SPIN

Dwa wymazy & do bazy! – zarejestruj się jako dawca szpiku

Aneta Borkowska czwartek, 20 listopada 2014, 12:20 Społeczeństwo

26 i 27 listopada w 58 miastach Polski studenci połączą siły, by jako ambasadorzy Fundacji DKMS Polska, po raz czwarty, woluntarystycznie rejestrować nowych potencjalnych dawców szpiku. Siedlce również przyłączą się do tej akcji.

Zarejestrować może się każda ogólnie zdrowa osoba pomiędzy 18. a 55. rokiem życia. Musi ona ważyć minimum 50 kg (bez dużej nadwagi). Rejestracja polega na rozmowie z osobą reprezentującą Fundację DKMS Polska, wypełnieniu formularza, pobraniu wymazu z wewnętrznej strony policzka. Na podstawie pobranej próbki materiału genetycznego zostaną określone cechy zgodności antygenowej, a jeśli okaże się, że kod genetyczny dawcy zgadza się z kodem genetycznym chorego, wówczas dochodzi do przeszczepienia.

Wszyscy, którzy chcą się zarejestrować, powinni mieć ze sobą dokument tożsamości z nr PESEL.

Rejestrując się, należy pamiętać, że to bardzo poważna decyzja, od której może zależeć ludzkie życie. W przypadku, gdy to my jesteśmy genetycznym bliźniakiem pacjenta, dajemy mu szansę na powrót do zdrowia. Dlatego Studenccy Ambasadorzy DKMS Polska będą namawiać tylko do świadomej rejestracji.

26 i 27 listopada od godziny 11. do 18. Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach

Miejsce:
– Wydział Przyrodniczy: ul. B. Prusa 14,
– Wydział Nauk Ścisłych: ul. 3 Maja 54,
– Wydział Humanistyczny: ul. Żytnia 39,
– Wydział Nauk Ekonomicznych i Prawnych: ul. Bema 1,

Komentarze (1)

  1. Lena dodano 7 lat temu

    Wspaniała cudowna, inicjatywa, która może uratować wielu ludziom życie, popieram z całego serca!

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?