząd Miasta Siedlce- Skwer Niepodległości .Amen

  • ODP dodano 7 lat temu

   Proszę Pana to nie jest wina lokalnych władz. Nałóżmy podatki, wysokie podatki na markety zagraniczne i wtedy Pan i inni nie będą narzekać. Niestety to jest zadanie sejmu i rządu.

  • sklepikarz dodano 7 lat temu

   sklepiki nabierały siedlczan i sprzedawały dwa razy drożej więc to klient zdecydował że musiały upaść -prawo handlu klient idzie tam gdzie czyściej, taniej i nowocześniej ,jesteśmy w 21 wieku i trzeba iść z postępem a nie wiejskie sklepiki celebrować z "kaszanką" .Przyzwyczaili się niektórzy siedleccy sklepikarze do tradycji sprzedażny rodem ze stadionu 10 -lecia to niech się nie dziwią,że ludzie nie chcą do nich zaglądać

   • Sklepikarze-drobni handlowcy dodano 7 lat temu

    Ty wyzarty urzędasie / piszesz pod dyktando Kudela i Głowackiego -podszywasz sie pod Sklepikarza?/,wreszczie sie odkryliście Pisuary jaki handel / wielkopowierzchniowy / budujecie w Siedlcach.To styl oligarchiczny- rodem z Ukrainy czy Rasiji doprowadzi do całkowitej degradacji miasta.Co po Was pozostanie ?.Zero zakładów pracy ,kilka megasupermarketów, mega Urzad Miasta / dzisiaj zatrudnieja rodzinnie ok.600 osób / z galopujacym zatrudnianiem swoich klakierów oraz ze 30 kościołów.Dlaczego w Szwecji ,Danii ,Norwegii jest zakaz budowy supermarketów w terenach miasta ?/ mozna budować na obrzezach i poza miastem/.Dlaczego drobni przedsiebiorcy-handlowcy prowadz. działalność do 200 m.kw.nie płacą haraczu w postaci podatku od działalności z metra kwadratowego, od 200 do 500 połowe stawki ale od 1000 m.kw 1,5% stawki / u Nas odwrotnie- mały płaci dużą stawke- duży ma zniżki.Kto nam pomoże ?.Może znajdzie sie jakaś partia lub stronnictwo,które obieca ,ze Nam-działającym na własny rachunek pomoże: w zniesieniu podatków ,ludzkiej polityce miasta wobec łapówkarzy z Supermarketów zdolnych zniszczyć rodzimy handel.Gdyby padła poważna propozycja w Naszą strone-gotowi jesteśmy sie skrzyknąć i wesprzeć dane stronnictwo- kilkoma tysiącami głosów -na pochybel Pisowcom.

    • :) dodano 7 lat temu

     Tabletki już dziś zażyłeś?

  • XXX dodano 7 lat temu

   "Nie czas żałować róż, gdy płoną lasy"- za póżno !!! Była szansa w Referendum , a jaka była frekwencja wszyscy wiedzą !

  • :) dodano 7 lat temu

   Jakoś nie zauważyłem wielu żebrających na ulicach po otwarciu galerii, wręcz przeciwnie widzę, że luki po sklepach przeniesionych do galerii się zapełniają. Zajmij się pracą TROLLU… będziesz miał mniej czasu na pisanie bzdur.

   • dno dodano 7 lat temu

    a ty czekałeś na tych żebrających … tfu

    • :) dodano 7 lat temu

     nie, czekałem aż TROLL'E pójdą do uczciwej pracy… tfu

 17. Ciekawski oszustem roku!!! dodano 7 lat temu

  Kolego znasz tego człowieka?Oceniasz a nie znasz sytuacji. Gdyby Ci ktoś powiedział coś w stylu ,,zwalniam Pana, bo mam kogoś innego na to stanowisko, Pan sobie w życiu da radę a osoba którą zatrudnię..hmm no cóż – niekoniecznie".Skończ oczerniać Jacka bo tylko sobie wystawiasz opinię!!!!!

