SPIN

Jak „ozdobiono” zabytkową bramę-dzwonnicę

Beata Głozak poniedziałek, 3 listopada 2014, 23:12 Siedlce

W piątek na zabytkowym obiekcie zawisły dwa plakaty wyborcze Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość. Z banerów na siedlczan spoglądają kandydaci na radnych w okręgach nr 1 i 2. Pytanie, czy powinni na nas patrzeć?

„Piszę do Pani, bo jestem zbulwersowana reklamami wyborczymi partii PIS i Wojciecha Kudelskiego, które wczoraj zawisły na Bramie-Dzwonnicy, jednym z największych zabytków Siedlec, z czasów księżnej Ogińskiej!” – napisała do nas w minioną sobotę jedna z naszych czytelniczek. – „To skandal, że jedni zbierają pieniądze na ratowanie siedleckich zabytków, a inni w świetle dnia je po prostu niszczą!” – dodała w mailu.

„Proszę o interwencję”

– „Proszę redakcję o interwencję u konserwatora zabytków, bo Pan Kudelski to nie święta krowa i jego też obowiązuje przestrzeganie prawa! Proszę nagłośnić całą sprawę – domagam się natychmiastowej reakcji odpowiednich władz i instytucji odpowiedzialnych za poszanowanie prawa. Zniesmaczona mieszkanka.”

kampania1Brama – dzwonnica jest wpisana do rejestru zabytków (A-170/694) decyzją z 14. lutego 1962 roku i zgodnie z ustawą o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami umieszczanie na niej reklam powinno odbywać się za zgodą wojewódzkiego konserwatora zabytków.

Do kierownika siedleckiej delegatury MWKZ (Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków – przyp. Red.) Stanisława Fiedorczuka nikt o jej wydanie się nie zwrócił. Sam kierownik chociaż nie był zbytnio rozmowny stwierdził, że sprawą się zajmie.

Będą „różne działania”

– Skoro posiadłem taką wiedzę to jutro podejmę różne działania – powiedział krótko w rozmowie z nami. Dopytywany przez nas czy będą to działania zmierzające do usunięcia naruszenia prawa odparł, że tak.

Zgodnie z art. 110 Kodeksu wyborczego hasła wyborcze na ścianach budynków można umieszczać wyłącznie po uzyskaniu zgody właściciela lub zarządcy nieruchomości. Właścicielem zabytku jest parafia św. Stanisława, ale mimo kilku prób nie udało nam się skontaktować z jej proboszczem. Rzecznik siedleckiego ratusza Paweł Mazurkiewicz poproszony przez nas o komentarz w tej sprawie odesłał nas do komitetu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości. Pytania późnym wieczorem przesłałyśmy do pełnomocnika PiS w powiecie siedleckim grodzkim Jarosława Głowackiego.

Do sprawy wrócimy jutro.

Ustawa z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy

Art. 108. § 1. Zabrania się prowadzenia agitacji wyborczej:
1) na terenie urzędów administracji rządowej i administracji samorządu terytorialnego oraz sądów;
2) na terenie zakładów pracy w sposób i w formach zakłócających ich normalne funkcjonowanie;
3) na terenie jednostek wojskowych i innych jednostek organizacyjnych podległych Ministrowi Obrony Narodowej oraz oddziałów obrony cywilnej, a także skoszarowanych jednostek podległych ministrowi właściwemu do spraw wewnętrznych.
§ 2. Zabroniona jest agitacja wyborcza na terenie szkół wobec uczniów.

Art. 110. § 1. Na ścianach budynków, przystankach komunikacji publicznej, tablicach i słupach ogłoszeniowych, ogrodzeniach, latarniach, urządzeniach energetycznych, telekomunikacyjnych i innych można umieszczać plakaty i hasła wyborcze wyłącznie po uzyskaniu zgody właściciela lub zarządcy nieruchomości, obiektu albo urządzenia.
§ 2. Przy ustawianiu własnych urządzeń ogłoszeniowych w celu prowadzenia kampanii wyborczej należy stosować obowiązujące przepisy porządkowe. Przepis art. 109 stosuje się odpowiednio.
§ 3. Plakaty i hasła wyborcze należy umieszczać w taki sposób, aby można je było usunąć bez powodowania szkód.
§ 4. Zabrania się umieszczania plakatów i haseł wyborczych o powierzchni większej niż 2 m2.
§ 5. Policja lub straż gminna jest obowiązana usuwać na koszt komitetów wyborczych plakaty i hasła wyborcze, których sposób umieszczenia może zagrażać życiu lub zdrowiu ludzi albo bezpieczeństwu mienia bądź bezpieczeństwu w ruchu drogowym.

Komunikat dot. umieszczania plakatów wyborczych umieściła na swojej stronie internetowej PGE Dystrybucja S.A.

„Informujemy, że nie będą wydawane zgody na zamieszczanie plakatów wyborczych i reklamowych oraz ogłoszeń na obiektach i elementach infrastruktury elektroenergetycznej należących do PGE Dystrybucja S.A. Decyzja podyktowana jest względami bezpieczeństwa oraz zapewnieniem niezakłóconego funkcjonowania i eksploatacji wskazanej infrastruktury (…)”

My prosimy naszych czytelników o wysyłanie nam zdjęć z plakatami wyborczymi naruszającymi prawo.

95 komentarzy

 1. wow dodano 10 lat temu

  Abstrahując, że też zezwolenie dostały te reklamy "Kwiaciarnia" i inne…. Na bloku przy kościele św Józefa plakacisko na pół bocznej ściany bloku – od tygodnia. Poniżej drugi plakat – ale już mający 1/3 wielkości tego wielkiego.

