SPIN

Rugbiści włączyli się w akcję Szlachetna Paczka

Aneta Borkowska niedziela, 14 grudnia 2014, 21:15 Sport

Rugbiści z Pogoni Siedlce postanowili pomóc najbardziej potrzebującym i przygotowali prezent dla jednej z rodzin włączając się w akcję Szlachetna Paczka.

Pomysł włączenia się w akcję Szlachetna Paczka wziął się z potrzeby serca oraz chęci pomocy. Spośród wielu rodzin zakwalifikowanych do tegorocznej edycji wybraliśmy familię z czwórką dzieci, która żyje w bardzo ciężkich warunkach w zawilgoconym domu oraz bez bieżącej wody. Wśród potrzeb, które zgłosiła rodzina była żywność trwała, środki czystości, kurtki i obuwie zimowe, sprzęt AGD, artykuły szkolne oraz zabawki. Początkowo w akcję byli zaangażowani jedynie zawodnicy, trenerzy i działacze sekcji rugby, lecz po pewnym czasie, w odpowiedzi na apel na facebooku, coraz więcej osób oraz firm zdecydowało się nam pomóc, przygotowując paczki z prezentami dla wybranej przez nas rodziny. Ostatecznie, po spakowaniu wszystkich przedmiotów, udało sam się stworzyć 23 paczki pełne produktów, których potrzebowała rodzina. Paczki te pozostawiliśmy w siedleckiej siedzibie wolontariatu odpowiedzialnego za koordynację akcji. Podczas tego spotkania dowiedzieliśmy się więcej o szczegółach Szlachetnej Paczki, przybliżyliśmy nieco specyfikę rugby oraz obiecaliśmy, że w przyszłym roku również weźmiemy udział w tej wspaniałej akcji.

tekst: Adrian Chróściel

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?