SPIN

SPIN zablokowany – urząd przeprasza za „niedogodności”

Aneta Borkowska środa, 3 grudnia 2014, 00:46 Siedlce

W miejscu bezpłatnego dostępu do internetu w urzędzie miasta nasza strona, jako jedyna spośród czterech siedleckich mediów była niedostępna. Targane złym przeczuciem poprosiłyśmy o wyjaśnienia. Na szczęście nie był to zamach na media.

Wczoraj w punkcie publicznego dostępu do internetu – tzw. PIAP-ie zablokowano naszą stronę. O tym, że nie można „wejść” na SPIN zostałyśmy poinformowane „na żywo” podczas I sesji rady miasta. Ponieważ same nie miałyśmy problemu z poruszaniem się po stronie, a nawet logowaniem, o problemy ze SPIN-em od razu zapytałyśmy rzecznika siedleckiego urzędu (bo nie miałyśmy do niego daleko :). Niestety ani on ani obecny na obradach naczelnik wydziału informatyki nie potrafili udzielić nam odpowiedzi.

Ponieważ nie było żadnych problemów w korzystaniu ze stron innych lokalnych mediów zapytałyśmy rzecznika, już drogą oficjalną, o powód zablokowania SPIN-u.

Traf chciał, że podczas kolejnej nieudanej próby wejścia na naszą stronę dołączył do nas m.in. naczelnik jednego z wydziałów. Naczelnik również zdziwiony sytuacją – wykonał telefon do wydziału informatyki. Uzyskał taką samą odpowiedź „nie wiem”.

Dzisiaj na naszą pocztę po niemal 24 godzinach od wysłania maila przyszło wyjaśnienie.

„W ostatni poniedziałek wystąpiły problemy z dostępem do strony internetowej SPIN w punkcie publicznego dostępu do Internetu w Urzędzie Miasta. Związane to było z koniecznością chwilowego zablokowania dostępu do stron internetowych z domeną siedlce.pl. Utrudnienia wynikły w związku z testowaniem nowych połączeń internetowych. Skutkowało to między innymi sytuacjami, w których wpisane komentarze przez internautów były widoczne (w trakcie moderowania przez redakcję SPIN) na wszystkich komputerach w Urzędzie Miasta. Za chwilowe niedogodności wszystkich użytkowników publicznego punktu dostępu do Internetu serdecznie przepraszamy.
Pozdrawiam
Paweł Mazurkiewicz
UM Siedlce ”

Od redakcji: Z tej dziwnej wiadomości zrozumiałyśmy tyle, że problemy w PIAP-ie wystąpiły, bo strony z domeną siedlce.pl zostały zablokowane (ale nie wiemy czy tylko na tych dwóch stoiskach czy w całym urzędzie), bo prowadzono testy. Te testy miały sprawić, że jakimś cudem na wszystkich komputerach w całym urzędzie miasta widoczne były, rzekomo jakieś komentarze. Dla nas w zasadzie ociera się to o cud, bo połączenia mamy zaszyfrowane, pracownicy magistratu o jakichś komentarzach, które miałyby im wyskakiwać nic nam nie powiedzieli, a wydział informatyki jeszcze wczoraj nie wiedział o co chodzi. Warto tutaj dodać, że domenę siedlce.pl posiadamy nie tylko my, ale sam urząd miasta i wszystkie miejskie jednostki organizacyjne.

Ponieważ nigdy w życiu nie przeszłoby nam przez myśl :), że mogłoby to być celowe działanie – przyłączamy się do przeprosin za niedogodności. Nawet nie śmiemy myśleć, że komukolwiek chciałoby się blokować naszą stronę. W ogóle nie pamiętamy też żartu rzuconego przez jednego z urzędników, że jest to odgórna decyzja. W ogóle też nikt nam nie powiedział, żeby może nie publikować tej informacji.

40 komentarzy

 1. możliwość komentowania dodano 9 lat temu

  Trzeba wyłączyć możliwość komentowania i Pan Rzecznik nie będzie musiał nic wyjaśniać!

 2. Korzystający z p. dostępu dodano 9 lat temu

  Czy rzecznik zapewnia jakieś odszkodowania?

