SPIN

Rozpoczynamy wyborczą noc na SPIN-ie. Będzie druga tura

Aneta Borkowska niedziela, 16 listopada 2014, 21:02 Siedlce

O godz. 21. zamknięto lokale wyborcze. Polacy uprawnieni do głosowania od godz. 7 wybierali wójtów, burmistrzów, prezydentów miast a także radnych gminnych, powiatowych i sejmików wojewódzkich.

Siedlczanie wybierali władze samorządowe w 4 okręgach wyborczych w 43 obwodach głosowania. Uprawnionych do głosowania w naszym mieście było 60 472 osób. Siedlczanie głosowali na prezydenta miasta, radnych miejskich i radnych do sejmiku województwa mazowieckiego.

Swoich kandydatów do siedleckiej rady miasta wystawiło 7 komitetów wyborczych (Platforma Obywatelska, Nowa Prawica – Janusza Korwin-Mikke, SLD Lewica Razem,  Prawo i Sprawiedliwość, Bezpartyjne Siedlce, Siedleckie Towarzystwo Samorządowe, Polskie Stronnictwo Ludowe). Pełnej listy, czyli 46 kandydatów nie zebrał komitet Bezpartyjne Siedlce. Na liście „Bezpartyjnych” zarejestrowano 39 kandydatów. W sumie komitety zgłosiły 315 kandydatów na radnych miejskich. Miejsc w radzie miasta jest 23.

W walce o fotel prezydenta Siedlec swoich kandydatów wystawiło 7 komitetów wyborczych.

1. Kozaczyński Jacek – Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska
2. Kozłowski Mateusz Bronisław – Komitet Wyborczy Nowa Prawica – Janusza Korwin-Mikke
3. Krupa Jacek – Koalicyjny Komitet Wyborczy SLD Lewica Razem
4. Kudelski Wojciech Józef – Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość
5. Sitnik Andrzej – Komitet Wyborczy Wyborców Bezpartyjne Siedlce
6. Sochacka Anna – Komitet Wyborczy Siedleckie Towarzystwo Samorządowe
7. Szpakowski Leszek Roman – Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe

Druga tura wyborów wójta, burmistrza, prezydenta miasta – 30 listopada – odbędzie się tam, gdzie w dzisiejszym głosowaniu żaden z kandydatów nie zdobędzie ponad połowy głosów.

Mirosław Onisko, komisarz wyborczy w Siedlcach

W naszym okręgu wybory przebiegały spokojnie bez incydentów do chwili obecnej. Lokale są już zamknięte, nie było przerw i nie było konieczności przedłużania. Frekwencja w Siedlcach na godzinę 17.30 wyniosła 37.84 procent.
Teraz komisje liczą sporządzą protokoły i przekazać miejskich komisji. Tam jeszcze raz wszystko sprawdzone będzie i do nas tutaj przekazane. Bardziej szczegółowe dane mogą być sporządzone około godziny 2.

Najprawdopodobniej pierwsze informacje o wynikach wyborów na prezydenta Siedlec mogą pojawić się za pół godziny. Według danych z jednej z komisji Andrzej Sitnik i Wojciech Kudelski mieli zdobyć po ok. 280 głosów.

Wszystko wskazuje na to, że Siedlce czeka druga tura wyborów prezydenckich. Walka rozegra się pomiędzy Andrzejem Sitnikiem a obecnym prezydentem Wojciechem Kudelskim.

W kolejnym obwodzie ponad 300 głosów oddanych na W. Kudelskiego ponad 200 na A. Sitnika. Atmosfera w urzędzie miasta różni się od tej sprzed czterech lat. Do magistratu kilkadziesiąt minut temu dołączyli kolejni radni PiS, a wśród nich także poseł Krzysztof Tchórzewski i radny sejmiku mazowieckiego Karol Tchórzewski.

Po podliczeniu głosów w 9 obwodach – bardzo wstępne informacje wskazują, że ok 42 proc. głosów oddano na Wojciecha Kudelskiego, na Andrzeja Sitnika 26 proc. Anna Sochacka ma mieć ok. 14 proc.

Mamy kolejne nieoficjalne wyniki z kolejnych obwodów. Tendencja utrzymuje się cały czas, czyli ok. 40-42 proc. głosów na Wojciecha Kudelskiego a ok. 25-26 na A. Sitnika.

Według kolejnych informacji podliczono głosy z 24 obwodów. Na obecnego prezydenta ma być oddanych ok 39 – 40 proc. głosów, Andrzej Sitnik nadal ok. 25 proc. Anna Sochacka ok. 16 proc. Ok. 10 proc. ma zgarnąć Jacek Kozaczyński.

