SPIN

Pierwsze komentarze kandydatów na prezydenta

Aneta Borkowska poniedziałek, 17 listopada 2014, 01:03 Aktualnie, Siedlce

Poniżej przedstawiamy pierwsze komentarze kandydatów na Prezydenta Miasta Siedlce: Anny Sochackiej (STS),  Jacka Kozaczyńskiego (PO), Wojciecha Kudelskiego (PiS) oraz Andrzeja Sitnika (Bezpartyjne Siedlce).

sochacka2

Anna Sochacka

Uważam, że trzeci wynik w tych wyborach jest dla mnie dobry, chociaż spodziewałam się lepszego. Pisałam listy do kobiet, myślałam, że się będą ze mną solidaryzować, ale widać nie jest tak jak sobie zamarzyłam. Poprzednio miałam drugi wynik, ale teraz ktoś za mną też jest.
Ja myślę, że Andrzej Sitnik zrobił dobry ruch tym, że się powołał na Bezpartyjne Siedlce. Zebrała się grupa niezadowolonych osób, ale nie spodziewałam się, że będzie miał taki dobry wynik.
Ja bym się wstrzymała z mówiłem co to dla nas oznacza do momentu kiedy już dowiemy się szczegółów ilu będziemy mieć radnych. Spodziewam się prywatnie pięciu mandatów. Trudno mi powiedzieć o swojej roli w nowej kadencji, ale myślę że jestem potrzebna w tym samorządzie. Pokazałam że jestem odważna.

 

kozaczynski

Jacek Kozaczyński

Chciałbym podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w wyborach i tym którzy oddali na mnie swój głos. Ważne będzie dla mnie to abyśmy mogli dalej wychodzić z naszym programem, czyli Siedlcami Obywatelskimi, który ma pomagać w rozwijaniu się miasta i pomóc przedsiębiorcom.
Będzie teraz druga tura i mam nadzieję, że będzie ona przebiegała w takim samym tonie jak ta. My nie atakowaliśmy, nie mówiliśmy źle o nikim i oby tak było teraz. W ciągu kilku najbliższych dni podejmiemy decyzję o poparciu któregoś z kandydatów.
Polityka ma coś ze sportem, bo dopóki sędzia nie gwizdnie końca  to wszystko jest możliwe. Ja zawsze gram to po to by wygrać, ale nie zawsze się wygrywa. Powiem szczerze, że nie spodziewałem się takiego wyniku, ale nie obrażę się na siedlczan, szanuję ich wybór i myślę, że to dla mnie sygnał, że muszę jeszcze mocniej pracować.

 

prezydent1

Wojciech Kudelski

Ja myślę, że jest wielka radość, bo informacja w skali kraju PiS wygrał, w Siedlcach jest podobnie. Dziękuję tym, którzy oddali głos na moją kandydaturę. Siedlec to takie miasto, w którym doświadczenie uczy, że od początku jak samorząd jak miał coś do powiedzenia od początku to jedna partia nigdy nie była w stanie stworzyć takiej większości głosów która by mogła sama rządzić w tym mieście i to dobrze i te wybory to udowodniły. Pewnie stoimy przed druga tura, podchodzę do tego z pokorą, doceniam swojego przeciwnika, traktuję go bardzo poważnie.
Ja obstawiałem siebie i myślę, ze wygrałem ten pierwszy etap, myślę, że takie poparcie jest sukcesem. Ja zawsze podkreślam, że ja stoję aby służyć ludziom i w tym założeniem szedłem i staję przed mieszkańcami.
Wysoki wynik Sitnika to chyba to że zebrał koło siebie grono ludzi, którzy niekoniecznie są zadowolenia z tego jak się żyje, może liczą że ktoś nowy poprawi ich warunki. Mocno się nagłośnił.
Ja jestem gotowy do każdej kampanii, a czy będzie spotkanie oko o tym zadecydują komitety wyborcze.

sitnik konwencja3

Andrzej Sitnik

Mogę być wdzięczny mieszkańcom, którzy mi zaufali i głosowali i na mnie i na Bezpartyjne Siedlce. Jestem bardzo zadowolony, bo działamy tylko dwa miesiące i nie mamy wsparcia takiego jak inne partie. Ale mam nadzieję, że jeszcze więcej mieszkańców uda się przekonać.
Były debaty gdzie prezydent Kudelski nie chciał rozmawiać, więc mam nadzieję, że teraz dojdzie do takiej debaty i będziemy mogli porozmawiać o przyszłości miasta. Nie prowadzimy kampanii negatywnej, my przekazujemy prawdę.
Teraz te dwa tygodnie będą bardzo pracowicie wyglądały. Liczę na to i mam nadzieję, że wprowadzimy do rady naszych radnych. Jeśli ktoś będzie chciał działać na takich zasadach na jakich my chcemy działać czyli działaniu na rzecz miasta to możemy koalicję tworzyć.

124 komentarze

 1. tak dodano 7 lat temu

  Układy są spisane na papierku by się nie wyparli.

 2. kobieta dodano 7 lat temu

  pani Anna jest mało wyraźna jako polityk, będąc na górze jakoś się nie wykazała jako osoba dbającą o dobro miasta np. o niepopadanie w dług, nie jest też pani zorientowana chociażby w niezadowoleniu siedlczan z dotychczasowych rządów, o czym świadczy poparcie dla Andrzeja Sitnika i pewnie dlatego wynik tego pana ją zaskoczył

 3. Anonim dodano 7 lat temu

  Tak, wiemy, rozumiemy… . Pani Sochacka już ogłosiła przetarg … "kto da więcej… ". Miło jest być WICE-Prezydentem ? Oczywiście to wszystko dla dobra Siedlec i ich mieszkańców.
  Pomijając Pani osobisty interes liczę, że STS zachowa się UCZCIWIE i porozumie się z panem Sitnikiem, a nie z Kudelskim, Orzełowskim (-skimi) i spółką !!! Proszę pokazać, że ma Pani WŁASNE zdanie !

  • wyborca 11 dodano 7 lat temu

   UCZCIWOŚĆ I POLITYKA to są dwie wykluczające się rzeczy. Interes miasta i jego mieszkańców to tylko frazesy. Liczy się tylko własny, prywatny interes. Niestety 🙁

  • mimo wszystko optymista dodano 7 lat temu

   Pozostało nam wybrać jak zwykle MNIEJSZE ZŁO pomiędzy starym kandydatem przyspawanym do swojego stołka głoszącym już przed pierwszą kadencją,że przychodzę na to stanowisko tylko na jeden raz, a niby nowym, a wielu znanym, głoszącym niezłe hasła wyborcze, ale czy możliwe do zrealizowania ?
   Wybór zależy tylko od nas samych.
   By ewentualnie narzekać później trzeba iść i zagłosować / czytaj: zaryzykować/

  • mieszkanka dodano 7 lat temu

   Dobro Siedlec a nie mieszkańców. Wspomne Pani słowa, moze Pani Sochacka bedzie msciwa za to ale jak prezydent wice czy nie ale głowa miasta moze powiedziec do matki z noworodkiem …"tak, bedzie łatwiej zabrać pani dziecko do domu dziecka niż pomóc znaleźć mieszkanie"… !!!!!! I te listy do kobiet?! WSTYDU BABA NIE MA !!!

