SPIN

OIOM na etapie wyposażania

Beata Głozak wtorek, 3 lutego 2015, 23:28 Siedlce

Trwa wyposażanie Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej w siedleckim szpitalu wojewódzkim. Inwestycja bardzo opóźniła się w stosunku do pierwotnych planów. Nowy OIOM będzie miał 15 łóżek.

Otwarcie oddziału powinno nastąpić w tym miesiącu, ale pierwsze plany zakładały, że inwestycja mogłaby zakończyć się nawet w październiku minionego roku. Ważne jest, że jak przyznaje Marcin Kulicki, prezes Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego opóźnienie nie zakłóciło pracy funkcjonującego OIOM-u.

– Ponieważ inwestycja szła niejako równolegle z obecnie funkcjonującym oddziałem nie było presji i napięcia, aby robić to jak najszybciej. Zależało nam na tym, aby wszystko zrobić jak najlepiej – podkreśla. – OIOM będzie stał na wysokim poziomie. Wiodące, światowe marki jeśli chodzi o sprzęt dotyczący prowadzenia chorego. Nie oszczędzaliśmy na tym – dodaje.

Oddział Intensywnej Opiek Medycznej będzie miał 6-łóżkową salę chorych, 7-osobową salę łóżkową, dwie tzw. izolatki i pokój diagnostyczno-zabiegowy. W sumie na OIOM-ie będzie 15 łóżek. Powierzchnia użytkowa to nieco ponad 660 m kw. Obecnie pacjenci mają do dyspozycji zaledwie 6 łózek. Budowa zamknęła się w kwocie około 8 mln zł.

– Finansowanie poszło zgodnie z wcześniejszymi założeniami. Na część budowlaną poszły pieniądze z budżetu szpitala, a wyposażanie opłaciliśmy w systemie ratalnym i w zależności od sprzętu będziemy go spłacać od 3 do 5 lat – wylicza prezes spółki.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?