Spływają do nas kolejne nieoficjalne głosy. Wynika z nich, że poparcie dla Wojciecha Kudelskiego nieznacznie spada i teraz ma wynosić ok 37 – 38 proc. Poparcie dla Andrzeja Sitnika nadal ma wynosić ok. 26 proc.

Zmiana – z ostatnich informacji wynika, że zliczono głosy z połowy obwodów – według nich obecny prezydent ma mieć 39,57 proc. głosów, Andrzej Sitnik 25,67 proc., Anna Sochacka przekroczyła 15 proc. Jacek Kozaczyński ok. 9 proc. a pozostali kandydaci po ok. 3 proc.

Ostatnie informacje: Wojciech Kudelski: 39,67 proc. Andrzej Sitnik: 25,83 proc. Anna Sochacka: 15,66 proc. Jacek Kozaczyński: 10,61 proc.

– godz. 00.39 – Z ok. 60 proc. obwodów – Wojciech Kudelski 40,32 procent. Andrzej Sitnik 25,34 procent. Anna Sochacka 15,35 proc. Jacek Kozaczyński 10,75 proc.

– godz. 00.50 – do tej pory Wojciech Kudelski najlepsze wyniki otrzymał w obwodzie na Składowej – ponad 47 proc. oraz w Prusie 45 proc. Andrzej Sitnik najlepsze wyniki otrzymał na Wiązowej – 39 proc.  i 37 proc. w SP nr 7.

godz. 1.47 – nie ma nowych danych, gdyż są problemy z systemem

godz. 1.51 – po dodaniu informacji z obwodu na ul. Żwirowej. Wojciech Kudelski 41 proc. Andrzej Sitnik 24.5 proc. Anna Sochacka 15,8 proc. Jacek Kozaczyński – 10,6 proc

117 komentarzy

 1. Ariell dodano 10 lat temu

  Czekamy na informacje z komisji wyborczych

  • :) dodano 10 lat temu

   też nie mogę się doczekać informacji, że Sitnik wygra

  • Paweł dodano 10 lat temu

   najbardziej się cieszę że szanowna Pani Orzełowska nie przeszła to by dopiero ze szwagierkiem tworzyli duet ( kolesiostwo pierwsza liga). Dość tych klanów. !!!!!!!!!!

  • Siedlczanin dodano 10 lat temu

   Kudelski nie jest prawidłowym człowiekiem na prezydenta czekam z utęsknieniem i mam nadzieję że wygra Pan Sitnik trzeba postawić na młodszego człowieka i myślę że to dobry wybór idę jutro głosować na niego co do kudelskiego nie jest to dobry człowiek zadłużył miasto wiele młodych ludzi nie ma pracy a co wyżywić rodzinę i zapewnić im byt życiowy wiele osób wyjeżdża z Siedlec bo brak perspektyw na życie aby załatwić u kudelskiego sprawę poprosić o pomoc nie ma co liczyć robi się purpurowy ze złości ma w d…szarych obywatelów wybudował galerię i poco komu jak nie ma tam w większości Polskich sklepów a ceny są kosmiczne i nie stać większość ludzi na tak drogie ubrania jeżeli dalej ten człowiek będzie dalej żądził to dalej Siedlce będą miastem na 1 miejscu zadłużonym odbierzmy Siedlce politykom a oddajmy mieszkańcom i szlak mnie trafia jak (…) kudelskiego piszą że to najlepszy prezydent na świecie powinni tak mu wylizać (…) aż poczuje w żołądku

 2. Stanisław dodano 10 lat temu

  Zardzewiała blacha na dachu Urzędu Skarbowego.Będą przecieki.

 3. dobre bo siedleckie dodano 10 lat temu

  no i jakie wyniki ? (nieoficjalne, cząstkowe, jakiekolwiek)

 4. WS dodano 10 lat temu

  Wojtek wygrał? Czy dogrywka za 2 tygodnie?

  • :) dodano 10 lat temu

   Jak widać nie wygrał, ot pewnie zawiedziony, że nie ma aż tak dużego poklasku, jakiego był pewien

 5. gość dodano 10 lat temu

  Kiedy będą wyniki wyborów, jest 22.28!

  • Sitnik brawo! dodano 10 lat temu

   ostateczne za dwa tygodnie

 6. sadasd dodano 10 lat temu

  Głosować na Sitnika!!!