 4. ad. pan Kozaczyński dodano 7 lat temu

  najpierw nie widzieć jak się obywateli dobija a teraz wyciągać ręką z "pomocą" – pierdu pierdu

 5. Anonim dodano 7 lat temu

  Panie Pośle Kozaczyński proszę trochę pokory ! 4 lata temu kandydat PO pan Dobijański osiągnął około 7 %. Pan w tych wyborach, jako wciąż aktualny poseł na Sejm, popierany przez ministrów (pan Halicki) i europosłów (pani Pitera) wywalczył wynik na poziomie około 10 %. I pan ma czelność jeszcze coś głosić??? Całe miasto to pana plakaty i banery reklamowe i pan jeszcze dziękuje? Komu i za co? ŻENADA.

 6. Anonim dodano 7 lat temu

  "W ciągu kilku najbliższych dni podejmiemy decyzję o poparciu któregoś z kandydatów". Słowa pana Kozaczyńskiego pokazują co będzie robić PO by ratować własną d..ę. Koniec panowie, czas do normalnej PRACY !!!

 7. Sitnik ma rację, że interes partii politycznej ponad dobro Siedlec!!! dodano 7 lat temu

  Już w pierwszym zdaniu pan Kudelski stawia sprawę jasno i mówi o radości z wygranej swojej partii w skali kraju a dorzuca Siedlce. Pan Sitnik ma rację, że członkowie partii koncentrują swój wysiłek przede wszystkim na polepszeniu interesu partii.
  Czyżby o osobach z KWW Bezpartyjne Siedlce pan Kudelski myślał w kategorii "życiowych nieudaczników"?
  Może czas zdjąć z oczu klapki?

 8. !!! dodano 7 lat temu

  "słuchać i służyć", a nie warczeć na wszystkich.
  W Radzie Miasta na sesjach siedzieć z daleka od stołu prezydialnego i dać prowadzić Przewodniczącemu obrady.

 9. no i widzimy dodano 7 lat temu

  na przykładzie naszego miasta, ze głosowanie na osobę – a nie na partię, daje ciekawe wyniki.
  Mam nadzieję, że Kudelski bedzie musiał zadowolić sie wygraną PIS – skoro to podkresla w pierwszym zdaniu, jest oczywiste, że najważniejsze są dla niego interesy partii, a nie miasta i jego mieszkańców.
  Zagłosuję nawet na Kubusia Puchatka – tylko ne na tego podnóżka Tchórzewskiego.

 10. Aaass dodano 7 lat temu

  Tak naprawdę mało praktyczni sa wyborcy w Siedlcach bo i tak wygra W Kudelski a P Sitnik to przerost formy nad treścią i myśl jaki to jestem mądry ( to jak każdy prawie wuefista)

 11. wyborca dodano 7 lat temu

  Sitnik to chyba tylko świeżość , a Siedlcom potrzeba sprawdzonej głowy Kudelskiego.

  • giorgio dodano 7 lat temu

   Właśnie. Sprawdziliśmy już p. Kudelskiego ale on niestety się nie sprawdził. Może właśnie nadszedł moment aby tu odkurzyć ….?

 12. I po PO dodano 7 lat temu

  To cieszy. Myślałem, że Nowa Prawica będzie miała lepszy wynik.

  • jan dodano 7 lat temu

   Ja też, szkoda wysiłku młodych ludzi, nie dostali się choć wynik dający miejsce w sejmie.

 13. Bartosz dodano 7 lat temu

  Dalej ktoś wierzy Kudelskiemu?

 14. Maria dodano 7 lat temu

  Witam wszystkich po wyborach i mam nadzieję, że skończą się nareszcie dla Siedlec czasy ,,męczeństwa" i wszelkich ,,ofiar" a nastaną nareszcie czasy radości z tego o mamy i normalności, bo przyjemniej mieszkać i chodzić ulicami o radosnych nazwach, bo już dość tego smutku. Współczuje tylko temu kto teraz będzie musiał wyprowadzać nas z długów.

 15. mieszkaniec dodano 7 lat temu

  Cały STS jak i jego przedstawiciele nigdy nie martwili sie o obywateli tego miasta a szczególnie o maluczkich doznaliśmy to na własnej skórze tak Pani prezydent I panie z agend miejskich

 16. HAHAHA dodano 7 lat temu

  Sitnik… człowieku… skąd ty jesteś ? a podatki płacisz ? a swoim pracownikom płacisz ?? ludzie nie wiedza o tym… ale niedługo się dowiedzą…

  • Anonim dodano 7 lat temu

   Wypowiedź chyba człowieka który ……sami sobie dołącz cie

 17. nina dodano 7 lat temu

  pan Sitnik to populista – przeczytajcie to co było z jego konwencji wyborczej – spójrzcie na oczy. Wybierzmy mniejsze zło. Głoswoaliśmy na Kozaczyńskiego – teraz zagłosujemy na Kudelskiego.

 18. Janko Muzykant dodano 7 lat temu

  Będę glosował na SITNIKA.

  • HAHAHA dodano 7 lat temu

   napisał Sitnik 😀

   • tomek bezdomek dodano 7 lat temu

    Bardzo prawdopodobne, że sam sobie to pisze. Straszny z niego megaloman, kto zna ten wie. Andrzejku, a pamiętasz jak zachowywałeś się jako nauczyciel wfu w stosunku do uczniów w SP 7? Przypomnieć?

    • Janko Muzykant dodano 7 lat temu

     chyba nie chciało Ci się ćwiczyć na wf?

    • tomekm dodano 7 lat temu

     też byłem jego uczniem w sp7, ale uważam że taki facet najbardziej się nadaje na prezydenta miasta bo potrafi dążyć do celu a w efekcie osiąga go

 19. nie chcem ale muszem dodano 7 lat temu

  Nigdzie i nigdy, nie ma, nie było i nie będzie czegoś co nazywa się "rządzenie na rzecz ludzi". Zawsze na pierwszym miejscu będzie interes osobisty, potem partyjny a cała praca rządzących opiera się na ustaleniach "odgórnych" . Dla zwykłych ludzi lepi się dziury w ulicach, sprząta miasto, jakieś "igrzyska" się organizuje itp. We wszystkim najbardziej liczą się pieniądze i interes własny a reszta to praca wynikająca z obowiązków na danym stołku. Ktokolwiek byłby Prezydentem Siedlec będzie robił to samo, w podobny sposób i zawsze będą głosy pochlebne i negatywne. Wszystko to fikcja.

 20. klasyk dodano 7 lat temu

  Odsuń partie polityczne od władzy.
  Wybierz na prezydenta Człowieka.
  Dość BIEDY UMYSŁOWEJ już pokazała na co ją stać.

  WYBIERZ ANDRZEJA SITNIKA NA PREZYDENTA

  • HAHAHA dodano 7 lat temu

   kolejny (…)!!!… pewnie ktoś z jego listy… a tam to sami karierowicze…

  • tomek bezdomek dodano 7 lat temu

   Sam se to piszesz Andrzejku? Pokory.

 21. CZYTAJĄCA dodano 7 lat temu

  Ludzie to ŻENADA TEN NASZ PREZYDENT KUDELSKI ,tylko walonki i na piec, a tak ogólnie to taką starą głową nie da się już myśleć, chyba ,,,,,,,,,że czarni pomogą.

