SPIN

Zamożność siedlczan wzrosła. Nasze miasto liderem w rankingu „Rzeczpospolitej”

Aneta Borkowska piątek, 14 listopada 2014, 10:43 Aktualnie

mapka zamoznosc

„Rzeczpospolita” opublikowała zestawienie, w którym Siedlce są liderem wśród miast w których w ciągu ostatnich dziesięciu lat zamożność mieszkańców wzrosła najbardziej według wpływów z podatku PIT.

Analizę przeprowadzono w 120 największych polskich miastach. Wynika z niej, że w naszym mieście wpływy z PIT są obecnie cztery razy większe niż dziesięć lat temu. To dało nam awans z 54 na 19 miejsce. Obok nas znajdują się także Ostrołęka, Skierniewice, Rzeszów oraz Biała Podlaska.

Jak podaje autorka tekstu Anna  Cieślak–Wróblewska zestawienie to daje jednocześnie obraz miast, w których można mówić o najbardziej dynamicznym rozwoju społeczno – gospodarczym.

źródło: Rzeczpospolita

11 komentarzy

 1. to się wytnie dodano 7 lat temu

  Tyle tysięcy ludzi pracuje w warszawie, a podatki płaci w Siedlcach, że od razu widać przychód. Więc zasługa władz chyba tylko i wyłącznie w tym, że wygoniła ludzi z Siedlec za chlebem 🙂

  • Obserwatorka dodano 7 lat temu

   Tak jak na całym świecie jest i w Siedlcach.W kołchozach typu Warszawa ludzie pracują a ŻYJĄ w normalnych ,spokojnych miejscownikach. Np. w USA np. w promieni 300 km moi znajomi każdego dnia jeżdżą do pracy . A fabryki nie zatruwaj im powietrza gdzie rosną ich dzieci w czystym środowisku mniejszych miejscowości.

   • to się wytnie dodano 7 lat temu

    Siedlce to nie USA, a Kudelski nie Obama …

   • do Obserwatorki dodano 7 lat temu

    1. czy to jest idealny stan, do którego twoim zdaniem powinniśmy dążyć, że do pracy trzeba dojeżdżać setki kilometrów? – rozkłada to coś, co jest dla człowieka najważniejsze: więzi rodzinne
    2. dlaczego człowiek miałby nie pracować w miejscu swojego zamieszkania?
    3. dlaczego akurat w europejskich krajach funkcjonujących prospołecznie jest tak, że obywatele pracują tu gdzie chcą a nie tu gdzie muszą? i nikt im nie wciska kitu, że do pracy trzeba dojeżdżać setki kilometrów? można? można

  • ekonomista dodano 7 lat temu

   ciekawe jak długo ktoś szukał populacji do rankingu, żeby Siedlce wypadły pozytywnie? a na którym miejscu wypadamy w kategorii PIT per capita w skali kraju? na którym miejscu jesteśmy pod względem ilości osób żyjących w ubóstwie i poniżej tej granicy?

 2. Propaganda przedwyborcza na stronie miasta dodano 7 lat temu

  http://www.siedlce.pl/index.php?option=16&action=news_show&news_id=2939&menu_id=0
  http://www.siedlce.pl/index.php?option=16&action=news_show&news_id=2938&menu_id=0

  Ile miasto zapłaciło za te mylące wyborców wyniki?
  Ile Pis zapłacił za te głupoty?

  • olimpia dodano 7 lat temu

   a ja jednak mam poczucie ,że w Siedlcach jest coraz lepiej ,i ładniej .pobudza to do czynu ,do działania i szukania inicjatywy w działaniu i pracy 🙂

 3. kolo dodano 7 lat temu

  Jak się startuje od zera to można sobie poskoczyć. Taki ranking nie daje obrazu rozwoju. Mnie interesuje na którym miejscu jesteśmy w przychodach na 1 mieszkańca.

 4. do " to się wytnie" dodano 7 lat temu

  To widać jak na dłoni w siedleckich pociągach kursujących z Siedlec do Warszawy. Dajmy w Siedlcach młodym pracę a przede wszystkim trochę władzy. Tak jest na całym świecie, a nie tylko u władzy są ludzie w podeszłym wieku.

 5. lelum polelum dodano 7 lat temu

  a może bardzo dyplomatycznie powiedziane, że w naszym mieście bardzo dynamicznie wzrosła emigracja za pracą????

  • to się wytnie dodano 7 lat temu

   Masz rację. A jak jest w pociągach do Warszawy to wiem dobrze z codziennych podróży do i z pracy. Niestety nie jestem z rodziny "sefa".

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?