SPIN

Pogorzelcy z Browarnej: część z umowami, wszyscy z pomocą MOPR

Beata Głozak poniedziałek, 12 stycznia 2015, 21:45 Aktualnie

Mieszkańcom kamienicy przy ul. Browarnej 9, która spłonęła w miniony piątek wydano decyzje o przyznaniu zamiennych lokali komunalnych. 5 rodzin podpisało umowy najmu w nowym bloku przy ul. Spokojnej.

Osoby, które nie zalegały z opłatami za mieszkanie komunalne, podpisały umowy najmu mieszkań w nowym bloku przy ul. Spokojnej 24 (5 rodzin), pozostali lokatorzy budynku przy ul. Browarnej dostali propozycje najmu mieszkań wcześniej używanych (3 osoby). Zapomogi w wysokości 2 tys. zł pogorzelcom przyznał Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. Pieniądze te lokatorzy przeznaczą na zakup niezbędnego wyposażenia, które pozwoli na zagospodarowanie w nowym miejscu zamieszkania. Wsparcie finansowe będzie wydatkowane pod nadzorem pracowników socjalnych MOPR.

Kamienica, która spłonęła była jednym z najstarszych budynków w zasobach komunalnych miasta. Ze względu na słaby stan techniczny w 2014 roku podjęto decyzję o wykwaterowaniu lokatorów. W maju ubiegłego roku dwie wielodzietne rodziny wyprowadziły się do nowych mieszkań komunalnych. Przeniesienie pozostałych mieszkańców zaplanowano na rok 2015.

info: UM Siedlce/opr.bg

2 komentarze

  1. łolo dodano 9 lat temu

    tylko komu potrzebny taaaaaaaaaaaki news – śmiechu warte

  2. K dodano 9 lat temu

    dzisiaj przechodząc ulicą Browarną słyszałam taki komentarz: Powinni zburzyć tą kamienicę i postawić nową i wprowadzić dawnych lokatorów. Dopiero by była zabawa.
    Czy mieszkańcami tej kamienicy są ci ludzie leżący nieprzytomnie przed biedronką albo przy ZUSie? Czy są to ludzie którzy podpalili kilka miesięcy temu sklep ATOL?
    Dajecie nowe mieszkania. czy wiecie komu? Co będzie jak spłonie blok na Spokojnej?

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?