  • popieram... dodano 10 lat temu

   i głośno mówić, że Sitnik najlepszy kandydat

 7. Jacy Radni dodano 10 lat temu

  Jacy Radni? Chyba byli Radni?

 8. tak, tak zgadzam się z tym dodano 10 lat temu

  "wybory samorządowe nie powinny być partyjne, to jest dewiacja"

 9. Tołdi dodano 10 lat temu

  Co do pana Sitnika – szanuje, nie krytykuje jego samego. Ale przed wyborami na ich stronach – "prosze o zgłaszanie sie na kandydatów do rady miasta z naszego ugrupowania" – czyli każda szumowina może startować pod szyldem A. Sitnik. Szkoda że nie ma tam ludzi z ideami, poglądami, tylko polityczno – kolesiowska zbieranina przypadków ludzi

  • Bartek dodano 10 lat temu

   Nie wiem czy wiesz ale 300 zebranych w słusznej sprawie odparło atak wielkiej armii

   Zbieranina, wariaci, przypadkowi, z łapanki nazwij to jak chcesz ciesze się z tej łapanki

   Złapali mnie na Dniach Miodu

   i dziękuję że się tam znalazłem, walczymy o wolność walczymy o normalność

   O jakie wartości TY walczysz ???

   O pieniądze, stołki ?

   Dobry gospodarz to ten co potraf przyznać się do błędu.
   Nie wstydzi się swoich czynów i nie kryje za tajemnicami handlowymi

   Dziękuje wam wszystkim z łapanki za poświęcony czas i wielkie serce do walki współpraca z wami to dla mnie zaszczyt.

   A ten wynik to nasza nagroda 🙂

 10. emil dodano 10 lat temu

  emeryci na emeryturę

  • gość dodano 10 lat temu

   Odnowa siedleckiego ratusza pilnie potrzebna!!! Emeryci na emeryturę! CZAS niech sprzyja młodym!

  • Anonim dodano 10 lat temu

   przecież jest?

 11. siedlczanin dodano 10 lat temu

  Przestańcie wyciągać pochodne wnioski. O wynikach zadecydują wyniki głosowania w największych obwodach. A tam wyniki głosowania jeszcze są liczone. Okaże się, że może nie być drugiej tury. Mniej emocji a więcej chłodnej kalkulacji proponuję.

 12. newmax dodano 10 lat temu

  Tragedia dla Siedlec jeśli Kudelski zostanie. Będzie kolejna kadencja absurdów!

 13. xxx dodano 10 lat temu

  Oj tak. i to wielka tragedia. Emeryci czas do domu wnuki bawić.

 14. olo dodano 10 lat temu

  Oby poszedł po rozum do głowy i pozbył się Sochackiej. To był jego najwiekszy błąd.

 15. ... dodano 10 lat temu

  Tragedią dla Siedlec będzie jak na prezydenta zostanie wybrany Sitnik! Kudelski to według mnie dobry prezydent i powinien zostać dalej!

  • Sitnik, tylko Sitnik! dodano 10 lat temu

   mieszkańcy Siedlec wybiorą, a nie zostanie wybrany – to po pierwsze, a po drugie – masz chyba dość abstrakcyjną definicję tragedii

 16. aro dodano 10 lat temu

  To znaczy ,że mieszkańcy Siedlec chcą zmian i mimo ogromnego zaangażowania w kampanię wyborczą obecnie rządzących już nie da się tego ukryć

 17. ciekawe? dodano 10 lat temu

  cieszę się, jest jeszcze nadzieja że skończą się festiwale przy pomnikach i inne pierduły ….. ….

  • ... dodano 10 lat temu

   … i może będziemy przy okazji miastem cywilnym, oby ta rozsądna większość poszła do urn w drugiej turze

 18. joł dodano 10 lat temu

  Kiedy beda radni miasta siedlce?

 19. Mieszkanka Siedlec dodano 10 lat temu

  Zostali jeszcze inny. Przecież nie koniecznie muszą oni wygrać.:)

 20. wyborca dodano 10 lat temu

  Trzeba mieć nadzieję,że nie wydarzy się jakiś cud nad urnami i dojdzie do drugiej tury

 21. Pracownik budżetówki dodano 10 lat temu

  A ja liczę na to, że kolejną kadencję prezydentem będzie pan Kudelski i na niego dzisiaj głosowałam, a jak trzeba będzie w drugiej turze wyborów również zagłosuję na W. Kudelskiego i wszystkich będę do tego namawiać!

