SPIN

Wyższych pensji nie będzie. Aż do odwołania

Beata Głozak poniedziałek, 24 listopada 2014, 23:03 Siedlce

Nie ma widoków na większe wynagrodzenie dla pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Siedlcach. Mimo że średnie zarobki w tej instytucji mają być niższe niż w pozostałych ośrodkach kultury to na więcej pracownicy książnicy na razie nie mają co liczyć.

– W sieci budżetu miasta finansujemy około 3,5 tysiąca etatów i znaczna część jest poniżej średniej 2900 zł. Kokosowe pensje to nie są i chciałoby się zmienić tę sytuację, ale nie widzę przestrzeni, aby teraz powiedzieć, że w roku 2015 będzie nas na to stać – przyznał podczas ostatniej sesji miejskiej skarbnik miasta Kazimierz Paryła.

Jakiekolwiek rozmowy na temat podwyżek w bibliotece czy innych jednostkach organizacyjnych miasta mogą być możliwe dopiero w przyszłym roku. I to też najprędzej w jego drugiej połowie. Wszystko będzie zależało od tego jak w trakcie roku będzie kształtował się miejski budżet. I choć skarbnik ubolewa nad pensjami w bibliotece podkreśla jednocześnie, że średnie wynagrodzenie w Domu Pomocy Społecznej jest o 30 procent niższe.

– Zaprzeczam twierdzeniom, że pracownicy miejskiej biblioteki mają najgorsze warunki finansowe. Wynagrodzenie na stanowisku starszych kustoszy nie jest złe, a warto też podkreślić, że warunki do pracy są lepsze niż w większości naszych jednostek – dodał Kazimierz Paryła.

Według przygotowanego projektu budżetu na rok 2015 dotację dla Miejskiej Biblioteki Publicznej w Siedlcach zaplanowano na poziomie 2,4 mln zł.

22 komentarze

 1. Rafał dodano 10 lat temu

  Kudelski znowu nie mówi prawdy – mami wyborców chce aby mu uwierzyć. Odwołanie będzie po drugiej turze wyborów, i będą podwyżki…. W Andrzejki głosuję na Pana Andrzeja. KUDELSKI MUSI ODEJŚĆ !!!

  • W Andrzejki składam życzenia dodano 10 lat temu

   Andrzejowi S. ale głosuję na Kudelskiego

 2. Piotr i Paweł dodano 10 lat temu

  2900?? chyba żart!
  a może nie podwyższać wszystkim tylko spojrzeć na tych co najmniej zarabiają i dorównać do reszty?
  po za tym w tym artykule jak zwykle nie jest wprost napisane ze nauczyciele i szkoły w mieście zawyżają ta statystykę!

 3. jura dodano 10 lat temu

  hehehe 🙂 a może sitnik lepszy ??
  jak ten by się dorwal do stolka to by Siedlce rozebrali jego kolesie z PO i tzw przedsiębiorcy
  ale na szczęście Wojtek wygra 🙂

  • do jury dodano 10 lat temu

   każdy mierzy według siebie. skoro tak to powiem tak: już osiem lat siedzicie na tych stołkach rozebranych przez kolesi z koalicji PO PIS STS.Może czas się zmianę,bo wam do t… te stołki przyrosną

 4. bankier dodano 10 lat temu

  3,5 tys etatów – nieźle. Z czego gro to nauczyciele, którzy kosztują na pewno więcej niż 2900/mc i których nie można zwolnić…

  • Aaa dodano 9 lat temu

   Zwolnijcie wszystkich nauczycieli, a Wasze dzieci wyrosną na analfabetów bo w szkole już niedługo nikt nie będzie chciał pracować. 2900? Pracuję kilka lat i takiej kwoty nie widziałam na koncie, mimo dodatkowych nadgodzin. Nauczyciele w szkole są obrzucani robotą do tego stopnia, że nauczanie dzieci to przerywnik w pracy urzędnika.