  • Jacek nie powinieneś być w pracy dodano 7 lat temu

   Garbaczewski siedzisz na forach zamiast pilnować Galerii ? Ludzie pamiętają jak nimi szargałeś w kinie i poniżałeś, jak lansowałeś się przy każdej premierze filmowej i robiłeś kampanie za pieniądze kina dla całego siedleckiego PO,zarząd kina się poznał i wyrzucił ale ludzie zostali i pamiętają a teraz zamiast pracować dla Strusa to na forach siedzisz i tyłki obrabiasz bo czujesz ,że cie zwolni niedługo i Strus za brak kompetencji-Galeria zamiera przez twoje nieudacznictwo a ty już wiesz to ,czujesz i szukasz pracy i jak tyłek w Radzie Miasta osłonić

  • w kinie znają Garbaczewskiego dodano 7 lat temu

   jak ludzi traktował ,jego zwolnili ale ludzie zostali i pamiętają kampanię promocji własnej osoby i PO przy premierach filmów światowych

   • w kinie dodano 7 lat temu

    Ten, kto pracował kiedyś w takiej branży wie, że w kinie to jest taka rotacja pracowników, że od 2011 roku to został już pewnie tylko ten, co zrobił najwięcej, żeby zwolnić dyrektora i co ciągle sam siebie dyrektorem mianuje i co teraz panią Elę ze stołka chce wysadzić.

    • spadaj! dodano 7 lat temu

     Zostaw Roberta w spokoju, to akurat człowiek na właściwym miejscu, który nie jest POlitycznym karierowiczem.

    • Wujek Dobra Rada dodano 7 lat temu

     Raczej powiedziałbym,że na stołeczek po Pani Eli 🙂 czeka ciągle pewna Pani i dołeczki kopie 🙂

 18. Zgoda buduje dodano 7 lat temu

  Jako obywatel miasta pragnę wyrazić swoją delikatną sugestię a propos kampanii wyborczej – wszyscy wymienieni od lewa do prawa ludzie starają się jak mogą aby w Naszym mieście po wyborach zaistniała szeroka koalicja.
  Pierwsza sprawa – Pan Orzełowski ciężko pracuje dla dobra miasta i bardzo często wraca z pracy 2-3 w nocy, zapewniam Was że nie z Bohemy ani tym bardziej z Palatium. Pan Karaś stara się jak może – pokazał się nawet przy otwarciu obwodnicy i ulicy Lecha Kaczyńskiego (doceńmy ten fakt). Co niektórzy ,,słono jadą" po Panu Kudelskim i Panu Głowackim. Do pierwszego przyjeżdżają włodarze miast z całej Polski aby się uczyć zarządzać miastem – więcej optymizmu:)Drugi ciężko haruje dla dobra miasta.
  Sprawa numer dwa – popatrzcie na ulotki wyborcze – PO, PIS,STS,SLD,PSL nie obrzucają się błotem, ale np. cytują wypowiedzi Prezydenta Komorowskiego i Jarosława Kaczyńskiego, chwalących dobrą współpracę wszystkich opcji w Radzie Miasta.
  Krytyka Struzika i Sawickiego – dlaczego?Uratowanie województwa przed bankructwem (sprawa Janosikowego i rozbieżności stanu faktycznego z orzecznictwem na co nie miał wpływu a udało Mu się)A My jesteśmy tacy krystaliczni?Nigdy czegoś tam nie powiemy w jakieś sytuacji?Sawicki to Nasz człowiek i dajmy temu Panu się wykazać bo dba o region mimo tego że ma obowiązki ogólnopolskie.
  Czy zależy Nam na sporach, waśniach, kłótniach?No nie:)Są święta, wspominamy zmarłych i pomyślmy że zasłużony dla Siedlec Prezydent Henryk Gut woli z Nieba (dla wierzących) lub stamtąd – cokolwiek tam jest (dla niewierzących) oglądać szeroką Zgodę i Rozwój a nie pomówienia i waśnie:)