  • BOLO dodano 7 lat temu

   Jak patrzę na Kudelskiego to on się nawet i na sołtysa nie nadaje

 22. malutki siedlczanin dodano 7 lat temu

  Pan Kudelski to wzorcowy przykład naszego rodzimego polityka. Partia ponad wszystko. W ustach wielkie słowa o pluralizmie politycznym a w czynach "kto nie jest z nami jest przeciw nam" (skąd my to znamy?). Rządzić Siedlcami – tak dla dobra i chwały PiS-u. Zaciągnijmy jeszcze jeden kredyt – malutcy siedlczanie go spłacą.
  Marnuje się taki polityk w takim małym miasteczku jak Siedlce. Powinien stać u boku Jarosława, gdzie teraz kilka miejsc się zwolniło.

 23. anna dodano 7 lat temu

  Pan Sitnik nie do końca jest szczery w swoich wypowiedziach.A cóż Ty chłopie możesz zdziałać? Znam pana z dawnych lat.Nie wierzę w taką przemianę,a nawet CUDA 🙂

 24. wojtus29 dodano 7 lat temu

  Brawo Panie Sitnik!!!!!!Glosujemy na Pana!!!!!
  Pis na Emeryture!!!!!

  • anna dodano 7 lat temu

   Komu bijesz brawo? To to arogancki '" facet"…

 25. młody dodano 7 lat temu

  Na moich oczach widzę jak się zmienia miasto za rządów Kudelsa. Nowa ulica na Dreszera, na końcu Wrzosowej, budowana jest ulica przy Zalewie od Wodniaków, nowa Galeria, nowy AquaPark, Pogoń Siedlce w I lidze, nowe bloki na Daszyńskiego, na Garwolińskiej, odrestaurowane stare zabytki w Siedlcach (Podlasie, Więzienie, Jacek itd.), ogrodzenie w okół parku, nowa hala sportowa przy Samochodówce, powstały gdzieniegdzie całe osiedla bloków, mamy nowe pociągi jako jedni z nielicznych w Polsce, remont stacji PKP, będzie nowa stacja PKP + PKS, obwodnica w kół Siedlec, galeria Domino, nowy budynek Akademii Podlaskiej, nowe lodowisko, nowe wielkie Kino z kręgielnią, przeniesienie Bohemy z centrum Siedlec na cichsze okolice, nowe place zabaw nad Zalewem, boisko do siatki, plażówki, przyrządy do ćwiczeń, ostatnio widziałem prace nad rzeką Muchawką… To tylko wypisałem z pamięci w ciągu 5 minut ZALETY RZĄDÓW KUDELSA, a jest uwierzcie pewnie znacznie tego więcej. Co Wy macie na swoją obronę? NIC !!! Tylko głupie postulaty i pianie z nienawiści. Wasza argumentacja schodzi do poziomu: powinien zająć się wnuczkami, już za dług zejdź ze sceny Kudels, zadłużył miasto Siedlce! itd. Puste frazesy nienawiści, tylko szkoda że nie wiecie że miasto Siedlce jest jednym z nielicznych miast pod Warszawa (a to nie lada sztuka), gdzie jest dodatni bilans migracji mieszkańców! To znaczy, że Siedlce się powiększają, a nie jak Łuków, Sokołów, Łosice, Węgrów itd. Wyludniają się. A miasto jest zadłużone tak bo mamy w posiadaniu jeszcze wiele ziem o znacznej wartości.

  • do młodego dodano 7 lat temu

   Taki młody, a myśli jak stary stary dziad.
   Gdzie tu widzisz słowa nienawiści poza Twoimi?
   Gdzie widzisz dodatni bilans migracji mieszkańców? W urzędzie statystycznym mówią co innego. Dziadku, nie chwal dnia przed zachodem słońca.

   • Muchawka dodano 7 lat temu

    Gdyby to coś miało wspólnego z UM już dawno o tym by siedleckie upolitycznione radio nadawało.

   • siedlce dodano 7 lat temu

    W 2013 roku tylko z tytułu migracji do Siedlec zawitało 600 nowych mieszkańców! To są dane, a nie puste słowa i kłamstwa na użytek kampanii. Pamiętajmy też, że jest trend przeprowadzania się do wielkich aglomeracji i/lub wyprowadzania się na obrzeża miasta, poza jego granice. Wynik +600 mieszkańców to na pewno duży sukces pokazujący rozwój Siedlec.

  • Kandydat dodano 7 lat temu

   Młody co Ty p…ysz? Nowa ulica na Dreszera? Hmmm…na osiedlu to tak i nie nowa i nie Kudelskiego. To Strus – ten sam u którego żona kudelskiego jest notariuszem – rozwalił ulice Śmiałą ciężkim sprzętem, później położył kanalizację, bo trzeba podłączyć nowe bloki. No i na ulicę czekaliśmy dość długo, tym bardziej, że pierwsze ustalenia były takie, że położą asfalt, ale tylko po tej części, którą rozkopali. Negocjacje i łaskawie położyli po całości w 4,5 godziny łącznie z zerwaniem nawierzchni po nierozkopanej części. Jak sądzisz ile ta NOWIUTKA uliczka będzie piękna i krzywa jak teraz? Ja daję jej czas do pierwszych mrozów. ulica położona dla takich jak Ty…"oooo coś pan prezydencik robi. Jak fajnie. Dba o nas. o zima przyszła i ulica ma znów dziury. o to pewnie dlatego, że samochody po niej jeżdżą". Włazisz mu w d…pę bez wazeliny

  • ja dodano 7 lat temu

   Ale to wszystko za pożyczone pieniądze, kto by tak nie potrafił? Poczekaj jak teraz zacznie sprzedawać to za co już dawno zapłacili mieszkańcy np PEC

 26. uczeń dodano 7 lat temu

  Sitnik powiedział wprost: NIE dla odbudowy budynku Żółkiewskiego! I wszystko jasne!

 27. wow dodano 7 lat temu

  Sprzątaczki w UM już ćwiczą mycie samochodu :). A jak się w czasie "prezydentury" pan Sitnik obrazi na społeczeństwo, to znowu "wyjdzie" z wielkim medialnym hukiem, jak za Symanowicza i Kudelskiego. Lepiej nie będzie, ale może śmieszniej. Tylko pewnym jest to, że ludzka pamięć bywa krótka. Ale czego można spodziewać się po mieście gubernialnym i napływie uwłaszczonych przez cara.

 28. xxx dodano 7 lat temu

  Kim jest Sitnik
  Kochani internauci, nie wiecie kim jest pan Andrzej Sitnik. Chciałbym przypomnieć kilka faktów z jego kariery. Piewrszy epizod z kierowaniem MOSiR zakończył się wyrzuceniem tego pana z powodu zlecenia pracownikowi umycia prywatnego samochodu. Z agencji rozwoju miasta też wyleciał bo nie wyszedł mu myk z podaniem się do dymisji. Ze spa "Klonowa " został*** po ok 3 misiącach***. Osobiście jestem zwolennikiem PO bo uważam , że jest to jedyna rozsądna siła w tym kraj, ale za 2 tyg pojdę i zagłosuję na Kudelskiego bo Sitnik to nieporozumienie, drugi Tymiński tyle , że w skali Siedlec