  • koles dodano 10 lat temu

   no to chyba cie….. niech zadluzenie miasta bedZie wieksze i pracy jeszcze mniej! gratuluje ch……. wyboru

  • haha dodano 10 lat temu

   bo ci tak wygodnie pewnie po rodzinie z Wojtusiem jesteś

  • ... dodano 10 lat temu

   Popieram!

  • fred dodano 10 lat temu

   Ja też.

  • gość dodano 10 lat temu

   Podpisz się, to na pewno awansujesz po drugiej turze!!! Nazwisko i imię wskazane!

  • wyborca dodano 10 lat temu

   to cienka prowokacja

  • Sitnik, tylko Sitnik! dodano 10 lat temu

   jak dobrze, że nie wszyscy pracują w budżetówce, uuuuuf…

  • a licz sobie dodano 10 lat temu

   licz i nic innego nie rób tylko licz, a jak trzeba będzie głosować to ktoś przyjdzie i da ci znać

  • Bartek dodano 10 lat temu

   Jak każdy mądry facet jesteś w stanie przewidzieć 3 kroki do przodu

   1. Zwycięstwo Sitnika
   2. Porządki w Urzędzie Miasta i innych spółkach miasta
   3. Nic nie potrafię jestem szwagrem, kolesiem bez merytorycznego przygotowania OUT

   Kto mnie przyjmie jak po za znajomościami i lizaniem tyłka nic nie umiem

   1. Kudelski wygrywa
   2. Jest imprezka zmiana barw i stołków
   3. Cztery lata zabawa i znowu uda się nie uda

   Rozumiem twoją postawę i obawy w końcu jesteś mądrym człowiekiem szkoda że jako motto życiowe przyjąłeś

   da się załatwić

   Było słuchać rodziców jak mówili synu ucz się jak umiesz liczyć licz na siebie

 22. anty dodano 10 lat temu

  a Co z Jackiem Kozaczynskim ?

  • wyborca27 dodano 10 lat temu

   W Siedlcach mamy już Jacka – tego na ratuszu!

   • wyborca dodano 10 lat temu

    Popieram, ten Jacek w zupełności nam wystarczy i na pewno nie będzie kaleczył języka polskiego

  • no właśnie... dodano 10 lat temu

   dobre pytanie bo na fotkach reklamowych wyglądał na mocno zmęczonego, a nawet kiedyś przyszło mi nawet na myśl, że i na podupadającego na zdrowiu, tfu tfu na urok

 23. Mieszkanka Siedlec dodano 10 lat temu

  Tragedią wielką i bolesną będzie taki wynik. Czyżby mało mu było? Swoją rodzinkę poustawiał tylko…:(

 24. wyborca27 dodano 10 lat temu

  Sitnik Prezydentem Siedlec! Wybierzemy go w drugiej turze! To doświadczony, uczciwy, pracowity i przystojny facet. Dość z partyjniactwem. Gratulacje dla Pana Andrzeja Sitnika – wynik w I turze jest bardzo dobry. Na pewno wygra Pan II turę i zostanie Prezydentem Miasta Siedlce.

  • brudny samochód dodano 10 lat temu

   Sitnik – uczciwy i przedsiębiorczy, podobno kiedyś prowadził myjnię samochodową
   czy ktoś wie jak z tym było ?

   • do brudny samochód dodano 10 lat temu

    A tacy jedni bracia oooooo…… przygrywali na ślubach i co z tego wynika? A aktor Kirk Douglas to syn śmieciarza i gdyby poszedł w ślady ojca to świat nie miałby tak wspaniałego aktora.
    (…) się nie rozwijają, nie popełniają też życiowych błędów i zajmują się głównie utrzymaniem czynności fizjologicznych.
    Każdy człowiek przeszedł w życiu jakąś drogę i to jest jego!!!
    Szukasz sensacyjek? Chętnie poznam twoje życiowe sukcesy.

   • Wyb dodano 10 lat temu

    Z tą myjnią to już oklepane i straszne nudyyyy… Za to Kudelski kłamał, mówiąc i obiecując, że jak wygra drugi raz wybory prezydenckie, to trzeci raz startować nie będzie. Poza tym, wydawać bezmyślnie cudzą kasę na prawo i lewo każdy potrafi… nie musi to być Kudelski, chociaż ma największe w tej kwestii doświadczenie.

 25. ciekawe? dodano 10 lat temu

  ciekawe na kogo przejdą głosy Pani Sochackiej?

  • wyborca27 dodano 10 lat temu

   Na Sitnika. Głosowali na Sochacką, bo nie znali Sitnika.