  • Z miasta dodano 7 lat temu

   Zgoda tych partii buduje ich własne portfele a rujnuje budżet miasta. Czemu nie wymienił/a Pan/i pozostałych Komitetów Wyborczych startujących w wyborach? Boicie się, że wniosą nowe pomysły i rozwiązania na obniżenie ogromnego zadłużenia miasta? Czy tego, że obnażą Wasze kolesiostwo i stracicie stołki? Pozostałe Komitety Wyborcze: Nowa Prawica i Bezpartyjne Siedlce nie obrzucają błotem obecnej władzy tylko przedstawiają swoje pomysły na lepsze zarządzanie miastem. Komitety, które Pan/i wymienił/a kilka lat temu podzieliły się stołkami i faktycznie panuje ZGODA między nimi.

  • jan dodano 7 lat temu

   Ciekawe jak ciężko pracowali przy bilbordach promujących niektórych z tych pracusiów tuż obok Cmentarza Centralnego w Siedlcach. Wstyd!. Tam ludzie idą się pomodlić i nie chcą patrzeć na pchających się do "koryta"

 19. Zgoda buduje????? dodano 7 lat temu

  Wazelina przeciska się między palcami. Orzełowski pracuje do 2-3 —-ciotka przyzwoitka się odzywa????? Głowacki haruje????? Kudelski uczy zarządzania Miastem???? Humor satyra. Oto przykład "dobrego" zarządzania. Jest taka "korporacja" TBS. Jest tam Prezes i Członek Zarządu którzy w ubiegłym roku zarobili łącznie ponad 250 tys. zł., a nadzorują pracę coś około 10 pracowników. Jest tam też Rada Nadzorcza.

 20. zzz dodano 7 lat temu

  Dobijański… kończ waść… wstydu oszczędź…

  • nie dodano 7 lat temu

   nie rozumiesz nie operuj cytatami, szczególnie tymi!

 21. do Kogoś kto ,,w przeciwieństwie do Jacka ciężko tutaj ,,pracuje"" dodano 7 lat temu

  Sympatyczny oskarżycielu, Jacek jest teraz w pracy a ja nie powiem Ci kim jestem, ale znam Go na tyle dobrze że wierzę Jemu a nie Twoim ,,czułym" zaczepkom:)Przyznam się że nie znam specyfiki zarządzania akurat kinem, więc nie odniosę się do tego wątku. Może coś nawywijałeś w pracy a teraz się mścisz na byłym szefie?:)

 22. Ariell dodano 7 lat temu

  KONKLUZJE:
  A) Orzełowski oszukał wyborców dwa razy;
  B) Garbaczewski do Rady nie wejdzie;

  Zamykamy dyskusje udajac sie na cmentarze;

 23. Fakty po Faktach dodano 7 lat temu

  http://faktypofaktach.tvn24.pl/rosati-gdyby-rozmowa-z-putinem-byla-nagrana-to-tusk-swoim-dementi-by-sie-wystawil,482318.html

  Oglądaj: 29 minuta 26 sekunda

 24. listopadowe wydanie wstrzymane dodano 7 lat temu

  http://www.spin.siedlce.pl/2014/10/31/ckis-wstrzymalo-listopadowy-numer-scena-24/
  "W listopadowym wydaniu oprócz szczegółowego repertuaru Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce zaplanowane były m.in. artykuły poświęcone zmarłym artystom związanym z życiem kulturalnym naszego miasta, w tym śp. Andrzeja Meżeryckiego, śp. Konstantego Ryszarda Domagały, śp. Ziuty Buczyńskiej, śp. Alicji Siwkiewicz, śp. ks. Alfreda Hoffmana. Ponadto wywiady z artystami związanymi ze Sceną Teatralną Miasta Siedlce oraz wiele informacji dotyczących życia kulturalnego Siedlec. Biuletyn ukaże się 17 listopada 2014r."