 3. Ana dodano 9 lat temu

  Brawo dziewczyny! Pomyślcie jak muszą się Was bać 😉

 4. wyborca dodano 9 lat temu

  A ja bym Was wylaczył i nie dawal zadnej reklamy. Nie jestescie obuektywne i jak by ktos pstryczka w nos dal nic by sie nie stalo.

  • wdr dodano 9 lat temu

   Za to Twoj PiS jest…. kasując wszelkie niewygodne dla was wpisy na fanpage'u Kudelskiego i blokując użytkowników. Już zaczynacie swoje gierki.

 5. A tak na marginesie dodano 9 lat temu

  czy inne portale też były zablokowane czy tylko SPIN?
  A może serwery nie dały rady przesłać tych wszystkich komentarzy opluwających przeciwnika Kudelskiego pisanych przez pracowników magistratu?

 6. echo dodano 9 lat temu

  SPIN nie jest potrzebny grupie trzymającej władzę, gdyż jako jedyny mówi jak jest i do tego o zgrozo daje wypowiedzieć się przypadkowemu społeczeństwu.
  To był próbny atak – rozpoznanie walką.Na szczęście zbyt dużo amunicji nie mają.

  • Anonim dodano 9 lat temu

   Każdy może u siebie blokować ile się da.
   Podkreślam u siebie, a UM to u siebie.
   Urzędnicy powinni pracować, a nie komentować.

   • Magda dodano 9 lat temu

    U siebie to sobie może w pokojach urzędników. Ale w komputerach z darmowym dostępem nie może. Urząd wziął na to kasę z UE i nie może blokować stron tego typu. Ale jak się mówi na mieście to jeden pan, który się zdenerwował bo nie uzyskał tego co chciał.
    SPIN jest wrzodem na tyłku urzędu i urząd nie może sobie ze nim poradzić. To chociaż zablokuje.
    Dziwne, że informatyk urzędu w poniedziałek zapytany nic o problemach nie wiedział, a we wtorek poszło pismo, że w poniedziałek były problemy. To czym on się zajmuje?

 7. Strąg dodano 9 lat temu

  Sprawdzają się słowa Kaczyńskiego że to Białoruś tylko nie przewidział że to jego pupile mają dyktatorskie zapędy.

 8. Robbo dodano 9 lat temu

  Od kiedy to w UM jest naczelnik wydziału informatyki ? Takiego wydziału nawet nie ma. Jeśli już to kierownik i referatu informatyki.

 9. Głowackiemu prezydentowanie nie wychodzi. dodano 9 lat temu

  W niedzielę po wyborach też blokowała się strona SPIN. To też miasto blokowało czy tylu było chętnych aby zobaczyć wyniki?

  • Magda dodano 9 lat temu

   Ale to się wszędzie blokowała, bo pewnie tyle osób weszło. Zresztą i inne media też się blokowały bo każdy szukał informacji.
   Jednak trochę dziwne że ja sobie czytałam w domu relację z sesji bez problemu, ale w urzędzie problem był.

  • Anonim dodano 9 lat temu

   Ach komu nie podoba się przyszły za-ca Prezydenta? Ładne klocki.

 10. historyk dodano 9 lat temu

  Władza zaczyna się bać? i blokuje niezależne media.
  To oczywiście żart, ale wielogodzinny problem z dostępem do internetu miał ostatnio portal podlasie24.
  Cóż wiele osób czyta Was na bieżąco co znakomicie świadczy o zamieszczanych tu ważnych informacjach. Jedyne poważne niedociągnięcie spinu to system komentarzy, widać, że coś nowego doszło ale znaleźć co i gdzie?, gdy są komentarze do komentarzy zakrawa na cud.

 11. Kazimierz dodano 9 lat temu

  Problemy z dostępnością domeny siedlce_pl obsługiwanej przez lokalne DNS'y (chyba lokowane w UPH w Siedlcach) są dość znane i pojawiają się nie od dziś. Medium, które ceni sobie techniczną niezależność, nie stawia portalu na (darmowej) subdomenie *_siedlce_pl.
  Problemy zaś z dostępnością strony w dniu wyborów (błąd 503) wynikał z niedomagań hostingodawcy – chwilowo za duży ruch jak na prosty i tani hosting współdzielony (v073745_home_net_pl).
  Także proszę się tu nie doszukiwać sensacji, lecz zwyczajnych oszczędności (darmowa domena i tani hosting).