   • ciekawe? dodano 10 lat temu

    nie ekscytuj się tak wyborco27, pytałem tak na poważnie kogo poprze STS w drugiej turze

    • to zależy dodano 10 lat temu

     z kim więcej utargują jeśli będą mieli swoich radnych.

  • xxXxxx dodano 10 lat temu

   Sitnik=koniec miasta , strasznie konfliktowy człowiek

   • ojej... dodano 10 lat temu

    bo tak się składa, że tylko kolesie nie są konfliktowi, rąsia rąsię myje

   • klasyk dodano 10 lat temu

    KONFLIKTOWY ? raczej

    KONKRETNY

    i dlatego warto na niego zagłosować

  • Wyb dodano 10 lat temu

   Wiadomo, że głosy Sochackiej przejdą na Kudelskiego, ponieważ już teraz wspierają siebie nawzajem.

 26. Pracownik Magistratu dodano 10 lat temu

  Poczułem się zagrożony. Gdzie ja teraz znajdę taką dobrą posadę?

  • nie bój się dodano 10 lat temu

   szybciutko się doucz, jeśli jesteś słabym fachowcem i będzie dobrze

   • Pracownik Magistratu dodano 10 lat temu

    Dziękuję. Mam jeszcze 2 tygodnie. Na pewno zdążę się douczyć

    • no widzisz dodano 10 lat temu

     ważne, że wiesz, że masz na załatwienie sprawy (naukę) czas – czegoś się w tej pracy jednak nauczyłeś, bezcenne doświadczenie

 27. Efan dodano 10 lat temu

  Gratulacje dla Pana Andrzeja Sitnika ! Po raz kolejny postaral sie żeby zrobic cos dla Siedlec i wiele wskazuje na to ze będą tego efekty. Powodzenie w dogrywce !!!

  • nina dodano 10 lat temu

   co on zrobił dla Siedlec? i jakie będą tego efekty? tylko proszę o konkrety a nie o bicie piany, mówienie że przystojniejszy, że skróci kolesiostwo. Jestem jego potencjalnym wyborcą. Chcę żebyście mnie do niego przekonali.

 28. siedlce dodano 10 lat temu

  Dla mnie może być każdy inny z kandydatów byle rozwalić i skończyć z tym kolesiostwem w urzędach miasta i traktowaniem mieszkańców miasta jak zło konieczne. Olewka i ignorancja z każdej strony tak wygląda sprawowanie urzędu ze strony pisowców.
  Nie robić nic to stara metoda asekuracji przed odpowiedzialnością za robienie czego kolwiek.
  Powinniśmy skończyć z tym cyrkiem w Siedlcach tak pięknie rozgrywanym przez Panów Kudelski i Głowacki

 29. mango dodano 10 lat temu

  Widać, że mieszkańcy chcą zmian! Niezdecydowani niech idą do urn i zagłosują, niech zmienią te układy, niech pracę dostaje się za kompetencje a nie znajomości i przynależność partyjną!

  • pracownik dodano 10 lat temu

   O kolegi dobry temat poruszyłeś bo takiego rozdawania stołków wśród rodzinki i znajomych to jeszcze w Siedlcach nie było jak w ostatnich kadencjach prezydenckich i Ci ludzie jako urzędnicy są nie tykalni wobec mieszkańca miasta. SA tak ordynarni i beszczelni w stosunku do mieszkańców nawet w obecności włodarzy miasta i nic nikt z tym nie robi.
   PORA NA ZMIANY mam taka nadzieje a wyniki pokarza ale już się boje że nie stety…….. kupa znowu wypłynie na powierzchnię!

  • Anonim dodano 10 lat temu

   popieram! to jest karygodne żeby pracę można dostać tylko dlatego że jest się czyjąś rodziną, a nie za kwalifikacje. Należy z tym skończyć wybierając innego prezydenta.

 30. mam was w duuu... dodano 10 lat temu

  Jeśli znów wygrają partyjne układy -emigruję i w …uuupie mam układy, gdzie rządzą urzędnicy i polityczno-korumpcyjny mobbing…Adieu Ojczyzno Moich Marzeń.

 31. darek dodano 10 lat temu

  Wojtek bez portek? czy 3 mycie gratis -okaże się 30 listopada

 32. nik dodano 10 lat temu

  Mieszkańcy os. Dreszera dziękują za nową parafię

  • pa dodano 10 lat temu

   A co ma do tego nowa parafia/

  • komu? dodano 10 lat temu

   komu dziękują?