  Chyba powodem wstrzymania nie byli zmarli?

 25. Roki dodano 7 lat temu

  Dobijański i Garbaczewski jak mają jaja to niech w trybie wyborczym skierują sprawę do sądu nie tylko mlaskają jak zwykle. amen

 26. Psycholog dodano 7 lat temu

  do Fakty po Faktach: Dotacje dla miasta.Hasło PO,
  czyli inaczej "percepcja podprogowa" kupowania głosów.
  Kto wam to wymyślił?
  Kontekst jest taki: "Jak zagłosujecie to my wam zapłacimy". Całe PO.
  Całe szczęście, że co inteligentniejsi POwcy zrezygnowali z tego obrzydliwego hasełka.

 27. Siedlczanie.. dodano 7 lat temu

  Czyzby promocja ,,Korwinow" w ,,Zyciu Siedleckim" zbiegla sie w czasie z Ich inwazja tutaj?chetnie poznamy numery IP komputerow z ktorych jacys dziwni ludzie pisza wierutne bzdury,plotki o Kudelskim,Glowackim,Dobijanskim,Garbaczewsiim,Karasiu,Szpakowskim,Sawickim i Struziku:-)z doswiadczenia wiemy ze..da sie to sprawdzic;-)

 28. Siedlczanie.. dodano 7 lat temu

  Mariusz Orzelowski oczerniony.czy przez,,Korwinow".?Bozena Gontarz z ,,Zycia Siedleckiego ostro z nimi ,,flirtuje".ich ataki ponizej poziomu pasuja do Jej zachowan.juz kiedys obrazala Kogos z wlasnego IP.

 29. do z ,,miasta" dodano 7 lat temu

  Bo ,,Korwiny" i ,,Sitniki'' znaja tylko zaczepniki:-)pokrzyczycie,wybory przewalicie i bedzie Wam lyso:-)walicie w SLD,STS,PIS,PSL i PO,gdzie Ich lider chwali Was w swych plakatach.chcecie byc w Radzie Miasta?pokazcie sklonnosc do porozumienia.

 30. Siedlczanie dodano 7 lat temu

  My mieszkańcy miasta Siedlce chcemy wiedzieć, kto kryje się pod adresami IP komputerów, z których obraża się: Kudelskiego, Głowackiego, Szpakowskiego, Struzika, Sawickiego, Orzełowskiego, Garbaczewskiego, Dobijańskiego i Karasia. Czyżby wczorajsza publikacja w ,,Życiu Siedleckim" u naczelnej Pani Bożeny Gontarz (która potrafi oczernić z własnego adresu IP), o czym wszyscy dziennikarze w mieście wiedzą doskonale, ,,pokrywała się" z kampanią nienawiści wobec wymienionych powyżej osób?Pani Gontarz promuje w swojej gazecie ,,Korwinów".

 31. xxx dodano 7 lat temu

  Siedlce potrzebują takich jak Dobijański , bo on chociaż nie cieszy się dużym poparciem ( a szkoda ) potrafi otwarcie powiedzieć o tym jaki bajzel panuje w Siedlcach. Może nareszcie pora skończyć z prywatnymi firmami w kulturze i innych spółkach miejskich.Kiedyś obowiązywał zakaz konkurenci a teraz za pieniądze podatników można rozwijać własne firmy , promować swoje dzieci.

 32. Sprawiedliwy dodano 7 lat temu

  Siedleckie klimaty to kolejny przykład układu zamkniętego. Franek rządzi miastem, szwagier Maniek ma robotę w jakiejś spółce miejskiej, zezowata siostra Jolka robi w marketingu, teściowa kolejnego trolla ogarnia finanse. Za pieniądze i stołki miejscowe ptactwo jest w stanie sprzedać własną matkę, wycierając przy tym ubabrane piętnem kłamstwa swe krzywe dzioby o tak piękne hasła jak bóg,honor, ojczyzna.