  • o widzę promocję Sitnika ? dodano 10 lat temu

   komentarz nie został zaakceptowany, został uznany za obraźliwy

  • janse dodano 10 lat temu

   od razu widać ile kasy wydaje się na kampanie wyborcze

 2. efaster dodano 10 lat temu

  p. Mazurkiewicz taki zawsze wygadany, a tu proszę nie chce gadać odsyła do szefa (p. Głowackiego) no cóż zrobił się "smród" a jak widać nawet konserwator zabytków boi się podskoczyć władzy, choć przypuszczam iż wiedział o tych reklamach już w dniu ich powieszenia (w piątek) ale czekał na oficjalne zgłoszenie, żeby przypadkiem się Kudelskiemu nie narazić, normalnie strach się bać 🙂 Ja nie wiem aż tak życie w mieście kręci się wokół magistratu ?? Aż tak się wszyscy boją Kudelskiego ?? Ja tam zawsze miałem z niego beke, ot taki (…) przyjechał w latach 60-tych ze wsi do miasta, a później piął się po szczeblach administracji samorządowej i partyjnej zaczynał od melioracji i był działaczem komuszego ZSL-u (taki PZPR-owski PSL) a skończył jako prezydent podupadającego miasteczka powiatowego gdzieś na wschodzie Polski i w pis-ie. Prawie jak kariera Nikosia Dyzmy (od grabarza w Zielonce po premiera, zahaczając wcześniej o spółkę cukrowniczą). Ale wracając do banerów siedlecki pis już raz zaliczył wpadkę banerową, w poprzednich wyborach powiesili wilki baner na jednym z bloków na ul. Wyszyńskiego (vis a vis stacji paliw) nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że ów blok dopiero co przeszedł gruntowną termomodernizację (objętą 5 letnią gwarancją), a ekspozycja ów banneru polegała na nawierceniu co 20-30 cm otworów na stalowe kołki (w świeżo położonym tynku). Sytuację znam bardzo dobrze, z uwagi iż ww. blok zamieszkuje moja rodzina, nie będę tu cytował słów jakie wypowiedział moja babcia gdy wysiadając z samochodu zobaczyła efekt pracy firmy reklamowej, w życiu nie widziałem jej tak złej, swoją drogą nie spodziewałem się, że polscy emeryci znają aż taką gamę przekleństw niektóre nawet sam nie znałem :)) Oczywiście po tym jak sprawą zajęły się media (ponoć nawet i ogólnopolskie) baner zdjęto, a miejsce po kołkach zaklejono (choć do dziś pod światło widać, te miejsca). O tak działa siedlecki pis, zniszczą Ci blok, zabytki, niedługo dojdzie do tego, że do domu nie wejdziesz bo wejście do klatki zasłonią płachtą reklamową swojego ugrupowania. Dziwie się tylko paniom, że chcą z tym ugrupowaniem współpracować (wiem, wiem są z tego pieniądze) ale ja osobiście to bym Kudelskiemu nawet nogi (jak mawiał Wałęsa) nie podał, a wiem jaki to człowiek (zły, zawistny i do tego pamiętliwy) a buta i arogancja aż bije po oczach, kto nie wierzy niech chociaż raz pójdzie na spotkanie z mieszkańcami …
  Przemądrzali to mało powiedziane …
  dobra kończę bo się rozpisałem

  PS.
  żeby od razu uciąć, że PO lepsze i że niby ja od nich nic bardziej mylnego choć przynam, jeśli maiłbym do wyboru Kudelski-Kozaczyński wybiorę mniejsze "zło" czyli Kozaka, choć też mnie jego styl (a właściwie jego brak) poraża i też mnie wkurza cholernie, że jego syn (do którego prywatnie nic nie mam) stoi niepodzielnie na bramce a pogoń przegrywa mecz za meczem (pozycja w tabeli nie kłamie-jesteśmy 3 od końca). I weź tu człowieku bądź mądry na kogo głosować, chyba zostanę w te wybory w domu, choć przyznam szczerze kandydatura p. Sitnika mi się podoba, ale tu obawiam się, że nie ma raczej większych szans i raczej odbierze głosy Kozaczyńskiemu niż Kudleskiemu, bo na tego drugiego głosuje raczej lektorat bardziej prawicowy, choć ostatnio siedlecki pis jakby skręcił bardziej w stronę centrum w spotach jakby ukrywał nazwę "prawo i sprawiedliwość" a i na plakatach logo tej partii jakby schowane (takie malutkie). Przypadek ?? Wątpię

  A i tak na koniec, kiedy skończymy z oklejaniem na chama tych słupów ogłoszeniowych (CKiS-u i MOK, choć z tego co czytałem tej drugiej instytucji słupy mogą być tylko używane do ekspozycji wydażeń przez nich tworzone). O obwieszaniu latarni tekturami już nie wspominam bo już na wsi tak nie robią, Siedlce są jednym z ostatnich miast w którym nie wprowadzono zakazu wieszania materiałów wyborczych na latarniach. A największym przegięciem jest stawianie reklam na trawnikach miedzy jezdniami (patrz Kilińskiego przy Atlasie) ramki oczywiście "zabrane" spod CKiS co stały na parkingu obok szaletu. Ach zapomniał bym o staniu na zakazie parkowania na pl. Sikorskiego samochodu z przyczepką z plakatami pis-u, żebym się nie spieszył zadzwonił bym na policję lub SM i cierpliwie czekając na interwencję wcześniej nagrywając rozmowę z dyżurnym jak i sam przebieg interwencji, by w razie tylko ustnego pouczenia kierującego materiały przekazać do ogólnopolskich mediów (np. TVN 24 czy RMF). Z pis-em trzeba stanowczo jak z kupą na bucie w którą się wdepło, delikatnie (by nie ubrudzić rączek) ale stanowczo by pozbyć się raz na zawsze.
  Amen 🙂

  • mam podobne zdanie jak Ty w kwestii kudleski-kozaczynki dodano 10 lat temu

   ale w kwestii pana Sitnika to spin swego czasu walczył o to o co walczy teraz ten kandydat – o przejrzystość w miejskich spółkach….
   http://www.spin.siedlce.pl/2012/01/23/osir-polaczony-z-arms/
   Dla mnie szczerze nie ma żadnej alternatywy Koza może jest ok, ale ludzi którymi sie otacza są dla mnie nie do przebrniecia. Być może zagłosuje na niego a na radnych wybiorę kogoś z pisu lub stsu. I piszę serio

  • efaser,efaser dodano 10 lat temu

   wytykasz "wieś-niactwo" ? a popierając Kozaczyńskiego popierasz wieś-niactwo realne , widziałem jak w sejmie się wypowiada,żal i litość bierze i po takich "naszych "reprezentantach "wszyscy w Polsce myślą o Siedlcach ,że to miasto ćwierć inteligentów i niemoty tu mieszkają.ale cóż od ciebie wymagać ,,zawsze promujesz minimalizm a raczej prymityw

   • efaster dodano 10 lat temu

    A to przecztaj jeszcze raz mój wpis, albo chociaż co napisałem pod PS. owszem erudycja Kozaczyńskiego nie powala, ale Kudi też na początku się czerwienił i się zasapywał jak się zdenerwował, nie bez kozery Piotr Tymochowicz (specjalisa od spraw wizerunku szkolił m.in. Andrzeja Leppera) był widywany w centrum miasta jak wychodził z budynku UM jak widać nauki nie poszły w las … dziś stara się opanowywać emocje i mniej się zasapuje 🙂 a dzięki, dobrze wiedzieć że wybieram "ćwierć inteligentów" i promuje minimalizm, a to, że napisałem o zakazie wieszania tekturek na latarniach już nie docztałeś a wiele raz pisałe o panującym brudzie na ulicach, dobrze, że chociaż przynajmiej w centrum w nocy zamiatają, o braku śmietniczek, tak są rejony że ciężko takową znaleśći nazywasz to minimalizmem to gratuluje, ja należę do stworzeń wymagających i mnie byle co nie zadowala

  • ODP dodano 10 lat temu

   Efaster ty obłudniku weź się lepiej za uczciwa pracę. Mam już dość twoich pomyj które nie poparte są żadnymi prawdziwymi faktami. Kłamstwa, kłamstwa, kłamstwa…

 3. Michał Wiśniewski dodano 10 lat temu

  Takie to Siedleckie prawo i sprawiedliwość. Wstyd!