 29. wow dodano 7 lat temu

  MAM 25 LAT I ZAGŁOSOWAŁEM NA KUDELSKIEGO
  Na moich oczach widzę jak się zmienia miasto za rządów Kudelsa. Nowa ulica na Dreszera, na końcu Wrzosowej, budowana jest ulica przy Zalewie od Wodniaków, nowa Galeria, nowy AquaPark, Pogoń Siedlce w I lidze, nowe bloki na Daszyńskiego, na Garwolińskiej, odrestaurowane stare zabytki w Siedlcach (Podlasie, Więzienie, Jacek itd.), ogrodzenie w okół parku, nowa hala sportowa przy Samochodówce, powstały gdzieniegdzie całe osiedla bloków, mamy nowe pociągi jako jedni z nielicznych w Polsce, remont stacji PKP, będzie nowa stacja PKP + PKS, obwodnica w kół Siedlec, galeria Domino, nowy budynek Akademii Podlaskiej, nowe lodowisko, nowe wielkie Kino z kręgielnią, przeniesienie Bohemy z centrum Siedlec na cichsze okolice, nowe place zabaw nad Zalewem, boisko do siatki, plażówki, przyrządy do ćwiczeń, ostatnio widziałem prace nad rzeką Muchawką… To tylko wypisałem z pamięci w ciągu 5 minut ZALETY RZĄDÓW KUDELSA, a jest uwierzcie pewnie znacznie tego więcej. Co Wy macie na swoją obronę? NIC !!! Tylko głupie postulaty i pianie z nienawiści. Wasza argumentacja schodzi do poziomu: powinien zająć się wnuczkami, już za dług zejdź ze sceny Kudels, zadłużył miasto Siedlce! itd. Puste frazesy nienawiści, tylko szkoda że nie wiecie że miasto Siedlce jest jednym z nielicznych miast pod Warszawa (a to nie lada sztuka), gdzie jest dodatni bilans migracji mieszkańców! To znaczy, że Siedlce się powiększają, a nie jak Łuków, Sokołów, Łosice, Węgrów itd. Wyludniają się. A miasto jest zadłużone tak bo mamy w posiadaniu jeszcze wiele ziem o znacznej wartości

  • gość dodano 7 lat temu

   Dobrobyt mieszkańców NIE WYNIKA z piękniejącej w oczach estetyki miasta!!! Tu są potrzebne miejsca pracy dla młodych- PRODUKCJA, FIRMY tworzące nowe technologie, napływ kapitału, a nie przybytki kosztownej rozrywki (np.sztuki i KOMERCJI)!

   • Xaveri dodano 7 lat temu

    To, że w Siedlcach nie ma pracy nie wynika wprost z winy prezydenta czy samorządu tylko z traktowania przez Rząd RP Polski Wschodniej! Mamy podstrefę Tarnobrzeskiej Strefy Ekonomicznej i jakoś firmy się do nas nie pchają, dlaczego? Dopóki do Siedlec nie dojdzie autostrada A2 będzie kiepsko. Do tego dochodzi opodatkowanie pracy i skomplikowane przepisy fiskalne – to domena Rządu w Warszawie (wybory za rok!) Od 2015 przedsiębiorca ma oddawać 1100 PLN miesięcznie na ZUS niezależnie czy akurat ma dochód czy nie. Wystarczy, że klienci zaczną zalegać z opłaceniem faktur i leżysz! Kto o zdrowych zmysłach zaryzykuje?

    • siedlce dodano 7 lat temu

     Bezrobocie w Siedlcach jest najniższe ze wszystkich miast Mazowsza. Pisanie o tym, że nie ma pracy jest pustymi frazesami tych, którzy chcą na tym coś ugrać. Sprawdźcie dane zanim coś piszecie. W PAŻDZIERNIKU 2014 BEZROBOCIE W SIEDLCACH WYNOSIŁO 10,3%. W PŁOCKU, RADOMIU I OSTROŁĘCE JEST WYŻSZE, A WSZYSTKIE TE MIASTA MAJĄ LEPSZE POŁOŻENIE NIŻ SIEDLCE. I CO? MOŻNA? MOŻNA!

     • Paweł dodano 7 lat temu

      Nie jesteśmy na Mazowszu tylko na Podlasiu. A należymy do woj. mazowieckiego.

   • olimpia dodano 7 lat temu

    W całej Polsce są takie same problemy, wszędzie młodzi potrzebuję pracy. Ale Siedlcom zabrało PO perspektywę autostrady ,która jest niezbędna do pozyskania inwestorów. Opowiadanie ,że trzeba to zrobić..to populistyczne gadanie,bo już wszyscy to wiedzą..ale to trzeba zrobić tez tam wyżej. A to że W Siedlcach wreszcie nie trzeba się wstydzić miasta , Więzienie nie jest "główną atrakcją " głównym tematem w mieście dla przyjezdnych Teraz ,jest normalnie ,teatr ,kina .pływalnie to daje poczucie bycia EUROPEJCZYKIEM. I teraz Sitnik ,będzie to burzył ? żeby oddać rzekomo najpilniejsze długi ? WSZYSTKIE MIASTA W POLSCE są zadłużone. Kiedy to zrozumiecie POPULIŚCI OD Sitnika? Chcąc wybudować to wszystko co w ostatnich latach z dochodów ,miasto wyglądało by nadal jak w latach 90-tych ,a nasze pokolenie by się tego nie doczekało w tej epoce. Każdy prawie zawsze bierze kredyt ,żeby wybudować Dom,a spłaca pod koniec życia ostatnie raty.

 30. siedlczanin dodano 7 lat temu

  W temacie A. Sitnika
  Sprzątaczki w UM już ćwiczą mycie samochodu :). A jak się w czasie "prezydentury" pan Sitnik obrazi na społeczeństwo, to znowu "wyjdzie" z wielkim medialnym hukiem, jak za Symanowicza i Kudelskiego. Lepiej nie będzie, ale może śmieszniej. Tylko pewnym jest to, że ludzka pamięć bywa krótka. Ale czego można spodziewać się po mieście gubernialnym i napływie uwłaszczonych przez cara.

 31. rrr dodano 7 lat temu

  Wszyscy widzą tylko te długi jakie ma Nasze Miasto, tylko że te długi wzięły się z tego, że w mieście dużo dobrego zostało zrobione, aby dostać wsparcie finansowe UE trzeba było wyłożyć ogrom swojej kasy a tą trzeba było wziąć z Banku. Za poprzedniego Prezydenta długów nie było ale i tylu prac w Siedlcach nie. Więc mam nadzieję, że wygra Pan Kudelski i jeszcze wiele zrobi w kolejnej kadencji dla Miasta. Każdy piszę, że to PIS i że trzeba odsunąć od władzy, ale czy PO.PSL lub ktokolwiek inny będzie lepszy? Na pewno nie!

  • IGOR dodano 7 lat temu

   wyjdź z za biurka i pojedź do innych miast ,a zobaczysz co zostało zrobione.A swego pana prezydenta zapytaj jaki podatek od nieruchomości zapłaci pan Strus od galerii i czy pieniądze za działkę ,na której stoi galeria wpłynęły już w całości do kasy miasta ,bo wielokrotnie czytałem w komentarzach że zakup został rozłożony na raty i jakos nikt z komentujacych na spinie urzędników temu nie zaprzeczył.,Tego rodzaju wątpliwości powinny być wyjaśnione. bo być może do przyczyniło się do tak dużego zadłużenia miasta.

   • Ty wyjdź zza komputera dodano 7 lat temu

    Sam wyjdź ze swoich gier komputerowych i blogów i się rozejrzyj po mieście ,Sprzątnij sobie w domu i w głowie to zobaczysz czysty,piękny świat wokół siebie.A jak jeszcze wysiądziesz ze swojej limuzyny i przejdziesz się pieszo po Siedlcach , to też wreszcie zobaczysz siedleckie ulice z prawdziwej perspektywy. i nie porównuj do swoich seriali z Las Vegas ,gdzie hazard i rozpusta.

