SPIN

Wyższych pensji nie będzie. Aż do odwołania

Beata Głozak poniedziałek, 24 listopada 2014, 23:03 Siedlce

Nie ma widoków na większe wynagrodzenie dla pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Siedlcach. Mimo że średnie zarobki w tej instytucji mają być niższe niż w pozostałych ośrodkach kultury to na więcej pracownicy książnicy na razie nie mają co liczyć.

– W sieci budżetu miasta finansujemy około 3,5 tysiąca etatów i znaczna część jest poniżej średniej 2900 zł. Kokosowe pensje to nie są i chciałoby się zmienić tę sytuację, ale nie widzę przestrzeni, aby teraz powiedzieć, że w roku 2015 będzie nas na to stać – przyznał podczas ostatniej sesji miejskiej skarbnik miasta Kazimierz Paryła.

Jakiekolwiek rozmowy na temat podwyżek w bibliotece czy innych jednostkach organizacyjnych miasta mogą być możliwe dopiero w przyszłym roku. I to też najprędzej w jego drugiej połowie. Wszystko będzie zależało od tego jak w trakcie roku będzie kształtował się miejski budżet. I choć skarbnik ubolewa nad pensjami w bibliotece podkreśla jednocześnie, że średnie wynagrodzenie w Domu Pomocy Społecznej jest o 30 procent niższe.

– Zaprzeczam twierdzeniom, że pracownicy miejskiej biblioteki mają najgorsze warunki finansowe. Wynagrodzenie na stanowisku starszych kustoszy nie jest złe, a warto też podkreślić, że warunki do pracy są lepsze niż w większości naszych jednostek – dodał Kazimierz Paryła.

Według przygotowanego projektu budżetu na rok 2015 dotację dla Miejskiej Biblioteki Publicznej w Siedlcach zaplanowano na poziomie 2,4 mln zł.

22 komentarze

 1. Rafał dodano 7 lat temu

  Kudelski znowu nie mówi prawdy – mami wyborców chce aby mu uwierzyć. Odwołanie będzie po drugiej turze wyborów, i będą podwyżki…. W Andrzejki głosuję na Pana Andrzeja. KUDELSKI MUSI ODEJŚĆ !!!

  • W Andrzejki składam życzenia dodano 7 lat temu

   Andrzejowi S. ale głosuję na Kudelskiego

 2. Piotr i Paweł dodano 7 lat temu

  2900?? chyba żart!
  a może nie podwyższać wszystkim tylko spojrzeć na tych co najmniej zarabiają i dorównać do reszty?
  po za tym w tym artykule jak zwykle nie jest wprost napisane ze nauczyciele i szkoły w mieście zawyżają ta statystykę!

 3. jura dodano 7 lat temu

  hehehe 🙂 a może sitnik lepszy ??
  jak ten by się dorwal do stolka to by Siedlce rozebrali jego kolesie z PO i tzw przedsiębiorcy
  ale na szczęście Wojtek wygra 🙂

  • do jury dodano 7 lat temu

   każdy mierzy według siebie. skoro tak to powiem tak: już osiem lat siedzicie na tych stołkach rozebranych przez kolesi z koalicji PO PIS STS.Może czas się zmianę,bo wam do t… te stołki przyrosną

 4. bankier dodano 7 lat temu

  3,5 tys etatów – nieźle. Z czego gro to nauczyciele, którzy kosztują na pewno więcej niż 2900/mc i których nie można zwolnić…

  • Aaa dodano 7 lat temu

   Zwolnijcie wszystkich nauczycieli, a Wasze dzieci wyrosną na analfabetów bo w szkole już niedługo nikt nie będzie chciał pracować. 2900? Pracuję kilka lat i takiej kwoty nie widziałam na koncie, mimo dodatkowych nadgodzin. Nauczyciele w szkole są obrzucani robotą do tego stopnia, że nauczanie dzieci to przerywnik w pracy urzędnika.