 4. Z daleka dodano 10 lat temu

  Po raz kolejny wstyd…

 5. zus dodano 10 lat temu

  Widzisz Panie Boże i nie grzmisz!

 6. Kudelski dodano 10 lat temu

  na tych plakatach wygląda tragicznie.
  Czasami małe dzieci rysują takie postacie bez proporcji – ręka dłuższa niż cała postać.
  Na mnie ten plakat działa destrukcyjnie.
  A w temacie:
  Groby moich bliskich sa na cmentarzu Janowskim. Przed świętami miałam wątpliwa przyjemnośc podziwiania ręki pana Kudelskiego + trochę tułowia, ustawionych na przyczepce pod cmentarzem. Przyczepka stała na parkingu, cmentarz ma wiele wejść – dało sie to przegryźć. Ale;
  Ponieważ na cmentarzu centralnym mam również groby znajomych – wybrałam się tam w niedzielę. Idąc od Popiełuszki w stronę cmentarza – z trudem uwierzyłam w to co widzę. Na działce – zamienionej na ten dzień w parking – ustawione stojaki z wizerunkami kandydatów PIS do Rady Miasta. Moim zdaniem agitacja wyborcza PIS zarówno na zabytkowej bramie, jak i przy cmentarzach była celowa i zamierzona. Przeciez tam przewinęło się setki, tysiące ludzi i każdy MUSIAŁ to zobaczyć.
  Jest to obrzydliwe, są miejsca bardziej odpowiednie do eksponowania kandydatów – okolice cmentarza w takie dni powinny byc wolne od politycznej nagonki.
  Dodać jeszcze trzeba, że jadąc w stronę Janowskiej, z powodu korków – mozna było podziwiać również wizerunki innych kandydatów, prawie na każdej posesji wzdłuż Starowiejskiej ktoś uśmiechał się kusząco do potencjalnych wyborców.
  .

  • ODP dodano 10 lat temu

   Czemu nic nie wspomnisz o innych kandydatach. Moje dzieci boją się np. dziesiątek płotów z Kozaczyńskim i resztą platfusów. Od połowy września straszy swoim wizerunkiem "bezpartyjny" Sitnik itd. Niestety cała kampania powinna być zaplanowana na okres wolny od świąt wszelkiego rodzaju (np. wrzesień) ale to już wina bardziej Sejmu RP.

   • ograniczony umysłowo człowieku dodano 10 lat temu

    przecież wlaśnie napisałam o "innych" kandydatach wiszących wzdłuż Starowiejskiej.
    A swoja drogą – wcale się nie dziwię, że dzieci takiego rodzica boją się plakatów wyborczych.

   • puk puk dodano 10 lat temu

    jaka wina sejmu? chyba, że na zasadzie papier wszystko przyjmie
    jaki przykład dają prawi i sprawiedliwi! wystarczy popatrzeć na ich kampanię

   • strachy dodano 10 lat temu

    Jedyni, którzy nie straszą to Ci z PIS?

 7. brawo dziewczyny dodano 10 lat temu

  Nabieram do was coraz większego szacunku. Tygodnik w swym strachu przed stratą kasy przestał zajmować się tym co kontrowersyjne. Wy macie odwagę spojrzeć na problem obiektywnie. Gratulacje

  • Anonim dodano 10 lat temu

   Człowieku jaki to obiektywizm. Dziewczyny służą platfusom. I ty nazywasz to obiektywizmem? Ciekawe ile od platfusów za to dostają kasy? Kozaczyński, jak i reszta nie mają pomysłu na zdrową kampanię, a do przebicia obecnego Prezydenta Kudelskiego z pomysłami na Siedlce jeszcze im bardzo daleko więc wspierają się kim tylko mogą. Wierzę w mądrość Siedlczan, że pod wpływem takich nowinek zagłosują na kandydatów którzy rzeczywiście coś w tym mieście robią na czele z Panem Prezydentem Kudelskim

   • Aneta Borkowska dodano 10 lat temu

    Drogi czytelniku chętnie odpowiem. Dostały tyle samo kasy co od PiS 🙂 Pozdrawiam 🙂

   • Anonimie, dodano 10 lat temu

    Anonimie, zwolnij trochę z tą feudalną poddańczością. Mamy XXI wiek, nie średniowiecze.
    Piszesz:
    "Wierzę w mądrość Siedlczan, że pod wpływem takich nowinek zagłosują na kandydatów którzy rzeczywiście coś w tym mieście robią na czele z Panem Prezydentem Kudelskim"

    Zapomniałeś dodać,że ci Radni i Pan Prezydent pracują za pieniądze publiczne,to my im płacimy.Każdy radny za jedną kadencję pobrał około 60 tysięcy zł, a każdy Prezydent po około pół miliona zł.Nikt nie pracuje tam za darmo i nie mamy obowiązku być wdzięćznym ludem dla swojego króla.Może Ty masz jakieś zobowiązania wdzięczności, my nie mamy.

    • Do kupy efastera dodano 10 lat temu

     A ilu was jest? Poza tym znasz inny sposób wyboru radnych niż ten który istnieje, mi się on tez osobiście nie podoba. Powinna być według mnie kadencyjność. Ale na tym etapie nic nie możemy zrobić.

  • no i panie nie wytrzymały ,odkryły twarz dodano 10 lat temu

   słoma z butów wyszła i polity-kierowanie spineczkom ? ,po samym brzmieniu tytułu ,który sugeruje już podejście emocje,a jak do tej pory wieszali tam rożne inne reklamy to się panie ochroną zabytków nie zajmowały ? dwulicowość i tyle

   • w obronie dziennikarek dodano 10 lat temu

    1. nie słoma z butów (chyba, że twoich) a inteligencja i troska o swój chleb – głupi nie kuma, że wybory to kasa, a celem działalności jest ZYSK (odsyłam do ustawy)
    2. jak dotąd nie wisiał tam tak wyzywający w swej wielkości ANONS

 8. kronikarz dodano 10 lat temu

  Chyba chodzi o ruiny po bramie, którą zburzyli Niemcy w czasie II wojny światowej? Jeśli tak, to wywołany temat ma charakter negatywnej kampanii wyborczej i odwracanie uwagi mieszkańców od prawdziwych problemów. Tak sądzę.