 33. poparcie dla Wojciecha Kudelskiego spada dodano 10 lat temu

  "poparcie dla Wojciecha Kudelskiego spada"
  jak spada?
  Wyborcy głosy odwołują?
  Cyfry z nieba to nie poparcie.
  Więc poczekajmy na poprawne dane.

 34. człowiek dodano 10 lat temu

  Jako człowiek młody, apeluję – jeśli dojdzie do drugiej tury – nie głosujmy na tą sitwę!!! Nepotyzm i zawłaszczenie instytucji publicznych jest zatrważające. Dobitnym przykładem jest CKiS "należący" do klanu Orzełowskich. Oni zachowują się jak mafia. To jest ich miasto. Wystarczy popytać ludzi (z pominięciem zakompleksionych pisowskich klakierów), którzy mają z ową 'elitą' do czynienia na co dzień. Ponadto, dziedzina kreatywnej księgowości kwitnie 🙂 ! Sam głosowałem na pana Sitnika. Nie chciałbym stąd wyjeżdżać, ale w takiej atmosferze długo nie wytrzymam!

 35. Efan dodano 10 lat temu

  XxXxxx konfliktowy ? Poprostu ma jaja a nie ciele kluchy. Ma swoje zdanie i potrafi postawić na nogi ludzi i instytucje w których podjal sie pracować.

 36. wyborca dodano 10 lat temu

  Szkoda czasu, trzeba poczekać na oficjalne wyniki. Po ostatniej zmianie widzę,że redakcja nie posiada wiarygodnych źródeł. Dobranoc
  P.s. pewnie mój komentarz nie zostanie nawet zamieszczony

 37. gilg dodano 10 lat temu

  a moze warto wprowadzic nagłówki z godzinami wpisow. ulatwi to sprawe. dziekuje

  • wyborca 11 dodano 10 lat temu

   Dobrze,że redakcja usłyszała głos ludu. Zrobiło się odrobinę profesjonalniej

 38. wyborca 11 dodano 10 lat temu

  Ostatnie informacje ! Czyżby źródło wyschło ?

 39. joł dodano 10 lat temu

  KIEDY RADNI JA SIE PYTAM?!?!?!?!!!!

  • wyborca 11 dodano 10 lat temu

   Pytanie zasadne. Prezydent to tylko wisienka do tortu

 40. Adi dodano 10 lat temu

  joł zdobyłeś 17 głosów – gratulacje !

 41. Pytanie dodano 10 lat temu

  Byli Radni nadal tam siedzą i oczekują wyników?
  (…)

 42. Ignacy dodano 10 lat temu

  Panie redaktorki!
  Dlaczego nie ma aktualizacji?

 43. z kropidłem dodano 10 lat temu

  po wynikach z godz. 1,51 od razu widać, że powołanie nowej parafii wpłynęło na wyborców

 44. jeszcze dodano 10 lat temu

  Jeszcze II tura, jeszcze nie wiadomo ilu Radnych będzie z , z, z, z, z.
  Koalicja z …… to olanie swoich wyborców.
  "Wstępując do koalicji zobowiązaliście głosować tak jak …… chce".

 45. wierusz dodano 10 lat temu

  Biedni sitnikowcy, albo raczej – sitnikowiec pod wieloma wcieleniami: Skoro Sitnik wszedł do polityki, to niech sam sobie teraz zabierze Siedlce i odda samemu sobie. Jest w tym logika?

  • do wierusz dodano 10 lat temu

   ty raczej ubolewaj nad sobą, że nie potrafisz zrozumieć hasła Bezpartyjnych Siedlec, a nie czepiasz się ludzi, logiki to brak w twoim rozumowaniu, jest ono zero jedynkowe wręcz algorytmiczne

  • do wierusz dodano 10 lat temu

   słuszna uwaga. ja się o wynik nie boję. sitnikowcy to takie lokalne macierewicze – folklor musi być

 46. HAHAHA dodano 10 lat temu

  KNP… HAHA… Paudyna… i ci ludzie… kupa smiechu!!!

  • jan dodano 10 lat temu

   Szacunek dla tego człowieka, że zrobił kampanię za swoje pieniądze. Za to PiS jest kupą płaczu, ciekawe ile wydali oni na promocję na cmentarzach i zabytkowej bramie…

 47. Janko Muzykant dodano 10 lat temu

  Czas na zmiany, czas powiedzieć STOP "kolesiostwu"i układom, rodzinnych stanowisk pracy w UM czas na nowego prezydenta ja oddam swój głos na SITNIKA.

