SPIN

Film „Carte Blanche” w NoveKino dla osób niewidomych i słabowidzących

Aneta Borkowska sobota, 24 stycznia 2015, 10:13 Aktualnie, Zapowiedzi kulturalne

Specjalny pokaz filmu Carte Blanche Jacka Lusińskiego z audiodeskrypcją, systemem umożliwiającym pełny odbiór filmu osobom niewidomym i słabowidzącym odbędzie się 31 stycznia o godz. 14. w NoveKino Siedlce.

Film inspirowany prawdziwym życiem Maćka Białka nauczyciela historii w lubelskim liceum, ukrywającego fakt, że traci wzrok.Mężczyzna chce zachować pracę i doprowadzić uczniów do matury.Jedynym powiernikiem tajemnicy nauczyciela zostaje jego najlepszy przyjaciel Wiktor (Arkadiusz Jakubik). Kacper zmagając się z nową sytuacją i nowymi wyzwaniami, nawiązuje bliską przyjaźń z koleżanką z pracy i próbuje pomóc zbuntowanej uczennicy.

„To mądry film o niepełnosprawności”tłumaczy Andrzej Chyra odtwórca głównej roli i dodaje,że najważniejsze w tej historii jest to, że ktoś dotknięty nieszczęściem potrafił to obrócić w coś optymistycznego.

Historia ma w sobie ogromny potencjał społecznej wrażliwości, a widz wbity w fotel kibicuje głównemu bohaterowi od początku do końca.Film adresowany jest do wszystkich którzy zmagają się z różnymi trudnościami w życiu.

Bilet indywidualny cena : 16 zł
Bilet grupowy cena : 12 zł

źródło: NoveKino Siedlce (reklama)

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?