 9. kazik dodano 10 lat temu

  Art. 110. § 1. Na ścianach budynków, przystankach komunikacji publicznej, tablicach i słupach ogłoszeniowych, ogrodzeniach, latarniach, urządzeniach energetycznych, telekomunikacyjnych i innych można umieszczać plakaty i hasła wyborcze wyłącznie po uzyskaniu zgody właściciela lub zarządcy nieruchomości, obiektu albo urządzenia.

  zabrania się wystawianie plakatow wyborczych wszędzie.. ale każdy z kandydatow to robi.. wiec czemu do PIS macie pretensje… ?? może ten artykul SLD napisalo bo wie ze calkiem odpadnie w tych wyborach… tonący brzytwy się chwyta… 😉

  • ... dodano 10 lat temu

   Brawo, nereszcie madry głos w dyskusji.

  • wyszperane dodano 10 lat temu

   W 2002 r. powstało Siedleckie Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne "Brama". Główny cel, jaki przyświecał powołaniu tej organizacji pozarządowej to odbudowa tejże, historycznej bramy przy kościele pw św. Stanisława, przy ul. Starowiejskiej (http://stowarzyszeniebrama.pl/Onas,1?PHPSESSID=t1b259m6gvupiv0640tde38930).
   Stowarzyszenie działa od 12 lat! i jakoś nie widać, żeby bramie się polepszyło, a podobno stowarzyszenie założyli działacze kultury, społecznicy…

   • jak nie dodano 10 lat temu

    Jak tak. Tylko nie Dzwonnicy. Pieniąchy z miasta tam płyną.

 10. Do redaktorek dodano 10 lat temu

  Gdzie wasz obiektywizm drogie Panie. Spójrzmy obiektywnie gdzie lokalizowane są płoty z wizerunkiem Kazaczyńskiego i innych platfusów a także z innych ugrupowań. Co niektórzy platfusi zajęli nawet drzewa. Zerknijmy do ustawy czy na drzewach można sie reklamować. PSL-owcy (…) też zajmują roślinność. Czemu o tym nie piszecie i zdjęć nie robicie. Wstyd drogie Panie. Myślałe że w Siedlcach media nie są upolitycznione. Jednak myliłem się.

  • cos w tym jest, że dodano 10 lat temu

   zwolennicy PIS nie potrafią rzeczowo dyskutowac, tylko od razy rzucaja epitetami, obelgami, pomówieniami? Kazdy kto osmieli sie skrytykować te partie staje się z miejsca wrogie, obiektem ataku, insynuacji. Musi byc lewakiem, platfusem i koniecznie z lewackim rodowodem. Innej opcji nie ma.
   A czy do tych pustych pisowskich głów moze dotrzeć, ze ludzie nie dzielą sie na PIS, PO, SLD, KNP czy inne twory. Że mogą tez żyć na tym świecie osoby, którym partyjne wojenki po prostu wiszą. Ale ludzie ci mają uszy, oczy, widzą słyszą i maja prawo wyrazić swoje zdanie.
   Trzeba byc ostatnim burakiem aby pisać komentarze takie, jak powyższy i jemu podobne, a także mieć bardzo ograniczone horyzonty myślowe.

  • w obronie dziennikarek dodano 10 lat temu

   panie dziennikarki nie są od tego, żeby pilnować w Siedlcach porządku!!!!!
   artykuł powstał na skutek interwencji czytelniczki, a panie dziennikarki nie zajęły stanowiska, a przedstawiły rzeczowy materiał

  • Tomek dodano 10 lat temu

   No SPIN to chyba jedyne medium, które upolitycznione nie jest.
   Wiem, bo jestem "związany" z PO i wiem, że SPINki lubiane przez nich nie są. Ale jeśli piszą o PiS to od razu muszą być z PO, przecież to oczywiste.

   Inne media sprawy nie poruszyły, innych też nie ruszają z obawy o to że ktoś się obrazi i nie da kasy. Jak widać SPIN to potrafi i za to brawo.
   Wyraźnie zaznaczyły w tekście aby informować i łamaniu prawa przez innych kandydatów, nie napisały że tylko przez PiS. Widzicie jakieś łamanie prawa, napiszcie do nich maila i zobaczymy czy się tym zajmą.

   Jak dla mnie to było odważne, znając np pana JG to mogły się w sądzie znaleźć, bo on lubi pozywać innych. Inni nawet komentarze wyłączyli pod tekstami, czym uważam pokazali swój strach i właśnie upolitycznienie. NP TS już całkiem stracił w moich oczach i został obśmiany przez moich znajomych. Niby taki mocny, taki znany, a taki strachilwy.

 11. aj waj dodano 10 lat temu

  Ale się lewactwo rzuciło! Jak szczerbaty na suchary! Nie szanują krzyża świętego a kamienie i obdrapane tynki wynoszą do granic świętości (nie świetności). Chore berety! Prawda jest taka, że plakaty i wizerunki ludzi z tego ugrupowania są jedyną ozdobą marnych pozostałości po świetnej bramie i czasach Aleksandry Ogińskiej. A jeszcze niedawno Ci sami ludzie lub ich ojcowie systemowo zwalczali tamte czasy na rzecz rozwoju komunistycznego ustroju. Poplątało się to wszystko co niektórym. Życzę zwycięstwa właśnie panu prezydentowi Wojciechowi Kudelskiemu, choćby tylko w imię odbudowy Bramy – dzwonnicy!

  • do aj waj dodano 10 lat temu

   "A jeszcze niedawno Ci sami ludzie lub ich ojcowie systemowo zwalczali tamte czasy na rzecz rozwoju komunistycznego ustroju. Poplątało się to wszystko co niektórym. Życzę zwycięstwa właśnie panu prezydentowi Wojciechowi Kudelskiemu".
   Człowieku, sam sobie przeczysz. Przecież Pan Kudelski też rozwijał komunistyczny ustrój.
   Coś Ci się faktycznie poplątało.

