SPIN

Wyprowadzanie miasta z długów. Część pierwsza

Beata Głozak piątek, 31 października 2014, 20:52 Siedlce

Zaczęto realizację Programu Postępowania Naprawczego miejskich finansów. Władze Siedlec są coraz bliżej rozstrzygnięcia dwóch przetargów na sprzedaż kilku nieruchomości za łączną kwotę niemal 12,5 mln złotych.

W połowie roku w ramach walki ze wskaźnikami zadłużenia władze miasta zdecydowały się na sprzedaż prawie 90 ha nieruchomości z jednoczesną ich dzierżawą. Chodzi w głównej mierze o „Błonia Siedleckie”, ale są też inne tereny.

Na początku tego tygodnia nastąpiła część jawna dwóch przetargów na sprzedaż kilku nieruchomości. Wcześniej wpłacano wadium.

– Przetargi dotyczyły dwóch działek o powierzchni 10 i 15 hektarów na tyłach Agencji Rozwoju Miasta Siedlce, czyli tam gdzie znajduje się zbiornik retencyjny i nieruchomość przy ulicy Targowej z giełdą samochodową i – wylicza Kazimierz Paryła, skarbnik miasta. – Teraz przed nami jeszcze część niejawna, czyli definitywne zaakceptowanie ofert, kwot i zasad przedstawionych przez oferenta. Najprawdopodobniej między 15 a 20 listopada pieniądze, prawie 12,5 miliona złotych  znajdą się na koncie miasta – dodaje.

Za kilka tygodni pod młotek ma też pójść największa, niespełna 60-cio hektarowa nieruchomość. Na sprzedaży wszystkich opiera się Program Postępowania  Naprawczego miejskich finansów do uchwalenia którego miasto zostało zobowiązane przez Regionalną Izbę Obrachunkową.

29 komentarzy

 1. widz dodano 10 lat temu

  Ogłaszam formalna wyprzedaż miasta Siedlce, potem PEC i inne spółki. To żart.

  • oj wyzykowski dodano 10 lat temu

   sam się podkujesz na tym forum razem ze swoimi (…)

 2. teraz będą głosować na ..... dodano 10 lat temu

  Chyba tylko wyprowadzenie miasta ze wskaźnika zadłużenia do niższego niż 60% bo dług jeszcze bardziej wzrośnie.

 3. jan dodano 10 lat temu

  Miasto zobowiązało się odkupywać te nieruchomości rozkładając to w czasie, w rezultacie przyszła władza dostanie "prezent" w postaci 2 razy wyższych zobowiązań, niż teraz obecna władza otrzyma środków. Przykro się na to patrzy, ja osobiście nie wiem, jak oni mogą spojrzeć w lustro po czymś takim.

 4. Roki dodano 10 lat temu

  PRZEZ DWADZIEŚCIA PONAD LAT GÓRAL PARYŁA TAK W KONIA ROBIŁ MANIŁ LAŁ WODĘ ŻE W KOŃCU WYSZŁO SZYDŁO Z WORKA – PRAWIE 500MIL ZADŁUŻONĘ MIASTO NA DWA POKOLENIA . TO SĄ RZĄNDY TAK ZWANEJ UBECKIEJ PRAWICY NAMASZCZONEJ PRZEZ KLER SIEDLECKI-STS ,PiS i PO .amen

 5. żal dodano 10 lat temu

  Niestety kandydat kundlewski nie wytrzymał gry fairplay i bezczelnie obsadzil swoimi foliami krzaki w centrum miasta. Wstyd. Trudno znaleźć słowa również na tę wystawę pod cmentarzem. Aż tak bardzo mu się pali do splacanua długów?

 6. aro dodano 10 lat temu

  Jeżeli program naprawczy ma się ograniczyć do wyprzedaży majątku miasta to gratuluję obecnym włodarzom.

 7. Marian Kozal dodano 10 lat temu

  Jestem siedlczaninem z dziada – pradziada nikt nie sprzedaje obiektów należących do miasta ze stratą tak można powiedzieć o sprzedaży siedleckiego stadionu i jeszcze kilku oddanych za ,,Bóg zapłać" Teraz gdy do głosu dochodzą nie siedlczanie, którzy nie mogą zaproponować coś konkretnego dla mieszkańców to dlaczego pchają się na stołki.