    • ja dodano 7 lat temu

     Na tych wspomnianych ulicach, jadąc po nich autem czy autobusem masz jeszcze za fryko dodatkową usługę fundowaną przez dotychczasowe władze, tj masaż całego ciała, bo tak strasznie trzęsie.

  • ekonomista dodano 7 lat temu

   Mylisz się co do długów za poprzedniego prezydenta. Na koniec 2006 ROKU miasto miało zadłużenie w granicach 68 milionów złotych. I jeszcze jedna uwaga. Do zaciągnięcia zobowiązań, pożyczek potrzeba zgody rady. Gra zadłużeniem miasta i obarczanie prezydenta za taki stan jest na jego korzyść, bo świadczy o działaniu, a nie pipipip w stołek.

  • ja dodano 7 lat temu

   Pewnie co pierwsze zrobi RM pod jego dyrygenturą to podwyżka cen mediów(Woda ścieki, ciepło zaraz po nowym roku) podatku za wieczyste użytkowanie itp

 32. HAHAHA dodano 7 lat temu

  zapraszam do sprawdzenia komentarzy
  za późno…

  Gdyby ten człowiek miał odrobinę HONORU, to rezygnację by złozył po fakcie zrobienia z pracownic OSIR niewolnic, które myły mu samochód.

  Duma? Pycha? Duże ego? Coś jest na rzeczy.

  NARESZCIE ! Andrzej S. odsunięty od koryta !

  • ha ha ha dodano 7 lat temu

   to samo można napisać o Panu Kudelskim: Gdyby ten człowiek miał odrobinę HONORU, to rezygnację by złozył po fakcie zatrudniania partyjnych kolegów, którzy pracują w podległych spółkach.
   I gdyby miał HONOR to dałby szanse komuś młodszemu z PISU. Każdy inny nie byłby gorszy, a może lepszy.
   Duma? Pycha? Duże ego? Coś jest na rzeczy. Może to zwykła pazerność na władzę i na kasę.

  • bankier dodano 7 lat temu

   A wiesz przynajmniej czemu ten samochód czyściła? Temu że wozili nim jakieś materiały budowlane dla OSiR a nie było służbowego. Ale podniecaj się dalej. Zobaczymy za 2 tyg…

   • 11212 dodano 7 lat temu

    A MOZE SIE SPOTKAMY I MOJ UMYJE CO ?? TEZ DLA osir WOZILEM…

 33. mieszkanka dodano 7 lat temu

  WOW,MŁODY,siedlczanin -4 komentarze tpo2 takie same /pod innymi nickami .Czy ci sie człowieku juz całkiem w głowie pomieszało ze strachu przed utratą stołka .Nie rób sobie wstydu bo widać ,że te komentarze wychwalające Kudelskiego wychodzą spod jednej lub kilku tylko rąk.Mieszkańcy miasta widzą i 60% zagłosowało za zmianą to chyba o czymś świadczy.Mimo perfidnej agitacji pod kościołami i cmentarzami.Nawet wczoraj po mszy o 18-tej pan Kudelski z małzonką i córką stał na schodach kościoła św.Stanisława aż do ostatniej wychodzącej osoby ,chyba żeby go wszyscy widzieli,/nie wiem czy nie był wczoraj na każdej mszy bo zwykle chodzi na 11.45/.Dla mnie to aż niesmaczne,czas na zmianę.Mimo iz nie głosowałam na Sitnika to teraz z wielką radością to zrobię choćby dlatego ,że wygląda o niebo lepiej

  • a Korwinowcy dodano 7 lat temu

   mówią, że kobiety nie powinny mieć praw wyborczych, gdyż nie kierują się rozumem, ale emocjami i np. urodą kandydatów.
   Kobieto opanuj się! Wybory Prezydenta Miasta to coś więcej niż plebiscyt kto ładniejszy!!!

   • jan dodano 7 lat temu

    Gdzie tak mówili, jakiś cytat poproszę bo wygląda mi to na pomówienie

  • padłam dodano 7 lat temu

   mam nadzieję, że żartowałaś że zagłosujesz na sitnika bo "wygląda o niebo lepiej". jesli taki masz powód to powinno odebrać Ci się prawo głosu.

   • mieszkanka dodano 7 lat temu

    napisałam tak żeby nie dawać zwolennikom Kudelskiego argumentów do nagonki.Dla mnie dotychczasowa prezydentura to dno.Zadłuzone miasto ,zero wykorzystania środków unijnych /to czym sie chwala powstało juz kilka lat temu,a obecnie nie dzieje sie nic w tym temacie/Wniosku o dopłaty nie umieja napisac /przeczytajcie artykuł poniżej o ulicy Floriańskiej od trzech lat składają ten sam wniosek mimo,że nie dostaje on minimalną liczbę punktów,nic nie zmieniają mimo wskazówek tych co rozpatrują wnioski-żenada i tyle/
    Stadion na kredyt ,aqapark na kredyt bo nie miał kto napisac wniosku o pieniądze z unii mimo tego że wiele miast wybudowało takie obiekty za kasę z unii.Galeria w centrum -już widac tego efekty w mieście.Mozna by pisać i pisać ……. ale argument o prezencji jest przez pisowców nie do podważenia i dlatego go użyłam BO ZAMYKA ON DYSKUSJĘ Z OSOBAMI ,KTÓRE POD KILKOMA NIKAMI PISZĄ KOMENTARZE WYCHWALAJĄCE KUDELSKIEGO.

 34. HAHAHA dodano 7 lat temu

  Apeluję o świadome oddawanie głosów w "dogrywce" o fotel Prezydenta Siedlec.
  Stanowcze NIE dla Pana Sitnika! Kto miał z tym Panem doczynienia wie, że jest osoba PORYWCZĄ, wulgarnie się odnosi do ludzi ( osobiście tego doświadczyłam), nie posiada odpowiednich kompetencji … dobrze poprowadzona kampannia, uzywanie słów które trafiają do ludzi nie jest tym czego się odczekuje od osoby która ma dbac o nasze sprawy- sprawy Siedlczan ! Kolejna sprawa pierwszy raz spotkałam sie z taka sytuacja, w której mój "znajomy" z ugrupowania pana Sitnika rozrzuca pod drzwiami ulotki oczerniające kandydatów z innej partii… za 2 tyg . podejmijcie decyzję zgodną z waszym sumieniem, ocencie kandydatów sami, nie sugierujcie sie sondażami, opinniami osób trzecich …

  • do Pani/Pana HAHAHA dodano 7 lat temu

   "Kolejna sprawa pierwszy raz spotkałam sie z taka sytuacja, w której mój "znajomy" z ugrupowania pana Sitnika rozrzuca pod drzwiami ulotki oczerniające kandydatów z innej partii".
   A to już prosimy zgłosić do Prokuratury. Przynajmniej dowie się Pani/Pan jakie są konsekwencje bezpodstawnego pomówienia innych. Sądzę, że ludzie z ugrupowania pana Sitnika zajmą się tym po wyborach i mogą wystąpić z pozwem cywilnym. Dlatego całą tę dyskusję zapisałem w celu dowodu.

 35. bankier dodano 7 lat temu

  Nie dla Kudelskiego – z jednego ale prostego powodu – interesują go tylko mieszkańcy, którzy są na utrzymaniu opieki społecznej. Dla nich stawia bloki, daje zasiłki i zniżki. Kompletnie nie interesuje się losem i konsekwencjami dla osób, które na te jego "mikołajowanie" się składają.