  • alez pojechałes dodano 10 lat temu

   a może sugerując innym jakieś niewłasciwe pochodzenie czy poglądy – spójrz na siebie, "gorliwy katoliku".
   A co do Bramy:
   dobrze, że ten temat wyszedł, bo rządzące od wielu lat Siedlcami PIS miało ja tam gdzie słońce nie dochodzi. Faktycznie musiała być dla nich tylko "odrapana ruiną". Stała się wartościowa natomiast nie jako zabytek – ale jako słup ogłoszeniowy – przed wyborami.
   Jest oczywiste, że wybory w Siedlcach wygra Kudelski. Mam nadzieję, że ty pierwszy przypomnisz mu o ty, że w Siedlcach jest taki "odrapany zabytek" który powinien byc wizytówka miasta, a nie tylko słupem reklamowym jednej partii.
   A krzyż, drogi katoliku, należy nosić przede wszystkim – w sercu. Nie ma gorszej (…) od kogoś, kto nosi ten znak na pokaz, a w życiu codziennym, rodzinnym, publicznym – jest zwykłym draniem.

 12. darek dodano 10 lat temu

  berety, katole ,platfusy ….pięknie ,miłość tryska z rozpromienionego pyska >Ludzie ogarnijcie się ,bo jak tacy dalej będziecie to Putin nawet na Was nie zechce napaść

 13. ftp dodano 10 lat temu

  A czy normalną i akceptowalną agitacją wyborczą są przyczepki z banerami, które zabierają miejsce mieszkańcom, którzy chcą normalnie zaparkować swoje auto i udać się do pracy? Mieszkańcy mają gdzieś te wszystkie kampanie, partie itd., tu się normalnie żyje i pracuje, co nie wszyscy zauważają.

 14. :/ dodano 10 lat temu

  plujcie nienawiścią, wszakże nic innego nie potraficie…

  • nic dodano 10 lat temu

   Nic nie potrafimy tylko ty jesteś zdolny.

 15. ManoWMano dodano 10 lat temu

  @ darek: Brawo – jedyny rozsądny głos w tej dyskusji . Skakanie sobie do gardeł w najlepsze a karawana jedzie dalej … Dziwne, śmieszno-straszne miasteczko . Brak inwestycji, coraz więcej mieszkańców dojeżdża do stolicy, w weekendy Sdl wyglądają jak wymarłe ("życie" tylko w Galerii S kwitnie 🙂 ) A tu bicie piany, któryś już raz z rzędu przed wyborami, które niczego nie zmienią w życiu mieszkańców tego miasta. Jedyne co pozostaje to wyjechać stąd to dużego, prawdziwego miasta, albo najlepiej do normalnego kraju, gdzie ludzi się szanuje, nie płaci 400 E miesięcznie a tygodniowo a ceny w sklepach są niemal jak w PL…Staliśmy się jedną wielką montownia, outsourcingiem dla wielkiego kapitału. Jak będziemy za drodzy to przeniosą się do X, Y albo i Z kraju . Brak rozsądnej edukacji uczącej myślenia, wszyscy studiują aby studiować, więc absolwenci poszerzają co roku armię bezrobotnych. Kupno kredytowanej nieruchomości (których ceny są rozdmuchane jak mydlana bańka) to założenie sobie pętli na szyję – i wtedy pracownik staje się niewolnikiem bo przecież trzeba spłacać hipotekę…
  Ale idą wybory -by żyło się lepiej …. po nich świat będzie lepszy , jak co 4 lata a społeczeństwo nadal nie potrafi/nie chce wyciągnąć wniosków…

 16. Kibic dodano 10 lat temu

  Efaster ty lej wodo niema problemu jak pan Sitnik wygra z twoją- KOZĄ- BĘDZIE CIEKAWA DRUGA TURA WYBORÓW BO PIERWSZA JEST NIEMRAWA WYMARZONA DLA KUDLA.

 17. Zorro dodano 10 lat temu

  Zapytajcie Kudelskiego ile przez 16 lat on i jego partie tak zwane prawicowe z kasy miasta i innych szczebli państwowych dali klerowi to ten dług miasta jest pikuś do tej sumy ,do liczydeł płaczki. Teraz Kudelski kampanie prowadzi na cmentarzu i w kościele ale ten kościół nic nie ma wspólnego z wiarą , to nie są księża tylko marni i mali administratorzy ..

 18. SDS dodano 10 lat temu

  Mam pytanie do p.Kudelskiego.
  Czy kamera zamontowana przy pomniku L.K. ogarnia swoim zasięgiem skrzyżowanie Katedralnej z Sokołowską ,czy tylko pomnik ?.(chyba tam nie jest potrzebna kamera jeśli cala ludność Siedlec kocha Lecha.) .Kto płaci za funkcjonowanie tej kamery?
  Proszę o przedstawienie dowodów opłat.
  A co do wieszania plakatów wyborczych to
  fragment zmoderowano

  • Kandydat bezpartyjny. dodano 10 lat temu

   Będzie robił dobrze przedsiębiorcom by wszyscy potrzebujący mieli pracę.
   Coś mi się wydaje, że temat wyświechtany, firmy mają różne dotacje, a bezrobocie jest nadal.

 19. mi się podoba dodano 10 lat temu

  mi się podoba sprawność konserwatora zabytków – na zdjęciu widać reklamę "emfaso" z jednej strony i reklamę kwiaciarni z drugiej. Wiszą już wiele lat na zabytkowym obiekcie. Na szczęście są osoby wrażliwe…

  • Anonim dodano 10 lat temu

   Jaka sprawność konserwatora? Pic, nic więcej.

 20. LO Żółkiewski dodano 10 lat temu

  Co z Parkiem miejskim, który już, już miał otrzymać dotacje na renowację?
  Co z LO Żółkiewski, termin przetargu (jak głosili urzędnicy PIS) jeż dawno minął.

 21. Ariell dodano 10 lat temu

  Te banery Kudelskiego przy starym cemntarzu to faktycznie obrzydliwy pijar.

 22. Promocja wyborcza dodano 10 lat temu

  Na ogół nie wchodzę na strony wyborcze, ale teraz wiem, dzięki tym zdjęciom, na kogo zagłosuję w okręgu nr 1. Dzięki.

 23. Nasze zabytki dodano 10 lat temu

  Ciekawe jaki jeszcze zabytek siedlecki "udekorują" swoimi podobiznami?

 24. Wstydzi się PO ? dodano 10 lat temu

  Kozaczyński rozstawił wielkie, przestrzenne banery i nikomu nie przeszkadza? Malutki znaczek, logo PO. Pod spodem napis o komitecie wyborczym i tyle. Nie ma co się chwalić milicja też była obywatelska. Dołożyli mi lat pracy, dzieci skazali na emigrację i jak tu żyć?