 8. MASsebb dodano 10 lat temu

  Fajnie się bawią włodarze przed wyborami. Sprzedają co chcą jak chcą, w imię długów, które sami narobili. Przerost ambicji, brak składnego budżetu, kolejne obietnice. Mama mi kiedyś mówiła " jak sie nie ma miedzi to sie na dupie siedzi" zamiast przykręcać wydatki : sport, kultura, niektóre inwestycje, to CKiS – Orzełowski PiS, Iwonka ma ok 6-8 mln na zabawę, a dyrektor ma służbowy samochód. Na super sekcje sportowe miasto wydaje ok 5 mln. Budowa choćby Aqua bez dotacji unijnych, stadion też. Obciąć o połowę te 3 elementy budżetu i masz te 12 mil.
  Nawet jak prawica wspomina Straż Miejska 1,7mil.
  Co jest z tą władzą ? Zgłaszam się do innych wyborców by głosować z głową a nie na znajomych a będzie lepiej

  • Na sportowe fanaberie miasto dodano 10 lat temu

   na sport miasto wydaje 22 mln, w tym 3 mln na stypendia dla sportowców ,żeby bandy niewyżytych łysali ,karków przetaczały się przez miasto i deprawowały nasze dzieci

  • sport w mieście to nie długi ? dodano 10 lat temu

   to 22 mln zł cztery drużyny z pierwsze ligi ,bez sponsorów i 3 mln stypendia dla sportowców ściągniętych z zewnątrz , nie siedlczan-masz kolejne oszczędności, tylko czy chcemy te łyse karki widzieć ciągle na naszych ulicach i się bać chodzić po siedleckich ulicach jak przyjeżdżają na mecze ? wynik 8 wf-stów w Radzie Miasta jest ?,jest

 9. Marian Kozak dodano 10 lat temu

  Zapraszam na mój Facebook

  • Alternativa dodano 10 lat temu

   Daj linka do siebie… będzie szybciej

  • jeszcze zlikwidujcie straż miejską dodano 10 lat temu

   pewnie , a po co ktoś ma bronić siedlczan przed bejsbolami ,co klną ,plują wszędzie jak ida po drodze na mecze i kradną radia z samochodów

   • Straż Miejska dodano 10 lat temu

    Nieprawda, że ktoś chce zlikwidować Straż Miejską! Na bezpieczeństwie i edukacji nie wolno oszczędzać!
    bezpartyjny

 10. obserwator dodano 10 lat temu

  Idę w zakład, że większość siedlczan powie, nic się nie stało, można wyprzedawać dalej przecież to patrioci i wiedzą co robią. Przecież rozdają ulotki pod kościołem to nie mogą być źli ludzie, w razie czego Radio Maryja przełoży z Polskiego na nasze. Pozostali obudzą się z lekkim kacem i będzie to wina Tuska bo taki mamy klimat.

 11. gość dodano 10 lat temu

  Jak chcecie, zeby wybory przebiegły uczciwie, to NIECH KAŻDY weźmie ze sobą SWÓJ długopis!!! Nie komisji!!!

 12. MASsebb dodano 10 lat temu

  http://www.spin.siedlce.pl/2013/12/31/rok-2014-rokiem-wyprzedazy-ale-nie-za-wszelka-cene/

  nie wiem czy ktoś to jeszcze pamięta 🙂 Miało być 51 mln a jest 12,5. Czyli nie tyle ile planowali rządzący. czyli budżet nie jest klarowny, ani zbilansowany. Najogólniej rzecz biorąc nie tyle grunt warty na ile wyceni go miasto, a tyle ile ktoś jest wstanie za nie dać….
  Dla tych co się odezwą za władzą rządzącą, proszę tylko nie pisać, że by nie było tego tamtego. Bo sposób wydawania pieniędzy to kabaret. Więcej przekłamań Rady Miasta można wymieniać jeszcze kilka. np. Sprzedaż stadionu Wojskowa 5, za pieniądze budowa Parku Wodnego- Realia na Park Wodny wzięty kolejny kredyt, bo jak to ktoś powiedział"mamy teraz możliwość brania tanich kredytów"
  Żenada

 13. Maniek dodano 10 lat temu

  Przyjdzie dzień że nie zdążycie uciec za ten rozbój.

 14. Marian Kozak dodano 10 lat temu

  Do Alelternativa Google i można wejść na mój Facebook

 15. Zigniew dodano 10 lat temu

  Kudelskiego popiera KOLEGA TCHÓRZEWSKI, SOBOLEWSKI ,JONEK I INNI PODOBNI DO TYCH TRZECH TO JUŻ WIEMY JAK MAMY GŁOSOWAĆ.