 36. Xaveri dodano 7 lat temu

  Wszyscy tak jadą po Kudelskim jaki to zły prezydent dla miasta, ale może sobie przypomną jakie inwestycje były za prezydenta z STSu – żadne! Natomiast za prezydentury Kudelskiego zrobiono między innymi:
  – kanał ulgi odprowadzający wody opadowe z miasta,
  – remonty kanalizacji, przykrycie śmierdziucha,
  – remont oczyszczalni,
  – obwodnicę północno-zachodnią (wewnętrzną) miasta,
  – nowy stadion na błoniach,
  – zadaszenie lodowiska,
  – aquapark…

  Pomyślcie też co będzie w stanie zrobić prezydent który nie będzie miał poparcia w Radzie… i wybierzcie dobrze!

 37. Bartek dodano 7 lat temu

  Ilość oszczerstw na tej stronie napawa mnie optymizmem naprawdę wiele osób się przestraszyło 🙂

  Ktoś mi powiedział mądre zdanie.

  Wy to się w politykę bawicie, ONI walczą o życie.

  I miał racje !!!

  2 miesiące działania KWW BEZPARTYJNE SIEDLCE kontra 25 LAT doświadczenie,cwaniactwa, układów, koneksji.

  Potyczka Dawida z Goliatem
  Do starcia dojdzie już niedługo…

  Zwycięży Prawda…

  Bo Prawda sama się obroni

  • też na to liczę dodano 7 lat temu

   Bartku też liczę że zwycięży prawda 😀 dlatego 30 listopada nie możemy dać się oszukać.
   Pozdrawiam
   http://www.spin.siedlce.pl/?s=andrzej+sitnik+

   • licz ,licz dodano 7 lat temu

    aż się doliczysz może strun na gitarze i zaczniesz wszystkich używać prawidłowo

  • smiech na sali dodano 7 lat temu

   Jak brak doświadczenia. Zawsze był partyjny związany z polityką tylko z ta komunistyczna. W czasie kiedy był dyrektorem 7- ki na ścianie miał powieszone zdjęcie Kwaśniewskiego.

  • ononon dodano 7 lat temu

   A czemu Panie nie publikują wszystkich komentarzy???? Przecież żadnych wulgaryzmów nie było! !!

 38. Anonim dodano 7 lat temu

  Przyjrzyjcie się poziomowi ich wypowiedzi – składni i błędom. I co, dalej uważacie, że Kudelski się nadaje? Prosto, po chłopsku nie oznacza, że jest on "swój". Jego poziom wypowiedzi merytorycznej jest żenujący. Naprawdę siedlczanie chcą więcej pomników?
  I znowu widzę motyw wojny po vs. pis, szkoda że nie pamiętamy, że wybory to nie wojna, a przyszłość naszego miasta.
  Poza tym w zarządzie powinni być ludzie młodzi, doświadczenie nie jest jedyną składową dobrej polityki. Równie ważne są kreatywność i pomysł.
  Nie idźmy i nie głosujmy wcale. Mniejsze zło jest dalej złem.

 39. bez prgramu dodano 7 lat temu

  jestem przerażona – muszę oddać swój cenny głos na mniejsze zło. bardzo daleko mi do W.K, ale po przeczytaniu informacji o konwencji wyborczej i poczytaniu tych komentarzy pisanych pewnie przez sztab Sitnika zagłosuję na obecnego prezydenta. Długo wczoraj musiałam tłumaczyć znajomym co do czego i dlaczego – bez zbytniego nadęcia i podniecenia zdroworozsądkowo forumowicze w piszcie w wujka google Andrzej Sitnik i będziecie wiedzieć co zrobić i gdzie postawić krzyżyk 30 listopada.

  • do "bez programu" dodano 7 lat temu

   Dopisz,że programem Pana Kudelskiego jest utrzymanie tego co jest, i budowa kolejnej galerii i kolejny kredyt.Jaki plan naprawczy wytworzyli?A to zadała RIO.Sprawa jest prosta,nie chcecie obcych w Radzie,żeby mieszkańcy nie dowiedzieli się jak naprawdę wyglądaja finanse miasta,kto i ile za co zarabia.

 40. z sali gimnastycznej dodano 7 lat temu

  Ludzie co wy robicie???? Czy już wszyscy zapomnieli nauczyciela Sitnika jak kątowa uczniów? ?? I chcecie takiego prezydenta. To jakaś pomyłka chyba. Przecierać cały czas oczy ze zdumienia i nie mogę uwierzyć w to że ludzie mają taką krótka pamięć!!!!

  • "kątowa" uczniów!!!!!!!!! dodano 7 lat temu

   niedługo okaże się, że zjadał dzieci na surowo

   • z sali gimnastycznej dodano 7 lat temu

    Literówka zdarza się. Wielu widziało albo sami doświadczyli (…) używanej w czasie lekcji WF w szkole podstawowej nr 7 przez tego "człowieka". A za czasów kiedy był dyrektorem w/w szkoły jeden z nauczycieli WF-u próbował powiesić jednego z uczniów, więc jeszcze później dopuszczane były przez niego takie zachowania.

 41. 11212 dodano 7 lat temu

  !!!WOLE W SIEDLCACH KOLEJNEGO POMNIKA NIZ GLOSOWAC NA ANDRZEJA SITNIKA!!!

 42. Bartek dodano 7 lat temu

  Język nienawiści i oszczerstw nie przystoi ludziom na poziomie.

  Czy komentujący zapomnieli kim są i jakie wspaniałe stanowiska zajmują ???

  Mówicie nam o wspaniałych inicjatywach, kulturze przez wielkie K.
  Wielu z was w pierwsze ławki zajmuje a na forum jak dzicz.

  W czym jest problem wasze oskarżenia mogą być skierowane na droge formalną.

  zachowajcie resztki godności i odejdźcie z godnością.
  Nie dodajecie swojemu kandydatowi sławy, podobno jego język to język miłości

 43. 60-latek dodano 7 lat temu

  A ja chcę dobrego, dbającego o ludzi pracy, nie związanego z organizacjami, młodego prezydenta miasta Siedlce. Ale czy znajdę? Taki jest mój koncert życzeń jakże trudny do spełnienia.

 44. ewa dodano 7 lat temu

  Pan Sitnik zrobił sobie kampanię na bezpartyjności, a przecież zawsze był zwolennikiem jedynej słusznej PZPR. Istotnie obecna sytuacja przypomina sytuację sprzed lat a niejakim Stanem Tymińskim. Jednak nie obawiam się, siedlczanie to w większości mądrzy i rozsądni ludzie na pewno wybiorą Pana Kudelskiego, który naprawdę zrobił wiele dla Siedlec.Nie popełnia błędów ten kto nic nie robi. Każdy człowiek jest omylny.zresztą żadna ocena nie jest obiektywna. oceniając zawsze kierujemy się emocjami.

  • a zwolennikiem jakiej partii był Kudelski dodano 7 lat temu

   Przecież ZSL, to siostra PZPR.
   Jeżeli juz grzebiesz się w takich brudach – to rób to dokładnie.

   • OLO dodano 7 lat temu

    W czasie kiedy był dyrektorem 7-ki na ścianie w gabinecie u Sitnika wisiało zdjęcie zasłużonego dla kraju Kwaśniewskiego!!!!!!

 45. Hehe dodano 7 lat temu

  De ba ta , DEBATA , debata

  Koniecznie !!!!