 33. Tonący brzytwy się czeka dodano 7 lat temu

  Z nieoficjalnych badań wynika, że kandydat PO na prezydenta miasta przegra nie tylko z kandydatem PIS ale i z kandydatką STS. Stąd rozpaczliwa agresja. Przestrzenne zagrody reklamowe nie pomogą, jak przez dwie kadencje chciało się tylko przeczołgać i łapać stołki. Koniec świata

  Głosujący na nową prawicę.

 34. MASsebb dodano 7 lat temu

  ODP dodano 2 dni temu
  ''Gdyby nie Orzełowscy, kultura w Siedlcach byłaby taka jak niektóre komentarze"

  Ja nie chodzę do teatru, nie śpiewam w chórze, nie odwiedzam wystaw, bo wolę swoje pieniądze przeznaczyć na co innego. Niestety CKiS jest od kilku fajnych lat zakładem pracy, pozwolę sobie takim stwierdzeniem ująć tą instytucję, gdzie występuje przerost ambicji nad formę. Ośrodki kultury powinny ją wspierać i kształtować wśród mieszkańców. Pewnie w niektórych częściach CKiS tak jest nadal. Cała szopka zaczyna się przy Caro i pieniędzy idących z tytułu promocji miasta, chyba to jest 3mln. Jeżeli chodzi o promocje miasta, mamy tańszą wizję: kolejny raz śmieciowa choinka 🙂 każdy słyszał każdy wie. Jak za młodu mówiłem że jestem z Siedlec, to mówili "to tam gdzie więzienie jest w centrum miasta?" Pytanie następujące: co my jako mieszkańcy mamy z tytułu promocji miasta? Czy w ciągu 4 lat przybył nowy inwestor? Stworzono nowy zakład przacy?
  https://www.facebook.com/RacjonalistaPL/photos/a.145252439365.112973.114368419365/10152473290714366/?type=1&theater
  obyśmy my nie skończyli jak w tym obrazku w linku.
  CKiS do przedsionek PiSu i ich kolejny pomnik układów i pychy

  • kanonik komornik dodano 7 lat temu

   Święta prawda…

  • do Mebbsab.. dodano 7 lat temu

   to już twój problem ,że zamiast do teatru ,czy kina wolisz bejsbolowym kijem po głowach ludzi bić i podejrzewam ,że masz dwie lewe ręce do roboty jak każdy krzykacz i z ciebie tyle podatku co kot napłakał

   • czyżby naleciałości poprzedniego systemu dodano 7 lat temu

    "bo każdy pijak to złodziej" – cytat z "Misia" pasuje do twojej retoryko-logiki jak ulał

  • do Masseb dodano 7 lat temu

   CKiS do przedsionek PiSu i ich kolejny pomnik układów i pychy.
   Trafiona puenta.
   20 lat, 10 lat, 5 lat wstecz w mieście była kulturalna pustynia.Nic nie było.Koncertów muzycznych nie było, jazzu nie było,spektakli teatralnych nie było, zespołów ludowych nie było,zespołów muzycznych nie było. Ludzie nic nie oglądali, nie czytali, nie tańczyli, nie śpiewali.To jakim trafem przez te lata bez kultury wyrosło nam w Siedlcach tyle poetów, muzyków,aktorów,piosenkarzy i innych twórców kultury? Ktoś tu przypisuje sobie za dużo.

 35. o czym tu piszecie! dodano 7 lat temu

  Przeczytajcie art.

 36. alik dodano 7 lat temu

  Dzieki za newsa ale ten mlodzian od Pawlowskiego tak usadzil tego agresora ze po pytaniu o to czy sie msci zalecenie jest takie:-)Miasta i wioski glosujcie na Pludowskich:-)

 37. dowolność w doborze dodano 7 lat temu

  Pan Dyrektor dał dowolność redaktor prowadzącej (od redakcji Monice Mikołajczuk) co do osób które będą w tej gazecie prezentowane.
  Z tą dowolnością to tak jak z tym kolorem Forda: może być dowolny kolor pod warunkiem,że będzie to czarny.