 25. Sklepikarz bis dodano 10 lat temu

  Siedlecki PIS wspiera oligarchiczny handel- rodzimy i obcy.Zabija Kudelski i Głowacki handel drobny-rodzinny- siedlecki.Galeria i Supermarkety są tego przykładem.Polityka siedleckiego PIS stoi w sprzeczności do tez i programów głoszonych przez Prezesa Kaczyńskiego.My drobni handlowcy- siedlczanie- tutaj płacący podatki i daniny-Zbieramy podpisy pod skargą na działalność dotyczącą polityki miasta Siedlce przez Prezydentów " Kudelskiego i Głowackiego ".Zaprosimy Prezesa na " pikiete- którą zamierzamy zorganizować przed Magistratem.

  • mieszkaniec dodano 10 lat temu

   gdzie można podpisać się pod skargą i kiedy ta pikieta.Chętnie sie ze znajomymi dołączymy

   • kiedy ta pikieta? dodano 10 lat temu

    kiedy ta pikieta?

 26. jaka obłuda dodano 10 lat temu

  Boże widzisz i nie grzmisz ,ruiny się walą ,farba i tynk odchodzą całkowicie ,wszyscy wieszają co popadnie a teraz nagle wszyscy obrońcy zabytków ,śmieszne

 27. Powinni się wstydzić dodano 10 lat temu

  A co się dzieje w święta kościelne -żenujące!!!
  Kościoły i cmentarze to nie powinny być miejscami agitacji politycznej.
  Powiedzenie: "po trupach do celu"ukazuje ich politykę.
  Jedynie ci od Korwina potrafili się powstrzymać od tej błazenady pod grobami naszych bliskich.

  • Alez święci ci "od Korwina" dodano 10 lat temu

   Wizerunek Wyrzykowskiego można podziwiać wzdłuż ulicy Starowiejskiej jadąc na cmentarz.
   A Kozłowski to już z lodówki nawet wyskakuje – jest wszędzie,

   • Wyrzykowski dodano 10 lat temu

    Starowiejska to mój okręg wyborczy i tam mieszkają ludzie, którzy chcieli wywiesić moje banery. Kozłowski może i wyskakuje z lodówki (skąd w takim razie wyskakuje Kudelski?) – ale za swoje pieniądze, a nie z pieniędzy podatników jak to robi PiS. Komuś mocno nie pasuje, że Nowa Prawica robi niezłą kampanię pokazując tym samym, że banda sejmowa mogłaby równie dobrze funkcjonować bez dotacji budżetowych.

    • a możesz kandydacie wisieć gdzie chcesz, dodano 10 lat temu

     tylko nie wytykaj innym, że też wiszą.

     • Wyrzykowski dodano 10 lat temu

      Nie mogę wisieć gdzie chcę bo te kwestie reguluje kodeks wyborczy i to samo tyczy się każdego innego kandydata. Poza tym nie wszystkie miejsca zgodne z prawem są miejscami stosownymi, szczególnie jeśli nie ma w tym umiaru podobnie jak nie było umiaru w zadłużaniu miasta.

  • Głosować dodano 10 lat temu

   Tylko na PIS, 23 radnych z PIS-u i spokojna głowa Prezydenta.
   Zróbcie tak, namawiajcie wszystkich, dopiero będzie dobrze w Siedlcach.

   Bo ma być zgodnie z wolą Prezesa:
   "słuchać i służyć"
   Amen.

   • Swietna sprawa. dodano 10 lat temu

    Jeden z kandydatów na Prezydenta lubi wypić jak wygra będzie wesoło.

 28. SDS dodano 10 lat temu

  Napisałem dzisiaj swój komentarz na temat wyborów w Siedlcach ale go usunęli .Partia Wojtka ma wszędzie swoje macki.

  • na Tygodniku dodano 10 lat temu

   wyłączona została możliwość komentowania artykułu o sporze Orzełowskiego z Tomczukiem, podobno to decyzja naczelnego.

 29. siedlczanin dodano 10 lat temu

  Szkoda, ze nikt nie zauważał wcześniej wiszących reklam. nikomu to nie przeszkadzało, a było ich trochę: foto, kwiaciarnia, szkoła katolicka, emfaso.
  no a dopiero gęby przeszkadzają….
  mam nadzieje, ze zrobi się porządek i z tymi wcześniejszymi. i przydałaby się jakaś informacja co do Bramy….

  • Tomasz dodano 10 lat temu

   Pewnie że szkoda. Jednakże od polityka ubiegającego się o publiczny mandat a w szczególności od urzędującego Pana Prezydenta wypadałoby oczekiwać poszanowania prawa ze szczególną troskliwością. Przy okazji widać na tym smutnym przykładzie jak władzy obecnej i być może przyszłej zależy na estetyce przestrzeni publicznej Siedlec. Wojna na plakaty/bannery jest prymitywna, żenująca i upokarzająca dla wyborcy.

  • Zauważał dodano 10 lat temu

   zauważał, zauważał jednak nikt nie reagował, tak jak nikt nie reaguje na pokazywany stan resztek dzwonnicy.

 30. Plakaty PO stwarzają zagrożenie ruchu dodano 10 lat temu

  Pani Głozak niech też zgłosi sprawę na policję i zapyta czy to zgodne z prawem drogowym, że 2-metrowe banery polityków PO zasłaniają drogi przy dojeździe do ulicy Warszawskiej (np zasłonięty jest widok na drogę dla rowerów na rogu Warszawskiej i Poznańskiej). Rowerzysta mając pierwszeństwo i jadąc w stronę miasta NIE jest widoczny dla pojazdu, który z Poznańskiej dojeżdża do Warszawskiej. W miejscu tym już było dużo potrąceń rowerzystów.

  • a kto ci zabrania zgłoszenia tego np. telefonicznie na policje? dodano 10 lat temu

   Czy musi to zrobić pani Głozak?

   • banery PO i zagrożenie ruchu dodano 10 lat temu

    Pani Głozak o szczątkach po "dzwonnicy" też nie musiała zgłaszać sprawy, nie tak?

    ps
    opisałem poważniejsze zagrożenie dla bezpieczeństwa, a nie donosy do konserwatora z zazdrości, więc interwencja jest o wiele bardziej konieczna. Dziennikarz ma o wiele większą siłę przebicia, czy tak trudno to zrozumieć?

    • o rety... dodano 10 lat temu

     zgłoś to zagrożenie we właściwe miejsce, a jeśli nikt z tym nic nie zrobi to wtedy poproś o interwencję panią Głozak, bo dopiero wtedy będzie to materiał dziennikarski, tak trudno zrozumieć?