  • Kuba dodano 9 lat temu

   A czy Kazimierz umie czytać? Nie było problemów z dostępem do SPIN ogólnie tylko na komputerach w urzędzie z darmowym dostępem do netu. W tym czasie wszędzie SPIN działał. Jakby problemy wynikały od UPH to nikt by na stronę nie wszedł.
   Boże czytanie ze zrozumieniem to jednak ciężka sprawa.
   Nie za bardzo rozumiem to tłumaczenie o tych komentarzach, ale być może urzędnicy zamiast pracować pisali tyle komentarzy, że nagle na wszystkich było oczekiwanie na modernizację. Więc może wzięliby się do roboty, a nie do czytania bo nie płacimy im za siedzenie na portalach tylko za robotę. A skoro mają czas to jak widać urząd połowę powinien wypierniczyć i by oszczędności były.

   • siedlecki dodano 9 lat temu

    sesja RM była o godz. 17.00
    ciekawe ilu komentujących urzędników było w tych godzinach w pracy…

    • Kazimierz dodano 9 lat temu

     Kazimierz umie czytać: "Związane to było z koniecznością chwilowego zablokowania dostępu do stron internetowych z domeną siedlce_pl".

     • hmm dodano 9 lat temu

      Oj Kaziu Kaziu informatyk nie wie o żadnej blokadzie po czym tłumaczy że blokował? W bajki to ja wierzyłem jak miałem 3 lata.

 12. Kto jest administratorem danych osobowych na SPIN-ie? dodano 9 lat temu

  Tak się zastanawiam…. a gdzie na siedleckich serwisach internetowych znajdę pełne regulaminy w których powinien być właściciel danego medium, adres firmy etc. (bo chyba działacie legalnie jako firma skoro reklamy przyjmujecie itp.?) i politykę prywatności. Wiecie że w tym momencie łamiecie prawo? Nie ma u Was podstawowych danych nt. funkcjonowania serwisu / firmy. Jest ustawa o ochronie danych osobowych, jest też GIODO, są też pewne powinności i opłaty związane z prowadzeniem takiego biznesu. Chcecie zniknąć z rynku mediów elektronicznych?

  • no to sru! dodano 9 lat temu

   Napisany już donosik?

  • dodano 9 lat temu

   A kim jesteś Ty, że od różnych sieleckich mediów chcesz danych administratorów?

  • jan dodano 9 lat temu

   Nie ma logowania więc nie ma danych osobowych. Tak to już jest z urzędnikami, na wszystko chcą pozwoleń, zezwoleń, a sami kompetencjami się nie popisują.

  • hmm dodano 9 lat temu

   No patrz taki mądry a adresu nie umie znaleźć, który jest jak głównej stronie. Poza tym z tego co widać na spinie nie trzeba się logować, więc nie wiem jakie dane miałby spin przechowywać. Rozumiem także, że prześwietliłeś stronę i wiesz, że nie płacą?
   Oj urzędniku wiesz co to jest groźba? Z tego co wiem to groźby są karalne, więc radzę się samemu doszkolić by potem nie płakać.

 13. Maria dodano 9 lat temu

  szkoda gadać i zajmować się tym co tutaj się dzieje i ludźmi wylewającymi swoje żale…
  już nigdy tutaj nie zajrzę kasuje tą stronę!

  • plotka dodano 9 lat temu

   oj a jak się kasuje stronę co?

 14. paweł dodano 9 lat temu

  szukanie na siłę afery, przykre, ale jednak słoma Paniom z butów wystaje

 15. O dodano 9 lat temu

  Ha ha ha, żałosna władza, żałosne metody. SPIN zablokowali, bo komentarze niesprzyjające. Co za żenada!

 16. plotka dodano 9 lat temu

  W urzędzie się mówi, że blokada była bo spin nie chciał zablokować komentarzy pod sporem dwóch panów. Nie wiem czy to plotka, ale problemy a otwarciem strony podobno były od tego czasu właśnie. No chyba, że od tego czasu urząd miał problemy techniczne.