  • nina dodano 10 lat temu

   Janku Muzykancie. Może Ty przekonasz mnie do Sitnika, bo widzę, że dość mocno popierasz jego kandydaturę. Ja myślę na kogo zagłosować. Kudelskiego zdążyłam jako siedlczanka poznać przez kilka lat.
   1. Jak A.Sitnik chce pozbyć się długu?
   2. Jak odpolityczni spółki?
   3. Jak zamierza wprowadzić swój program mając 3-osobową grupę radnych.
   4. Jak zamierza ograniczyć wydatki na kulturę i sport?
   Chodzi mi głównie o pieniądze, bo one są w tej chwili najważniejsze. Jesteście przeciwni tej niby sprzedaży błoni siedleckich – ja też, ale co zrobić w zamian?
   Bardzo proszę – może sam pan sitnik odpowie i nie chcę czytać o kolesiostwie, partyjniactwie i nie sprzedawaniu miejsc na listach, bo szczerze mnie to nie interesuje jak pan sitnik organizował listy i nie interesuje mnie na co on się zgadza a na co nie? Mnie interesuje jak zamierza już teraz organizować budżet, KONKRETY. Jest koniec roku.
   Dodam, że moje zdanie jest takie że cała rodzina może pracować w spółce miejskiej – warunek jest jeden to rodzina fachowców od każdej funkcji, były rozpisane konkursy na stanowiska a tam gdzie można podajemy listę kandydatów publicznie.

 48. zośka dodano 10 lat temu

  sukcesy dotychczasowych Włodarzy Miasta najlepiej widać na peronach w kierunku W-wki…

  • siedlczanin dodano 10 lat temu

   A prawda jest taka, że to polityka rządzącej platformy obywatelskiej doprowadziła do takiej sytuacji i nie tylko w Siedlcach. Patrzymy a nie widzimy! Za rok wybory parlamentarne. Wtedy trzeba powiedzieć aut! Oczywiście PO!

 49. Mądra dodano 10 lat temu

  Ludzie – skończcie z tym Sitnikiem.Jeszcze nie wygrał , jeszcze nic nie zrobił , a już zarozumiały i dumny jak paw.
  Tylko Kudelski gwarantuje miasto dla ludzi.

  • tak, tak dodano 10 lat temu

   chyba zapomniałaś napisać, że dla SWOICH ludzi

 50. klasyk dodano 10 lat temu

  Odsuń partie polityczne od władzy.
  Wybierz na prezydenta Człowieka.

  Dość BIEDY UMYSŁOWEJ już pokazała na co ją stać.

  WYBIERZ ANDRZEJA SITNIKA NA PREZYDENTA

 51. klasyk dodano 10 lat temu

  Może trochę powietrza do naszych głów

  http://www.youtube.com/watch?v=G45d9qzRefg

 52. wyborca nowego dodano 10 lat temu

  A ja myślę, ze obecna władza dogada się przed II turą z wice i byłymi koalicjantami.Za wszelką cenę będą chcieli utrzymać to co było.

  • klasyk dodano 10 lat temu

   Na pewno się DOGADA
   ale można w tym PRZESZKODZIĆ
   Czas wyjść z domu i zagłosować

   • jeśli się dogadają dodano 10 lat temu

    to obecni vce nie mają prawa bytu.

 53. mieszkanka dodano 10 lat temu

  Kudelski może i dla miasta sporo zrobił, ale skutkiem jest przecież gigantyczne zadłużenie. Jak dla mnie jednak najgorsze są układy obecnie panujące w mieście i brak możliwości dostania pracy w urzędzie bez znajomości. To jest karygodne żeby pracę dostawali ludzie bez kwalifikacji, tylko dlatego że są czyjąś rodziną. Takie zachowania trzeba tępić!

 54. czas na zmianę dodano 10 lat temu

  ludzie nie glosujcie na tego Kudelskiego jeszcze mu mało kasy niech da się wykazać innym sam niech idzie na emeryturę, przyszedł czas na wybory a nagle Siedlce rozkopane, wszystko się robi, otwiera, naprawia że niby taki dobry prezydent inwestuje w miasto , postawił Kaczyńskiemu pomnik za krocie a dziury na głównych drogach w mieście, masakra wszystko pod publikę , jedna wielka obłuda.

 55. myślący wyborca dodano 10 lat temu

  Popieram! Czas na zmiany, czas powiedzieć STOP "kolesiostwu", układom, rodzinnym stanowiskom pracy w UM i w innych jednostkach podległych UM, najwyższy czas na nowego prezydenta!

  • Anonim dodano 10 lat temu

   Tak wam z ankiety wyszło?? Nie macie żadnego planu tylko krzyczycie!!! Gdzie jakiś program???