  • Gazety (śmieci) Kozaczyńskiego dodano 10 lat temu

   Szanowna Pani Redaktor;
   Proszę przejechać się po osiedlach z aparatem fot. i porobić zdjęcia tego śmietnika z gazet który pozostawiają ludzie Kozaczyńskiego. Jak na dzwonnicy oprócz innych reklam pojawił się baner PiSu to trzeba było zgłosić konserwatorowi. Jak bezczelnie zaśmieca się osiedla i klatki schodowe materiałami głównie PO to reakcji nie ma. Bardzo proszę o poruszenie tej sprawy w nowym temacie.

   • Tomek dodano 10 lat temu

    Śmiecą proszę Ciebie to ludzie, którzy te gazetki dostają i wywalają gdzie popadnie. Wątpię by ludzie rozdający ulotki, gazetki obojętnie czyje wywalali je na ulicę. Pod nogami leżą z PO, PiS, Nowej Prawicy, Sitnik i wiele innych. Ale to już tylko wynika z kultury siedlczan, którzy nie wiedzą jak kosza używać.
    Widzisz jak ktoś wyrzuca śmieci na ulicę zadzwoń po straż miejską. Jeśli oni nie będą reagować napisz do SPIN, wtedy to będzie sprawa.

    PS Ja mieszkam na osiedlu na którym jest najwięcej reklam/ulotek PiS. Każdego dnia ze skrzynki wyciągam i co mam teraz aferę robić??? Wyrzucam do kosza i po sprawie, a że inni na ulicę no cóż taką mamy kulturę.

    • Gazety (śmieci) Kozaczyńskiego dodano 10 lat temu

     Zgadzam się z Tobą, taką gazetę, czy ulotkę powinien dostawać wyborca do ręki a nie za wycieraczkę lub do skrzynki.

 31. obserwuję dodano 10 lat temu

  Tak patrząc na nasze Siedlce "wyborcze" czuję się zażenowany i często mi wstyd za niektórych kandydatów. Tak drapieżna propaganda reklamowo-wyborcza PiS i PO, szczególnie PiS jest niebywała. A już niesmaczne najbardziej są olbrzymie reklamy przy i przed kościołami oraz nawet w czasie Wszystkich Świętych przed cmentarzami. to niesmaczne wykorzystywanie tych miejsc i wierzę, że ma to odwrotny skutek czyli niechęć do tych kandydatów tak się promujących.
  Prezydent tak się wszędzie eksponuje jakby nikt go tu nie znał. to oznacza lęk przed przegraną. Samymi banerami i tym, że się jest już dwie kadencje prezydentem wyborów nie załatwi. Pozdrawiam

 32. Estera dodano 10 lat temu

  Mnie ciekawi głównie fakt tego, że jeszcze kilka miesięcy temu przy budynku od strony parku było drzewo,które nagle zniknęło,jakby komuś przeszkadzało?A może Pan Kudelski już sobie szykował przestrzeń na bilbord?Takie drzewo utrudniało tak imponującą reklamę po obu stronach…więc wpisano je do wycinki…ciekawe….że akurat przed kampanią.

 33. mieszkanka siedlec dodano 10 lat temu

  Może Pan prezydent zainteresował by się leżącymi lumpami na ulicach róg Rynkowej i 11-go -Listpada a szambo i noclegownię zrobili sobie pod schodami budynku Błonie 8 .Pisma i interwencję u służb miejskich nie przynoszą żadnego efektu.

 34. komentarze dodano 10 lat temu

  Nie ma czasu, wyłączyć możliwość komentowania.
  Jak ..S będzie się cieszył.

 35. Wielka potrzeba dodano 10 lat temu

  W nowej kadencji obrady Rady Miasta powinien prowadzić Przewodniczący. Prezydent nie powinien siedzieć za stołem prezydialnym.
  Co ma do powiedzenia Przewodniczącemu powinien to zrobić przed sesją.

 36. Jeżeli ta brama należy do parafii św. Stanisława - tym gorzej dodano 10 lat temu

  Oto co na temat agitacji wyborczej mówi kuria metropolitarna w Lublinie (podlega jej diecezja siedlecka):
  "O komentarz poprosiliśmy ks. Krzysztofa Podstawkę, rzecznika lubelskiej kurii. Jasno stwierdza, że żadnego plakatu wyborczego na ogrodzeniu parafii być nie powinno. – Bo nie niesie ze sobą treści ewangelizacyjnych. Jeszcze arcybiskup Józef Życiński wydał zalecenie, żeby przy kościołach nie umieszczać żadnych banerów. Nawet podczas remontu nie powinno być reklam firm budowlanych. To nie jest tablica ogłoszeń – przypomina. Zaznacza, że obecny metropolita lubelski abp Stanisław Budzik takiego zalecenia nie wydał, bo nie ma potrzeby. – Zasady są bowiem powszechnie znane – dodaje ksiądz rzecznik".

  • Skuteczność artykułu dodano 10 lat temu

   Skuteczność artykułu jest zerowa.
   Skuteczność jakiejś tam Pani od zabytków zerowa.
   Może tym art. SPIN chciał się "zweryfikować" (ktoś już używał ostatnio tego słowa).

 37. SDS dodano 10 lat temu

  Myślę,że p.Kudelski powinien jeszcze powiesić swój baner wyborczy na urzędzie miasta z 3 stron i na urzędzie wojewódzkim -jemu wszystko wolno.Darmowe ściany.

 38. rrrrr dodano 10 lat temu

  Zwalniam jutro wszystkich pracujących w U M
  .Od 17.11.2014 będzie nowy nabór w urzedzie pracy.Wojtek

 39. obserwator II. dodano 10 lat temu

  Patrząc na reklamy przedwyborcze nasuwa się jeden wniosek,że "politycy niczym g…o do wszystkiego się przylepią" nie są to moje słowa ale są to słowa polityka,który był lub jest w PiS,więc nie dziwi mnie fakt wiszących kandydatów na latarniach,drzewach bo może oni sami uznali że to najlepsze miejsce dla poszczególnych osób i w ten sposób pokazują swoją wolę i miejsce gdzie najlepiej się czują.Cóż dla nich znaczą zabytki- to tylko element politycznej gry jaka się rozgrywa w pędzie do koryta politycznego.

 40. Katolik dodano 10 lat temu

  Hofman też nasz pouczał jak mamy żyć był wizytówką PiS podobnie jak pan Orzyłowski w Siedlcach no i wyszło świętoszki wstyd i hańba .