  • tak dodano 9 lat temu

   Też słyszałem plotkę, że blokada była wcześniej. teraz się muszą wytłumaczyć bo się wydało. Ciekawe ile jeszcze by te problemy były jakby dziewczyny się nie dowiedziały.

 17. wyborca dodano 9 lat temu

  Urzednicy slyszycie mnie!!!! Nie sawac reklam na ta strone jak basen teatry itd a dziewczyny od razu beda milutkie a nie tylko pluja!!!!

  • znawca dodano 9 lat temu

   Oj chyba sam jesteś urzędnikiem, skoro wiesz, że wykupienie reklamy równa się w Siedlcach wykupienie medium. Jak widać ze spinem się nie do co? Oj jak was to musi bardzo boleć. I pracuj zamiast pisać komentarze, bo w końcu to ja płacę za was nierobów.

 18. Najbardziej śmieszne jest to dodano 9 lat temu

  że ta sama partia, która dzierży władzę absolutną w Siedlcach – na ogólnopolskim forum podnosi gremialny wrzask o wolność słowa.
  Cały czas nawijają o 'blokowaniu niezależnych mediów" itp.
  Jak widać – punk widzenia zależy od punktu siedzenia.
  Kolejna hipokryzja tej partii to planowany na 13 marsz w "obronie wolnych wyborów".
  Czy siedleccy wybrańcy wezmą w nim udział? Jeżeli tak – to potwierdzą, że nie powinni sprawować mandatu uzyskanego w wyniku fałszerstwa.

 19. smutek dodano 9 lat temu

  I tym właśnie nasz urząd pokazał swoją klasę. Jeśli nie wchodzisz nam w d….. to trzeba próbować zniszczyć. Tak samo podczas wyborów zachowywali się się swoim brakiem programu a próbą oczernienia konkurenta. Teraz tak samo, spinu jak widać urząd kupić nie może. Więc będą robić wszystko by go "zniszczyć". Smutne to że u nas jest Białoruś.

 20. Obserwator dodano 9 lat temu

  Czy to jest najważniejsza informacja?? nie jest ważniejsze że w miescie spadło bezrobocie. Kobiety jestescie okropne, kiedy wam sie to zemsci zobaczycie.

 21. efaster dodano 9 lat temu

  Panie Marianie, chodzi Pan po UM, jak smród po gaciach i plotkujesz. Wie Pan, że naraża Pan swoich informatorów i rozmówców!

 22. ??? dodano 9 lat temu

  Jeśli to efaster jak nie, to tym bardziej?
  Chodzę gdzie chcę, rozmawiam z kim chcę, pierdzę, jeśli chcę i do tego gdzie chcę, Informatorów nie mam bo nie prezentuję żadnej organizacji wywiadowczej.
  Jeśli chcesz to możesz dalej tak myśleć a informatorami więc są radni, wiceprezydenci, rzecznik, ludzie z promocji miasta, skarbnik, wielu innych i bym nie pominął Pan Zdzicho.

  • prawdziwy efaster dodano 9 lat temu

   oczywiscie, że nie ja to pisałem ktoś che mi "dobrze zrobić" narazie zawieszam pisanie na siedleckich portalach, każdy wpis od tego podpisany "efaster" nie jest mojego autorstwa. Proszę panie ze Spin o nie autoryzownie wpisów. Po wyborach gdy w ostrych słowach dałem znać co myślę o obecnej władzy, ktoś wibitnie chce mi zaszkodzić. Ot taki troll, co gdzieś zajżę to ktoś się moim nikiem podpisuje. Dlatego aby nie karmić trolla zaprzestaje pisania od dzisiaj, szkoda, że ktoś kożysta z mojego niku bez mojej zgody i wiedzy.
   Pozdrawiam
   prawdziwy Efaster

 23. grzegorz dodano 9 lat temu

  a ja mam zasadnicz pytanie.mieszkam 100 m od um i za żaden chu… nie mogę sie połączyć z tm zje… internetem to cos wogóle działa czy to tylko jeszcze jeden kit więcej tej PIS-OWSKIEJ ZNAJDY

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?