 5. jura dodano 10 lat temu

  sitnik by wszystkich zwolnił nauczycieli bo to fachowiec i ma poparcie przedsiębiorców siedleckich i on by zrobił miastu i mieszkańcom dobrze…

 6. Zibi dodano 10 lat temu

  SITNIK BĘDZIE ZATRUDNIAŁ NAUCZYCIELI BO ON STAWIA NA MŁODZIEŻ TO JEST PRZYSZŁOŚĆ NASZEGO MIASTA I ON JEST NAUCZYCIELEM I ZNA ROZUMIE TE ŚRODOWISKO.

 7. OPEK dodano 10 lat temu

  Wszyscy tylko obiecują, a potem…mają nas WYBORCÓW w poważaniu:)

 8. dark dodano 10 lat temu

  Ciekawe kto i jak to wyliczył? Może pan skarbnik by chciał zarabiać 1400zł. na rękę. Ciekawe jak by żył?
  BEZCZELNI LUDZIE!!!!

 9. Anonim dodano 10 lat temu

  Urzędnicy nie zapomnijcie napisać sprawozdań ze swojej działalności. Najbardziej aktywni będą nagradzani.

 10. BRAWO dodano 10 lat temu

  W tym mieście nie liczy się co umiesz tylko kogo znasz. I nic nie wskórasz bo nie jesteś z ekipy tego czy tamtego, a co to za różnica!!! ŻENADA!!!!!!!!!

 11. Anonim dodano 10 lat temu

  proponuje Panu skarbnikowi pensję najniższą krajową tak zarabia bibliotekarz w siedlcach zobaczymy czy będzie wiedział co z tym zrobić jak przeżyć miesiąc za taką marnizne. Na pomnik Kaczyńskiego znalazła się kasa niby z datków, tylko nikt nie podsumował wydatków na obchody jego odsłonięcia, organizację i zabezpieczenie , skończmy wreszcie z PISem w tym mieście. PIS- partia nienawiści

 12. anonimo dodano 10 lat temu

  Oni wszyscy mądrzy bo mają po kilka tysięcy na rękę a ty tyraj na nich. Wyższe sfery. Szkoda gadać.

 13. bankier dodano 10 lat temu

  A ja mam pytanie do wszystkich, którzy narzekają na swoje pensje. Co robicie w kierunku zmiany, tak aby zarabiać więcej? Szukacie innego zajęcia, w innej branży? Innej firmy? W innym mieście? Pytam bez szyderstwa, tak po prostu do rozważenia – ile sami zrobiliście ostatnio (np. w przeciągu ostatniego roku) aby zmienić pracę i lepiej zarabiać?

 14. obserwator dodano 10 lat temu

  Pan skarbnik zapomniał dodać, że te 2900 to kwota brutto, na rękę to niecałe 2000. Tak zarabia budżetówka. Średnia brutto siedleckich nauczycieli to 4,5 tys. zł.

  • Nauczycielka dodano 9 lat temu

   Przy ośmioletnim stażu pracy dostaję na rękę niecałe 1800 (pracując na 1,5 etatu)… To tak dla informacji wszystkich tych, którzy nam zarzucają ciągle kokosy jakie dostajemy co miesiąc.

   • jacek dodano 9 lat temu

    pokaż PIT za zeszły rok – to jedyny miarodajny dowód – w takie bajanie nikt Ci nie uwierzy

 15. jona dodano 10 lat temu

  Tylko nie mówcie ze "budżetówka" źle płaci. Idźcie do prywaciarza to da wam więcej. Najniższa krajowa i/ lub nieco wyżej. Nie rozumiem jeszcze za co budzetówka płaci tzw "Trzynastki". To są naleciałości z dawnych lat i już dawno powinny być zlikwidowane te trzynaste pensje dla budżetówki.

  • budżetówka dodano 9 lat temu

   Zazdrościsz? Nie broni nikt pracować w budżetówce…

 16. Ewa do Nauczycielki dodano 9 lat temu

  Oświeć mnie – ile masz za cały i ile w tym całym etacie pracujesz godzin. Zrób to samo z połową etatu ? Bo ja w to nie wierzę i z całą świadomością twierdzę, że kłamiesz.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?