  • ekonomista dodano 7 lat temu

   Przez takie wpisy, to żal p…i ściska. Debata? O czym i z kim? Gość zielonego pojęcia o samorządzie nie ma. Nawet radnym nie był. Hasełka i wpisy na forach to wszystko na co stać jego poplecznikow! Otrzymał mandat zaufania do Rady więc niech się wykaże! A pożyjemy, to zobaczymy!

 46. dzień-dobry dodano 7 lat temu

  Ale zalosne sa te komentarze 🙂 moze redakcja zdecydowalaby sie wylaczyc mozliwosc komentowania bo to po prostu jest smieszne…

  • jestem za dodano 7 lat temu

   proszę zainstalować programik, który tylko przepuści te komentarze ,które chwalą ……

 47. Zibi dodano 7 lat temu

  Kudelski to aparatczyk partyjny od wielu lat ZSL a teraz PiS to sługus polityczny Tchórzewskiego najbardziej nielubianego polityka . Takiego prezydenta nie chcemy marionetki już wystarczy panie Wojtku bawić proszę wnuki kitu już mamy dosyć, zadłużył pan miasto po panu długo trzeba sprzątać .

 48. Zibi dodano 7 lat temu

  Kudelski to aparatczyk partyjny od wielu lat ZSL a teraz PiS to sługus polityczny Tchórzewskiego najbardziej nielubianego polityka . Takiego prezydenta nie chcemy marionetki już wystarczy panie Wojtku bawić proszę wnuki kitu już mamy dosyć, zadłużył pan miasto po panu długo trzeba sprzątać .Obiecywał pan że będzie pan prezydentem tylko jedną kadencje a walczysz pan nawet na cmentarzach o trzecią pana słowa są tyle warte co …………..chopie honoru tyciu tyciu.

 49. Zibi dodano 7 lat temu

  Do Xaverego ten pana Kudelski jak Symanowicz był prezydentem to był przewodniczącym Rady Miasta i nic nie robił to mało powiedziane on się cieszył z każdego niepowodzenia , a ta pana wyliczanka inwestycji to ciężkie kredyty to wstyd i hańba dla tego miasta.

  • księgowy dodano 7 lat temu

   Skąd więc było w 2006 roku na koncie miasta blisko 70 milionów zadłużenia? Może jednak też inwestowano?

  • Zibi dodano 7 lat temu

   nigdy managerem dobrym nie byłeś,dlatego nie doceniasz tego co w mieście jest, dlatego wolisz furmanki na ulicach Siedlec widzieć ,dlatego twoja firmy padają zawsze .nawet Sitnik ci nie pomoże,jak sam nie odkryjesz w sobie talentu do pracy ,uczciwej na co dzień pracy

 50. anna dodano 7 lat temu

  Urodziłam się w Siedlcach i mieszkam w Siedlcach.Jeżeli chodzi o pracę,to kiedyś było inaczej Teraz wszyscy kończą naszą uczelnie –kierunek Marketing i zarządzanie i wszyscy chcą rządzić,a ziemia leży odłogiem.Zawody zanikają Nie chce się nikomu pracować tylko wciąż krytykujemy.Co Ty szanowny "Siedlczaninie" zrobiłeś dla Siedlec???????

  • zaczynaj dodano 7 lat temu

   Zacznij od siebie.

   • anna dodano 7 lat temu

    Właśnie to zrobiłam A Ty (…) Pewnie jesteś ze Skórca?

    • Jestem z dodano 7 lat temu

     Podnieśna

 51. OLO dodano 7 lat temu

  A co zrobił Sitnik dla Siedlec???? Czym się zasłużył??? może tym, że za czasów kiedy szefował OSIR-em nikt nie mógł korzystać z niczego korzystać bo Panu Prezesowi zniszczy murawę i co będzie coś trzeba robić. Wycieczki tylko prowadzał jaki u niego porządeczek,tylko nie było po czym sprzątać bo nic się nie działo. A teraz wszystko żyje i kwitnie. Podziękujmy Sitnikowi i niech się zajmie tym na czym się zna czyli sędziowaniem!!!!

  • do OLO dodano 7 lat temu

   Jakie wycieczki?Co ty bredzisz?Gdyby nikt nie korzystał z niczego,OSIR byłby na minusie.Teraz wszystko kwitnie?To dlaczego kibice goście o Siedleckim Stadionie napisali "trzeci świat"?Dlaczego zimą nieczynne są zjeżdżalnie w Aquaparku.Może podziękujmy Kudelskiemu za to co zrobił,niech odpocznie po ciężkich trudach 8-letnich.

 52. Alfa dodano 7 lat temu

  Dlaczego nie publikuje się wszystkich komentarzy ???? Czyżby cenzura wracała???

 53. wyborca dodano 7 lat temu

  Za dwa tygodnie Panu Sitnikowi mina zrzednie bo okaże się , że porwał się z motyką na księżyc.Niestety za człowiekiem idą dobre uczynki ( ale on ich nie ma ), złe też ludzie pamiętają.
  Na samo wspomnienie wizerunku twarzy z plakatów odechciewa mi się wszystkiego , to po prostu ohyda.

  • wyborco dodano 7 lat temu

   Za dwa tygodnie Panu Kudelskiemu mina zrzednie bo okaże się , że nie 100 proc. Siedlczan na niego zagłosuje. Niestety, mało jest ludzi robiących dobre uczynki pro bono, ale złe ludzie bardziej pamiętają.
   Na samo wspomnienie wizerunku twarzy z plakatów odechciewa mi się wszystkiego , to po prostu ohyda.

 54. sprzątaczka dodano 7 lat temu

  Sprzątaczki w urzędzie miasta już się szykują do roboty.

  http://www.spin.siedlce.pl/wp-content/uploads/2011/08/sitnik-samochod.jpg

 55. siedlce dodano 7 lat temu

  Będzie dobrze gdy zostanie Kudelski i tylko jeden V-ce. Oczywiście, aby nie z PiS. Dwóch to za dużo. Główny rozwój i inicjatywa to dzięki obecnemu.
  Ludzie nie kłóćcie się. Pokażcie pozytywne argumenty, a nie wyciągacie brudne pieluchy.

  • o dodano 7 lat temu

   sam mącisz, a o brudach piszesz, wyciąganych przez innych. Czy już złożyłeś nową lojalkę, czy poczekasz, bo może nie wygrać.

   • siedlce dodano 7 lat temu

    Słuchaj no ojózio. Mnie to lata. A ty coś taki ciekawy? Książkę piszesz? Weź coś na uspokojenie i wyrzuć na luz.

 56. zgoda i rozwój =PZPR dodano 7 lat temu

  Nic nie powiem, przytoczę tylko wypowiedź Sylwestra Czyżyka ("Solidarność") z ostatniego numeru TS. Te słowa mówią wszystko, co trzeba wiedzieć, a ja p. Czyżykowi ufam, bo w Radzie Miasta siedział kilka lat i niejedno widział i niejedno wie.

  ….. miałem propozycję od dwóch komitetów,
  by startować z ich list, ale nie skorzystałem z tego.
  Dlaczego? Bo uważam, że z PZPR-em się nie wygra. Ten
  pierwszy został zlikwidowany ponad 20 lat temu, ale
  na jego miejsce powstało kilka kolejnych, które w Siedlcach
  nazywają się „Zgoda i Rozwój”. Wszyscy członkowie
  tego porozumienia razem rządzili i wspólnie korzystali
  z profitów, jakie daje władza. Miałem dość tej polityki
  i tej sitwy. Można do niej przystać albo się od niej odciąć,
  ale wtedy jest się szykanowanym. Jestem przekonany,
  że żaden z kandydatów nie przeczytał nawet
  programu partii, z której list kandyduje.

