SPIN

Sporo czasu spędzimy w kolejkach do lekarzy

Beata Głozak wtorek, 6 stycznia 2015, 22:21 Siedlce

W Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach będą trudności z zapisami do specjalistów. Jeśli chodzi o leczenie szpitalne w kolejce poczekamy do kilku tygodni. Zdaniem Marcina Kulickiego, prezesa spółki w porównaniu z wieloma innymi szpitalami i tak jesteśmy w nie najgorszej sytuacji.

– Myślę, że w tej kwestii nasza oferta dla pacjenta będzie absolutnie do przyjęcia, bo u nas przedłużenie kolejki oznacza oczekiwanie w wymiarze kilku tygodni, a nie miesięcy – mówi. – Wyjątkiem jest tradycyjnie okulistyka. Tutaj na operację czeka się półtora roku. Być może czas ten skróci się o jedną trzecią. W pozostałym zakresie kolejki wynoszą od jednego do pięciu tygodni – dodaje.

Mazowiecki Szpital Wojewódzki w Siedlcach jest w grupie placówek, które podpisały porozumienie z Narodowym Funduszem Zdrowia. Na tegoroczne świadczenia ma ponad 100 milionów złotych z czego świadczenia szpitalne to 84 miliony.

7 komentarzy

 1. a dodano 9 lat temu

  Do specjalisty czeka się 4 miesiące, np. ortopedy.

 2. wacek dodano 9 lat temu

  a ten ortopeda to i tak cie nie wyleczy tylko spartaczy siedleccy ortopedzi słyną z tegp

  • ST dodano 9 lat temu

   W poprzednim roku zrobili niecałe 3000 operacji. Przez 20 lat istnienia jakieś 50000. Pomyśleć tyle okaleczonych ludzi, są gorsi od terrorystów z arabskich.

 3. pacjentka dodano 9 lat temu

  A ja chcę pochwalić przychodnię na ul. Młynarskiej. Szybka, sprawna obsługa pacjenta. Mili, dostępni lekarze rodzinni oraz panie pielęgniarki. Tu widać, że chcą pracować dla dobra ludzi. Wielkie dzięki dla Nich w Nowym Roku.

  • tosia dodano 9 lat temu

   Szybko !!!!! tydzień czekasz na wizytę do lekarza pierwszego kontaktu żeby cię wyliczyli to musisz wcześniej wiedzieć że będziesz chora bo z dnia na dzien nikt cię nie przyjmie

 4. mieszkaniec dodano 9 lat temu

  nie Marcin tylko Antoś Kulicki się tak ten pan nazywa

 5. mieszkaniec dodano 9 lat temu

  a od szpitala wojewódzkiego to jak najdalej

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?