SPIN

Będzie decyzja nakazująca zdjęcie reklam z zabytku

Beata Głozak wtorek, 4 listopada 2014, 22:46 Aktualnie

Wyborcze reklamy znikną z zabytkowej bramy-dzwonnicy znajdującej się przy ul. Piłsudskiego w Siedlcach.  

Plakaty zawisły na zabytkowym obiekcie w miniony piątek, ale wszystko wskazuje na to, że długo nie powiszą. Na ekspozycję banerów zgodę powinien wydać wojewódzki konserwator zabytków, ale nikt o taką do niego nie wystąpił.

– Zaburza to ekspozycję obiektu, wpływa negatywnie na jakość wizualną przestrzeni i wprowadza dodatkowy chaos. Dziś nasz pracownik był na miejscu, na oględzinach i obecnie jest przygotowywana decyzja nakazująca usunięcie reklam i powrót do stanu poprzedniego – powiedziała dziś po południu w Polskim Radiu RDC Agnieszka Żukowska, rzecznik prasowy Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

28 komentarzy

 1. Michał Wiśniewski dodano 7 lat temu

  Ojoj… czyli nikt zgodnie z prawem i sprawiedliwością nie zapytał o zgodę? Ale wstyd…..

  • na zamówienie działanie ? dodano 7 lat temu

   Wcześniej reklamy wisiały i nikomu nie przeszkadzało ,więc się Karaś postarał w PO w Wawie "nacisnąć"? -Hipokryzja i tyle .Ale wyborcy to ocenią ,tak samo jak jego start do parlamentu-najniższy wynik

 2. I co? dodano 7 lat temu

  I to wszystko Panu Prezydentowi zrobił SPIN?
  Może jeszcze SPIN wyśledzi "spadochroniarzy" PIS na innych listach wyborczych.

 3. Maniek dodano 7 lat temu

  PiS – Panowanie i Stołki

 4. pisarz dodano 7 lat temu

  Wcześniej wisiały tam różne reklamy i gdzie był wtedy Konserwator Zabytków, wcześniej mu to nie przeszkadzało. Czy obecna interwencja Konserwatora to działanie na zamówienie.

  • Do kupy efastera dodano 7 lat temu

   Obecnie kolego działa uPOlityczniony SPIN. Wstyd Panie redaktorki za brak obiektywizmu, przynajmniej w czasie wyborów.

 5. rudy dodano 7 lat temu

  niech spin sie zajmie rowniez dworem w Iganiach, może też będzie miał szczęście do konserwatora bo o ile wiem za doprowadzenie zabytku do takiego stanu to mozna pokusić sie o jego odebranie

 6. on dodano 7 lat temu

  Szczerze mowiac takie to dziwne wiekszosc osrdkow kultury jest pod nadzorem PIS w Siedlcach i zawsze podkreslaja jakie wazna jest kultura i szanowanie tradycji a tutaj pokazuja innym ze to to tylko puste slowa… dlatego ich nie lubie za oblude

 7. echo dodano 7 lat temu

  Powinien być nakaz zdjęcia reklam i stosowny mandat .

 8. siedlecki dodano 7 lat temu

  zdejmijcie też EMFASO i KWIACIARNIE – tak samo wiszą….

  • Może Emfaso i kwiaciarnia mają zgodę? dodano 7 lat temu

   Może Emfaso i kwiaciarnia mają zgodę? Nikomu do tej pory nie przeszkadzały te reklamy. A jeśli zgody nie miały, to mam nadzieję, że pan Fiedorczuk też tym się łaskawie zajmie.

   • Emfaso dodano 7 lat temu

    Emfaso, kwiaciarnia (i PiS) nie potrzebują zgody konserwatora zabytków na powieszenie reklam. Na pewno by jej nie uzyskali. Bo zgodę może tylko uzyskać i potrzebuje właściciel obiektu.

 9. Andrzej dodano 7 lat temu

  Oczywiście, gdyby wisiały reklamy jedynej słusznej partii i kandydata Kozaczyńskiego nikt w spoi-nie by sie nie zająknął. Dobrze, że do wyborów juz tylko kilka dni. Potem sprzątanie tego calego demokratycznego badziewia – mam nadzieję, ze szybkie.

