SPIN

Uczennice ZSP nr 2 wśród 500 najlepszych młodych logistyków w Polsce

Aneta Borkowska czwartek, 6 listopada 2014, 10:09 Aktualnie

Ponad pół tysiąca uczniów szkół ponadgimnazjalnych z sukcesem przeszło szkolne eliminacje w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej, organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu. W tym gronie znalazły się uczennice z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Siedlcach.

W październikowym, pierwszym etapie olimpiady wzięło udział niemal 7,5 tys. uczniów z 285 szkół ponadgimnazjalnych w całej Polsce. W zawodach drugiego stopnia weźmie udział 515 olimpijczyków, którzy najlepiej rozwiązali 25 pytań testowych, dotyczących gospodarki zapasami oraz ogólnej wiedzy logistycznej. Wśród nich jest Paulina Mazurek oraz Magdalena Potera z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Siedlcach.

Kolejny do pokonania – etap okręgowy odbędzie się w 5 grudnia w kilkunastu szkołach na terenie całej Polski. Najzdolniejsi spośród uczestników VII edycji, spotkają się w finale, który odbędzie się tradycyjnie w Poznaniu, w siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki 6 marca 2015 roku. Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi 17 kwietnia.

Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna jest organizowana przez Wyższą Szkołę Logistyki od 2008 roku.

źródło: Alicja Gruszczyńska, Wyższa Szkoła Logistyki

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?