 5. jura dodano 7 lat temu

  sitnik by wszystkich zwolnił nauczycieli bo to fachowiec i ma poparcie przedsiębiorców siedleckich i on by zrobił miastu i mieszkańcom dobrze…

 6. Zibi dodano 7 lat temu

  SITNIK BĘDZIE ZATRUDNIAŁ NAUCZYCIELI BO ON STAWIA NA MŁODZIEŻ TO JEST PRZYSZŁOŚĆ NASZEGO MIASTA I ON JEST NAUCZYCIELEM I ZNA ROZUMIE TE ŚRODOWISKO.

 7. OPEK dodano 7 lat temu

  Wszyscy tylko obiecują, a potem…mają nas WYBORCÓW w poważaniu:)

 8. dark dodano 7 lat temu

  Ciekawe kto i jak to wyliczył? Może pan skarbnik by chciał zarabiać 1400zł. na rękę. Ciekawe jak by żył?
  BEZCZELNI LUDZIE!!!!

 9. Anonim dodano 7 lat temu

  Urzędnicy nie zapomnijcie napisać sprawozdań ze swojej działalności. Najbardziej aktywni będą nagradzani.

 10. BRAWO dodano 7 lat temu

  W tym mieście nie liczy się co umiesz tylko kogo znasz. I nic nie wskórasz bo nie jesteś z ekipy tego czy tamtego, a co to za różnica!!! ŻENADA!!!!!!!!!

 11. Anonim dodano 7 lat temu

  proponuje Panu skarbnikowi pensję najniższą krajową tak zarabia bibliotekarz w siedlcach zobaczymy czy będzie wiedział co z tym zrobić jak przeżyć miesiąc za taką marnizne. Na pomnik Kaczyńskiego znalazła się kasa niby z datków, tylko nikt nie podsumował wydatków na obchody jego odsłonięcia, organizację i zabezpieczenie , skończmy wreszcie z PISem w tym mieście. PIS- partia nienawiści

 12. anonimo dodano 7 lat temu

  Oni wszyscy mądrzy bo mają po kilka tysięcy na rękę a ty tyraj na nich. Wyższe sfery. Szkoda gadać.

 13. bankier dodano 7 lat temu

  A ja mam pytanie do wszystkich, którzy narzekają na swoje pensje. Co robicie w kierunku zmiany, tak aby zarabiać więcej? Szukacie innego zajęcia, w innej branży? Innej firmy? W innym mieście? Pytam bez szyderstwa, tak po prostu do rozważenia – ile sami zrobiliście ostatnio (np. w przeciągu ostatniego roku) aby zmienić pracę i lepiej zarabiać?

 14. obserwator dodano 7 lat temu

  Pan skarbnik zapomniał dodać, że te 2900 to kwota brutto, na rękę to niecałe 2000. Tak zarabia budżetówka. Średnia brutto siedleckich nauczycieli to 4,5 tys. zł.

  • Nauczycielka dodano 7 lat temu

   Przy ośmioletnim stażu pracy dostaję na rękę niecałe 1800 (pracując na 1,5 etatu)… To tak dla informacji wszystkich tych, którzy nam zarzucają ciągle kokosy jakie dostajemy co miesiąc.

   • jacek dodano 7 lat temu

    pokaż PIT za zeszły rok – to jedyny miarodajny dowód – w takie bajanie nikt Ci nie uwierzy

 15. jona dodano 7 lat temu

  Tylko nie mówcie ze "budżetówka" źle płaci. Idźcie do prywaciarza to da wam więcej. Najniższa krajowa i/ lub nieco wyżej. Nie rozumiem jeszcze za co budzetówka płaci tzw "Trzynastki". To są naleciałości z dawnych lat i już dawno powinny być zlikwidowane te trzynaste pensje dla budżetówki.

  • budżetówka dodano 7 lat temu

   Zazdrościsz? Nie broni nikt pracować w budżetówce…

 16. Ewa do Nauczycielki dodano 7 lat temu

  Oświeć mnie – ile masz za cały i ile w tym całym etacie pracujesz godzin. Zrób to samo z połową etatu ? Bo ja w to nie wierzę i z całą świadomością twierdzę, że kłamiesz.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?