  • Orzełowski dodano 10 lat temu

   powiesił się wczoraj na wszystkich słupach wzdłuż Piasków Zamiejskich.
   Obaj z Kudelskim stoją też przy peronach na Siedlcach Zachodnich – ale we właściwej pozycji – przodem do kaplicy.
   A największa hipokryzja tych panów tkwi w tym, że zarówno Kuelski jak i Orzełowski nie zamierzają mandatu radnego sprawować. Są tylko "wyborczą lokomotywą" dla (…) za ich plecami na listach.

 41. Zorro dodano 10 lat temu

  Pozdrawiam siedleckich Hofmanów z PiS pana Tchórzewskiego ,Kudelskiego ,Sobolewskiego ,Głowackiego ,Somle,Orzyłowskiego i pozostałych świętych i sprawiedliwych jedynych w Siedlcach.amen

 42. Serwisant Garcia dodano 10 lat temu

  Zorro ty chu..dy człowieczku….

  • Reakcja dodano 10 lat temu

   Reakcja na wpis Zorro niezwykle delikatna, taka katolika taka w trybie wyborczym.
   Jestem pewien, że to nie członek (nie wiązać z przechwałkami pana H) nieskazitelnej partii pisał.

 43. Adaś to Ty? dodano 10 lat temu

  Adasiu, Jeszcze cztery lata temu na koniec przysięgi na radnego nie powiedziałeś formuły, "tak mi dopomóż Bóg", potem mówiłeś, że się nie będziesz obnażał wiarą.
  Wiarę traktujesz instrumentalnie, ty mały człowieczku. Czytania, psalmy to wszystko na pokaz. Podobno teraz Jana Pawła II cytujesz na ulotkach wyborczych? coś o dzieciach…(…) jesteś. Niech rodzice się wypowiedzą jak traktujesz ich dzieci na lekcjach w-f.
  Drugi Hofmann to ty: twoja żona to prezes twojego stowarzyszenia, synkowie – trenerzy.
  A jeszcze opowiedz jak za to samo zatrzymali Cię w Dasing, Za wniesienie i próbę (…) w restauracji Octoberfest, podczas dyplomatycznej wycieczki rajców miejskich w 2012r. do Dasing. Wszyscy to widzieliśmy.

 44. Partyzant dodano 10 lat temu

  Tyle różnych stronnictw -pchających sie do KORYTA.Kogo wybrać ? .Ja namawiam na Peło.Dlaczego ?.Za podniesienie wieku emerytalnego do 67 lat ,za podniesienie podatku Vat do 23% / w tym ubranka dla dzieci /,za zlikwidowaną ulgę budowlaną i internetową ,za próbę wprowadzenia ustawy śmieciowej w Siedlcach -rujnującą rodziny średnio i niżej uposażonych/.Czy po w/w tezach -Masz wątpliwości-Naród głupi wszystko kupi.Amen

 45. Szwagier cioci Orzełowskiej dodano 10 lat temu

  Ja protestuje- cała rodzina ORZEŁOWSKICH startuje / nie tylko z PIS /w wyborach samorządowych – a ja – o mnie zapomnieli ?Jan

 46. Barnaba dodano 10 lat temu

  Oglądnąłem sprawozdania z konwencji PO. Propaganda przerastająca najlepsze lata propagandy komunistycznej. Płaczą Tusk i Kopacz, potem już nawet ronią zły a reszta płakała pewno po tym spędzie. Podobnie jest z PIS ale skromniej, bez płaczu. Obie konwencje to spęd pierwszej ligi politycznej, celebrytów i chętnych do przyszłej kariery polityków obu partii !!! Ba i tu nagle w telewizorniach słyszę jak znani redaktorzy naszych podobno niezależnych mediów piszą, iż konwencja PO była świetnie zorganizowana, a PIS źle bo w małej sali. O milionach jakie za te konwencje i telewizyjne transmisje płacono ani słowa. Po prostu media nie wiedzą. Słuchałem też informacji o kolejnej aferze trzech posłów PIS nadanej mediom przez PO, bo biedni musieli do samolotu zabierać reklamówkową gorzałę. Teraz niech piją sobie to piwo. Mało tego kontrolował będzie tą aferę marszałek Sikorski, który służbową kartą płacił kilkaset zł. za prywatną kolację – a o wyłudzaniu przez większość posłów w Polsce i PE diet, zwidzedzaniu świata wiedzą prawie wszyscy oprócz kierownictwa sejmu i rządzących. Taśmy prawdy wcięło w prokuraturze RP i po aferze. Jako rodzynek tuby propagandowej zostawiono sprawę posła Wiplera i pełne frazesów gęby polityków. Takie oto mamy ELITY POLITYCZNE. Więc za tydzień idźcie Państwo do wyborów i głosujcie na jeszcze gorsze układy lokalne. Ja zostaję w domu. Nie będę głosował na buźki z bilbordów tak długo jak nie będzie zmiany ordynacji wyborczej i odwołania milionowych dotacji z budżetu na te właśnie bilbordy i telewizyjne pseudo reklamy. Poważni politycy szanują wyborców i spotykają się z nimi nie na bilbordach za partyjne pieniądze ale na otwartych spotkaniach. Więc jeśli chcecie mieć gorzej to idźcie na wybory.No i cóż ?

 47. ello dodano 10 lat temu

  Może gdyby jednak 70-80% uprawnionych mieszkańców oddało swój głos w wyborach to rzeczywiście rządziliby nasi przedstawiciele. Zamiast opluwać innych na forach internetowych lepiej wykazać się na głosowaniu.

 48. sprzątaczka. dodano 10 lat temu

  Dziwicie się siedleckiemu PiS,że reklamuje się na bramie zabytkowej w Siedlcach.Jest to może nieposzanowanie zabytków,ale to co robią już (…)-czytaj osoby roznoszące ulotki z logo Platformy obywatelskiej to już szczyt chamstwa tych osób,które nakazują wprost rzucanie ulotek na wycieraczki w blokach.Złapałem sam osobiście takiego (…) i musiał zebrać wszystkie ulotki z klatki schodowej i jak kazałem położyć na skrzynkach pocztowych na dole to z honorem wyszedł z klatki zabierając te śmieci ze sobą.Ten proceder trwa dalej i może tu kandydat na Prezydenta miasta wpłynie na to swoje środowisko jak chce uzyskać jakieś głosy choć wątpię czy to będzie wystarczające na pokonanie obecnego Prezydenta,który nie jest z mojej bajki ale chcę zobaczyć jak poradzi sobie ta ekipa z kłopotami jakie sobie zrobili i czy pierwszym ruchem po wyborach będzie podniesienie podatków jak to zwykle bywa po wyborczym maratonie.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?