SPIN

Pracownicy PKS-u i prezydent rozmawiali

Beata Głozak sobota, 17 stycznia 2015, 21:00 Siedlce

Prezydent Siedlec Wojciech Kudelski i przedstawiciele załogi Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Siedlcach spotkali się w miniony piątek. Kolejne rozmowy odbędą się jeszcze w tym miesiącu.

Spotkanie dotyczyło sytuacji załogi PKS i działań miasta prowadzonych względem terenów należących do Retail Provider. Wojciech Kudelski przypomniał, że procedura planistyczna i wnioski o wydanie decyzji o warunkach zabudowy składane przez firmę Retail Provider przebiegają zgodnie z jej postulatami.

Sugestie jakoby trudności załogi były spowodowane brakiem porozumienia PKS z miastem są nieprawdziwe. Nie jest prawdą, że z winy miasta właściciel PKS nie może zrealizować swoich zamierzeń. Po pierwsze inwestor w chwili zakupu wiedział jaki jest stan prawny i organizacyjny terenów, które należały do PKS, którego udziały kupował, po drugie zarząd PKS nie złożył w terminie żadnych wniosków ani uwag do projektu planu, którego zapisy kwestionuje.

Przedstawiciele załogi poinformowali prezydenta, że w grudniu minionego roku dowiedzieli się, że Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej nie jest już właścicielem gruntów, na których prowadzi swoją działalność. Tereny zajezdni przy ul. Kraszewskiego, a także dworzec przy ul. Świętojańskiej, które należały do przedsiębiorstwa zostały sprzedane właścicielowi udziałów PKS, czyli firmie Retail Provider. W tej chwili spółka PKS musi płacić czynsz dzierżawny za nieruchomości, których wcześniej była właścicielem.

Ustalono, że podjęcie jakichkolwiek działań mających na celu ratowanie miejsc pracy powinno zacząć się od spotkania władz miasta i pracowników PKS z kierownictwem właściciela spółki, czyli firmy Retail Provider. Z racji tego, że PKS świadczy usługi przede wszystkim na terenie powiatu zaproponowano, aby do rozmów dołączył starosta siedlecki. Spotkanie ma odbyć się w styczniu.

Paweł Mazurkiewicz, UM Siedlce/opr. bg/tytuł, pogrubienia i foto od red.

3 komentarze

 1. emektb dodano 9 lat temu

  To pragnę poinformować, że tak się wyprowadza szmal przed likwidacją. Chyba, że wszyscy za wyjątkiem załogi PKS udają idiotów.

 2. Pablos dodano 9 lat temu

  Czy we wszystkich problemach finansowych w Siedlcach, metodą na ich "rozwiązanie" jest sprzedawanie gruntów, a później płacenie za ich wynajem/dzierżawienie ?
  Czy siedlczanie nie widzą tego że obecna władza robi wszystko aby coś wyglądało "dobrze" a jest syf. Politycy odejdą z pełną kasą, miasto zbankrutuje, a płacić będą za to obywatele.

 3. Gra dodano 9 lat temu

  Jaki jest związek zmiany planu zagospodarowania jednej firmie z sytuacją finansową w drugiej? Niech mi ktoś wyjaśni.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?