 38. pan dyktator dodano 7 lat temu

  Pan Orzełowski przegrał właśnie sprawę w sądzie z radnym Tomczukiem, którego oskarżył na sesji o pomówienie i wytoczył mu proces w trybie wyborczym. Fakty więc są takie, że syn dyrektora przyznał przed sądem pod przysięgą, że PROWADZIŁ samochód CKiS!!! Takie są oto zasady w PiSie.

  • do wyżej dodano 7 lat temu

   Nic nie przegrał, sąd uznał jedynie tryb za niewłaściwy. Sprawa będzie w trybie cywilnym, bo tekst jaki padł na sesji był pomówieniem. Tyle w temacie.

 39. obserwator dodano 7 lat temu

  Panie Tomczuk znowu Pan kłamie. Pan nie wygrał sprawy. Sąd stwierdził, że do rozpatrzenia Pana pomówienia jest inny tryb a nie tryb wyborczy. Nie dodał Pan w sprawie syna, że jeździł po kwiaty w trakcie spektaklu dla artystów występujących na scenie w CKiS.

  • wojtek dodano 7 lat temu

   a kogo to obchodzi po co jeździł? ważne, że służbowym samochodem jeździ osoba nieuprawniona – to się nazywa przekroczenie uprawnień przez dyrektora…

  • czy syn pana Orzełowskiego dodano 7 lat temu

   jest tez zatrudniony w CKiS ?
   Jeżeli nie – to na jakiej zasadzie jeździł po te "kwiaty"?
   Na jakiej zasadzie obca osoba może korzystać z samochodu, który nie jest prywatną własnością?
   Czy pan Orzełowski jest w stanie wykazać, że syn faktycznie jeździł po kwiaty – na sesji zaprzeczał jakoby syn w ogóle tym samochodem gdzies jeżdził, więc ktos tu kłamie.
   Wniosek jest jeden: CKiS to prywatna firma rodziny Orzełowskich, utrzymywana przez miasto – czyli przez nas wszystkich.
   Aha – nie jestem Tomczukiem – jak tu niektórzy określają krytykujących Orzełowskiego.

 40. więc jak to jest? dodano 7 lat temu

  dopiero czytałem, że dyr. wygrał
  http://www.spin.siedlce.pl/2014/11/03/mariusz-orzelowski-w-sadzie-z-radnym-tomczukiem/
  (art. jednak wyszedł ze strony)
  Na mieście słyszałem o rozprawie z Restauracją Brama.

  • sąd oddalił pozew wniesiony w trybie wyborczym dodano 7 lat temu

   i słusznie. W sumie to dziwie się wniesienia pozwu o pomówienie na sesji w trybie wyborczym. Chyba pan dyrektor miał nadzieję, ze Sąd uznając jego pozycje w mieście zrobi to, czego on sobie życzy.
   Pozew cywilny jest trochę trudniejszy. A przede wszystkim – dłuższy i wynik jest niewiadomy – zwłaszcza w świetle tego, co zeznał syn pana Orzełowskiego.
   Tak, ze nikt nie wygrał – nikt nie przegrał. Sprawa jest otwarta.
   Tak mi sie przypomina: jak w końcu zakończyła sie sprawa "afery o Kopera" czy cos w tym rodzaju? Tam tez szumnie zapowiadano pozew cywilny – i co z tego wyszło?

 41. siedlczaaninie.... dodano 7 lat temu

  Jakie prawo ma syn Orzełowskiego do jazdy służbowym samochodem. Czy syn jest pracownikiem CKiS?????? Bo jeśli nie – to PRYWATA.