 10. banery PO i zagrożenie ruchu dodano 7 lat temu

  Proszę dziennikarzy o interwencję i pytanie do Policji w sprawie zagrożenia ruchu drogowego jakie powodują dwumetrowe banery PO zasłaniające ścieżki dla rowerów przy prostopadłych uliczkach dochodzących do Warszawskiej, wzdłuż ulicy Warszawskiej (np zasłonięty jest widok na drogę dla rowerów na rogu Warszawskiej i Poznańskiej). Rowerzysta mając pierwszeństwo i jadąc w stronę miasta NIE jest widoczny dla pojazdu, który z Poznańskiej dojeżdża do Warszawskiej bo tuż na rogi stoi kilkumetrowy baner. W miejscu tym już było dużo potrąceń rowerzystów.

 11. Kamil dodano 7 lat temu

  Przyznam, że jestem zbulwersowany tępotą czytających. Sprawa wyszła od siedlczanki, która powiadomiła dziennikarki, a nie od dziennikarek. Jako obywatelka naszego kraju ma zresztą święte prawo, a nawet obowiązek do tego, by informować o nadużyciach, a brak zgody w sytuacji, gdy jest wymagana, to jednak złamanie prawa. Ja jestem jej wdzięczny, ale siedlecki ciemnogród oczywiście ma pretensje. Tutaj przynajmniej nie jest blokowana wolność słowa i można się swobodnie wypowiedzieć. Tymczasem "Tygodnik Siedlecki" pod jednym z tekstów zablokował ostatnio komentarze. Pytanie: dlaczego? Czy były niewygodne dla radnego Tomczuka albo dla Mariusza Orzełowskiego? Dla mnie taka jest bardzo nie na miejscu.

  • Kamil dodano 7 lat temu

   Dla mnie taka postawa jest bardzo nie na miejscu.

 12. Mam prośbe do pani redaktor dodano 7 lat temu

  nie wiem i nie umiem znaleźć informacji na temat:
  1. czy osoba pełniąca funkcję dyrektora CKiS może być również radnym miejskim?
  2. jeżeli nie – to czy kandydat na radnego jest gotowy zrezygnować ze stanowiska dyrektora dla sprawowania mandatu radnego – zgodnie z wolą wyborców, czy też oleje ten wybór dla pozostania na stanowisku.
  Mieszkam w okręgu gdzie kandyduje Orzełowski i bardzo mi na takim wyjaśnieniu zależy.

  • Wyrzykowski dodano 7 lat temu

   Można domniemywać, że zrobi tak, jak ostatnio – pójdzie na stołek w CKiS zwalniając miejsce dla jakiejś "maszynki do głosowania". Na czas jego nieobecności jego brat pewnie jak 4 lata temu zadba, by stołek nie wystygł.

 13. do kamila dodano 7 lat temu

  W tygodniku siedleckim zablokowana była rowniez mozliwośc komentowania artykułów o PECu.
  To przypadek????

  • Kamil dodano 7 lat temu

   Wątpię w tego typu przypadki…

  • głupie dodano 7 lat temu

   Czy Prezydent może być radnym ? Nie. A np. Sitnik kandyduje na radnego i prezydenta. Inni zresztą też (tylko Kozaczyński nie chce ? – wiecie dlaczego ?).

   • Anonim dodano 7 lat temu

    Jak nie prezydent to przynajmniej radny.
    W poprzednich wyborach Dobijański został radnym mimo że przegrał wybory Prezydenckie.

 14. procedury dodano 7 lat temu

  trwają, nastąpi wymiana pisemek, na odpowiedź jest odpowiedni termin i 17.11. reklamy zostaną zdjęte.

 15. blokada dodano 7 lat temu

  Blokada komentarzy Kamilu, to nie przypadek. Ulica wie w czym rzecz. Wstyd.

 16. krim dodano 7 lat temu

  Ostatnie prace nad ustawą samorządową, które prowadzone są w Sejmie przewidują wprowadzenie zakazu kandydowania do rad dla WF-menów. Będzie to z pewnością z pożytkiem dla lokalnej społeczności, bo pan od fikołków, niech zajmie się fikołkami, jeśli oczywiście potrafi.

  • /?/ dodano 7 lat temu

   Chyba kpisz sobie, znawco?

 17. World Wide Fund for Nature dodano 7 lat temu

  a może coś o ochronie środowiska i Platformie O.: na Nowych Siedlcach plakat Piotra T. (kandydata do rady miasta – tego co dotacje rozdaje) wisi na drzewie. Na ul. Garwolińskiej kandydatka Wanda P. przyczepiła się do kołka podtrzymującego drzewo. Może ktoś z Platformy naciśnie Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska. Platforma kocha nie tylko zabytki, ale i środowisko naturalne. A tak na marginesie – ta sprawa to wielka kompromitacja konserwatora zabytków…

 18. siedlczanka dodano 7 lat temu

  I słusznie.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?