 56. Aaass dodano 10 lat temu

  Wuefistm trzeba dac władze . Wtedy bedą tylko mecze piłki ręcznej , zapasy i piłka halowa

 57. Aaass dodano 10 lat temu

  I nic nie bedzie , a angielski w zwiększonym wymiarze bo takiego maja pomysla no i wyścigi motorówek na powiększonym zalewie i wprowadza komisje radnych śledczych

  • co to będzie co to będzie dodano 10 lat temu

   A myślicie,że jak ta sama władza zostanie to będzie lepiej?Dalej urzędnicy będą stawiać pasjanse w godzinach pracy i odbywać wojaże za nasze pieniądze.Ci co tak zaciekle nie dają dojść do głosu demokracji to obrońcy prezydenckich synekur.

 58. OLO dodano 10 lat temu

  Już jakiś czas staram się odszukać jakikolwiek program zaproponowany od Sitnika i nic nie ma, tylko jakieś krzyki żeby odebrać władze, ok a co dalej ???????

 59. A jednak dodano 10 lat temu

  Prawie wszyscy pragnęli zmiany władzy. Czas na młodych u sterów miasta. I co wyszło. Wciąż to samo. I jak tu wierzyć?

 60. A jednak dodano 10 lat temu

  A jednak pozostanie tak jak było. Tego chcieliśmy?

 61. Antek dodano 10 lat temu

  Szkoda mnie PO, tych młodych.

 62. Antek dodano 10 lat temu

  Czas na drugą turę. Co zwycięży młodość cz starość.

 63. XY dodano 10 lat temu

  Dla mnie najlepiej byłoby żeby pan Kudelski mógł współrządzić miastem z panem Sitnikiem. Młody powinien uczyć się od doświadczonego starszego pana z dużymi dla miasta dokonaniami, a starszy pan powinien wyhodować sobie godnego następcę pełnego energii, z nowymi pomysłami. Zauważam, że młody będzie chciał też pewnie długo rządzić, więc musi być dobry!

 64. Marian P. dodano 10 lat temu

  Witam. Zeby bylo jasne, glosowalem i zapewne glosowac bede na P. Kudelskiego, ale odnosze wrazenie ze \"pory sie trzesa\", stad ta nachalna wrecz reklama kandydata. A przeciez wzorem innych dobrych kandydatow na prezydenta m., ktorzy wygrali w I turze nie bylo prawie zadnej kampanii bo \" moje czyny swiadcza o mnie\". W Siedlcach tak nie jest. Utrata stanowiska jest coprawda malo realna, ale za 4 lata jak P. Sitnik bedzie dobrze wykonywal funkcje radnego i zmieni \"niekompetencje\" [zapomnial wol jak cieleciem byl – to do P. Kudelskiego], na kompetencje, to moze juz nie miec konkurenta w osobie P. Kudelskiego. Czytam informacje obu kandydatow i co widze; komitet P. Kudelskiego lekko \"opluwa\" przeciwnika, natomiast P. Sitnik rzeczowo opisuje stan zaistnialy, co chce nowego w Siedlcach [ upublicznienie wakatow w UM i radach, a jakze, ograniczenie v-ce a jakze, szkolnictwo, tez dobre. Poprostu widac co facet chce zrobic. Mam nadzieje, ze nie da sie \"kupic\", jako radny stanowiskiem dla kogos bliskiego itp. Natomiast Pan Kudelski \"na odlew\". Moze jednak bedzie inaczej po wyborach, zobaczymy. Poniewaz zobowiazalem sie glosowac jednak na Pana Prezydenta mam cicha nadzieje, ze moze wreszcie zostanie ulozona jakas nawierzchnia na brakujacycvh 80 mb ulicy Asnyka – zeby mozna bylo normalnie dojsc z ul. np. Paderewskiego do Lukasinskiego i dalej do centrum. Bo musze powiedziec, ze przez Pana dotychczasowe zaniechanie w tym zakresie [dot. wielu ulic], dodatkowo, w okresie dwoch Pana kadencji, chodzac z ul. Paderewskiego do centrum lub na dworzec PKP i PKS, nadlozylem per pedes 2880 km. Musze chodzic dookola bo na tym odcinku nie ma nawierzchni utwardzonej, jest bloto, dziury, doly i wyboje. Tak wiec zycze Panu P. Prezydencie Kudelski wielu sukcesow w rzadzeniu moim miastem i zwracaniu uwagi na takie drobnostki jak moja opisana, pozdrawiam serdecznie Marian P.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?