 42. Scena Teatralna dodano 7 lat temu

  To wszystko komedia! Począwszy od samej nazwy CKiS!

 43. Tomczuk konfabuluje dodano 7 lat temu

  jak zwykle ,ale był czas,żeby przywyknąć ,że jak nie ma argumentów merytorycznych , to manipuluje się faktami i znowu przeinaczanie Tomczuka na forum

 44. Niepodległa Dzieciom i Młodzieży dodano 7 lat temu

  "Niepodległa Dzieciom i Młodzieży"
  CKiS zmieni nazwę na "Niepodległą"?
  Może to CD jest tą "niepodległą"?

 45. Wiesiek dodano 7 lat temu

  Wygrał Tomczuk. Tak myślę.

  • a Wiesik dodano 7 lat temu

   W trybie wyborczym oczywiście.

 46. Promocja wyborcza w Kulturze Siedleckiej dodano 7 lat temu

  Kolejne pismo kulturalne w propagandzie wyborczej. Kultura Siedlecka.
  Kandydatka z MOKu i PO – wywiad z MM (bez stopki KW PO) – i reklama J. K. (ze stopką KW PO).

  • zgłoście to! dodano 7 lat temu

   Gdzie to pisemko można znaleźć? Zgłoście to,nadaje się na tryb wyborczy.

  • kasa dodano 7 lat temu

   więcej w tym piśmie reklam niż materiałów poświęconych kulturze, weź przestań…
   wydawcą KS jest stowarzyszenie a naczelną KS prezeską tego stowarzyszenia, a stowarzyszenie to organizacja pozarządowa, a w statucie takie tam, że apolityczna itp
   może te wybory chociaż kilku osobom otworzą oczy

 47. Anonim dodano 7 lat temu

  wszyscy znaja ORZELOWSKICH

  • Świetni ludzie dodano 7 lat temu

   Orzełowscy są super ,Siedlce bez nich były by bez sensu,jak wioska

 48. duzo ich dodano 7 lat temu

  Dyrektor, Naczelnik, Szefowa CD – no i doszedł synek jeżdżący, jak w sądzie potwierdził, służbowym samochodem. Mini Hofman i s-ka?

 49. luzak dodano 7 lat temu

  Można puścić pawia na to całe buractwo w siedleckich władzach. Mówimy dość. Korzystając z gościnności SPIN zapraszamy na:
  https://www.facebook.com/PrezydentSiedlec

 50. XYZ dodano 7 lat temu

  Niestety, wygląda na to, że jest tak jak powiedział sprawiedliwy.: Siedlce to już miasto prywatne – ma swoich starych, znanych wszystkim panów. Ci magnaci już tak się przykleili do stołków i naszych pieniędzy, że trzeba by było trzęsienia ziemi, by to zmienić. Niestety w siedleckim klimacie nie jest to chyba możliwe.Przykre prawda?

 51. Cioteczny szwagier cioci Orzełowskiej dodano 7 lat temu

  Ja protestuje- cała rodzina ORZEŁOWSKICH startuje / nie tylko z PIS /w wyborach samorządowych – a ja – o mnie zapomnieli ?Jan .

 52. HowMAN dodano 7 lat temu

  Polecam: http://ckis.wkraj.pl/#/57434/283,21

  • Olek dodano 7 lat temu

   Bardzo ładnie tam ,chyba wreszcie muszę to zobaczyć

 53. pro dodano 7 lat temu

  Śmiać mi się chce z tego wszystkiego co tu się dzieję na tym wątku, Partie rządzące Siedlcami zarzucają sobie teraz niepoprawności polityczne i różne świnie sobie podkładają, A ja się pytam dlaczego PAN Mariusz Dobijąński jako radny Miasta Siedlce, który twierdzi ze jest taki czysty i rozlicza wszystkich nadużył zaufania wyborców i poprzez nadane stanowisko doprowadził do tego że ŻONA tego Pana została zatrudniona w spółce miasta Siedlce. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?