SPIN

Fałszywi wnuczkowie znowu dają o sobie znać

Beata Głozak środa, 19 listopada 2014, 00:12 Kronika Policyjna

Co pewien czas do siedleckiej komendy docierają sygnały informujące o przestępcach, którzy wyłudzają pieniądze metodą „na wnuczka”.

Sprawca dzwoni do ofiary i podaje się np. za jej wnuczka lub członka rodziny twierdząc, iż miał np. wypadek i potrzebne mu są pieniądze na pokrycie szkód nieszczęśliwego zdarzenia. Następnie proszą ofiarę aby udała się do banku i przelała pieniądze ze swojego konta na wskazane podczas rozmowy telefonicznej inne konto, co też pokrzywdzeni czynią i dokonują takiego przelewu tracąc oczywiście w ten sposób swoje oszczędności.

Na ofiary przestępcy wybierają zazwyczaj osoby starsze i mieszkające samotnie.

Policja apeluje, w szczególności do osób starszych. Jeżeli ktoś zadzwoni do Państwa podając się za wnuczka lub członka rodziny z prośbą o pieniądze – SPRAWDŹCIE  TO! Wystarczy wykonać telefon zwrotny, lub skontaktować się w takiej sprawie z najbliższą rodziną i sprawdzić czy rzeczywiście członkowi naszej rodziny potrzebne są pieniądze.

Jeżeli spotkacie Państwo podejrzane osoby, które w podobny sposób będą próbowały uzyskać od Państwa pieniądze proszę kontaktować się z policją pod numerami alarmowymi 997 lub 112.

autor: podinsp. Jerzy Długosz, oficer prasowy KMP w Siedlcach.

Komentarze (1)

  1. obserwator II. dodano 7 lat temu

    Patrząc na naiwność polskiego społeczeństwa wcale nie dziwi mnie fakt istnienia takich wnuczków,kas łatwego zarobku,gdzie przykładem jest Amber Gold,różne kombinacyjne spółki pożyczające pieniądze otumanianie łatwo wiernych staruszków-zdarzają się przypadki że osoba starsza myśli choć nie wszystkie i jak długo będą naiwni wierzący w cuda demokracji to tak długo będą różni cwaniacy kombinujący jak to kogoś wydudkać i zarobić aby się nie narobić.Jedna dobra zasada-nie kombinuj tylko myśl a żaden cwaniak cię nie oszuka.Jeśli ktoś puka do drzwi i nie rozumie słowa dziękuję to niestety ale należy być bardziej chamskim od takiego inteligenta,a na pewno nikt nie oszuka nas.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?