  • ten sam komentarz dałeś na inny portal - piewco wielkości Czyzyka dodano 7 lat temu

   A więc:
   SPIN z dnia 22 sierpnia 2011 r
   "Inicjatorami odbudowy Pomnika (Wolności) byli Sylwester Czyżyk, miejski radny i przewodniczący siedleckiego oddziału NSZZ „Solidarność” a także prezydent Siedlec Wojciech Kudelski. Powołany został również Społeczny Komitet Odbudowy Pomnika Wolności.
   ….Podczas podpisywania umowy z wykonawcą Wojciech Kudelski powiedział: Mamy kilku bogatych siedlczan i pewnie po to, by uzyskać jakąś tam reklamę i nagłośnić się, oni chętnie by to sfinansowali, ale to nie w tym rzecz. Taki pomnik ma być przede wszystkim ze składek mieszkańców. Drobnych po 10, po 20 złotych. Na pewno jeśli tych pieniędzy nie starczy zwrócimy się do ludzi bogatych. Chcemy dać szansę naszemu społeczeństwu, żeby ten pomnik był wybudowany maksymalnie ze składek wszystkich mieszkańców.
   fiaskiem zakończyły się zbiórki pieniędzy na budowę Pomnika Wolności. Umowę z wykonawcą podpisano na kwotę 611, 89 tys. zł a pieniądze z dobrowolnych składek wyniosły zaledwie 79 tys. 490 złotych. Z tych pieniędzy 7 tys. 791 zł wyniosły koszty funkcjonowania Społecznego Komitet Odbudowy Pomnika Wolności (druk cegiełek, druk folderów, zakup puszek i prowizje bankowe). To znaczy, że na konto urzędu miasta wpłynęło niespełna 72 tysiące złotych. Łatwo zatem obliczyć, że ponad pół miliona złotych na budowę Pomnika Wolności przeznaczono z miejskiego budżetu. Już przed odsłonięciu monumentu na stronach internetowych pojawiły się negatywne komentarze osób, którym nie podobało się, że w taki sposób zadysponowano miejskie pieniądze."
   I co tu dodać – pamiętam jak Czyżyk lansował się przy okazji tego pomnika i chyba ta nieudana akcja ze zbieraniem pieniędzy, byłą początkiem jego końca.
   Kudelski zapłacił naszymi pieniędzmi, ale ma za miejsce do prowadzenia kampanii wyborczej w czasie obchodów 11 listopada.

   • tego sie spodziewałem dodano 7 lat temu

    Nie przeczytać treści tylko zdyskredytować autora. Czy masz świadomość, że potwierdzasz to, co powiedział Pan Czyżyk?
    "Kto nie z Mieciem, tego zmieciem".
    Co do budowy pomnika : jednak zebrał 72 tysiące zł sprzedając cegiełki członkom Solidarności zapewne. Dla Ciebie 72 tysiące to drobiazg,ale dla tych co te cegiełki kupowali to być może był spory wydatek i zrobili to z serca.
    Piszesz, że Pan Czyżyk się lansował.Może po prostu tam był, bo włożył w to sporo pracy?Czy w takim razie Pan Kudelski nie lansuje się kilka razy w roku pod Pomnikiem? A pod kościołami to też lans, ale czy zasłużony to pytanie.
    Radzę merytoryczną dyskusję a nie manipulację pomawiające osoby uczciwe.

 57. giorgio dodano 7 lat temu

  Ale jak wyniki się potwierdzą to do Torunia autostradą pojedziemy 🙂

  • obowiązkowo dodano 7 lat temu

   tylko Toruń.

 58. W ramach przypomnienia dodano 7 lat temu

  http://www.spin.siedlce.pl/2011/08/30/dyrektor-osiru-przekroczyl-uprawnienia/

 59. Zibi dodano 7 lat temu

  Dług miasta zaczął się od wizyty papieża i co rok jest większy bo do tego dochodzą nie przemyślane inwestycje brak środków unijnych i Kudelski to marny urzędas a nie facet z ja…mi.amen

  • siedlczanin dodano 7 lat temu

   Nie ma mojej zgody na wydumane przez ciebie osądy. Nawet jeśli jesteś człowiekiem niewierzącym, to nie masz prawa obrażać moich (i nie tylko moich) uczuć religijnych. Od prezydenta też Ci wara! W Siedlcach przynajmniej widać w co zainwestowano spore pieniądze, a przy tym nie na tyle duże, by sobie z tym zadłużeniem nie poradzić. To były świadome inwestycje. Gorzej niestety wygląda sprawa zadłużenia całego państwa, które zaczęło rosnąć lawinowo od chwili objęcia rządów przez "działaczy" jedynie słusznej przewodniej siły narodu platformy obywatelskiej. Jeszcze rok, a może … krócej i mam nadzieję, że przyjdzie czas na rozliczenie … afer, za których skutki, póki co, płacimy teraz my wszyscy.

 60. Andrzej S. sukcesy dodano 7 lat temu

  Andrzej S. nie jest żadną świeżością ani nowością, bardzo intensywnie działał już za PRLu i to nie po stronie Solidarności!
  Symanowicz mianował go na dyrektora Sz.P. nr 7, w której nauczyciel WF-u próbował powiesić ucznia na drabinkach używając szarfy. W jego pokoju dyrektorskim na ścianie miał powieszone zdjęcie Kwaśniewskiego.
  Wcześniej sam był nauczycielem WF-u, i też nie stronił od (zmoderowane) postępował z uczniami, to delikatne sformułowanie.
  rok 2006 – był działaczem Forum Samorządowego.
  Dyrektorem OSIRu został z rekomendacji partyjnej Marty Sosnowskiej z Platformy Obywatelskiej.
  Przez 3 miesiące był szefem KLONOWA SPA w trakcie tego krótkiego okresu połowa pracowników odeszła z pracy bo nie dało się z nim współpracować a dobrze prosperującą firmę doprowadził na skraj bankructwa. Dobrze, że to firma prywatna i właściciel w czas się go pozbył. Ludzie go wybierając na 4 lata nie pozbędą się go od tak.
  W czasie kiedy był dyrektorem OSIRu wykorzystywał pracowników. Pracownice myli mu samochód.
  Teraz Pan Rzewuski (dawny działacz Samoobrony) jest jego głównym sponsorem, gdzie ta świeżość??

 61. Pawcio dodano 7 lat temu

  Ale dużo grzechów ten Sitnik ma nie ośmieszaj się koleś zobacz kim był Kudelski to ZSL to aparatczyk PRL koleś Tchórzewskiego to wystarczy żeby mu podziękować, a co do RZEWUSKIEGO to co ja wiem nigdy nie należał do Samoobrony tylko raz kandydował do sejmu z tej listy , bo w PiS Piłka i Tchórzewski obawiali się o kor…to i w tym maczał ręce brudne Somla i Kudelski nie dziwię się RZEWUSKIEMU że dług spłaca.

 62. ArekWielki dodano 7 lat temu

  Zarzuca sie wiarygodności słowom Sitnika a jak ma robic skoro Siedlczanie sa od kilku kadencji mamieni słowami prezydentów. Taka jest polityka i wszyscy to robią WSZYSCY, inaczej społeczeństwo odrzuci na starcie.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?