 16. obserwator II. dodano 10 lat temu

  Wyprowadzanie miasta z długów jakie to proste po wyborach wszystkie podatki w górę,ceny wody,centralne i to jest sposób na zmniejszenie zadłużenia a po wyborach wszystko można.Wygra PiS,Kudelski i jego drużyna,która tak wiernie pilnuje swego wodza tak jak w PiS Kaczyńskiego a jak by przegrali wybory to gdzie rodzinki znajdą pracę a bezrobocie po partyjnej przegranej to smutna rzecz.

 17. ciemnoludek dodano 10 lat temu

  A "nabywcami" będą spółki miejskie?
  Później (czyli w następnej kadencji) miasto "odkupi" od nich działki?

 18. Katolik dodano 10 lat temu

  PiS siedlecki niczym się nie różni od pampersów takich jak Hofman ,ciekaw jestem czy te wyjazdy zagraniczne ktoś skontroluje np wyjazd do disneyland .

 19. Partyzant dodano 10 lat temu

  Tyle różnych stronnictw -pchających sie do KORYTA.Kogo wybrać ? .Ja namawiam na Peło.Dlaczego ?.Za podniesienie wieku emerytalnego do 67 lat ,za podniesienie podatku Vat do 23% / w tym ubranka dla dzieci /,za zlikwidowaną ulgę budowlaną i internetową ,za próbę wprowadzenia ustawy śmieciowej w Siedlcach -rujnującą rodziny średnio i niżej uposażonych/.Czy po w/w tezach -Masz wątpliwości-Naród głupi wszystko kupi.Amen

 20. Do "partyzant" dodano 10 lat temu

  Gościu-siedleckie PO jeszcze w tym mieście nie rządziło -mogli tylko tyle, ile pozwoliło im PiS i STS- więc nie strasz, że będzie gorzej jak za PiS (-u), Naród byłby dopiero głupi, gdyby wybierał tych , co już zrujnowali miasto. Niedługo- partyzancie-nałożą kontrybucje na twych nienarodzonych jeszcze potomków, a ty ich będziesz wybierał i oklaskiwał. Gratuluję rozsądku:)

 21. Barnaba dodano 10 lat temu

  Oglądnąłem sprawozdania z konwencji PO. Propaganda przerastająca najlepsze lata propagandy komunistycznej. Płaczą Tusk i Kopacz, potem już nawet ronią zły a reszta płakała pewno po tym spędzie. Podobnie jest z PIS ale skromniej, bez płaczu. Obie konwencje to spęd pierwszej ligi politycznej, celebrytów i chętnych do przyszłej kariery polityków obu partii !!! Ba i tu nagle w telewizorniach słyszę jak znani redaktorzy naszych podobno niezależnych mediów piszą, iż konwencja PO była świetnie zorganizowana, a PIS źle bo w małej sali. O milionach jakie za te konwencje i telewizyjne transmisje płacono ani słowa. Po prostu media nie wiedzą. Słuchałem też informacji o kolejnej aferze trzech posłów PIS nadanej mediom przez PO, bo biedni musieli do samolotu zabierać reklamówkową gorzałę. Teraz niech piją sobie to piwo. Mało tego kontrolował będzie tą aferę marszałek Sikorski, który służbową kartą płacił kilkaset zł. za prywatną kolację – a o wyłudzaniu przez większość posłów w Polsce i PE diet, zwidzedzaniu świata wiedzą prawie wszyscy oprócz kierownictwa sejmu i rządzących. Taśmy prawdy wcięło w prokuraturze RP i po aferze. Jako rodzynek tuby propagandowej zostawiono sprawę posła Wiplera i pełne frazesów gęby polityków. Takie oto mamy ELITY POLITYCZNE. Więc za tydzień idźcie Państwo do wyborów i głosujcie na jeszcze gorsze układy lokalne. Ja zostaję w domu. Nie będę głosował na buźki z bilbordów tak długo jak nie będzie zmiany ordynacji wyborczej i odwołania milionowych dotacji z budżetu na te właśnie bilbordy i telewizyjne pseudo reklamy. Poważni politycy szanują wyborców i spotykają się z nimi nie na bilbordach za partyjne pieniądze ale na otwartych spotkaniach. Więc jeśli chcecie mieć gorzej to idźcie na wybory.No i cóż ?

 22. ello dodano 10 lat temu

  Może gdyby jednak 70-80% uprawnionych mieszkańców oddało swój głos w wyborach to rzeczywiście rządziliby nasi przedstawiciele. Zamiast opluwać innych na forach internetowych lepiej wykazać się na głosowaniu.

 23. Leon dodano 10 lat temu

  Mamy w Siedlcach wspaniałych ekonomistów – lecz oni przespali ten czas w którym winni działać logicznie, To co żeśmy osiągneli w Siedlcach – bagno zadłużenia,

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?